Šta je novo?

Koje miševe imate?

Za taj MSI nisam čuo. Ne znam koji beše senzor ima V8M.

Xornet II koristim godinu dana. Pre njega sam imao CM Spawn koji mi najbolje leži, zato sam uzeo Xornet koji ima isti oblik. Na mom primerku izrada je dobra, sve je utegnuto, tasteri rade fino. I dalje je u odličnom stanju, farba i guma sa strane se nisu pojeli, jedino su se stope malkice izlizale, vrlo malo (razumljivo). Veoma sam zadovoljan izradom. Kabl nije najmekši ali nije ni krut, ok je. Skrol je takođe ok, dovoljno precizan, srednje bučan.

Što se senzora tiče, nije top klasa ali radi posao. Ponekad hoće da zeza (preskače i zapinje kursor) kad se podloga izliže ali čim nabavim novu sve radi ok. Kao što rekoh, senzor nije vrhunski i ima malih bubica, ali pošto ne igram FPS već (A)RPG dovoljno mi je dobar. Kupio sam ga pre svega zbog oblika, dobra izrada i ok senzor su bonus...
Ako te zanima kako se senzor ponaša, pogledaj ovaj review: https://www.youtube.com/watch?v=IBCQWTNVg2c.

Kad smo kod oblika, nije za svakog, vrlo je specifičan. Pre svega je za fingertip grip, može i claw...ako imaš dečiju šaku, možda i palm :) Prilično je nizak i širok, ali je udoban zbog izbočine na strani na kojoj počiva domali prst. Definitivno ti savetujem da ga isprobaš pre kupovine, ako može. Oni kojima odgovara taj oblik (poput mene) se kunu u njega. Cooler Master je pokušao da ga "modernizuje" sa MM520 ali je usput malo promenio i oblik i to mi nije to, meni makar.
 
A4Tech Bloody V8M koristi Pixart PWM3305 senzor. Odlični su Bloody miševi, ja sam koristio V7M godinama. Odličan odnos cena-kvalitet.

Xornet... Moj savet je da prvo probaš da li ti odgovara njegov oblik. Meni uopšte nije odgovarao. Kupio sam prvi model, probao da koristim par dana i bio mi je izuzetno neudoban. Onda otišao na Bloody V7M i godinama se zadržao na njemu. I dalje bih ga svakodnevno koristio da nije bilo odlične Mionix akcije ovde u Srbiji.

Sada sam na Mionix Naos QG. Jako sam zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Nadao sam se da će možda mene da preskoče ali nisu, i moj Rappoo je otišao na carinski pregled...
 
jel i dalje g203 prvi najjeftiniji a da nisu bacene pare?mislim na senzor.
 
Imaš i SS Rival 110 na 30ak evra na akciji sada. Odličan senzor, dobar mišonja.

Послато са Nexus 5X
 
3500 RSD, u G*m*s-u.
 
uzeo g203,iz pakovanja mi delovao ipak boljim za moju saku (iako sam SS fan),ovako inicijalni utisak je sasvim okej za te pare.veceras verglam na 800dpi sto je i najbitnije da odradi.
 
Nisi pogrešio kupivši Logitech G203. ;) Neka te lepo služi.
 
ma bezao sam od 'ozbiljnijih' miseva da ne upadnem opet u vrzino kolo koje se prosli put zavrsilo sa misevima od sto i kusur evra...ali nisam mogao vise ono djubre od po hiljadu kinti,na proslom tockic zveknuo nakon 7-8 meseci,i senzor je bio uzasan,tako da je g203 spejsip za njega.
 
Meni juče stigao rapoo mt750. šta znam, ne igram ja nešto pa da mi treba neki supermous. Instalirao onaj njegov sw, ima par korisnih opcija.
Videćemo za mesec dana :)
 
Logitech G502 Hero, za sad zadovoljan sa misem. :)
 
Logitech G502 Hero, za sad zadovoljan sa misem. :)

To je ova nova verzija Logitech G502 sa Hero senzorom.
Jedan od najprodavanijih miseva.

Ja sam uzeo MX Master pre par meseci, verujuci u oblik koji mi stvarno odgovara i ignorisuci savete da nije za igrice.
Stvarno nije, lag, uzas. Prodao ga jer sam nasao jeftino G900 nov, odmah.
Kupio sam ga sa namerom da ga probam pa prodam i uzmem G703 koji mi se dopao kao jednostavan i cuo sam pozitivne stvari.
Nisam verovao da je G900 nista posebno, jos cena i bas me nije privlacio. Ali sam pogresio bas, bas.
Mnogo je dobar, pogotovu za te pare, dugo drzi bateriju, navikao se na oblik. Kvalitetan mis, vidi se da je skuplji kada ga uzmes u ruku.

I malo posle je izasao onaj Wireless Pro koji bih zaista voleo da probam.
Velika mana mu je nedostatak Fast Scrola. G900 nov za 10.000 din, smatram da sam dobro prosao.
Logitech je zadnje 2 godine bas obnovio ponudu miseva, oslabili su pre toga bili.
 
Vrh je to cena, ja sam G900/903 plaćao 15/18k kod nas...

I ja sam prezadovoljan sa oba modela, meni ne treba ništa više od miša. Nadam se da im baterija neće brzo degradati.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Vrh je to cena, ja sam G900/903 plaćao 15/18k kod nas...

I ja sam prezadovoljan sa oba modela, meni ne treba ništa više od miša. Nadam se da im baterija neće brzo degradati.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ma da, iznenadio me je. Ja ga uzeo samo zbog cene jer trenutno nije bio G703 a mogao sam da ga prodam i uzmem G703 posle.
Medjutim ovaj novi Wireless Pro osecam da je legandarni mis.
Ima taj neki oblik kao Death Adder a izgleda neverovatno cvrst (bar na slikama) ima najnoviji sensor i naravno vise verujem Logitech nego razer.
Evo ga.... samo mu je velika mana nedostatak Fast Scroll funkcije, ja se navikao na nju, koristim je 10 godina.
Njega bih voleo da probam ali znajuci koliko mi traje dobar mis ko zna sta ce biti aktuelno kada mi zatreba novi.

https://www.logitechg.com/en-roeu/products/gaming-mice/pro-wireless-mouse.html
 
Imam Logitech Mx 518, koji služi već godinama, ni sam se ne sećam koliko,minimum 8. Imao prekid u kablu,ali sam to sredio. Inače radi odlično od početka. Ima li neko iskustva i preporuku za bežični miš HP za laptop? Može u pm da ne trujem temu.
 
518-ica je neunistiva. Izlizao sam mu kuciste dole i radi kao sat. Dok sljaka ne kupujem drugi.

Tapatalk from Poco loco
 
Imam Logitech Mx 518, koji služi već godinama, ni sam se ne sećam koliko,minimum 8. Imao prekid u kablu,ali sam to sredio. Inače radi odlično od početka. Ima li neko iskustva i preporuku za bežični miš HP za laptop? Može u pm da ne trujem temu.

sto je trovanje?jedno vreme sam vrteo bt miseve,nisam bio zadovoljan ni sa orochi-jem.po meni ili uzmi najjeftiniji plastikaner,ili ms/hp kopije magic mouse-a,ili se ocepi za mx master ili onu rapoo kopiju.
 
Ja ne bih mogao da kupim mis koji nije Logitech. Mada jedno vreme sam mislio da cu morati, nisu imali neki dobar izbor, a onda su za kratko vreme od 2 godine izbacili bas dobre modele.
Sada ima najmanje 3-4 koja bih mogao da koristim prema onome sto sam video i sto ljudi pricaju.
G305, G703, G900 imam/G903, G502 Hero, Wireless Pro. To su misevi koje bih sigurno mogao da imam pre nego neke druge.
 
sto je trovanje?
Pa rekoh da ne odemo postovima u off.
Nisam znao ni da postoje HP misevi. Nit sam video niti pojma imao,slucajno naleteh na nekim oglasima, pa rekoh da l' neko imao iskustva sa njima.
 
Koristio raznorazne miševe, Logitechovih najviše ali bilo je tu i Razera, prvi Intellimouse, A4 Tech, a isto i neke no name. Čekam novi Intellimouse da doputuje sa ebaya pa sam miran sledećih par godina.




f39174f4081323b1ce684fea777e74d3.jpg
 
Kupio a4tech V7M za 1950 u emmiju, i mogu za sad da potvrdim da je za taj novac ovako na prvi pogled super mis, videcemo koliko ce dugo trajati. Inace sam do skoro koristio neki Marvo m315 koji sam dobio na poklon poceo levi klik da baguje posle pola godine..
 
Pa rekoh da ne odemo postovima u off.
Nisam znao ni da postoje HP misevi. Nit sam video niti pojma imao,slucajno naleteh na nekim oglasima, pa rekoh da l' neko imao iskustva sa njima.

po meni nije off,tema je o miševima.meni je hp tu negde sa ms designer,sve je to varijacija na magic mouse temu i slično radi.ja bih iskreno se pre očepio za rapoo kopiju mx mastera,slično te izađe na kraju.
 
Uzeo M560.. mnogo dobro lezi u ruci, treba navikavanja na scroll wheel koji je bez otpora i nepostojanje klasicnog srednjeg klika preko tockica, vec je posebno dugme iza..

 
Poslednja izmena:
Treba mi savet. Skuplje gejming miševe nikada nisam koristio. Nemam potrebu za gejming mišem. Hteo sam da uzmem onaj Rapoo MT750 ali nisam uleteo kada je bio najjeftiniji tako i dalje čekam najnižu cenu. Za crni petak uzeo sam Logitech G502 Proteus i pokušavam da ga prodam i da kupim Rapoo od dela para. Zanima me koliko ću kao mahom kancelarijski korisnik izgubiti sa Rapoo mišem. Treba mi nešto sa dobrim skrolom i četiri, pet tastera. Nikakvi tegići, sulude rezolucije, makro, pa ni diode na mišu mi ne trebaju. Ali me zanima kako se pokazao ovaj Logitech po izdržljivosti i jel bolje da njega uzmem i koristim umesto da nabavljam Rapoo?
 
Više od 10 godina koristim IntelliMouse Explorer 3.0.
Prošle godine su izdali novu verziju ali sa BlueTrack senzorom što se ispostavilo kao fail.
Sada sam se baš obradovao da je izašla nova verzija - Microsoft Pro IntelliMouse sa PixArt PAW 3389 Pro-MS senzorom.
Cijena je $58, a vidim da su recenzije pozitivne.

 
Sada sam se baš obradovao da je izašla nova verzija - Microsoft Pro IntelliMouse sa PixArt PAW 3389 Pro-MS senzorom.
Cijena je $58, a vidim da su recenzije pozitivne.
Ima za 45$ sa free dostavom kod jednog prodavca iz Japana na ebay-u. Trebao bi da mi stigne do kraja januara pa javim utiske i okačim par slika.
 
Nazad
Vrh Dno