Šta je novo?

Potraznja filmova koje smo gledali ali ne znamo kao se zovu

Hvala na izdvojenom vremenu i pomoci.
Nije taj film(gledao, zanimljiv je), pravi triler/misterija je..
 
Poz momci evo i ja ovde da se upisem jer imam jedan misteriozni naslov film sam jako jako davno gledao(cinimi se jos kad sam bio jako jako mali 80tih otprilike) ostali su samo fragmenti secanja(a tako bi ga slasno pogledao opet [emoji4] ) tacnije jedan kadar ostali kadrovi su isparili krastavac proslo dosta vremen a, i svasta proslo preko glave za ovih 30 i kusur godina [emoji6] !
Elem o kom kadru je rec:
film je SF zanra to znam 100%
glumi glavni glumac mislim da je snimio brdo westerna pre ovog filma(mada nisam 100% siguran ali velika verovatnoca da jeste) !
Radnja otprilike: U buducnosti ljudi su podeljeni na jako siromasne i jako fensi bogate i mislim ali mislim nisam siguran da je zabranjeno citanje bilo kakvih knjiga i da policija buducnosti lovi obicnu buraniju cim se priblize ovim fenserima.
Scena je sledeca : Taj lik glavni glumac se nalazi u svetu buducnosti gde glumi privatnog detektiva manjeg staleza e sad ko(mislim da je neka riba ga unajmila iz fensi klase) sta i zasto je unajmljen nemam pojma ali scena je sledeca on dolazi na mesto zlocina a posto pripada nizem stalezu koji slabo ili nikako nejedu i crkavaju sami od izgladnelosti i progona elem dolazi po pozivu na mesto zlocina i ulazi u dnevnu sobu i sad onako sve razbacano od borbe on ugleda na stolu tog fensi apartmanta(stana) JEDNU JAGODU NA KASICI (oblije ga znoj da li da proba da li sme jer nikad nije jeo jagode jer pripada buraniji) i, tu vec pocinje moj zaborav dalje se nesecam ali mislim da je seo da pojede JAGODU i da ga je znoj oblio od straha ili, imam verziju mog secanja da je dosao u stan po pozivu i da mu je neka riba(glumica neznam koja je) otvorila vrata i ponudila JAGODOM a on se u znoju ustrucavao da pojede !

E sad sta je dalje ili pre toga bilo pojma nemam pa molim vas filmofile i sladokusce za pomoc da odgonetnemo naslov [emoji4] !
Mislim da je film sniman u drugoj polovini 70tih a, lako moguce i na prelazu 60tih na 70te i da je bio kao uvodna spici u jednoj od nasih filmskih emisija iz 80tih kao i to da je snimlje po nekoj poznatoj knjizi (cijoj pojma nemam) .
E to je to uglavnm sve cega se secam nije mnogo al nadam se da je dovoljno [emoji2] .
 
Radnja ne odgovara, pa čak i scena sa jagodom mislim da nije takva (ovako iz glave) ali verujem da je u pitanju Soylent green
 
Poz momci evo i ja ovde da se upisem jer imam jedan misteriozni naslov film sam jako jako davno gledao(cinimi se jos kad sam bio jako jako mali 80tih otprilike) ostali su samo fragmenti secanja(a tako bi ga slasno pogledao opet [emoji4] ) tacnije jedan kadar ostali kadrovi su isparili krastavac proslo dosta vremen a, i svasta proslo preko glave za ovih 30 i kusur godina [emoji6] !
Elem o kom kadru je rec:
film je SF zanra to znam 100%
glumi glavni glumac mislim da je snimio brdo westerna pre ovog filma(mada nisam 100% siguran ali velika verovatnoca da jeste) !
Radnja otprilike: U buducnosti ljudi su podeljeni na jako siromasne i jako fensi bogate i mislim ali mislim nisam siguran da je zabranjeno citanje bilo kakvih knjiga i da policija buducnosti lovi obicnu buraniju cim se priblize ovim fenserima.
Scena je sledeca : Taj lik glavni glumac se nalazi u svetu buducnosti gde glumi privatnog detektiva manjeg staleza e sad ko(mislim da je neka riba ga unajmila iz fensi klase) sta i zasto je unajmljen nemam pojma ali scena je sledeca on dolazi na mesto zlocina a posto pripada nizem stalezu koji slabo ili nikako nejedu i crkavaju sami od izgladnelosti i progona elem dolazi po pozivu na mesto zlocina i ulazi u dnevnu sobu i sad onako sve razbacano od borbe on ugleda na stolu tog fensi apartmanta(stana) JEDNU JAGODU NA KASICI (oblije ga znoj da li da proba da li sme jer nikad nije jeo jagode jer pripada buraniji) i, tu vec pocinje moj zaborav dalje se nesecam ali mislim da je seo da pojede JAGODU i da ga je znoj oblio od straha ili, imam verziju mog secanja da je dosao u stan po pozivu i da mu je neka riba(glumica neznam koja je) otvorila vrata i ponudila JAGODOM a on se u znoju ustrucavao da pojede !

E sad sta je dalje ili pre toga bilo pojma nemam pa molim vas filmofile i sladokusce za pomoc da odgonetnemo naslov [emoji4] !
Mislim da je film sniman u drugoj polovini 70tih a, lako moguce i na prelazu 60tih na 70te i da je bio kao uvodna spici u jednoj od nasih filmskih emisija iz 80tih kao i to da je snimlje po nekoj poznatoj knjizi (cijoj pojma nemam) .
E to je to uglavnm sve cega se secam nije mnogo al nadam se da je dovoljno [emoji2] .

Soylent Green
http://www.imdb.com/title/tt0070723/

Koliko se sećam nije jagoda u pitanju nego džem od jagoda čini mi se
 
Poslednja izmena:
Ta budućnost iz Zelenog sunca počela je ove godine:

06062014soylentoceanographic.jpg


https://triviahappy.com/articles/the-10-most-important-questions-about-the-soylent-corporation-including-what-soylent-green-is
 
Poslednja izmena:
E ovako film. Gledao sam ga pre min. 25 godina.
Glavni lik je neki klinac kao neki mali flash gordon od 10-12 god al tripoizan. SF je u pitanju i on ide i ****m li ga sta treba da uradi. Secam se samo scene da sa vremena na vreme kad prelazi iz jednog u drugi reon mora da trchi klancem koji sa leve i desne strane ima neke velikekamene statue-strazare koji pokusavaju da ga spreche laserskim pucnjem. bilo na tv za novu godinu tipa 83 ce il tako nesto. Ako se neko seti bas bi bilo kul da ga vidim.
 
jeste :)
ima i onaj pas sto leti.
Sad sam ga stavio da se skine pa da se setim vremena od pre 30 godina. A ima i novi narastaj pa ce i on da gleda.
 
E i jos jedan film.
Mislim da je isto osamdesetih.
Isto je neki SF i ljudi imaju na korenu shake neka okrugla svetla. Kad se upali crveno moraju da idu da ih potamane. Neki lik se okupa u bari u divljini i sa crvenog se boja vrati u zelenu.
Mislim da su svi u belom bili al nisam siguran. Onda se desi revolucija il sta ti ja znam i dalje se ne secam nicega.
 
To je Loganovo bekstvo. Kada ritualno dezintegrišu ljude starije od 40, a taj beleg na dlanu je pokazivao koliko su stari...
Od tih starijih manje poznatih sf-ova dobri su i Fahrenheit 451, Westworld i već pomenuti Soylent Green. Za Loganovo bekstvo i Westworld prave rimejkove.
 
Kako se bese zove film sa kraja klipa:

 
edit: nebitno,nadjoh.
 
Poslednja izmena:
Занима ме један документарац, нисам гледао почетак а ни крај. Радња је о лику, чичици који прича свој живот, професионални пут од лупања клапом у првој половини 20. века у Немачкој па до вероватно најпознатијег камермана Холивуда златног доба. Јбг, не познајем материју па не знам ко је. И његово име би ми значило, ископао бих ваљда филм. Иначе, матори шта је све видео... прича како му је неки шваба, мецена платио (цела екипа) да путује светом и снима документарце. Можете мислити, триколор и дестинације које су и данас егзотика, како су тек тада изгледале.
 
Poslednja izmena:
Trazim film u kojem zenski cyborg ubija likove tako sto joj u toku sexa iz stomaka joj izlaze neke rotacione testere koje ulaze likovima u stomak i oni tako ginu.
Pritom, vlasnik cyborga prati svo vreme live video feed na svom monitoru i po zavrsenom izletu, vrsi popravke na cyborgu ako ima kakvih ostecenja. Davno sam gledao film, ali je u ono vreme ostavio jak utisak na mene. Svaka pomoc u pronalazenju tog filma vise nego dobrodosla. :)
 
Poslednja izmena:
trazim stariji film ne secam se tacno imena moguce je da ima interstate u imenu ali nisam siguran. secam se radnje u nekom restoranu gde je nemi mrsavi lik za opkladu jeo sve zivo, tipa aj da se kladimo da mogu sve ovo da pojedem a mogao je svei svasta da pojede kao bure poenta je da je on pozeleo zelju da moze sve na svetu da pojede a da se ne ugoji ali mu kletva ostala da mora non stop da jede da je non stop gladan i da mora da putuje tako i hrani se uz opklade. Kao nije dobro precizirao zelju.
 
Занима ме један документарац, нисам гледао почетак а ни крај. Радња је о лику, чичици који прича свој живот, професионални пут од лупања клапом у првој половини 20. века у Немачкој па до вероватно најпознатијег камермана Холивуда златног доба. Јбг, не познајем материју па не знам ко је. И његово име би ми значило, ископао бих ваљда филм. Иначе, матори шта је све видео... прича како му је неки шваба, мецена платио (цела екипа) да путује светом и снима документарце. Можете мислити, триколор и дестинације које су и данас егзотика, како су тек тада изгледале.

CAMERAMAN: The Life & Work of Jack Cardiff
krastavac, nije svaba. Sad ga nadjoh.
 
Trazim film u kojem zenski cyborg ubija likove tako sto joj u toku sexa iz stomaka joj izlaze neke rotacione testere koje ulaze likovima u stomak i oni tako ginu.
Pritom, vlasnik cyborga prati svo vreme live video feed na svom monitoru i po zavrsenom izletu, vrsi popravke na cyborgu ako ima kakvih ostecenja. Davno sam gledao film, ali je u ono vreme ostavio jak utisak na mene. Svaka pomoc u pronalazenju tog filma vise nego dobrodosla. :)

Steel and Lace
 
Preksinoć je na HRT2 ili 3 išao neki francusko engleski film, radnja se dešava u Fr. kad bračni par izgube ili im kidnapuju dete.
Posle nekog vrema, otac deteta se vraća u taj grad gde je dete nestalo sa slikom gde neko drugo dete nosi šal njegovog deteta.
Da ne davim više, zaspao sam i nisam odgledao film, a ne znam ime jer nisam gledao od početka, pa eto ako neko zna o kom filmu se radi, neka napiše.
Hvala.
 

Zahvaljujem.

Imam jos jedan film koji pokusavam da nadjem. Isto je u pitanju horror starije proizvodnje. Secam se scene u kojoj neka vestica, sva koscata izlazi iz mocvare ili iz magle, i dolazi nekim tinejdzerima sa ledja i nekog klinca sa ledja probada rukom i tako proburazenom klincu drzi srce u rukama. Sokantan film, bas jeza da te spopadne. E sad, mislim da su ti klinci sedeli na kakvom Kadilaku, ali nisam siguran u to.
 
Ajde da probamo. Bio sam klinac i gledao sa babom ([emoji23]) neki film na rts-u,ispostavilo se da je horor i preplašio me je. Sad bih ga pogledao ponovo. Neka kuća na selu/farmi, vanzemaljci sleću i dolaze kod njih, sećam se scene kako čovek autom udara u jednog od njih na početku, i kasnije su kod doktora gde se doktor čudi odakle detetu modrice a nije izašao iz kreveta. Film je treš sigurno ali eto kopka me jer me nijedan nije tako presekao. Naravno, na netu ništa nisam našao.
 
Nazad
Vrh Dno