Šta je novo?

SSD wrk for Mac

I kakve su vam brzine?
 
merio pre sat vremena...oko 45s mu treba da mi sistem bude potpuno spreman.Imam 3 clouda koja se podižu i syncuju.

Na 5400 mi je trebalo oko 6 minuta za sve ovo...
 
Mislio sam na "Disk speed test"!
 
attachment.php
 
A valdevit?
 
sta valdevit ? imamo iste diskove / iste minije / ista brzina
 
samo nam je verzija osa različita :D
 
Pošto je prošlo više od dva meseca od poslednjeg posta da li je nešto promenjeno (nisam pratio na času krastavac) ili i dalje ova dva ssd-a ostaju jedina opcija kupovine?
 
Kod mene je sve FULL.. Radi savršeno, čak sam uradio i update i dalje je u sistemu Apple ssd neka oznaka i trim radi normalno.. Preporuka
 
Uključujem se naknadno... Malo sam čitao ali me tema jako interesuje, pošto sam juče na PC ubacio novi SSD i bavio se s tom problematikom TRIM... A pošto odnedavno koristim MacBook Pro 2015, nisam nikad pre koristio Mac, imam pitanje u vezi Trima. Pošto MacBook Pro 2015 ima SSD koji su naravno oni ugradili; da li je trim tamo uključen, i ako nije, da li se može ključiti bez onih SECURITY procedura kao kod SSD dikova koji nisu podržane od Apple. Ja bih to voleo da isključim na MacBook Pro ako nije, i koja je procedura?
 
Trim na zvaničnom vanilla apple ssd je uključen po defaultu. Ti bi da ugasiš trim? Zašto?
 
Ma ne bi da isključim, naprotiv, hteo sam da ga uključim, ako nije uljučen po difoltu, ali kontaktirao sam Apple support i rekli su mi da je na MacBook Pro 2015 uključen ako na system reportu kaže: Trim support YES, a tako piše kod mene, pa izgleda da je već došao uključen sa računarom, tako da mi je lakše da ne moram to da čačkam...
 
Druze, mac nije windows pc. To je kompletan proizvod koji fabricki dolazi maksimalno ugođen. Ako si hteo da čačkaš i da se igras sa računarom, nije trebalo da prelazis na mac.
 
Naprotiv, baš sam zato i išao na Mac da ne moram da čačkam ništa već da samo sedim i radim. Međutim, posle je ipak ispalo da i na Macu ima određenog čačkanja, možda manje nego na Windowsu. ali ima još kako. U stvari želeo sam samo biti siguran, i da učinim da mi komp radi što duže bez problema. Ja još uvek koristim i Windows i Mac, a još uvek više razmišljam kao Win korisnik nego Mac, no napraviće se balans i u tome. Pa zato postoje svi ovi forumi, da pomognemo jedni drugima i da sve nedoumice i problemi budu rešeni, zar ne? Pa niko se nije rodio ni na Mac ni na Windowsu... Ustvari možda neko jeste, ali moja generacija sigurno ne. Ja sam od onih korisnika koji su još imali Spektrume, Komodore, pa 286, pa 386... Pa konačno prvi Pentijum...itd... Tada nismo ni čuli da postoji Mac, bili smo sretni ako Windows prepozna neku ugrađeni karticu, to bi značilo da imamo odličan računar... Ok, neću da zamaram...
Hvala na odgovorima u svakom slučaju...
 
Naprotiv, baš sam zato i išao na Mac da ne moram da čačkam ništa već da samo sedim i radim. Međutim, posle je ipak ispalo da i na Macu ima određenog čačkanja, možda manje nego na Windowsu. ali ima još kako.

Na šta tačno misliš, na koja "čačkanja" na Mac-u?
 
Možda misli na softverska podešavanja, na Retinama nema nikakvog hardverski čačkanja.
 
Vidi, ja još ništa nisam čačkao, ali vidim po forumima da stalno nešto podešavaju, nadograđuju, imaju određenih problema, da im se vremenom Mac usporava, i svašta... Ne znam, ja lično nemam za sada nikakvih problema, ali još je rano jer tek koristim MacBook Pro mesec i par dana, za sada radi sve beprekorno, nemogu ni reč da kažem...
 
Evo ovako, ja sam bio u sličnoj situaciji prošle godine kada sam prelazio na Mac tj. OS X i na Windows-u sam koristio CCleaner pa sam odmah nakon instalacije (tada na hackintosh-u dok nisam kupio Mac mini) instalirao CleanMyMac. Koristio sam ga par puta ali ga više ne koristim pošto nisam video nikakva ubrzanja. Nekada na Windows-u dok smo svi imali klasične hard diskove dolazilo je do usporavanja pa smo pored čišćenja koristili i defragment. Tvoj MBP je došao sa SSD-om tako da ne moraš nikakve programe za optimizaciju da koristiš, nikakva čišćenja i ne znam ni ja šta. Instaliraj programe i dodatke koje želiš na OS X i užiaj. Windows (i Linux distribucije) su igranje sa hardverom i softverom do beskonačnosti, od kompatibilnosti do drajvera i neko u tome uživa dok mene užasava, ja volim da mi je operativni sistem takav da kao kada kupim TV - uključim i radi, a ne da pretražujem 100 foruma oko sastavljanja konfiguracije, pa do instaliranja drajvera, softvera, preko optimizacije sistema, kao da brinem o malom detetu, da moram da budem posvećen hardveru i softveru 24/7 kako bi radilo sve kako treba. Prešao si na OS X i to ti je kao konzola - ubaciš "CD" i igraš igru. Nemoj da se opterećuješ što čitaš na netu da postoji za OS X MacKeeper, CleanMyMac i anti virusi, ništa ne diraj i sve će raditi kako treba ;)
 
Hvala na savetima... Pa odprilike i ja sam došao do istog zaključka i slažem se sa stvarima koje si rekao... No treba mi vremena malo da se naviknem. Uglavnom iskusno apple korisnici govore na forumima, ne treba vam ništa od svega toga, možete samo pokvariti... Kako god, ostaviću vremenu da radi svoje i pokazaće se a ja ću se navići... Pozzz
 
U stvari želeo sam samo biti siguran, i da učinim da mi komp radi što duže bez problema.

Prakticno još nisi ni naucio da radiš u mac ekosistemu, a već si krenuo da istražuješ kako da ga "poboljšaš". Upravo to je školski primer kako ne treba da se ponašaš ukoliko želiš ovo što si gore naveo.

Ako želiš spravu koja jednostavno radi, a ne pravi probleme koje ćeš da "rešavaš", to je to sto si kupio. Ako zelis brze i bolje, jednostavno kupi mac jacih performansi. Ako hoćeš od toga sto si kupio da napraviš nešto brze i bolje, promašio si tabor i bolje prodaj spravu sto pre dok ima dobru cenu.

Kod mac-a je sve veoma jednostavno, Steve Jobs je zacrtao da treba da radi kao appliance i toga se drže. Ili se navikni na to ili back to windows/linux.
 
Za sada je odlično, radi ko grom, i ne treba mi ništa bolje. No, kada decenijama koristiš Windows pa onda uzzmeš Mac, treba ti malo vremena... ;)
 
Za sada je odlično, radi ko grom, i ne treba mi ništa bolje. No, kada decenijama koristiš Windows pa onda uzzmeš Mac, treba ti malo vremena... ;)

Don`t happy be worry!!
Ne brini nisi jedini koji je pretrpio traumu, bit ce jos njih!!! ;-)
 
Nazad
Vrh Dno