Šta je novo?

Potraznja filmova koje smo gledali ali ne znamo kao se zovu

trazim stariji film ne secam se tacno imena moguce je da ima interstate u imenu ali nisam siguran. secam se radnje u nekom restoranu gde je nemi mrsavi lik za opkladu jeo sve zivo, tipa aj da se kladimo da mogu sve ovo da pojedem a mogao je svei svasta da pojede kao bure poenta je da je on pozeleo zelju da moze sve na svetu da pojede a da se ne ugoji ali mu kletva ostala da mora non stop da jede da je non stop gladan i da mora da putuje tako i hrani se uz opklade. Kao nije dobro precizirao zelju.

Možda je Thinner po priči Stivena Kinga?
 
nije horor, nije proklet, sam je to pozeleo ali nije dobro precizirao zelju. vise mi lici ma komediju mozda delom family movie.
 
Odlična tema.
Pominjao si da, možda, ima Interstate u imenu i stvarno postoji Interstate 60.
Koliko se sećam film se stvarno vrti oko ispunjavanja ne baš najsretnije definisanih želja ali lika koji ždere ne mogu da se setim.
Zapamtio sam film zbog Amy Jo Johnson AKA Pink Ranger. :d
 
Gledao sam trejler pre 2-3 godine, novi ruski film gde se spetznaz bori sa vanzemaljcima u nekom udaljenom bunkeru,
secam se kritike da je film ukrao najvise od ALIENS'a. Trejler je bio visokobudzetni.
Neka ideja ?
 
Gledao sam trejler pre 2-3 godine, novi ruski film gde se spetznaz bori sa vanzemaljcima u nekom udaljenom bunkeru,
secam se kritike da je film ukrao najvise od ALIENS'a. Trejler je bio visokobudzetni.
Neka ideja ?

Možda je The Darkest Hour.
Koprodukcija je u pitanju.
Davno sam ga gledao.
Bio je sinhronizovan na ruski, sa engleskim titlom koji nije bio baš najbolji, pa mi je supruga prevodila.
Sve u svemu neprijatno iskustvo
 
Odlična tema.
Pominjao si da, možda, ima Interstate u imenu i stvarno postoji Interstate 60.
Koliko se sećam film se stvarno vrti oko ispunjavanja ne baš najsretnije definisanih želja ali lika koji ždere ne mogu da se setim.
Zapamtio sam film zbog Amy Jo Johnson AKA Pink Ranger. :d

Moguce da je taj, ovaj lik glumi, nadimak mu je duboki stomak a podseca na tog matorca: http://www.imdb.com/name/nm0733500/?ref_=tt_cl_t3

Samo jos da nadjem pristojan snimak da pogledam. Hvala :)
 
Možda je The Darkest Hour.
Koprodukcija je u pitanju.
Davno sam ga gledao.
Bio je sinhronizovan na ruski, sa engleskim titlom koji nije bio baš najbolji, pa mi je supruga prevodila.
Sve u svemu neprijatno iskustvo

Nažalnost nije. Inače mi se jako svideo Darkest Hour.
 
Ne mogu da se setim ime filma, trazio sam ali nisam nasao ni po Morgan Freeman-u, jer on glumi u tom filmu.
Secam se da se radi o nekoj prevari, i scene kada mu zena ili ko vec gine na nekom mostu ili putu, kao neka saobracajna nesreca.
 
tumblr_o1fgxb_MEpv1rxpytqo1_400.gif


Wtf? Iz kog filma je ova scena? :)
 
Ovo sam nasao na jednom drugom forumu ali mi deluje dosta zanimljivo pa bih rado pogledao film ako neko zna naziv.

Radnja filma je sledeca : 
Covek nosi na rukama novorodjenog sina i ide prema nekoj mocvari obavijenoj maglom, nekim sutonom, ne secam se bas dobro. Trazi kuma za svog sina. U susret mu dolazi andjeo i zeli da mu bude kum, ali ga covek odbija,. Ide dalje i u susret mu dolazi djavo i njega odbija. Na kraju mu dolazi smrt i nju prihvata za kuma. 
Cega se jos secam je mocvara sa hiljadama upaljenih sveca, zatim studenta cija devojka je na samrti, to je komsija u zgradi od ovog coveka. U medjuvremenu mu je sin 5-6 godina, sedi na nekim stepenicama, itd... 
Ako neko moze da mi pomogne da nadjem ovaj film.
Film je iz 70tih ili 80tih godina mozda
 
To što je opisano je bajka braće Grim, ali ne znam za film.
 
Zna li neko ime filma gde se radnja odvija negde u nekoj severnoj USA drzavi, mozda Minesoti. Ceo film par mladih juri zaledjenim putevima po yimi ako se ne varam, neki crni auto (kadila ili mustang, tako nesto). Ne secam se niceg vise sem da je oko neke zene :D
 
Odlicna tema, mislim da je do sad nisam video. Inace, film, davno sam gledao mislim na nekoj od nacionalnih televizija, jedino cega se secam jeste neki covek koji u jednoj sceni pri kraju filma juri negde kolima, nocu, stize na neku livadu kolko se secam i tu se pojavljuje neki vanzemaljski brod a njemu krecu da krvare usi od zvuka tog broda valjda. Za to vreme neka devojcica ide ka tom brodu nesmetano i tu je kraj filma :S:
 
Poslednja izmena:
^

Pola sata sam ga tražio, jer sam znao kako glavni glumac izgeda, ali imena nikako da se setim. :)

Trebalo bi da je Impostor (2001).
 
Kao klinac sam gledao ovaj film na RTS čini mi se...i jedina scena koje se sećam jeste da lik pravi kajganu, i kad je posluži nekome u kajgani se nalazi kondom. Bilo kakav hint bi mi značio, hvala :)
 
To što je opisano je bajka braće Grim, ali ne znam za film.

Koja bajka ako znaš?

EDIT:
Našao sam:
Godfather Death se zove bajka

EDIT 2:
Našao verovatno i "film" tj radi se o seriji The Storyteller a epizoda sa ovim plotom nosi naziv Soldier and Death
 
Poslednja izmena:
Ovo su filmske adaptacije po Nemcima:
Film

Gevatter Tod, Trickfilm, Astoria-Film, Österreich 1922 (Regie: Heinz Hanus)
Darbujan a pandrhola (Gevatter Tod), Spielfilm 80 min, Tschechoslowakei 1960 (Regie: Martin Frič)
Gevatter Tod, Spielfilm, DEFA-Film, DDR 1980 (Regie: Wolfgang Hübner, Hauptdrehort: historische Altstadt von Görlitz)
Gurimu Meisaku Gekijō, japanische Zeichentrickserie 1987, Folge 47: Gevatter Tod
Macario, mexikanischer Film 1960 nach der auf dem Märchen beruhenden Erzählung Der dritte Gast von B. Traven.

Der Gevatter Tod
 
Poslednja izmena:
Ova tema bi mogla da mi olaksa zivot :D

Film je dosta mator, vreme kaubojaca, braca su i keva im drzi kupleraj.. i da je bila scena gde je krava bila na vrhu kuce :D

Topla preporuka za ovaj film ako uopste iko zna kako se zove
 

Haha dobar :D fala. Ima jos gomile filmova koje ne mogu da lociram, recimo jedan film sa glumcem Martin Clunes-om u glavnoj ulozi (nema mu tog filma u biografiji, ili sam d***l). Mislim da je to mini serija, dva dela. U njoj, on se spandja sa zenom nekog prijatelja (ima scena sexa u kuhinji pred tim njenim muzem dok on blene u nesto :D), pa ga slucajno lupi veslom i ubije kad je ovaj ispao iz camca, pa mu u nasledje ostane ta fufa koja i njemu pocinje da radi o glavi kao sto je i tom bivsem muzu :) ali on je provali nekako. Zna li neko koji je to?
 
Poslednja izmena:
Ima slovna greška u naslovu teme: kao umesto kako.
 
B produkcija,lik je smrtno bolestan,sklepao valjda atomaru u nekom velikom gradu i pod pretnjom sazvao najbitnije ljude,medju njjima je bio neki raznosac pizze koji je kao najpametniji na svetu i razglabaju ceo film...
Ne znam zasto,ali bih ga opet pogledao a nemam pojma koji je... neka ideja momci?
 
Tri pitanja za tri bambija :d

1. Film je stari, crno beli, gledao sam ga kao klinac, ali ga pamtim... Covek, ubica, na vrlo sofisticaran nacin ubija svoje najblize ukucane. Pre ubistva odlazi preko granice, koja je vrlo blizu, preko nekog jezera. Nocu se vraca roneci jezerom sa maskom, ulazi u kucu i sobu u kojoj je zrtva potpuno izoluje (vazdusno) tako sto vrata i prozore izlepi trakama. Zatim stavlja masku, pusta plin i sakriva se u tajnu prostoriju ispod sobe u koju ulazi kroz mala tajna vratanca u podu... Kad guzva prodje, iskrada se odatle, vraca se jezerom preko granice, da bi se sutradan vratio iz inostranstava sa uredno pecatiranim pasosem - sa idealnim alibijem. Dolijao je tako, sto je neko, nakon jednog ubistva pomerio orman i blokirao tajna vratanca u podu

2. AKo me sećanje dobro služi čini mi se da je film engleski tj britansko-engleski a ne američki (mada mi se nešto tu meša i francuski jezik tako da uzmite sa rezervom ovo) radnja se odvija u post apokalipticnom svetu (barem mi se tako cini) i sve cega se secam je kraj koji se odvija u kanalizaciji koja je pretvorena u kao neku biblioteku ili neko skladiste knjiga,papira i sl gde glavni lik dolazi da bi uzeo neki spisak ljudi ili tako nesto,tu dolazi do konacnog obracuna i glavni lik pobedjuje bla bla bla i znam da na kraju gleda ka nebu i kaze nesto kao "i dalje sanjamo" ili tako nesto....

3. Za ovaj treći sam možda i ovde već bio postavio pitanje ili mi se čini....uglavnom radi se o nekom kamenju koje pada iz svemira i posle nekog vremena isijava neku crvenu svetlost ili tako nesto...secam se i da je neka porodica taj jedan kamen zakopala u svom dvoristu i da je kamen (meteor,meteorit ili šta već) posle nekog vremena počeo da isijava tu crvenu svetlost.
Radnja podseća na Lovecraftovu priču Color Of Of Space ali iako ima neke zajedničke elemente donkle ipak nije to to...
Film sam gledao na Pinku,to mi je ostalo u sećanju
 
Radnja ovog pod 3. podseća na Kingov Tominokers sa Trejsi Lords, isto zasnovan na Boji izvan ovog svemira, samo što tu iz zemlje ne svetli crveno nego zeleno.
 
Film iz 80ih. Momak, roker, gitarista. Preko ploca i zvucnika pocinju da mu se javljaju demoni
 
Radnja ovog pod 3. podseća na Kingov Tominokers sa Trejsi Lords, isto zasnovan na Boji izvan ovog svemira, samo što tu iz zemlje ne svetli crveno nego zeleno.

Tommyknockers sam gledao...nije to to...ovde se baš sećam da su kugle svetlele crveno i da je jedan pala u to dvorište gde su je zakopali
 
Nazad
Vrh Dno