»RSS Benchmark sajt

Strana 190 od 190 PrvaPrva ... 90140180186187188189190
      Prikazani rezultati od 2.836 do 2.845 od ukupno 2845

Tema: Koje miševe imate?

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        385
        @nesa, kao sto je napisao "Sirius", na videu je samo povecan otpor polugice i to je sve, malo bude tvrdji klik. To naravno nije resenje, video nije nikakav "fix", vec zapravo jaci klik.

@AleXa89, ne bih da kvarim, ali to 50M mogu da okace macku o rep, to je samo marketinski trik, ako ti je za utehu, misevi oni skuplji iz Gxx serije imaju svi te plave tastere na 50M i crkavaju tacno posle 2god., bilo da si napravio 50M klikova (sto u zivotu neces za 2god.), ili 200 klikova . Oni zapravo oksidiraju posle 2god. i to je to.

@Sirius9, ne radi se o zamoru materijala, to jako tesko moze da se desi obicnom kucnom korisniku. Zapravo, to ne moze da se desi ni ultra-gameru koji igra CS ko nenormalan. Cak i da se desi dupli klik, opet moze da se popravi, jer nije mehanicki kvar, ne postoji toliko mehanike u tasteru da bi se zamorilo, samo jedna polugica koja se pomera, toliko je tanka i lagana, a ne moze da se osteti, jer joj ne dozvoljava kuciste i hod je pola milimetra. Sve se da srediti. Pravio sam tutorijale, ali tesko je objasniti i slikovito prikazati gde je kvar i sta tacno treba da se uradi, jer je potrebna super preciznost pincetom, jako mirna ruka, stalozenost. Fora je da ostavis fabricki taster originalni koji je bio u misu, jer je on kvalitetan i stvarno nema potrebe da se menja za novi zbog duplog klika.

Member Avatar korisnika AleXa89
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        119
      3. Moja mašina
        • CPU: i7-2600K + H60 | i5-8600K + Celsius S24
        • MoBo: GA-Z68XP-UD4 | STRIX Z370-G GAMING
        • RAM: Sector 7 16GB DDR3 1600MHz | HyperX Predator 16GB DDR4 3000MHz
        • VGA: GTX 1070 FTW | RX580 NITRO+
        • MON: Dell U2311H + Alienware AW2518HF 240Hz | Dell U2515H + Samsung S22C300
        • HDD: 850 Evo 500GB + HyperX 120GB + WD Green 4TB + WD Red 2TB... | 970 Evo 500GB | T3 500GB
        • OPT: Samsung SH-224BB
        • Case: HAF 912 Plus | Focus G Mini
        • SND: HyperX Cloud II
        • OS: Windows 10 x64 + Windows 7 x64 + Sierra 10.12.6 | Mojave 10.14.6 | Windows To Go (10 x64)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: G403 Hero + MasterKeys Lite L | G602 + MasterKeys Lite L
      4. Znam da ne može da traje toliko ali kad sam već menjao zamenio sa tim “boljim”. Imam još par komada tako da bez brige, zameniće se opet kad strada...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.657
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD X3 Athlon II 425, 2.70GHz
        • MoBo: Asus M4A78LT-M LE
        • RAM: Kingmax + Apacher 2 X 2GB DDR3 1333MHz
        • VGA: Gigabyte VGA ATI Radeon 4550
        • MON: SyncMaster 710N
        • HDD: Segate Baracuda 500GB + Samsung 1TB
        • OPT: Pioneer DVD DVR-108 + CD RW - LG
        • Case: LC Power LC600H-12
        • LAP: ASUS X550VB-XX045D Micron 4GB + Kingston 8GB - Win 10 64-bit / EVO 850 500GB /
        • TV: Samsung LE40C650
        • Ostalo: WinFast TV2000 XP Global / CM Storm Havoc / TL-WR841N / Logitech RX1000 - K360 - G900 /
      7. imarkovic@ tvoj predllog kao iskusnog majstora iz ove oblasti je:

- povećanje otpora postojećeg limčića na tasteru
        - kupovina novog tastera i zamena samo limčića a da stari tastar ostane
        - zamena celog tastera ili oba tastera da bi klikovi bili isti

još mi nije alarmantno, mada je iritantno po neki put ali ću definitvno morati da nešto uradim.
        Ipak mislim da je velika sramota da se na G900 pojavi dupli klik nakon skoro 2,5 godine korišćenja, ne gaminga.
        Imam i nekog starog Log.RX1000, posle 10 i više god. se pojavio dupli klik, prsnuo sam WD40 i evo pa godinu dana nema nikakavih problema, da li primeniti istu tehniku na G900 ili ne?

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        385
        @nesa07,

- povećanje otpora postojećeg limčića na tasteru - Da, ukoliko bi hteo da imas "tvrdji" klik, i pod uslovom da ne ostetis polugicu, u smislu ne smes da narusis njenu perfektno ravnu povrsinu.To su nijanse koje se primete tek kada zatvoris mis i pocnes da ga koristis.

- kupovina novog tastera i zamena samo limčića a da stari tastar ostane - kupovinu novog tastera (DA), ukoliko je taj taster priblizno kvalitetan kao fabricki (po meni kvalitetnije tastere pravi TTC u odnosu na kineski Omron). Zamenom limcica ces resiti problem, ako je dobar limcic. Zamena tastera zahteva dobro iskustvo sa lemilicom, dobru lemilicu i opremu da bi adekvatno skinuo taster bez ostecenja vodova na ploci.

- zamena celog tastera ili oba tastera da bi klikovi bili isti - OBA tastera je najbolje zameniti/popraviti. Desni se slabije koristi, ali isto oksidira sam od sebe.

Nesto najbolje sto postoji je japanski Omron taster, koji ima veoma kvalitetnu mehaniku i plocicu sa crvenim bakrom, za 20god. ne oksidira, jer je perfektno zatvoren (znam, jer imam nekoliko starih Microsoft miseva sa kuglom koji su ispravni, a stari su preko 20god.). Ali, problem kod njega je sto mu se kuciste razlikuje, pa fizicki je nemoguce da ide u svakog misa, tu je potrebno eksperimentisanje. Drugi problem je sto je veoma tvrd kao fabricki, zamisli 3x jaci taster, posto nikom to ne odgovara, potrebno je oslabiti njegov otpor poluge, ali to je veoma komplikovano i ko nije radio bar 20puta, nece uspeti, plus unutar tastera polugica je jedan deo, spaja se na plocicu i onda se zakljuca, ako se izgubi, veoma je mala i tesko se nalazi negde gde odleti

Na slici je polugica (gore japanska, a dole kineska).
        Znaci, ako kupujete tastere da biste menjali, moja preporuka je TTC, a ako hocete da zamenite samo polugicu, onda mora da bude Omron China. Vodite racuna, jer kod Omron tastera sa plavom plastikom je slabija polugica, znam da nije logicno jer je 50M, ali je veoma slaba, teze se vraca nego kod obicnog sa belom platiskom (ne znam oznake).
        Japanski taster imate u Kelcu.

Posto nista ne krijem, pisao sam i tutorijale za popravku tastera, a ovi strucnjaci na internetu svi do jednog rade pogresno, napisacu po ko zna koji put sta je zapravo problem kod polugica i kako da sredite. Sve sto je potrebno je pinceta i parce fine smirgle. Par puta je dovoljno preci preko tackice na polugici (ispupcenja na kraju), dok ona ne predje iz neke tamne boje u sjajnu zlatnu ili bakarnu. To je sve, klik je posle kao nov i radice mozda jos duze . Treba to uraditi i na delu koji dolazi u dodir sa polugicom.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	DSC_1066.jpg‎ 
Views:	38 
Size:	140,0 KB 
ID:	274998  
        Menjao imarkovic : 20.09.2019. u 17:21

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.657
      10. Moja mašina
        • LAP: ASUS X550VB-XX045D Micron 4GB + Kingston 8GB - Win 10 64-bit / EVO 850 500GB /
        • Ostalo: WinFast TV2000 XP Global / CM Storm Havoc / TL-WR841N / Logitech RX1000 - K360 - G900 /
      11. imarkovic@ kao i obično uvek detaljan, hvala na odgovoru.

Igleda da je ovo najbolji primer koji si opisao kako odraditi.

Sada baš gledam kod mog starog preko 10 god. RX1000, Click image for larger version. 

Name:	10022015023.jpg 
Views:	35 
Size:	610,5 KB 
ID:	275033 Click image for larger version. 

Name:	10022015024.jpg 
Views:	37 
Size:	1,04 MB 
ID:	275034
        isti omron prekidač sa belim klikom i ista oznaka stoji kao kod G900 D2FC-F-7N(20M) CHINA (nisam gledao kod mog G900, već sa neta a pretpostavljam da je i kod mog tako), samo bez oznake (20M). Taster jeste prilično tvrđi nego na G900, ali je počeo da daje dupli klik prošle godine i samo sam ga špricnuo WD-om i evo godinu dana radi bez problema, a ovaj G900 posle 2,5 god., stvarno sramota od proizvođača. Proizvođač ograničava upotrebu oksidacijom!

Razumeo sam te da je:
        Omron Japanski najbolji - najtvrđi i najdugotrajniji
        Omron Kineski - najmekši i ima najkraći vek trajanja
        TTC je između omrona japanskog i kineskog po kvalitetu, mekoći i po dugotrajnosti
        da li je tako?

Kažeš da ima u Kelcu TTC, gledajući na site-u nisam video, ako možeš da mi daš link za njega?
        Kada se kupuje posebno dva tastera, da li je moguće da budu različiti klikovi ili ne?

U mom slučaju a vezano za zamenu limčića pošto je omron kineski mogu da koristim samo omron kineski?

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        385
        Odlican video, sve je lepo prikazano, sve snimano pod mikroskopom. Jedino sto je pretarano ovoliko smirglati, dovoljno je samo par puta preci i sija se, nema potrebe dalje guliti metalnu povrsinu, to je jako tanko.

Da, samo sto je kod RX1000 kvalitetniji, a sada izgleda prave dosta losije tastere pod istim oznakom, ko zna zasto... Kao i sve danas.

E da, jako bitna stavka, nemoj vise da prskas WD-om, to nije kontakt sprej. Moras da uzmes kontakt sprej, ima u mikroprincu i tim mozes da prskas, WD se koristi za druge stvari. Ostavlja tragove, ostetices taster.

Japanski jeste najbolji, ali sa cinjenicom ovom koju sam napisao u prethodnom postu. Njega ima u Kelcu, TTC nema kod nas, samo online. On je po meni br.1 posle Japan Omron-a, ne fusare i veoma je izdrzljiv, nesto je malo jaci od Omron po pitanju otpora, pa se oseca na misu.

Omron kineski je nekad bio jako dobar, ali sada je djubre u novim misevima, traje koliko i garancija (ima naravno izuzetaka, nije bas svaki mis u pitanju, ali skoro).
        Uvek su razliciti levi i desni klik, zbog dizajna misa i svih ostalih cinjenica, fizike... Nemoguce je da budu identicni (nijanse).

Pa da, Omron kineski, jer ako stavis bilo koji drugi, zapravo neces moci da ga stavis, jer su razliciti, nece se podudarati fizicki delovi. TTC ima svoj dizajn, Kailh svoj i ostali.
        Menjao imarkovic : 21.09.2019. u 00:27

Member Avatar korisnika Sirius9
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        2.193
        @imarkovic
        vezano za sliku ovog, nazovimo ga, kontaktora, ja sam drugarima (gejmeri) dva puta popravljao tastere i oba puta se desilo da je ovaj limić puko tu gde je najtanji tj. najuži a tu se ujedno i najviše ugiba. Ja bi rekao da je to zamor materijala! Označio sam na slici mesto, pukne jedna strana i taster više ne funkcioniše.

Click image for larger version. 

Name:	Capture.JPG 
Views:	39 
Size:	125,9 KB 
ID:	275036

Member
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        385
        @Sirius9,

Ako ces da mi verujes, nije u pitanju zamor materijala. Ovaj zadnji deo se oslanja na metal kucista koji ga drzi, posle njega ima kao most, koji pritiska taster, nakon pritiska, plocica se pomeri tipa 0.5mm i ostvari kontakt. Tu se nikad ne zamore materijali, sem ako neko divljacki koristi mis. Meni se nekad desi da mi pobegne ruka prilikom otklanjanja plocice sa kucista, pa se savije malo lim, medjutim vratim ga i radi opet lepo. Jedino ako se bas mnogo deformise, ali opet to je neka legura bakra, on je zilav, nije krt kao recimo aluminijum, pa da se slomi, stvarno ne znam kako ti se to desilo. Kod Omron-a, TTC-a, Kailh-a, Huano nije mi se to nikad desilo, na katastrofalnom stanju misa i tastera.

Najgore stanje tastera koje sam vidjao, bilo je sa A4Tech, Genius miseva (Omron) iz jedne vece poznate igraonice. Kuciste tastera je spolja bilo izlizano od plastike misa koja naleze na njih od trenja, unutar tastera je bio prah od tog trenja. U svemu tome lim je bio tamne boje, oksidirao uveliko, ali pored toga i dalje je bio citav, ni blizu toga da se polomi. Zato sto nije podlozan koroziji.
        Menjao imarkovic : 21.09.2019. u 18:13

Member Avatar korisnika illidan
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        16.241
      16. Moja mašina
        • CPU: intel coffee lake
      17. Citat Citiram korisnika: stankovic82 Pogledaj poruku
        Imam ja Glorious O.
        Ako ti odgovara oblik, uzimaj.
        Meni je u pocetku, trebalo malo, da se priviknem posto sam pre njega koristio G403.
        Sada je to to.
        Ako te nesto jos zanima, pitaj.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
        kako se cisti? ne znam da li ti se i koliko znoje dlanovi? koliko se one rupice brzo prljaju? ako ga imas duze neko vreme
        I shall die here. Every last inch of me shall perish. Except one.
        An inch. It's small and it's fragile and it's the only thing in the world worth having. We must never lose it, or sell it, or give it away. We must never let them take it from us.

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.657
      19. Moja mašina
      20. Citat Citiram korisnika: imarkovic Pogledaj poruku
        Odlican video, sve je lepo prikazano, sve snimano pod mikroskopom. Jedino sto je pretarano ovoliko smirglati, dovoljno je samo par puta preci i sija se, nema potrebe dalje guliti metalnu povrsinu, to je jako tanko.

Da, samo sto je kod RX1000 kvalitetniji, a sada izgleda prave dosta losije tastere pod istim oznakom, ko zna zasto... Kao i sve danas.

E da, jako bitna stavka, nemoj vise da prskas WD-om, to nije kontakt sprej. Moras da uzmes kontakt sprej, ima u mikroprincu i tim mozes da prskas, WD se koristi za druge stvari. Ostavlja tragove, ostetices taster.

Japanski jeste najbolji, ali sa cinjenicom ovom koju sam napisao u prethodnom postu. Njega ima u Kelcu, TTC nema kod nas, samo online. On je po meni br.1 posle Japan Omron-a, ne fusare i veoma je izdrzljiv, nesto je malo jaci od Omron po pitanju otpora, pa se oseca na misu.

Omron kineski je nekad bio jako dobar, ali sada je djubre u novim misevima, traje koliko i garancija (ima naravno izuzetaka, nije bas svaki mis u pitanju, ali skoro).
        Uvek su razliciti levi i desni klik, zbog dizajna misa i svih ostalih cinjenica, fizike... Nemoguce je da budu identicni (nijanse).

Pa da, Omron kineski, jer ako stavis bilo koji drugi, zapravo neces moci da ga stavis, jer su razliciti, nece se podudarati fizicki delovi. TTC ima svoj dizajn, Kailh svoj i ostali.
        Kakvo je mišljenje ovako uraditi, štas se dobija u tom slučaju?
        Da li je ovo japanski?

što se tiče kineskih, po oznakama mogu se naći kod nas isti D2FC-F-7N(20M) ?
        koji su japanski dobri, koja oznaka kod nas se može naći a koja da se ganja sa net-a? Koji je taj japanski u Kelcu? Koliko sam čitao ima više vrsta tih japanskih ili sam ja tu nešto loše razumeo?

Strana 190 od 190 PrvaPrva ... 90140180186187188189190

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •