Šta je novo?

Pristojan dual band AC ruter

Ovaj TP-link C2-AC750 ne podržava dd-wrt. Otpada.
I dalje sam u potrazi za dobrim ruterom. Potreban mi je preporuka za ruter, sa kojim mogu da povežem HDD, taj HDD bih koristio za torrente i pristiopio bih mu online ako mi nešto treba sa HDD. Takođe da podržava AC standard i odličan za streaming fajlova 30-40GB sa PC na TV?
 
Ja gledam da uzmem ASUS RT-AC87U....
Jel ga neko ima ili koristio?
 
Ja gledam da uzmem ASUS RT-AC87U....
Jel ga neko ima ili koristio?


Ja ga imam od sredine novembra 2015. Odlican ruter, stavio sam posle nekoliko dana Asuswrt-Merlin firmware i to HGG verziju, sa maksimalnom snagom primopredajnika, tako da bas pokriva jakim signalom veliku kucu sa nekoliko zidova. Recimo tamo gde sa Huawei HG-655b nisam imao ili jedva jednu crticu sad imam 3-4 na mobilnom sto je ogromna razlika. O mogucnostima ostalim da ne pricam posto ima sve sto savremeni ruteri imaju plus cesto izlazi firmware. Ima dobru podrsku i za Android platformu u smislu monitoringa i administracije rutera preko WiFi ili Interneta odnosno ftp-a.
Jeste da je skup ali to je komponenta koja traje godinama i ne prevazilazi se tehnoloski brzo. Miran sam narednih 10 godina.
Ja sam uzeo Red edition kod madjara za 210 evrospkih novcanica, obicna varijanta je oko 200.
Mali prikaz imam na jednom nasem forumu koji se bavi hardware-om pa pogledaj. Mozda i ovde objavim mali review.
 
Bas sam ga jutros uzeo preko ebaya za 140eura (koristen pola godine, u jako dobrom stanju).
Stara dolazi iz Australije u aprilu pa necu morati placati carinske troskove. To me vadi.
Tako da sam dobro prosao u odnosu koliko im je cijena za nove (+200e).
E sad ko ce docekati april heheeheheehe :wall:
 
Poslednja izmena:
Bas sam ga jutros uzeo preko ebaya za 140eura (koristen pola godine, u jako dobrom stanju).
Stara dolazi iz Australije u aprilu pa necu morati placati carinske troskove. To me vadi.
Tako da sam dobro prosao u odnosu koliko im je cijena za nove (+200e).
E sad ko ce docekati april heheeheheehe :wall:

Nisi pogresio, samo ces se nacekati. Javi utiske kad stigne. U svakom slucaju pretpostavljam i da na ovom forumu ima svega nekoliko clanova koji imaju rutere sa cenom od 200 e i vecom. Mislim na obicne korisnike, ne profi.
 
Da li si probao da povežeš HDD na ruter? Koristiš za recomo torrentovanje?

Archer C2 pdrzava Open Wrt i USB Sharing:With the USB port, you can share files & media at home or via the FTP server while away from home and can also share a printer with multiple computers and devices on your network:
Support Samba(Storage)/ FTP Server/Media Server/Printer Server
 
Ja nesto merkam da kupim Netgear R7000.
Ali u poslednjih par dana su mi paznju privukli MikroTik uredjaji, da li ima neko sa njima kakvo iskustvo?
 
Trenutno ne postoji normalan Mikrotik 5GHz uređaj, ima hAP ac lite koji nema gigabitne portove. Ja sam do sada koristio RB851G-2hnD i zamenio sam ga sa RT-AC55U.

EDIT: Kada kažem da na postoji normalan Mikrotik 5GHz mislim na to da nemaš SOHO rešenje, već da bi morao da nabavljaš ploču, kućište i karticu posebno, pa da sastavljaš i praviš AP.
 
Poslednja izmena:
A ako zanemarimo 5 GHz WiFi, zar nebi trebao MikroTik da bude bolji i stabilniji uredjaj u odnosu na Asus, Linksys, Netgear, TP-Link konkurenciju?
Mislim na NAT, firewall, VPN, VLAN...
 
Poslednja izmena:
Ja ga imam od sredine novembra 2015. Odlican ruter

Da li znas mozda kako se ponasa u N-only modu, ili sa N uredjajima? Pitam jer bi mozda stavio neki jaci ruter (mada mi ovaj dodje overkill zbog cene), ali laptop, koji primarno koristim je N-only, nema slobodan EC34 slot (koristi se za USB3), a nemam nameru da menjam laptop :)
 
Da li znas mozda kako se ponasa u N-only modu, ili sa N uredjajima? Pitam jer bi mozda stavio neki jaci ruter (mada mi ovaj dodje overkill zbog cene), ali laptop, koji primarno koristim je N-only, nema slobodan EC34 slot (koristi se za USB3), a nemam nameru da menjam laptop :)
Ja imam u kuci sve uredjaje u N modu samo Sony TV moze da radi i na 5 GHz u N modu. Nema problema sto se tice rada. U pretproslom zvanicnom firmware su korisnici primetili da im se nesto brze trosi baterija nego inace na mobilnom koji je preko wifi povezan sa ruterom. U zadnjem firmware-u su to ispravili.
 
Poslednja izmena:
A kako ide protok na N uredjajima, dostize 100 barem ili ne?
 
A ako zanemarimo 5 GHz WiFi, zar nebi trebao MikroTik da bude bolji i stabilniji uredjaj u odnosu na Asus, Linksys, Netgear, TP-Link konkurenciju?
Mislim na NAT, firewall, VPN, VLAN...

Naravno, Mikrotik je mnogo moćniji uređaj od Asus, Netgear, itd.

Idem sad, 26. na MUM u Ljubljanu, deliće verovatno hAP ac lite, pa ću ga testirati.

Ali kod njega ima jedna mana, kartica na 5ghz AC je 1x1 :(

Ali zato hAP ac će biti ozbiljna zverka za 130EUR

dual 3x3@1W :smash:

http://i.mt.lv/routerboard/files/hAP_ac-160209124658.pdf

Ja sam prešao na Asus ruter iz jednog razloga - Mikrotik ima lošu istoriju poteza sa wirelessom na njihovim SOHO uređajima. Nijedan ruter ne može da im radi stabilno na WiFi, uvek bude nekih problema.

Čekao sam dugo na hAP 5GHz i onda odustao i uzeo Asusa (što ne znači da neću uzeti hAP ac ako mi se ukaže prilika i vidim da radi kako treba :d). Problem sa Mikrotikom je isto to što rade neke svoje polu-implementacija servisa, tipa OpenVPN server/client imaju samo password auth, ne možeš se logovati recimo sa cacert/key/cert kombinacijom.

I dalje mi Mikrotik čuči u ormaru ako Asus crkne. :)
 
A kako ide protok na N uredjajima, dostize 100 barem ili ne?

Brzina je ogranicena uredjajem sa kojim ruter komunicira. Mobilni telefoni i tableti nikad ne mogu da postigu brzinu vecu od 30-50 Mbits, jedino neku laptopovi i najbolji N wireless adapteri.
 
@djukasrbin, torrenti, da povežeš hdd sa ruterom, ruter radi noću i rado donload/upload torrenta ili bilo kakvog drugog materijala.

Ima li neko preporuku za ruter, sa kojim mogu da povežem HDD, taj HDD bih koristio za torrente i pristiopio bih mu online ako mi nešto treba sa HDD. Takođe da podržava AC standard i odličan za streaming fajlova 30-40GB sa PC na TV?
Da li TP-link C2-AC750 završava posao, ili nešto drugo?

Ne vidim kako je to moguce ukoliko router nema instaliran torrent klijent a ne vidim u specifikacijama da ovaj to ima. Sta bi ti pokretalo torrent klijent ukoliko ne bi koristio pc za to?

Ukoliko sam te dobro shvatio tebi treba ili router sa tom opcijom ili mozda bolje neki osnovni NAS, ima ih od 100e pristojnih pa verovatno i jeftinije...
 
Brzina je ogranicena uredjajem sa kojim ruter komunicira. Mobilni telefoni i tableti nikad ne mogu da postigu brzinu vecu od 30-50 Mbits, jedino neku laptopovi i najbolji N wireless adapteri.

Ja sam jos na Xperiji S izvlacio u Koreji po 80Mbps i vise i DL i UL, jednom prilikom je presao 100. Tako da itekako mogu.
 
Poslednja izmena:
Brzina je ogranicena uredjajem sa kojim ruter komunicira. Mobilni telefoni i tableti nikad ne mogu da postigu brzinu vecu od 30-50 Mbits, jedino neku laptopovi i najbolji N wireless adapteri.
Može i sa laptopom se ednje klase i tp linkom 740n. Naravno kroz jedan zid max
 
Sve zavisi od brzine mrezne kartice u telefonu...

Ako matora Xperia S moze, onda noviji telefoni mogu sigurno, barem srednja/visa klasa. Mada ni niza klasa trenutno uopste ne kaska nimalo sa wifi-em.
Dakle, vracamo se na pitanje, da li na pomenutom ruteru sa N uredjajima moze da se postigne 100ak Mbps?
 
Od pre nekoliko dana sam i ja u potrazi za nekim solidnim dual band ruterom ali koliko vidim kod nas nema ništa pristojno ispod 10k din.

Posle malo guglanja izbor mi je pao na TP-Link TL-WDR3600 N600 koji je u našim prodavnicama između 8 i 10 hiljada, ali na kraju kada sam hteo da ga naručim ispostavilo se da ga ni u jednoj radnji naravno nema, iako na sajtovima naravno stoji da je na stanju. :mad:

Imate li predlog šta bi moglo da se uzme preko mađara za te pare (60-70 evra), pošto je to izgleda jedino što mi preostaje...
 
Da li je neko imao iskustva sa archer c7 iz USA? Da li rade kako treba u Evropi?
 
Ja imam Archer c2 kupljen u EU, ali zanimljivo je da mi radi u punom opsegu sto se tice interneta tek kad ga podesim na Country: USA. Kad stavim Srbiju ili neku drugu evropsku zemlju brzina mi padne sa 75mbps na 20-30mbps
 
Hvala na odgovoru, znaci usa ruter plus usa podesavanje je zmaj ;-)
 
Ne znam, imam na ikomu Tel 3 (75mbps), zato sam kupio taj gigabitni AC ruter, i naravno podesio Srbiju kao zemlju, brzina mi bila zakucana na 30mbps, pokusavao sam sva podesavanja, menjao kanale, frekvenciju sve, onda sam podigao incident na TP link official website za suppport, i rekao mi tamo neki covek da stavim USA kao zemlji, cim sam to promenio sve se popravilo, brzina odmah skocila na 75mbps. Znaci sva podesavamja su mi ostala ista kao za Srbiju samo zemlja USA
 
Nazad
Vrh Dno