Šta je novo?

Potraznja filmova koje smo gledali ali ne znamo kao se zovu

Vestac iz mocvare - mislim da su tako nasi preveli naziv filma, nigde ne mogu da ga nadjem, fazon ima scena slicna kao iz hostela 2 kad ona tranzira onu sto visi
 
Ajd i ja da pitam mada cu tesko da opisem.. kao klinac, tamo negde izmedju '90-'95 sam gledao neki niskobudzetni ''horor'', koliko se secam ''to nesto'' napada valjda neku decu u automobilu pored groblja i to preko dana :d, nakaza (ako se dobro secam) lici na kabala iz MK ili na predatora i pojavljuje se tako sto izadje iz ''rake' (krajnje originalno). Kraj je naravno ocekivan -
kao ubili ga al eto ga opet izlazi :d
Nema sanse da se setim vise detalja.. a gleda mi se ponovo, da se ismejem malo na ono sto mi je ipak bilo strasno u tom periodu. Verovatno ima dosta slicnih niskobudzetnih horora ali mozda neko prepozna.

Da nije "Rawhead Rex" ili, kako su ga kod nas preveli, "Reks, mrtvačka glava"? :)
 
Kao klinac sam se lozio na "fajterske" filmove i to ono kad se ukljuci niko ne sme da me prekida :)
gledao sam film,radi se o dva polubrata (azijat i neki klasican amer) 17-18godina .nekako oni dolaze u sukob sa lokalnim mafijasem(dal im je caleta roknuo il sta ne secam se )i pocinje ono klasicno "rocky" vezbanje sa uciteljom. znaci cucanje na kukuruzu/udaranje stabla dok ne probije papir i te fore.secam se jos scene gde su ti mafijasi kopirali neke kljuceve u parcicima pice
Na kraju se oni medjusobno zavade i na nekom karate turniru ispadne da se njih dvojica bore u finalu gde azijat odbija borbu a amer nasrce na ovoga

to je ono ukratko sto se secam i kad bi nasao taj film ,bio bi bas happy da ga pogledam ponovo :D

Izvoli ceo film: https://www.youtube.com/watch?v=OvZ6TwANRX0
 
Gledao sam jedan film na RTS-u pre jedno desetak godina a ne znam kako se zove. Dva coveka predju kao u neki paralelni svet ili tako nesto, prvo im se svidja, sve super, dok tamo ljudi iz tog drugog sveta hoce da ih ubiju jer je jedan od njih debeo. :) I u tom drugom svetu ima kao neka igra gde nasumicno izaberu coveka koga hoce da ubiju pa on bezi da ga ne bi ubili. :) Naziv filma mislim da je isti kao naziv te igre. :)
Valjda sam donekle razumljivo objasnio. :D
 
Crtani -

Lik u vozu, na neki nacin (ne secam se) odlazi u neki svet maste, a tamo totalni haos, na kraju filma on se suocava sa nekim crvenim zmajem koji ga napada, i lik pobedjuje zmaja tako sto ga "ponisti" monologom o nauci, znanju, mudrosti, itd, i kad se "vrati" u voz, u rukama ima neki stit, koji je bio iz tog fantazijskog sveta.
 
Crtani -

Lik u vozu, na neki nacin (ne secam se) odlazi u neki svet maste, a tamo totalni haos, na kraju filma on se suocava sa nekim crvenim zmajem koji ga napada, i lik pobedjuje zmaja tako sto ga "ponisti" monologom o nauci, znanju, mudrosti, itd, i kad se "vrati" u voz, u rukama ima neki stit, koji je bio iz tog fantazijskog sveta.

flight of the dragons
http://www.imdb.com/title/tt0083951/
 
Strasan crtani, hvala :)
 
Poslednja izmena:
Ti ne znaš koji je film ali ga ispriča celog, otkrio si nam i rešenje, ako je neko hteo da pogleda nema više potrebe :D
 
Nije. Film je kod nas bio preveden baš "Vojna akademija". A glavni likovi su matori kao likovi iz Policijske akademije, koliko se sećam. Na kraju ide trka čamaca niz brzake. U jednom delu filma ima kako iz rova dvogledom osmatraju plažu, reku...

Čini mi se da je pun prevod bio Vojna akademija i kako je pobediti.
Banda večito pijanih drugara koji su svako veče po žurkama pobeđuje dobro utreniran tim vojne akademije u spustu niz reku.
Upamtio sam i da prilikom svakog otvaranja vrata njihovog kombija (ili SUV, ne sećam se) iz istog se prosipa gomila praznih konzervi piva.
Može biti da ima skoro 30god kako sam ga gledao u bioskopu.
Nisam uspeo da ga pronađem.
 
Aha. Probaću sada na osnovu tvog detaljnijeg opisa. Hvala.

IZmena: Našao sam ovaj: http://www.imdb.com/title/tt0090865/reference

Skidam ga, pa ću da vidim da li je taj možda.

I takođe, ako neko zna ime ovog filma. Bio je dva puta na HBO, ali nijednom nisam stigao da ga odgledam od početka i do kraja.

Radi se o likovima, obučeni poput braće bluz, sakoi, košulje, kravate, šeširi, koji prate glavnog junaka i trude se da on svaki dan radi određene stvari. Njegovo kretanje se vidi u nekoj knjizi gde se pojavljuju stope na karti grada, pa tako znaju gde on uvek ide. E sada, ti likovi mogu da prolaze kroz prostor, otvaranjem posebnih vrata po celom gradu. Sve se svodi na to da glavnom junaku ne dozvoljavaju da upozna neku devojku [koliko se sećam].
 
Poslednja izmena:
Ajde da se i ja nadovežem sa filmom koji ima sličnu tematiku kao i ova "Vojna akademija" koja se traži. Film je komedija iz druge polovine osamdesetih ja mislim, a priča je o dva ortaka koji su stalno pravili smicalice i probleme u srednjoj školi i na kraju ih roditelji ako se dobro sećam upisuju na neku vojnu akademiju kao bi se disciplinovali tamo. Naravno oni i tamo nastavljaju po starom...ima li ko da se seća naziva ovog filma? :)
 
Trazim neki horor koji sam gledao tamo 1996,7 ili 8 . Ne znam bas previse o filmu (bio sam ipak mali klinac), sada kada se secam deluje kao neki niskobudzetni horor. Neka grupica ljudi zavrsi u nekoj pecini boreci se sa nekim cudovistem koje bljuje vatru, znam da neki i stradaju. Cudoviste podseca na neku mini verziju godzile :d. Moguce je da je film izasao krajem osamdesetih, ili pocetkom devedesetih. Gledali smo ga na video kaseti :)
 
Ajde da se i ja nadovežem sa filmom koji ima sličnu tematiku kao i ova "Vojna akademija" koja se traži. Film je komedija iz druge polovine osamdesetih ja mislim, a priča je o dva ortaka koji su stalno pravili smicalice i probleme u srednjoj školi i na kraju ih roditelji ako se dobro sećam upisuju na neku vojnu akademiju kao bi se disciplinovali tamo. Naravno oni i tamo nastavljaju po starom...ima li ko da se seća naziva ovog filma? :)



Combat high? http://www.imdb.com/title/tt0090865/

Nikad se ne bih setio da jutros nisam, tražeći ovaj drugi, slučajno naleteo na njega.
 
Poslednja izmena:
LoL. A ja sam za taj Combat High mislio da je Vojna akademija koju tražim :d

Pfff, znači ispočetka...

I da ponovim, pošto je već izašlo nekoliko komentara posle.

I takođe, ako neko zna ime ovog filma. Bio je dva puta na HBO, ali nijednom nisam stigao da ga odgledam od početka i do kraja.

Radi se o likovima, obučeni poput braće bluz, sakoi, košulje, kravate, šeširi, koji prate glavnog junaka i trude se da on svaki dan radi određene stvari. Njegovo kretanje se vidi u nekoj knjizi gde se pojavljuju stope na karti grada, pa tako znaju gde on uvek ide. E sada, ti likovi mogu da prolaze kroz prostor, otvaranjem posebnih vrata po celom gradu. Sve se svodi na to da glavnom junaku ne dozvoljavaju da upozna neku devojku [koliko se sećam].
 
@joc

Hahahahahaha, to je taj film, bravo majstore! :)
 
Aha. Probaću sada na osnovu tvog detaljnijeg opisa. Hvala.

IZmena: Našao sam ovaj: http://www.imdb.com/title/tt0090865/reference

Skidam ga, pa ću da vidim da li je taj možda.

I takođe, ako neko zna ime ovog filma. Bio je dva puta na HBO, ali nijednom nisam stigao da ga odgledam od početka i do kraja.

Radi se o likovima, obučeni poput braće bluz, sakoi, košulje, kravate, šeširi, koji prate glavnog junaka i trude se da on svaki dan radi određene stvari. Njegovo kretanje se vidi u nekoj knjizi gde se pojavljuju stope na karti grada, pa tako znaju gde on uvek ide. E sada, ti likovi mogu da prolaze kroz prostor, otvaranjem posebnih vrata po celom gradu. Sve se svodi na to da glavnom junaku ne dozvoljavaju da upozna neku devojku [koliko se sećam].

Dobar film http://www.imdb.com/title/tt1385826/?mode=desktop
 
Taj je. Znao sam da glumi neka zvučnija faca, samo se nisam mogao setiti ko je u pitanju. Hvalaaaaa
 
Imam dva filma za koja ne znam nazive, slične su im priče pa ću pokušati da objasnim ukratko o čemu se radi:
1. Momak sreće devojku u metrou i u nju se zaljubljuje na prvi pogled. Naravno oboje idu na različitu stranu (ne znam da li su se uopšte i upoznali u tom momentu) da bi kasnije on odlučio da je potraži. Na sve moguće načnine je pokušavao, čak je njenu sliku objavljivao i na reklamama, na TV-u itd ne bi li je pronašao. Na kraju mislim (nisam siguran) da se konačno sreću na toj istoj stanici gde su se i upoznali. Gledao sam ga pre jedno par godina sigurno, na Pinku je bio čini mi se.
2. Drugi film je slične priče kao i prvi (romantika). Takođe momak i devojka, samo što ovoga puta momak prosi devojku koju prvi put u životu vidi u jednom restoranu, ona je konobarica. I tu kreće njihova priča, počinju zajedno da žive... Skoro je bio na RTS-u, gledao sam ga ali ne mogu sada naziva da se setim.
Ne znam koliko sam uspeo da dočaram radnju oba filma, nisam baš nešto ekspert za opise, ali se nadam da mi možete reći nazive ova dva filma. :)
 
Poslednja izmena:
Imam dva filma za koja ne znam nazive, slične su im priče pa ću pokušati da objasnim ukratko o čemu se radi:
Drugi film je slične priče kao i prvi (romantika). Takođe momak i devojka, samo što ovoga puta momak prosi devojku koju prvi put u životu vidi u jednom restoranu, ona je konobarica. I tu kreće njihova priča, počinju zajedno da žive... Skoro je bio na RTS-u, gledao sam ga ali ne mogu sada naziva da se setim.
Ne znam koliko sam uspeo da dočaram radnju oba filma, nisam baš nešto ekspert za opise, ali se nadam da mi možete reći nazive ova dva filma. :)

Da drugi nije mozda ovaj http://www.imdb.com/title/tt0484877/?mode=desktop
 
Ee jeste, baš taj film je u pitanju. Hvala ti puno! :)
Sada se traži još prvi.
 
Imam dva filma za koja ne znam nazive, slične su im priče pa ću pokušati da objasnim ukratko o čemu se radi:
1. Momak sreće devojku u metrou i u nju se zaljubljuje na prvi pogled. Naravno oboje idu na različitu stranu (ne znam da li su se uopšte i upoznali u tom momentu) da bi kasnije on odlučio da je potraži. Na sve moguće načnine je pokušavao, čak je njenu sliku objavljivao i na reklamama, na TV-u itd ne bi li je pronašao. Na kraju mislim (nisam siguran) da se konačno sreću na toj istoj stanici gde su se i upoznali. Gledao sam ga pre jedno par godina sigurno, na Pinku je bio čini mi se
Da nije ovaj http://www.imdb.com/title/tt0279286/
 
^ Jeste, to je taj film. Svaka čast, hvala puno! :)
Čudi me samo što ima ovoliko "nisku" ocenu na imdb ali dobro, film je odličan. Potrudiću se da ga pogledam večeras. Hvala puno još jednom. ;)
 
Jel' zna možda neko kako se zove film.... komedija je u pitanju, film možda 80e/90e... neka porodica, moguće italijani, sećam se samo jedne scene gde se kao oni nešto svađaju a deda ponavlja "Stop screaming" više puta, i zadnji put se prodere "STOP SCREEEAAAMIIINNG!!!" i ukoči se, šlogira se. Zna li iko?
 
Zna li neko za ovaj?
Horor-komedija je u pitanju, iz 80-ih. Grupa ljudi dođe u neku vilu i neko ih ubija (ili samo jednog od njih, ne sećam se). To radi valjda taj koji ih je pozvao a on se ne pojavljuje do kraja.
Kuća je puna nekih trikova, okreću se zidovi i takve stvari.
 
Nazad
Vrh Dno