Šta je novo?

Potraznja filmova koje smo gledali ali ne znamo kao se zovu

Radnja krece ovako,decak se budi ujutro i gleda u dvoriste izmedju nekih zgrada nista se ne desava i on gleda kroz prozor,koji se secam imao je 4 boje,i na svakoj boji se kao nesto desava u dvoristu. Tu u okolini su stanari. Jedan mladi bracni par koji je stalno negde zurio i uvek proveravao da li je sve zakljucao i ugasio, ziveli su u velkom stanu. Dok su u drugom ziveli jedna veca porodica koja je uvek imala problema sa prostorom i sve im je bili skuceno. Ne znam radnju filma ali znam da na kraju se oni nekako zamene za te stanove i umesto betonskih ploca u tom dvoristu oni su stavili travu i bilo kao neko igraliste.
 
Da pokušam možda se neko seti...

Film je rađen u maniru Cinema Paradisa i ostalih sličnih filmova iz tog perioda.
Neko malo mesto negde u Italiji,Siciliji i sl.

Ja sam ga gledao kao klinac,znači od prilike negde pre 20-25 godina na televiziji,moguće da je film stariji,negde 70tih snimljen odprilike

Znam da je film italijanski (90% sam ubeđen da je italijanski,znači postoji 10% šanse da sam omanuo) i samo mi je jedna scena ostala u sećanju i to dosta upečatljiva.


Naime klinac je zatvoren u kući,majka mu ne da napolje i sl a pošto mu je dosadno on zvrji po kući i pravi svašta dok majka premorena spava na stolici u kuhinji.
Od dosade pošto više ne zna šta će,klinac u jednom trenutku hvata muvu i ubacuje je majci u usta koja se naravno budi,slede psovke i batine a klinac beži napolje..

Da li neko nekim slučajem zna uz ovoliko malo informacija o kom se filmu radi?
 
mator film najkasnije 80tih, horor, razvila se neka buba insekt koja jako brza i ulazi tj uskace kriz usta i ljudi postaju zombiji, ubijaju se tako sto im sacmarom razneses glavu. secam se grupa ljudi i devojke kovrdzave kratko osisane neki bacac plamena je ih je na kraju sredio u gnezdu valjda. secam se scene dok neko sedi na solji pa mu kroz nogavicu udje buba pa u usta, jos jedna scena gde skace coveku u usta i on je hvata u letu. svaka pomoc dobrodosla.
 
mator film najkasnije 80tih, horor, razvila se neka buba insekt koja jako brza i ulazi tj uskace kriz usta i ljudi postaju zombiji, ubijaju se tako sto im sacmarom razneses glavu. secam se grupa ljudi i devojke kovrdzave kratko osisane neki bacac plamena je ih je na kraju sredio u gnezdu valjda. secam se scene dok neko sedi na solji pa mu kroz nogavicu udje buba pa u usta, jos jedna scena gde skace coveku u usta i on je hvata u letu. svaka pomoc dobrodosla.

http://www.imdb.com/title/tt0091630/
 
po opisu deluje da je to potrazicu ga negde pa cu javiti...hvala puno
 
Ajd da probam i ja. Francuski je film u pitanju (rekao bih iz secanja). Drama (tragedija) o decaku koji, posle nuklearne eksplozije na nebu u njegovoj blizini, dobija kancer. Njegova smrt od bolesti je sigurna ali se otac trud da mu to malo zivota ispuni svim zeljama i radostima. Rekao bih da je film iz sedamdesetih a mozda cak i iz sezdesetih godina.


EDIT: Slucajno sam naleteo i to je ovaj film http://www.imdb.com/title/tt0064037/?ref_=ttmd_ph_tt1
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva tema :)
Film sam gledao pocetkom 90 na vhs. Komedija je u pitanju. Ako se dobro sjecam radnja se desava u Jelouston parku ima i neko takmicenje. Takmicari imaju mapu koja ih vodi do sledeceg dijela mape i tako sve do cilja. Lik koji se oblaci u odjelo grizlija pokusava da otjera ljude iz parka i stalno im pravi smicalice. Takodje se sjecam dvojice likova koji lice na muzicare iz grupe kiss. Jedan od njih sjedi u kamp prikolici i lupa po bubnjevima kad odjednom ulaze baba i deda i provjeravaju mu bubnjeve i palice dok ovaj zbunjeno gleda u njih. Na kaseti je koliko se sjecam pisalo american icecream. Trazio sam po netu ali nisam nasao nista slicno tome.

https://www.youtube.com/watch?v=SU0Ypufo6BM
Ovo je pjesma iz filma. Mada mislim da je ova pjesma koristena u velikom broju filmova tog perioda :)
 
Poslednja izmena:
Danas mi pade na pamet film koji sam gledao kao klinac na tv-u, negde sredina osamdesteih, mozda malo ranije. Nikad ga vise nisam zakacio. Secam se samo jedne upecatljive scene, lik se javlja na zvonjavu telefona iz telefonske govornice i po podizanju slusalice pocinje da mu curi krv iz nosa i ociju i umire u mukama. Film je horor ili nesto tipa triler-horor, ono ko se javi na telefon momentalno umire. Ako se neko seca ili je gledao bio bi zahvalan za naziv filma :)
 
Komedija iz 80-tih godina, jedino cega se secam dvojica likova pokusavaju da upadnu u neku zgradu/zamak na neku zurku, medjutim upadnu u neku zamku u sobicak gde prolazi ogromna testera. Uspeju da se spasu poljubivsi zid, medjutim kad su upali na zabavu skontali da im je testera odsekla deo pantalona na dupetu i tako gologuzi jedan drugog uhvate za dupe...
 
Iju... Vrh tema. Imam i ja pitanje:

Radi se o hororu kojeg sam gledao kao klinac i koji, koliko se secam, ima jako poznatu muzicku pozadinu iliti temu. Koliko se secam radi se o nekom cudovistu koje zivi u podrumu koje samo neku devojcicu koja zivi tu nece da ubije. Otprilike mislim da je ona dosla u tu neku novu kucu sa kevom ali da nisu znali sta se desilo sa prethodnim stanarima ili tako nesto i onda krece show program. Cini mi se da je jedan od kultnijih horora ali ja nikako da ga nadjem ponovo :(
 
Iju... Vrh tema. Imam i ja pitanje:

Radi se o hororu kojeg sam gledao kao klinac i koji, koliko se secam, ima jako poznatu muzicku pozadinu iliti temu. Koliko se secam radi se o nekom cudovistu koje zivi u podrumu koje samo neku devojcicu koja zivi tu nece da ubije. Otprilike mislim da je ona dosla u tu neku novu kucu sa kevom ali da nisu znali sta se desilo sa prethodnim stanarima ili tako nesto i onda krece show program. Cini mi se da je jedan od kultnijih horora ali ja nikako da ga nadjem ponovo :(

Da nije ovo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Don't_Be_Afraid_of_the_Dark_(1973_film)
 
Poslednja izmena:
Njet. Bilo je samo jedno cudoviste a i noviji je film od tog. Mislim po snimku :)
 
Mislim da sam ga ubo posto nisam 100% siguran u sopstveni opis.

The Cellar (1989)
 
Hm... sjajna tema... Film od pre jedno 30 godina. Neki teroristi sakriju atomsku bombu u jednom od nebodera u Sidneju i traže neki otkup, ili tako nešto. Sa bombom komuniciraju modemom. Otprilike toliko se sećam, a svojevremeno nisam uspeo ni na imdb da ga nađem u pretrazi po radnji filma.
 
^ imas ceo gilm na youtubu ali bez prevoda!
 
Treba mi mala pomoc oko naziva filma, jedino sto se secam je da je u pitanju komedija i da je neki covek sa porodicom na nekom brodu/kruzeru, ostalo nemam pojma :d Mozda je u filmu glavni glumac Steve Guttenberg ili Tim Allen, a mozda i nije :D Hvala unapred za bilo kakvu pomoc :)
 
Ono cega se secam u vezi filma koji bih voleo da nadjem: Radnja se desava u "modernoj pecini", nekolicina ljudi je izolovana u pomenutoj "pecini" i pokusava da nastavi zivot. Van izolacije zivot nije moguc, dal' je radijacija razlog ili nesto drugo, ne mogu se setiti. Film nije The Divide.
 
Sto steta ?
The Divide je fantazija.
Veceras sam skinuo jedan film sa likom koji voli breskve iz The Divide :)
Vezano za moj prethodni post, nije ni "Filozofi".
 
Vestac iz mocvare - mislim da su tako nasi preveli naziv filma, nigde ne mogu da ga nadjem, fazon ima scena slicna kao iz hostela 2 kad ona tranzira onu sto visi

Posle 100 godina sam nasao film, nasi *****i su ga skroz pogresno preveli: The Witchmaker (1969)
Film ima potencijal ali ga je cenzura 60-ih dosta ogranicila da bude strasniji
 
Nazad
Vrh Dno