Šta je novo?

Koje miševe imate?

Od danas imam HP Omen X9000, a stari Genius NetScroll 220 će ubuduće pratiti laptop jer još radi, mada mu funkcionalnost umanjena zbog raspadnute gume na točkiću.
 
Uz pomoc RocketjumpNinja kanala zamenio Razer DA posle 3 god jer je poceo double, triple click sa g403 wired. Prezadovoljan i odusevljen.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Odličan izbor. Još ako si izbegao batch-eve sa klimavim scroll-om, milina.
 
Ja nikako da se naviknem na G203...fantastičan miš ali mi fali onaj deo za domali prst kao na Spawnu...navikao, krastavac. Jednostavno mi je suviše uzak.
 
Fuck, Mionix Castor je na popustu...daju i podlogu, pride. Naručio bih ga ali ne znam da li će na pošiljci navesti originalnu cenu ili onu sa popustom. Ako je ono drugo u pitanju, možda prođem bez carinskih dažbina. Poslao sam im mail sa tim pitanjem, videću šta će da mi kažu.
 
Imao sam 2 paketa sa popustima (oba isla preko fedex ili dhl - ne secam se). Na oba faktura cene sa popustom (prava cena, deklarisan popust i total cena sa uracunatim popustom u istu). Prvi jeftiniji paket i pored dokaza o placanju carinjen po trzisnoj vrednosti robe u srbiji. Drugi paket 0 RSD. Znaci - carina = rnd(0,1)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad su mi odgovorili na mail.

"If you purchase a product for 40€ on sale, we will list/declare the product as 40€ for the customs. The shipping cost is not declared."

Znači, navešće samo cenu koju plaćam (onu sniženu), plus slanje ne ulazi u to. Nice...naručujem.
 
Sad su mi odgovorili na mail.

"If you purchase a product for 40€ on sale, we will list/declare the product as 40€ for the customs. The shipping cost is not declared."

Znači, navešće samo cenu koju plaćam (onu sniženu), plus slanje ne ulazi u to. Nice...naručujem.

Vidi sa njima da li mogu da ti stave kao gift da ne placas pdv.
 
Sad su mi odgovorili na mail.

"If you purchase a product for 40€ on sale, we will list/declare the product as 40€ for the customs. The shipping cost is not declared."

Znači, navešće samo cenu koju plaćam (onu sniženu), plus slanje ne ulazi u to. Nice...naručujem.

Vidi sa njima da li mogu da ti stave kao gift da ne placas pdv.

Procitajte moje post pa cete videti da to ne vazi uvek vec zavisi od raspolozenja onoga sto ti carini robu. Gift pogotovo ne bih preporucio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Procitajte moje post pa cete videti da to ne vazi uvek vec zavisi od raspolozenja onoga sto ti carini robu. Gift pogotovo ne bih preporucio.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne verujem ni da bi poslali kao gift, nisu to Kinezi...
Ali da, carinici znaju za kineske gift fore, ko zna kako bi tretirali pošiljku.

SteelSeries Rival 100 ili Logitech G203 ili nešto treće? Šta preporučujete, a da je jednostavnog dizajna za ne baš velike šake...

Da li ovo valja nečemu ... https://www.idealno.rs/Proizvod/4889529/racunari-i-oprema/pc-periferija/misevi/cm-mastermouse-s-sgm-2006-ksoa1

Taj Mastermouse nije loš ali starije serije su imale problematične kablove. Novije serije imaju bolje kablove...ali nemaš načina da unapred znaš koja će da ti se zalomi. Plus, za te pare imaš solidan izbor.

Što se tiče prvog dela pitanja, oba miša su dobra za male šake, s tim što je G203 bolji, po meni. Senzor i kabl su vrhunski, klik na tasterima je baš kako treba, ne kliza u ruci...skrol ima veći otpor, doduše. Rival 100 je dobar ali mu je senzor nešto inferiorniji i kabl mu nije na nivou G203. Ne znam kako držiš miša, moja šaka je 18,5x10 cm i G203 mi je odličan za fingertip grip. E sad, ne odgovara mi što je uzak pošto sam navikao na veoma širok miš ali to je već neka druga priča.

Preporučujem ti ovaj YouTube kanal, tip ima fantastične testove miševa, naći ćeš reviewe za Rival 100, G203 i hrpu drugih miševa:
https://www.youtube.com/channel/UCGJaDZC7PChgd-XMwcbZkiw
 
+1 za G203.

Ako ti je ok nešto uži miš i ako nemaš problem sa tim što je prilično lagan. Meni je baš to odgovaralo kod njega, pa sam ga zato i uzeo. Sve ostalo je vrhunski za te pare...
 
Uzeh danas G900 kao zamenu za G500s. Svidja mi se oseca klika na levom i desnom tasteru. Tockic je jako slican onom na G500s s tim da je nesto tvrdji ali ima lepo definisan korak. Jos da vidim kolika je autonomija.
 
Uzeh danas G900 kao zamenu za G500s. Svidja mi se oseca klika na levom i desnom tasteru. Tockic je jako slican onom na G500s s tim da je nesto tvrdji ali ima lepo definisan korak. Jos da vidim kolika je autonomija.

Ako ga koristis normalno (non gaming) i bez osvetljenja trajace ti oko 6-7-8 dana, rekao bih da si ga uzeo u Gig...
 
Poslednja izmena:
Tako je :)
 
Razer deathadder 3.5g, šljaka već par godina bez problema..
Ako nekome znači mali info, od sutra ili prekosutra u mediamarkt. De
Logitech mx master 37 eura..

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Stigao mi je Mionix Castor, isprobao sam ga danas ali mi nije naročito odgovarao, očekivao sam da će biti drugačiji.
U poređenju sa Logitech G203, nešto je širi i viši ali svejedno spada u omanje miševe, za šaku manje ili srednje veličine. Tasteri su vrlo tihi i meki, zgodni za igre a la Diablo, Logitechovi su malkice bučniji i taktilniji. Skrol je dobar, više izraženi prelazi nego na G203 ali je i bučniji. Skrol taster je tvrđi na Castoru ali samo u poređenju sa onim na G203 koji je veoma mek (možda i previše). Kabl je bolji na G203, tanji, ne osećaš da ga ima...mada, i ovaj na Mionixu je dobar, uopšte ne zapinje i ne smeta kad se mrda miš.
Naravno, senzor je vrhunski, kao i Logitechov. Lepo se ponaša na A4Tech platnenoj podlozi na kojom sam imao problema sa Bloody V7 (hah!). Sviđa mi se što je osvetljenje na njemu diskretno, samo skrol i omanji logo. Dopada mi se i deo za palac perforiranom gumom...kao i na G203, mogu lako da dohvatim samo jedan od tastera sa strane, za drugi moram da ispružim palac malo više. Srećom, ti tasteri su dobrog kvaliteta. Što se softvera tiče, ima sve šta treba, nemam zamerke.

Sve u svemu, odličan miš. Šteta što imam čudan osećaj kad ga držim, nekako mi ne odgovara. Spakovao sam ga i verovatno će i on u oglase...ostajem na G203, za sada.
 
Poslednja izmena:
Jel si to bio uzeo preko maxgaming dok je trajala akcija ili? :D
Ako jesi koliko si platio dazbine?
 
Poslednja izmena:
Da, preko njih. 45$ za miša, 7$ za slanje i kuriru sam platio još 1100 din. Carina je obračunala PDV, krastavac...
 
Neko iskustvo sa budzet misem marke CLICK M-L2-W (@Gigatron)?
Koliko sam uspeo da shvatim da je ovo Comtrade-ov brand. 99.9% kinez? Kopija neke starije Logitech MX serije ako se ne varam. One imaju dobar ergo oblik.

Treba mi nov mis a da je veci, da ne zamaram šaku i da klik nije previše bučan. (max ~2000 din) Može i ne mora kabl.
 
Poslednja izmena:
Uzeo Redragon M702 Phoenix u e**iju - sasvim pristojan mis, dobar osecaj u ruci ima tegice za podesavanje tezine i softver koji izgleda baguje na nekim masinama :d Ali po ceni nzm dal ima bolji u toj klasi.
 
Asus rog spatha, samo sto sam ga uzeo i imam par zamerki. Baterija je jako slaba iako je mis nov,malo je tezi i nema rest za mali prst(moze da se 3d printuje)
Ali je jako precizan i atraktivan! Kome ne smeta tezina i sto baterija ne drzi 3 dana moja preporuka!
 
Sto se preciznosti tice ocekivano je od lasera Avago 9800 Laser Sensor (mislim da je), imao sam CM Havoc isti laser,mislio sam njega da uzmem ali me tezina odvratila, da te sluzi dugo dugo....
Koji je to rezim rada u ta 3 dana?
 
Zdravo, odlucio sam da zamenim moj g502 (levi klik je poceo da me izdaje), sta mi preporucujete? Video sam Razer DA Elite mislio sam na njega da krenem.
 
DA Elite je odličan miš ako ti odgovara oblik i veličina (spada u veće miševe i najviše mu leži palm grip). Baci pogled i na Logitech G403...
 
Zdravo, odlucio sam da zamenim moj g502 (levi klik je poceo da me izdaje), sta mi preporucujete? Video sam Razer DA Elite mislio sam na njega da krenem.

Od pre par dana imam gorepomenuti Razer DA Elite - jeste malo veći, što meni odgovara, mat plastika sa gumiranim donjim delom na obe strane, klik je (meni se čini) dosta mekan i ne preglasan. Kroz softver možeš da podesiš 5 dpi vrednosti kroz koje se šetaš tasterima ispod skrola, iz opsega 100 - 16.000 dpi (jedino je ovo overkill za mene, sve preko 1.500 je preosetljivo za svakodnevno korišćenje i posao, iako imam 2 monitora,a i kada se igram, što nije baš često, FPS-ovi nisu na meniju).
 
Tebra podjoh po nekog misa pre neki dan predhodno imao 2x Death addera, naleteh na neki MSI crni lepi ,odozgo sloj ko na razeru ,6 dugmica 2000dpi lagan bruka i JOS sa strane pa ceo krug oko njega SIJA dugine boje koje se stalno menjaju ma PRELEPO ,igrao kanter dotu MIS PRECIZAN BRZ klikovi mekani ja sam sokiran neverovatno

platio ga 900 kinti :d :d :d :d :d :d
 
Nazad
Vrh Dno