Šta je novo?

Potraznja filmova koje smo gledali ali ne znamo kao se zovu

Taj lik je produktivan, napisao je za jos par filmova (a ovaj je i rezirao) i svi su slicni, previse klisea !
 
nema veze sa mojim opisom?

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk

Spanski film ne americki, ne gine majka nego dete, kamera i tv nisu u drugoj kuci nego u istoj, glavni lik je neka sasvim druga zena. Samo scena sa gitarom je tu.

Zatoa je tesko naci neki film jer memorija nas vara.
 
Odgledao sam ga odlican je, nije nivo Dark-a ali je dobar.

Nije mi toliko smetao kao na primer Skriveni Gost koji sam krenuo da gledam posle El Cuerpa. Tu se bas vidi da je isti sablon sto kod Mirage-a nije slucaj. Svakako da ima klisea ali nista strasno.

Hvala @borisn za preporuku iako tada nisi znao koji je film :)
 
Poslednja izmena:
Kako se zove film u kome valjda ima glavni lik poštara (nisam u to siguran), mislim da je film na engleskom ili talijanskom (nisam ni u to siguran), znam da je neke nagrade dobio, cini mi se da je glumac nagradjivan za tu ulogu i znam za sigurno da je snimao bolestan i da je ubrzo nakon snimanja umro od srca a bio je mladji covek, oko 44-50 godina je imao...?
 
Kako se zove film u kome valjda ima glavni lik poštara (nisam u to siguran), mislim da je film na engleskom ili talijanskom (nisam ni u to siguran), znam da je neke nagrade dobio, cini mi se da je glumac nagradjivan za tu ulogu i znam za sigurno da je snimao bolestan i da je ubrzo nakon snimanja umro od srca a bio je mladji covek, oko 44-50 godina je imao...?
https://www.imdb.com/title/tt0110877/
Da nije ovaj?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Taj je.
Bravo.
Hvala
 
Film je irski ili britanski, bar je radnja mislim u Irskoj ili možda Škotskoj... Početak 20og veka. Dva patologa... Jedan radi na univerzitetu, secira leševe legalno. Dok drugi krade od ovog prvog i nabavlja ih drugim putevima. Pa bude neka vrsta čudne komedije. U jednom trenutku kad ukradu leš, bežeći od policije, ubacuju ga u bure koje počne da im se kotrlja niz strmu ulicu.
Nemam više detalja jer sam pogledao samo deo, ali mi je bio baš zanimljiv. Ne sećam se glumaca, niko poznat čini mi se.
Star oko 10-20 godina verovatno.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Možda se neko seti...

Послато са Mi A1 помоћу Тапатока
 
Zna li neko...?

...neka zena odlazi u biblioteku gde se cuvaju neobjavljene knjige, i tamo iskopava knjigu koja postaje pravi bestseler, ali pisac te knjige je vlasnik lokalne picerije koji je umro.
Jedan kriticar ne veruje da je vlasnik picerije mogao da napise takvo remek delo, i krece da istrazuje kako je nastala knjiga. ...

https://forum.benchmark.rs/showthre...dani-filmovi&p=6297901&viewfull=1#post6297901
 
Zna li neko...?

...neka zena odlazi u biblioteku gde se cuvaju neobjavljene knjige, i tamo iskopava knjigu koja postaje pravi bestseler, ali pisac te knjige je vlasnik lokalne picerije koji je umro.
Jedan kriticar ne veruje da je vlasnik picerije mogao da napise takvo remek delo, i krece da istrazuje kako je nastala knjiga. ...

https://forum.benchmark.rs/showthre...dani-filmovi&p=6297901&viewfull=1#post6297901

https://www.imdb.com/title/tt8263936/
 
@Rick

alal ti vera, ja guglao i nista pametno nisam nasao, a skoro sam ga gledao i sve mi je sveze.
 
Vidim da je dosta uspešnih "pogađanja" na temi, pa rekoh da pitam, ako neko zna naziv animiranog filma (crtaća) koji sam gledao jako davno, a ne znam naziv, sećam se samo nekih scena...

Kao prvo, po stilu crteža i animacije poprilično sam ubeđen da je to neki od crtanih iz Jules Bass produkcije (najsličniji The flight of dragons i The last unicorn).

Scena kojih se sećam je kad čarobnjak izgledom sličan Karolajnusu iz The Flight of dragons priča sa mladićem kako je sve moguće predvideti, i nedugo posle toga predviđa (da li on, ili neka spravica) i objavljuje rezultat NFL meča pre nego što je meč i započeo... Ostale stvari su mi dosta nepovezane, tek tu i tamo neke fleš scene, sve nešto u maniru poređenje nauke i čarobnjaštva, praktično kao neka razrada teme it The flight of dragons
i poslednje borbe Omadona i Peter Dickensona.
...

Crtać sam gledao pre 30 godina...

Sa vremena na vreme prevrtim IMDB u nadi da ću ga pronaći, ali neuspešno...


EDIT: Mislim da je momak zet ili wannabe zet tog čarobnjaka... Mislim da mu i spašava ćerku, koja, ako se dobro sećam (možda sam to sad ufiksirao) umire jer svet prestaje da veruje u magiju...
 
Poslednja izmena:
Film od pre 30ak godina, mozda i vise. Mislim da je horor.
Scena kao restoran, covek i zena za stolom. Ona ustaje, odlazi u toalet da stavi puder. Stavlja puder i na obrazu joj se formira rupa iz koje izlazi pauk. Nesto tako...
Je l' nekome poznat ovaj film?
 
милсим да је то the believers из 1987, потражи трајлер на тубету

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Serija je u pitanju.
Nalaze se u nekom napustenom gradu i ne mogu da izadju iz njega
nikako.
Grupica ljudi pokusava da izadje a neki experiment je u pitanju
 
Nije definitivno ali ovo sto si postavio izgleda vrlo interesantno
 
Nije.
Grad je negde na Americkom zapadu,prasincina,starinske reklame na kucama a oni su u nekom motelu
 
Nije.
Kad pokusaju da izadju iz grada ,ne secam se tacno da li padnu u nesvest ali se uvek iznova pojavljuju u tom hotelu u centru napustenog grada na divljem zapadu.
 
To je tacan odgovor. Bravo i hvala
 
bravo znao sam na sta mislis ali nisam znao ime, gledao odavno prvih nekoliko epizoda
 
The Prisoner, Alisteru hvala za ovu seriju. Ne znam kako mi je promakla. Super prica i posle odgledane cetiri epizode i dalje nemamo pojma sta se desava. Lostovski tip zapleta.
 
Moze li meni pomoc. Manga ili slicno crtani koji sam gledao ko klinac 87-88. Pogledao sam ga 20 puta. Radnja je o devojcici koja na kraju zaledi nekog robota i on nju spasi iz nekog mrtvila. Bio je japanski mislim ali slabo se secam radnje. Znam da sada kada bi ga pogledao suzu bi pustio :)

Ako neko moze da pomogne veliki naklon.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno