Šta je novo?

Pristojan dual band AC ruter

@nenad83

Domet na 5GHz mu nije neki, a na 2.4GHz je OK. To sam gledao kad je tek stigao i dok je bio u wireless router režimu. Sad sam ga podesio da radi kao bridge u 5GHz opsegu tako da ga neću više vraćati u wireless router režim bez preke potrebe...
 
Koji disk imas? U smislu da li oni mogu preko 80MBps?
Hvala.
 
Kopirao sam sa desktopa na laptop. Na desktopu kao storage koristim Seagate Constellation SATA-III HDD od 1TB, a laptop je HP Probook sa Toshibinim SATA-III HDD-om od 1TB.
 
Koliko memorije imaš? RAM disk, recimo. AMD je nekad nudio besplatno programče
 
Za?
HDD je verovatno bottleneck, inace bi mozda i brze mogao da kopira.
Ali vredi znaci malisa!
 
Bas sam u potrazi za nekim pristojnim routerom za malo novaca. Prvo sam razmisljao o Asus 1200G+ ali ovo mi djeluje dosta bolje a duplo jeftinije. Nisam nigdje nasao kakav mu je signal ali kapiram da je bolji od ZXHN H208N i ovog mog jadnog tplink 340g :)
 
Asus 1200G+ je preskup. Inače postoji Kineska varijanta Asus RT-AC1200GU koja je skoro pa isti ruter kao ovaj Šaomi. Čak su uspeli da flešuju njegov AsusWRT na ovaj Šaomi R3G uz neke modifikacije. Inače usko grlo kod mene jeste hard disk na desktop računaru jer je malo starija varijanta kojoj jeste plafon pri kopiranju ~80 MB/s. Ja kad sam kupovao pomoćni ruter dvoumio sam se između Tende AC9 i ovog Šaomija, ali je na kraju Šaomi ipak bio dosta jeftiniji a mnogo moćniji po specifikacijama. Iako više volim rutere sa Broadcom čipovima, odlučio sam se za ovaj sa Mediatekovim i mislim da je odluka bila prava.
 
Za?
HDD je verovatno bottleneck, inace bi mozda i brze mogao da kopira.
Ali vredi znaci malisa!

Pa, za to. Usko grlo. Ram disk i kopiraš. Na linuxu je dovoljno samo s jedne strane da napraviš. S druge mobilne strane dev zero i teraj. Istestiram celu kancelariju za sat dva, dok je električar još tu.

Verovatno čovek koristi win, zato rekoh da je amd imao nešto besplatno. Za ram disk.
 
Ja sam shvatio da nesto drugo pitas :) Dobra ideja.
 
Imam neku kombinaciju za povoljnu Tendu AC9. Vredi li to šta? Kolko vidim ništa od alternativnih romova nema... OpenWRT verzija ne podržava 5g i još što šta...
 
Tenda AC9 nema stabilnih alternativnih firmvera, ali vidim da se preko kineskih sajtova prodaje Frnakenštajn verzija sa flešom od 16MB i AsusWRT-om od Asus-a RT-AC1200G+ pošto su slični po tehničkim specifikacijama. Tomato bi trebalo da može na tu Tendu (i Asus), zbog Brodkomovog čipseta, ali izgleda da nema interesovanja da se išta radi po tom pitanju od strane developera. Ja da sam uzimao tu Tendu, uzeo bih tu Frankenštajn verziju sa AsusWRT-om. AsusWRT je inače nastao od Tomato firmvera.
 
@tuxserbia


I ovako kako je, meni je dobro tako da neću ništa dirati i budžiti. Mnogo je bolje stanje nego pre sa wireless N ruterima ;)
 
Poslednja izmena:
Ma, naravno. Ovo čisto kao primer za testiranje gigabitne mreže, i bez brzih diskova. Privremeni ram disk kopiranje, posle može brisanje.

PS
Sad mi nešto pade na pamet, ja sam dobijao oko 112-115 MB prenosa samo sa gigabitnim svičem, dok recimo ruter ne može ni stotku da prebaci. Konkretno C7 je terao do 97-98. Neki dlink ni do 90. Ako me sećanje dobro služi, bio je mediatek čipset.
 
Odlican je padavan. Ja sam ga instalirao na Asus RT N12+, N11P zvanicnu verziju jer koriste isti MTK, i odlicno radi. Signal je drasticno bolji, nisam mogao vjerovati sta SW moze uraditi. Koristim USB adapter na laptopu sa extension kablom, jer uglavnom stoji ispod stola sklopljen, pa je los signal sa integrisanom wifi karticom. Sa flesovanim padavanom signal je zakucan na 100%, preko jednog zida od routera.
).
Sto se tice 5 GHz nemam neka najsjajnija iskustva od ranije, OK je ako si blizu routera i nema zidova mnogo (eventualno jedan), signal je drasticno losiji od 2.4. Desavalo mi se da telefon gubi 5 GHz konekciju u kupatilu (preko 2 zida), dok je 2.4 GHz stabilan. Za laptop preko jednog zida zavrsava posao, iako je signal 30% slabiji od 2.4.

Meni i 2.4 GHz odlicno radi i nemam nekih interferencija, mada ne bih se bunio ni za 5GHz, ali nemam trenutno dual band, niti planiram kupovati, kad zavrsava posao. Generalno vrijedi imati dobar dual band, pa sta ti zatreba u datom trenutku...

I da, kartice (tj. antene) u laptopovima su njesra (pogotovo wifi+bt)...razlike sa USB karticama oooooooooogromne.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno