»RSS Benchmark sajt

Strana 226 od 226 PrvaPrva ... 126176216222223224225226
      Prikazani rezultati od 3.376 do 3.389 od ukupno 3389

Tema: Koje miševe imate?

Member Avatar korisnika Asi
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        321
        Citat Citiram korisnika: imarkovic Pogledaj poruku
        Ne moras sada da kupujes unapred switch-eve, mada nije lose imati u rezervi, jer ako se desi, treba ti hitno zamena. Moze i u G305, za "side" switch-eve pogledaj koji su, ne znam tacno, nekad nisu ti standardni, ako su isti kao ovi, moze bez problema, samo sto ti veoma retko dobiju duple klikove, jer se dosta manje koriste i cesto se ne primeti da imaju dupli klik, jer ih koristis ili za back, ili sta vec, gde moze i 2x da klikne, nece se primetiti.

Huano i Kailh su ok, ali Japan Omron je 2 klase iznad njih. Ne postoji bolji.

Edit: vidim na slici da su na G305 isti, tako da moze.
        Evo možda će ti biti zanimljivo vidjeti ako već nisi. Jedan je napravio tablicu testiranih switcheva uz opise i detalje. Pohvaljen je ovaj univerzalni omron koji si predložio:
        https://docs.google.com/spreadsheets...aj4/edit#gid=0

Zaboravio sam pitati, ima li šta silent switcheva ?

Citat Citiram korisnika: optical Pogledaj poruku
        Čime čistite skrol kad napada prašine? Ja koristim alkohol i štapić za uši, ali rekoh da proverim da nema neko bolje rešenje. Ne otvara mi se miš, jer su šrafovi ispod onih pad-ova.
        Još nisam čistio, ali pada mi na pamet nešto kao stara četkica za zube, uz alkohol. Grublja je od štapića za uši, ako se prašina zavukla u linije udubljenja.

Member Avatar korisnika imarkovic
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        654
        Lepa je tabela, samo po meni ne pije vodu. Kada pogledam u "recommendation", stoji D2F-01 kao "light" switch. Ja imam taj switch, on nikako nije light, jeste da je "crispy", ali ja bih ga svrstao u "heavy" kategoriju, to je ocigledno.

Plus, opet da napomenem, on ne moze po default-u da ide u miseve, potreban je mali "mod". Ali, tvrdim da u njemu ima najvise zlata i bakra, sta god pisalo u ovoj tabeli. Video sam da se ne menja vremenom i ne oksidira, sto znaci da je materijal pravi. Nekada su slicni switch-evi isli u Microsoft miseve sa kuglom, to nikad nije otkazalo, ni za 20+ god. evo imam ih nekoliko kao dokaz. Bukvalno neunistivo. Dizajn switch-a izgleda potpuno isto. Kailh/Huano su kineski, priznajem samo Japan .

Sledeci koji bih preporucio je Zippy, TTC. Ne znam za ove Razer opticke, ali on ima i drugi(zeleni), na kome pise Razer, a zapravo je to Omron (China) i takodje pate od duplog klika.

Za scroll ne bih preporucio cetkicu za zube, jer ce ti upasti unutra cestice od nje, a i prasina. Dobro je stapicem+alkohol 96%, mada bolje nekom tanjom krpicom da se iscackaju dubine. Samo ne prskati sprejem da ne udje unutra.

Member
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        517
      4. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 3600 + Arctic Freezer eSport 34 duo
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk MAX
        • RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB 3600Mhz CL17
        • VGA: Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8GB
        • MON: AOC CQ32G1
        • HDD: Kingston A2000 512GB
        • Case: MS Industrial Titan Pro II
        • LAP: Lenovo Y700
      5. Citat Citiram korisnika: imarkovic Pogledaj poruku
        Da, na kp za 90-100eu, ne znam da li ima garanciju, pise da je neotpakovan, mozda ima neka garancija..? Ako ne, onda sigurno postoji zvanicna od Logitech-a. Ionako to vise znaci nego domaca od firmi i pojedinaca koji zavlace ljude.
        Mesec dana je garancija koju daje prodavac, sad, da l' se isplati rizikovati zbog klikova...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        654
        99% posle 2-3 meseca ce se javiti dupli klik, evo bas sam imao slucaj, jedan lik je kupio G502 LT neotpakovan, dupli klik posle ~2 meseca. Ono sto mogu da preporucim je ovaj prodavac, kupio sam od njega G903 nov nekoriscen, ali sa godinu dana garancije, proveri da li se kod njega ocekuje: t.ly/r92G

Member Avatar korisnika Asi
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        321
        Draži mi je malo teži klik, ali ono što mi je još ljepše je čuti dublji ton, a ne onaj visoki.
        Ovaj video testira zvukove velikog broja switcheva, ima ispod u opisu videa time listu. Ovo kako se čuje japanski D2F-F-3-7 je meni među naljepšim zvukovima za klik miša. Moj Omron D2FC-F-7N(20m) iz G603, ili npr. Kailh GM 2.0 (60-70g), mi imaju baš taj bezveze visoki ton. Omron D2F-01F (japan) isto super zvuk. Ovako gledajući koliko mu tone tipka, izgleda da ima duži hod nego D2F-F-3-7, ja preferiram što kraći hod kod svih tipki, ne dešavaju mi se slučajni klikovi jer ne naslanjam prste na njih.

LINK:
        https://www.youtube.com/watch?v=5bkEPBdiniE

Member
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        517
      9. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 3600 + Arctic Freezer eSport 34 duo
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk MAX
        • RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB 3600Mhz CL17
        • VGA: Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming 8GB
        • MON: AOC CQ32G1
        • HDD: Kingston A2000 512GB
        • Case: MS Industrial Titan Pro II
        • LAP: Lenovo Y700
      10. Citat Citiram korisnika: imarkovic Pogledaj poruku
        99% posle 2-3 meseca ce se javiti dupli klik, evo bas sam imao slucaj, jedan lik je kupio G502 LT neotpakovan, dupli klik posle ~2 meseca. Ono sto mogu da preporucim je ovaj prodavac, kupio sam od njega G903 nov nekoriscen, ali sa godinu dana garancije, proveri da li se kod njega ocekuje: t.ly/r92G
        Uzeo sam zicni u gigatronu, ne mogu da razmisljam o garanciji a ako mi do sada njje smetao kabl prezivecu i ubuduce

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        956
      12. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 7 5800x + Noctua NH-U14S
        • MoBo: Asus strix B550-E Gaming
        • RAM: 2x16gb 3600cl16 crucial ballisfix
        • VGA: Rx570
        • MON: Aoc 24g2u
        • HDD: Samsung 970 Evo Plus 500Gb/3Tb hdd/2Tb storeJet
        • Case: Nzxt H710/EVGA 850 G2
        • SND: Microlab FC330/Asus rog delta core
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: CM Trigger-Z + G9
      13. Imam logitech G9 i sa njim sam zadovoljan, medutim posle niz godina ogulila se guma sa skrol tockica , prestali su da rade gornji tasteri za promenu brzine misa- sto mi ne smeta ali zadnja dva meseca mis je poceo da pravi prekide - verovatno kabl . Mislim da mi se popravka istog ne isplati sta savetuje da se uzme ? U glavnom interesuje me zicni mis a budzet pa do 9000din.

Mislio sam da vecina vas ima Razer ali izgleda Logitech je i dalje veoma popularan. Dakle kakve su preporuke, ima razer viper, logitech 502 hero... tu su 7-8k u G radnji.
        Menjao solajam : 11.01.2021. u 20:13

Member Avatar korisnika alex303
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.534
        Mionix Avior 7000

Newcomers
        Na forumu od
        May 2020
        Poruka
        50
        Mx 518,10 godina vec,perfektan i neprevazidjen.

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        5
        Neki predlog za bežičnog miša - na redragon mirageu mi otišao srednji klik, a bitan mi je za CAD - do 50e. Video sam neki lenovo 600, valja li to čemu?

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        24
        Ne koristim nikada alkohol. Vise ostavi masnoce i prljavstine nego sto pokupi. Najbolje neko blaze sredstvo za odrzavanje racuna,ima ih raznih.ili home made destilisana voda sa malo deterdzenta...
        Ništa nije nemoguće...

Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        654
        Alkohol ne ostavlja masnoce i tome sl., jednostavno to je masnoca koja je vec nastala na povrsini, alkohol je samo otpusta i stvara mrlje. Vec posle drugog/treceg brisanja sve je cisto.

Member Avatar korisnika Imax
        Na forumu od
        Oct 2014
        Poruka
        168
      20. Moja mašina
      21. Šta mislite o LOGITECH M220 mišu i da li ima nešto bolje za taj novac?

Member Avatar korisnika alex303
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.534
        Mislim da kod miševa treba prvenstveno gledati koji je senzor unutra, a onda birati proizvođača i sve ostalo. Ali ono što sam ja primetio kod većine miševa je da su desni i levi klik neuništivi omron mikroprekidači, dok se za srednji klik koriste neki kineski i improvizovani mikroprekidači koji kod intenzivnog korišćenja crkavaju posle 2 meseca ili manje. Problem se obično manifestuje kao neregistrovanje klikova ili se klikne jednom a dobije se dupli klik. Miševi koje sam ja našao da imaju kvalitetan srednji klik, nemaju u ponudi kvalitetne optičke senzore. Neka me neko ispravi i preporuči nekog miša koji ima barem ADNS-3310 senzor i omron mikroprekidače na srednjem kliku.

Strana 226 od 226 PrvaPrva ... 126176216222223224225226

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •