Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.


Ja prijavio ovoga kupindu, priložio kao dokaz internet stranicu koju je linkovao i Corvus Corax, gde se jasno vidi da ne postoji HP v250w USB flash memorija od 512GB zato što je HP ne pravi, a dobio ovakav odgovor:


Zdravo,

Hvala Vam na prijavi.

Ovakav i slične predmete mogu zatvoriti na osnovu
zvaničnog zahteva od strane samog proizvođača,
distributera ili pravnog zastupnika. Samo tako odgovorno
i sa sigurnošću mogu tvrditi da je reč o kopiji.

Hvala Vam na razumevanju.

Srdačan pozdrav,
Jovana M



I sad, ko ovde koga u mozak... Ovo definitivno pokazuje da ih boli uvo za kupce i da im je jedino i samo bitna provizija. Sramota!
 
Poslednja izmena:
pa naravno,klasicni klosari

na kp zatvaraju ovakve oglase kada ih neko prijavi
 
Slazem se. Najbolje bi bilo da trosimo vreme na objasnjavanje adminima na Limundu kako je neko prevarant a njih zapravo zabole ona stvar dok god im uredno placaju svoj deo.
 
ili jos bolje,da pisemo HP kastmer suportu da ono pise limundovcima.
 
Zamisli tog potencijalnog nesrecnika u HP koji cita takav mail i pokusava da shvati sta se od njega trazi? :D
 
"Znate gospodine, na jednom našem elektonskom buvljaku se prodaju kopije vaših uređaja, pa ako možete da im uputite jedan oštar protest" :)
 
Zdravo,

Hvala Vam na prijavi.

Ovakav i slične predmete mogu zatvoriti na osnovu
zvaničnog zahteva od strane samog proizvođača,
distributera ili pravnog zastupnika. Samo tako odgovorno
i sa sigurnošću mogu tvrditi da je reč o kopiji.

Hvala Vam na razumevanju.

Srdačan pozdrav,
Jovana M
Ovo im je postalo nekako "standardno" zavlačenje. Prošle godine prijavio sam nekog što je prodavao "original samsung s4", iako se na fotografiji vidi da je loša kopija neke loše kopije :), isti odgovor od Liminda sam dobio.
Jadno i sramotno...
 
meni ide da je karta nvidia g92 cipa,a kutija je od gt430.sama karta sa slike nije low profile.verovatno se burazer stvarno ne razume,ali to ga ne sprecava da zeli da izvce 50e. :d
 
Sad sam bolje pogledao.
Onaj ko "kupi" tu GT430 u stvari dobiva ljuti 3870 sa još ljućih 512Mb.
 
Ok, zao mi je sto moram postaviti pitanje ovde jer mislim da ipak nije u pitanju cist prevarant jer sam vec uspesno saradjivao sa doticnim ali imam sledeci problem:

U pitanju je lik iz Subotice koji uglavnom nabavlja stvari iz Nemacke, ima cak i otvorenu radnju i vebsajt pod nazivom X-Are*a. Narucio sam odredjenu komponentu u iznosu od oko 160e jos u Oktobru prosle godine (istog meseca sam porucio jos stvari preko njega koje su mi stigle regularno u Novembru) medjutim zbog problema sa prodavnicom odakle je prvi predmet porucen i nedovoljnog broja artikala za sve narudzbine koliko su ih imali, isti predmet nisam mogio da dobijem na vreme... u celoj toj prici doslo se do zakljucka da ce ta firma poslati odredjeni kolicinu ljudima koji su narucili na vreme (taj info sam dobio jos u Januaru jer su kasnili zbog praznika, carine itd) pa sam s tim smatrao da posto je roba narucena u Oktobru da ce mi paket biti poslat jer sam medju prvima napravio order preko njega. E sad, sve to na stranu, zadnji kontakt sa njim je bio jos 12. Januara i posle toga mu se gubi svaki trag nakon cega sam pokusao sa pozivima na fiksni i mobilni, kao i email, medjutim bez odgovora. Dakle interesuje me samo da li bilo ko zna sta se desilo sa njim, ko ga mozda zna i ko je iz istog grada i ako moze neki detaljniji info, jer stvarno vise nemam strpljenja za sve ovo pa bi u krajnjem slucaju hteo da dobijem bar povracaj novca da mogu nesto drugo da pazarim na nekom drugom mestu.....

Hvala unapred!
 
Ok, zao mi je sto moram postaviti pitanje ovde jer mislim da ipak nije u pitanju cist prevarant jer sam vec uspesno saradjivao sa doticnim ali imam sledeci problem:

U pitanju je lik iz Subotice koji uglavnom nabavlja stvari iz Nemacke, ima cak i otvorenu radnju i vebsajt pod nazivom X-Are*a. Narucio sam odredjenu komponentu u iznosu od oko 160e jos u Oktobru prosle godine (istog meseca sam porucio jos stvari preko njega koje su mi stigle regularno u Novembru) medjutim zbog problema sa prodavnicom odakle je prvi predmet porucen i nedovoljnog broja artikala za sve narudzbine koliko su ih imali, isti predmet nisam mogio da dobijem na vreme... u celoj toj prici doslo se do zakljucka da ce ta firma poslati odredjeni kolicinu ljudima koji su narucili na vreme (taj info sam dobio jos u Januaru jer su kasnili zbog praznika, carine itd) pa sam s tim smatrao da posto je roba narucena u Oktobru da ce mi paket biti poslat jer sam medju prvima napravio order preko njega. E sad, sve to na stranu, zadnji kontakt sa njim je bio jos 12. Januara i posle toga mu se gubi svaki trag nakon cega sam pokusao sa pozivima na fiksni i mobilni, kao i email, medjutim bez odgovora. Dakle interesuje me samo da li bilo ko zna sta se desilo sa njim, ko ga mozda zna i ko je iz istog grada i ako moze neki detaljniji info, jer stvarno vise nemam strpljenja za sve ovo pa bi u krajnjem slucaju hteo da dobijem bar povracaj novca da mogu nesto drugo da pazarim na nekom drugom mestu.....

Hvala unapred!
NIKADA NE PLAĆAJ U NAPRED !!! Takvi dolaze i odlaze naveliko, pokupe dovoljno para a ne kupe ništa pa posle otvore opet pod nekim drugim imenom a možda ih uhapse prilikom šverca.
 
NIKAD NEMOJ QUOTE KILOMETARSKOG POSTA NA KOJI ODGOVORAŠ , A POSLEDNJI JE. Forum postaje nepregledan,a nismo ni rete.
 
Poslednja izmena:
Countmike, ovo je samo dobronameran savet, nemoj se srditi. Veoma zamara kad pročitam post koji je veoma dugačak, pa onda tvoj qoute(identičan poduži post) i na kraju tvoj odgovor od 3 reči. Stvarno nema potrebe, osim ako post koji komentarišeš nije baš daleko. Ovako se obično ponašaju forumašice na ženskom forumu koje su tek uvele net. Misle da će njihov post biti ozbiljniji ako imaju bespotreni quote.
 
a da malo iskulirate i da se vratite na temu?

nije smak sveta.
 
To mora de je neka nova moda ovde, na svim internacionlnim forumima to je norma. Odmah se vidi o čemu je reč i nadovezuje se. Quote je jasno obeleženo i ko neće, ne mora da čita. Te reči "retardiran, retard itd. su derogatorne i ja ih ne bih upotrebljavao, stvarno je ružno.
 
Ok, zao mi je sto moram postaviti pitanje ovde jer mislim da ipak nije u pitanju cist prevarant jer sam vec uspesno saradjivao sa doticnim ali imam sledeci problem:

U pitanju je lik iz Subotice koji uglavnom nabavlja stvari iz Nemacke, ima cak i otvorenu radnju i vebsajt pod nazivom X-Are*a. Narucio sam odredjenu komponentu u iznosu od oko 160e jos u Oktobru prosle godine (istog meseca sam porucio jos stvari preko njega koje su mi stigle regularno u Novembru) medjutim zbog problema sa prodavnicom odakle je prvi predmet porucen i nedovoljnog broja artikala za sve narudzbine koliko su ih imali, isti predmet nisam mogio da dobijem na vreme... u celoj toj prici doslo se do zakljucka da ce ta firma poslati odredjeni kolicinu ljudima koji su narucili na vreme (taj info sam dobio jos u Januaru jer su kasnili zbog praznika, carine itd) pa sam s tim smatrao da posto je roba narucena u Oktobru da ce mi paket biti poslat jer sam medju prvima napravio order preko njega. E sad, sve to na stranu, zadnji kontakt sa njim je bio jos 12. Januara i posle toga mu se gubi svaki trag nakon cega sam pokusao sa pozivima na fiksni i mobilni, kao i email, medjutim bez odgovora. Dakle interesuje me samo da li bilo ko zna sta se desilo sa njim, ko ga mozda zna i ko je iz istog grada i ako moze neki detaljniji info, jer stvarno vise nemam strpljenja za sve ovo pa bi u krajnjem slucaju hteo da dobijem bar povracaj novca da mogu nesto drugo da pazarim na nekom drugom mestu.....

Hvala unapred!

Sve ti je jasno cim je nestao lik, verovatno vise i ne zivi na istoj adresi, a ko zna mozda je i u zatvoru zavrsio, sve je moguce. Vidi po netu malo trazi, mozda ima jos prevarenih pa saznas nesto od njih.

Nadam se da nikome nece smetati sto sam uradio quote citavog posta, cuo sam da se ljudi zale na takve stvari i da im to smeta, cak ljude koji to rade poistovecuju sa forumasicama :O
 
NIKADA NE PLAĆAJ U NAPRED !!! Takvi dolaze i odlaze naveliko, pokupe dovoljno para a ne kupe ništa pa posle otvore opet pod nekim drugim imenom a možda ih uhapse prilikom šverca.

Razumem sta si hteo da kazes ali tada kada sam narucio taj proizvod imao sam jos 2-3 na cekanju koje sam placao u fazonu 50% pre narucivanja i 50% kad stigne i njih sam dobio regularno i na vreme a zbog odlaganja radnje iz koje je trebalo da stigne predmet (sto sam i licno proverio sa samom radnjom da je istina da jos uvek to nemaju na stanju, dakle nije me ovaj lik zavlacio nista) nisam mogao da dobijem taj artikal na vreme, medjutim posle nestanka ovog lika jos od Januara stvarno bi voleo da se sve resi ili da dobijem bar neki info u vezi njega.

Ako ima nekog iz Subotice ko zna gde je doticna radnja ili ako poznaje lika bio bih zahvalan da me obavesti sto pre ovde ili na PM.
 
Poslednja izmena:
Ako ima nekog iz Subotice ko zna gde je doticna radnja ili ako poznaje lika bio bih zahvalan da me obavesti sto pre ovde ili na PM.


Iz Subotice sam (okoline), probaću da ti nabavim neku informaciju, eventualno ako naiđem na adresu te "radnje", probaću da obiđem da vidim o čemu se radi.
Problem je taj što u Subotici, pa i tu po Bajmoku odakle sam, postoji mnogo švercerskih radnji koje neretko dovlače sve i svašta iz inostranstva, pa često i poluispravno smeće, zakupe lokal na mesec dva, daju neko fejk ime, prodaju šta imaju i zatvore. Dok se neko seti da pozove inspekciju (često ti šverceri imaju dogovor sa inspektorima), fantomske radnje nestanu i nikom ništa. A imamo i primer radnje koja godinama prdaje polovne strani, blizu centra, kasu i račun videli nisu i nikom ništa.

S druge strane lik drži legalnu prodavnicu, bavi se državnim poslom, prodaje škartirane PC, i loše delove, javno vara ljude i opet nikom ništa.
 
Iz Subotice sam (okoline), probaću da ti nabavim neku informaciju, eventualno ako naiđem na adresu te "radnje", probaću da obiđem da vidim o čemu se radi.
Problem je taj što u Subotici, pa i tu po Bajmoku odakle sam, postoji mnogo švercerskih radnji koje neretko dovlače sve i svašta iz inostranstva, pa često i poluispravno smeće, zakupe lokal na mesec dva, daju neko fejk ime, prodaju šta imaju i zatvore. Dok se neko seti da pozove inspekciju (često ti šverceri imaju dogovor sa inspektorima), fantomske radnje nestanu i nikom ništa. A imamo i primer radnje koja godinama prdaje polovne strani, blizu centra, kasu i račun videli nisu i nikom ništa.

S druge strane lik drži legalnu prodavnicu, bavi se državnim poslom, prodaje škartirane PC, i loše delove, javno vara ljude i opet nikom ništa.

Ako je to ova radnja
http://www.x-arena.com/o-nama.html
Trg Cara Jovana Nenada 12/5
 
Trg Cara Jovana Nenada je sam centar Subotice. Baš se ne sećam da sam čuo za x86 firmu. Baciću pogled.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno