Šta je novo?

Potraznja filmova koje smo gledali ali ne znamo kao se zovu

santara

Poštovan
Učlanjen(a)
26.02.2013
Poruke
133
Poena
70
Svi smo mi nekada gledali film i uzivali u carima istog ali posle duzeg vremena smo zaboravili naslov :( E ova tema je pravo mesto gde zatraziti pomoc jer na forumu ima dosta ljudi koji vole da gledaju filmove i zele da pomognu :D
Posto ja otvaram temu evo ja cu prvi da zatrazim pomoc :D

Da pokusam da objasnim radnju filma Naime devojcicu ( ima i brata ) koja zivi na zemlji je princeza ~ kraljica ( negde u svemiru ) i doveli su je na zemlju kako bi je zastitili od neprijatelja, sa njom je bio i njen cuvar neka baka. Znam da su princezi dok je bila u bolnici izvadili krv ali je bila plave ( zelene ) boje pa je brat pokusao pomoci da je izvuce iz bolnice. To bi recimo bilo sve sto se tice radnje filma a sada da pokusam da objasnim kraj filma posto se toga secam naime na kraju filma baka-cuvar ukljucuje stit na kuci u kojoj se nalazi princeza i izlazi da se bori sa jos dve babe koji su dosli da pokupe princezu. Preostali u kuci mogu da vide pravi oblik bakica samo ako stave naocare i onda u stvari vide da to nisu bakice nego neka ogromna bica ,,samuraji" posle duze borbe bakica cuvar pocinje polako da gubi i klinac (brat ) istrcava iz kuce i pali prskalicu koja baca vodu na dve lose bakice i one istog momenta dozive neki sok i pocnu da se povlace i beze! Dobra bakica je cini mi se uvek nosila kisobran sa sobom a to je u stvari mac kada se gleda kroz one naocare!!! uhh nadam se da sam koliko toliko objasnio film.
 
To je ovaj film :D .
 
Nije tesko bilo pronaci posto nisi jedini koji se pita za taj film, vazno je koristiti kljucne reci.
imdb
google search
 
Vaooo svaka cast to je taj :D ja se ubih da ga nadjem ali mi nikako nije polazilo za rukom, imas pivo od mene :D
 
Bas poznat film, nema sta :d
 
Da ne bude da samo komentarišem kako je tema jako zanimljiva, da pitam i ja nešto. :) Za početak sam se setio jednog filma kojem ne znam ime, pokušaću ukratko da kažem o čemu je reč. Pošto nam se bliži Nova godina kao i Božićni praznici, euforija raste, pa evo o čemu je reč. Naime, čovek dolazi u gradić (mislim da je u Americi) sa namerom da opljačka banku, mislim da je došao kod nekoga u taj grad i da onda dobija neočekivano posao Deda Mraza ili Božić Bate, nisam siguran, gde naravno radi sa decom. Sve se to odigrava za vreme praznika (zato sam pomenuo prazničnu euforiju :) ).
Ne znam koliko sam uspeo da pojasnim šta se zapravo dešava u filmu, ne sećam se baš detalja. Bio bih zahvalan na pomoći, ako neko uspe da pronađe film o kojem pričam. Opet ponavljam, jako zanimljiva tema, verujem da će biti aktuelna i zanimljiva i ostalima. ;)
 
Nije, ali mi i ovaj koji si naveo deluje baš poznato, mislim da sam gledao i njega, Krađa Božića. :) Ovaj koji ja tražim ne znam kako tačno počinje ali on tek posle ja mislim dolazi u taj gradić, dobija taj posao i odlučuje da opljačka banku.
 
Poslednja izmena:
Nije baš direktno vezano za temu ali se nadam da mi autor teme neće zameriti na mom pitanju. Naime kao i većina ovde sve svoje omiljene filmove imam u HD verziji, ali postoje dva filma koja izgleda da nisu doživela HD izdanje. To su filmovi Victory - http://www.imdb.com/title/tt0083284/?ref_=nv_sr_1 kao i stari The Bourne Identity - http://www.imdb.com/title/tt0094791/?ref_=nv_sr_6 . Da li neko može da mi kaže zašto pojedini filmovi ne izađu u HD-u odnosno gde bih mogao da pratim da li će se u nekoj bliskoj budućnosti pojaviti?
 
^ Victory postoji na bluray-u.
 
Da ne bude da samo komentarišem kako je tema jako zanimljiva, da pitam i ja nešto. :) Za početak sam se setio jednog filma kojem ne znam ime, pokušaću ukratko da kažem o čemu je reč. Pošto nam se bliži Nova godina kao i Božićni praznici, euforija raste, pa evo o čemu je reč. Naime, čovek dolazi u gradić (mislim da je u Americi) sa namerom da opljačka banku, mislim da je došao kod nekoga u taj grad i da onda dobija neočekivano posao Deda Mraza ili Božić Bate, nisam siguran, gde naravno radi sa decom. Sve se to odigrava za vreme praznika (zato sam pomenuo prazničnu euforiju :) ).
Ne znam koliko sam uspeo da pojasnim šta se zapravo dešava u filmu, ne sećam se baš detalja. Bio bih zahvalan na pomoći, ako neko uspe da pronađe film o kojem pričam. Opet ponavljam, jako zanimljiva tema, verujem da će biti aktuelna i zanimljiva i ostalima. ;)

To je legendarni Bad Santa sa Billy Bob Thorntonom.
 
baka-cuvar ukljucuje stit na kuci u kojoj se nalazi princeza i izlazi da se bori sa jos dve babe.

Ovo predstavlja kultni momenat u istoriji svetske kinematografije i bas me cudi da neko od nas nije odmah prepoznao ovo kultno ostvarenje...
 
@santara i kako se zove film?
 
Ajd i ja da pitam mada cu tesko da opisem.. kao klinac, tamo negde izmedju '90-'95 sam gledao neki niskobudzetni ''horor'', koliko se secam ''to nesto'' napada valjda neku decu u automobilu pored groblja i to preko dana :d, nakaza (ako se dobro secam) lici na kabala iz MK ili na predatora i pojavljuje se tako sto izadje iz ''rake' (krajnje originalno). Kraj je naravno ocekivan -
kao ubili ga al eto ga opet izlazi :d
Nema sanse da se setim vise detalja.. a gleda mi se ponovo, da se ismejem malo na ono sto mi je ipak bilo strasno u tom periodu. Verovatno ima dosta slicnih niskobudzetnih horora ali mozda neko prepozna.
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da nadjem film ciji sam samo deo gledao ... dva lika su trenirali majmuncica da predje preko motke i ukrade statuu iz nekog muzeja ... secam se samo te scene film je komedija i verov stariji malo
 
Uh! kakava tema.
Macevanje baba, predator iz prve ruke, majmuncic na motki.. sta sam sve ja propustio..:d
 
Ajd i ja da pitam mada cu tesko da opisem.. kao klinac, tamo negde izmedju '90-'95 sam gledao neki niskobudzetni ''horor'', koliko se secam ''to nesto'' napada valjda neku decu u automobilu pored groblja i to preko dana :d, nakaza (ako se dobro secam) lici na kabala iz MK ili na predatora i pojavljuje se tako sto izadje iz ''rake' (krajnje originalno). Kraj je naravno ocekivan -
kao ubili ga al eto ga opet izlazi :d
Nema sanse da se setim vise detalja.. a gleda mi se ponovo, da se ismejem malo na ono sto mi je ipak bilo strasno u tom periodu. Verovatno ima dosta slicnih niskobudzetnih horora ali mozda neko prepozna.

Hahaha, mislim da sam i ja ovo gledao NS Plus kanalu. :d
 
@OskarV

Mislim da ne postoji, ako možeš daj mi link na pm da je blu-ray izdat. Tamo gde sam ja proveravao piše coming soon ali isto tako i no release date.
 
Trazim naslov filma koji sam davno gledao ka klinac na Palmi (nije xxx :d)
Secam se sledecih scena:

*neko drustvo sedi na nekakvom kabriolet Kadilaku i klinci obuceni u fazonu Elvis Prisli :D
*iza njih iz mocvare izlazi neka vesticara sa koscatim saketinama i dugackim noktima
*prilazi otpozadi tom jednom klincu sto je obucen u belo a i on je cini mi se albino al nisam siguran
*sa ledja penetrira saketinom kroz njegov grudni kos i hvata mu srce

To je scena koje se secam. Film je sa engleskog govornog podrucja. Hororcina tresina teska. Mislim da je pravljen sedamdesetih ili osamdesetih.

Svaka pomoc iskusnog filmofila bice ispracena masovnim izlivom zahvalnosti :D
 
To je legendarni Bad Santa sa Billy Bob Thorntonom.

Ee jeste, to je taj. Svaka čast! Hvala puno! Drago mi je da si me razumeo i otkrio koji je film u pitanju. Hvala puno još jednom! :)
Ima sigurno još dosta filmova, što domaćih što stranih, kojih se nisam odmah setio ali polako, biće vremena i za njih, da malo zaživi tema. ;) Za početak sam se setio ovog filma. :)
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna o kojem se filmu radi i kako ide originalni naziv filma koji je kod nas 80-tih imao prevedeni naslov: Vojna akademija. Komedija koja je izašla u istom vremenskom razdoblju kada i prvi delovi Policijske akademije. na kraju filma se trkaju u čamcima niz neku reku.

Takođe me zanima i ime filma čija se radnja dešava uglavnom u stanu, kada dva crnca pozovu dve devojke, pa dolazi do niza komičnih situacija u toku večeri. Mislim da je naslov "po naški" bio: Siguran sex.
 
Ajd i ja da pitam mada cu tesko da opisem.. kao klinac, tamo negde izmedju '90-'95 sam gledao neki niskobudzetni ''horor'', koliko se secam ''to nesto'' napada valjda neku decu u automobilu pored groblja i to preko dana :d, nakaza (ako se dobro secam) lici na kabala iz MK ili na predatora i pojavljuje se tako sto izadje iz ''rake' (krajnje originalno). Kraj je naravno ocekivan -
kao ubili ga al eto ga opet izlazi :d
Nema sanse da se setim vise detalja.. a gleda mi se ponovo, da se ismejem malo na ono sto mi je ipak bilo strasno u tom periodu. Verovatno ima dosta slicnih niskobudzetnih horora ali mozda neko prepozna.

Da nisu Kingovi Sleepwalkersi?
 
Ne.. j6ga, verovatno nikada necu saznati koji je to film.
 
Kao klinac sam se lozio na "fajterske" filmove i to ono kad se ukljuci niko ne sme da me prekida :)
gledao sam film,radi se o dva polubrata (azijat i neki klasican amer) 17-18godina .nekako oni dolaze u sukob sa lokalnim mafijasem(dal im je caleta roknuo il sta ne secam se )i pocinje ono klasicno "rocky" vezbanje sa uciteljom. znaci cucanje na kukuruzu/udaranje stabla dok ne probije papir i te fore.secam se jos scene gde su ti mafijasi kopirali neke kljuceve u parcicima pice
Na kraju se oni medjusobno zavade i na nekom karate turniru ispadne da se njih dvojica bore u finalu gde azijat odbija borbu a amer nasrce na ovoga

to je ono ukratko sto se secam i kad bi nasao taj film ,bio bi bas happy da ga pogledam ponovo :D
 
Nazad
Vrh Dno