Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja takodje insistiram na post expresu jer do sada jedino sa njima nisam imao problema.To je jedini razlog a ne da bih nekoga prevario ili obrnuto.Sto se tice KP-a jedino njega koristim i slazem se da je mnogo prevaranata na njemu,nazalost.Kada kupujem od nekog sa par pozitivnih,trazim da mi posalje paket,da ga otvorim,proverim da li radi i tek onda uplata.Retko ko od njih pristane ali ako si siguran da prodajes ispravnu komponentu za koju garantujes onda nema razloga da ne prihvatis moje uslove.A to sa otvaranjem paketa ispred kurira je isto macka u dzaku.Jedino si siguran da nisi dobio krompir ili papirice ali da li je to i ispravno tek kasnije saznas.

A kako taj drugi da zna da li ces ti uplatiti? Svasta...
 
Pogledas moje ocene i komentare ljudi od kojih sam kupovao ili kojima sam nesto prodao.Par bitnih stvari sto se tice mene,ne zivim od preprodaje ili uvaljivanja stranog krsa i jednu stvar ne mozes da vidis da sam kupio pa kasnije preprodao.
Ja samo kazem da je takav slucaj kod mene i jedino na te uslove pristajem.
 
Pa mnogi prevaranti su imali pozitivne ocene i komentare. Tako da ti to pada u vodu.
Ne govorim da si ti prevarant, ali nista kupcu ne moze garantovati da nisi. ;)

A isto tako ima i par likova koji insistiraju na prvo uplata a onda slanje... To je takodje smesno, koliko god oni bili na forumu ili na KP - svejedno gde... Znas kad cu nekome da dam 200-300e za grafiku ili bilo sta drugo unapred! Nema tog ljudskog bica kojem toliko verujem kad je novac u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Isuviše generalizovano. Naravno da nije tako.

Ja uvek zahtevam da saljem postekspresom zbog brze isplate. Dojadilo mi je da cekam Beks i Aks po 7 dana da mi donesu pare.

Sto se tice pozitivnih ocena, skor sam dobio poruku sledece sadrzine od korisnika 4G MOBILE 065 589 12 62 koji je banovan u medjuvremenu

"Zdravo druze zelis li da razmenimo pozitivne ocene? Sa vise pozitivnih se lakse prodaju predmeti."

Sto je clan stariji to je meni pouzdaniji. Bitno mi je da ima par pozitivnih ocena i barem godinu dana staza :) Veliki broj ocena imaju samo preprodavci i sa njima ne volim da saradjujem. Nikada nisam nista kupio/prodao a da se pre toga nisam cuo sa prodavcem ili kupcem telefonom. Po nacinu izrazavanja mogu prilicno dorbo da zakljucim o kakvom se coveku radi i na osnovu toga da procenim situaciju. Samo jednom sam imao problem za koji je moguce da prodavac nije znao. Ali sam ga na kraju uspesno resio. Bilo je povuci potegni ali sticajem srecnih okolnosti sam pronasao pravu adresu i fiksni telefon i posle toga vrlo brzo uspesno resio situaciju :) Jako sam osetljiv na prevare. Greske i previde mogu da oprsotim ali prevare nikako. Ne bi me mrzelo da odem u bilo koji deo Srbije zbog prvare.
 
Znam i slazem se sa tobom.Nisam za sada imao takvih slucajeva da traze uplatu pre slanja,sem nekih koji traze postarinu.
Sve je manje postenih kako na KP-u tako i na ostalim sajtovima.Jednostavno,tesko je prepoznati prevaru.Ne znas ko je sa druge strane i sta se njemu mota po glavi.

Takodje izbegavam oglase u kojima je slika sa interneta.Ne moze da okaci originalnu jer je komponenta jos uvek u racunaru.Pa u kom je delu racunara a da ne moze da se slika?
 
Poslednja izmena od urednika:
Sve službe osim POST EXPRESS-a imaju opciju da se paket otvori pri preuzimanju(naglašen od strane pošiljaoca)...I uvek ali uvek kad je u pitanju post express i prodavac insistira na slanju preko njih znaj da je prevara u pitanju.Oni nemaju zakonsku obavezu provere pri isporučenju paket i ne tiče ih se šta isporučuju.Imao sam iskustvo sa pokvarenim grafikama...i naravno prežalio sam pare ali post express nikad više.Čak mi nisu dozvolili da saznam odakle je poslat paket...

Bex i ubogi Aks izađu u susret i u zadnje vreme sve više popravljaju uslugu...

Cuj nisu ti dozvolili da saznas odakle je paket poslat? Pa na adresnici ti pise odakle je poslat paket omg o_O Drugo , sta ocekujes neko ti posalje grafiku da ti proveravas jel radi pa ako ne radi da je posle vratis nazad?

A sto se tice otvaranja paketa tu dolazi do malverzacija posto smo mi takvo drustvo kakvo jesmo, svako nekog negde zna pa zamisli kad bi svi tako radili, ti poznajes lokalnog kurira npr i dodje ti neki paket otvorite, prepakujete sadrzaj, i vratis nazad i kazes poslao si mi ciglu, posiljalac kaze poslao sam graficku i onda se pojavi tema na benchu "Kurirska sluzba zamenila sadrzaj paketa, prevara, prevara, pazite se itd ne saljite preko tih i tih..." Urusava se ugled kurirske sluzbe naravno a to niko ne zeli... Kurirska sluzba je zaduzena za prenos posiljaka sa tacke A do tacke B i tjt.

A najvise prevara koje se odviju preko PE su takve da posiljalac oznaci da mu se novac vrati post net uplatom i time otvori sebi mogucnost da podigne novac u bilo kojoj posti...
 
Poslednja izmena:
To sa limundokes i ostalim deponovanjem para unapred su ljudi vec objasnjavali kako su prosli prodavajuci ispravnu konzolu, gde covek istu primi, izvadi hdd, optiku, plocu, napajanje, zameni sve delove sa svoje crknute i tamo stavi nije ok, trazi lovu nazad i naravno dobije je, a ovaj dobije nazad napakovanu crknutu konzolu.
 

arhivirano: http://webcache.googleusercontent.c...-19277503-oglas.htm+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=rs

a sto se tice kafanamarkovic afere: pc*erza.rs/forum/topic.php?topid=42333&forid=3 (sakrio sam deo linka ako je slucajno suprotno pravilniku)

a ima i ovakvih prevara:

http://www.emportal.rs/info/srbija/...nisam-verovao-da-mi-se-ovo-može-desiti…”.html
 
Poslednja izmena:
Sa jednom sitnom razlikom, u Srbiji su 3 krompira, ili cepanica sve što su kupci dobili, a ovaj je uz fotku dobio i novac nazad.
 
Da li uopste znas poentu svog posta? Sumnjam....
Da li si uopste procitao i razumeo tekst koji si postavio? Ne verujem....
Samo ti sumljaj i veruj ili ne veruj, nije poenta bila u tome.
 
sumljaj?

inace to sa slikama nije redak slucaj,desilo se i onom liku sto je kupio ps/xbox pre godinu dana
 
Poslednja izmena:
Ima ih pun vrag tamo. Evo meni opet na istu foru po 100x put....
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    50.1 KB · Pregleda: 254
Ma kačio sam slike na drugom zabranjenom forumu, jer sam tamo aktviniji...

Evo još jednog starog primera "na poverenje" :D Ovaj je inače i kickovan..

A sto si sliku graficke skinuo sa neta, valjda treba da slikas graficku pa da stavis tvoju sliku.

Gde to piše majke ti? :)

Elem, što se slike tiče, baš me je jedan kvazi kupac izcimao, prvo sam mu sputio cenu, pa onda da mu slikam grafiku dok radi, kutiju, dok ne radi, te riva, te gpu te nemam pojma šta i na kraju mi lik kaže, e sačekaj da se izcenjakm sa drugim likom, pa ti javljam "ovo-ono"...

Generalno, nije mi zapelo za grafulju, pošto mi već čuči GTX970SLI, ali se uvek iznerviram kad vidim koliko prevaranta ima... gori smo od Nigerijskih prinčeva...
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    52.8 KB · Pregleda: 311
Poslednja izmena:
mi bi i posrednika zeznuli
neko posalje paket, drugi primi i iako je dogovoreno unutra kaze da nije, vrati paket sa ciglom i vrati pare od posrednika.

E da je tako kao što kažeš onda sigurno nisi razumeo šta je posrednik u pravom smislu te reči. Ako bi gledali one posrednike koji primaju pošiljke ili daju u zakup adrese za prijem i prosleđivanje oni bi živeli kao carevi.

Suprotnost razmišljanja dok neko drugi gradi firmu za posredovanje npr. u ovakvim situacijama sigurno je ne gradi za 5k dinara i slično, nego da firma traje godinama i donosi profit. Mislim nisam baš razumeo kako misliš da tako nešto prođe, ili je to fazon "E oćemo da odradimo nešto imam šemu ono znate ja pošaljem predmet, Vi to izvadite upakujte ciglu i i svi zadovoljni".

U ovom tvom navedenom slučaju su i kurirske službe posrednici, kao što je neko rekao od tačke A do tačke B prenos i to je to, svaka dalja odgovornost je interna.
 
Čim vidim ovo "sumljiv", sve mi je više nego jasno...
 
Kao što rekoh...ključ je u rukama države, usvajanju i doslednom sprovođenju zakona i podzakonskih akata.
Do tada možemo mi da izmišljamo rupu na saksiji, stvari se neće reštiti.

Upravo tako, ali to treba da bude primenljivo na pružaoca usluge. KP se lepo ogradio mi smo oglasnik i doviđenja, dobra volja što želimo da izađemo u susret i oni ne snose odgovornost.

Internet portal KupujemProdajem.com u vlasništvu kompanije Quable B.V. sa sedištem u Plesmanlaan 84, 2497CB, Hag, Holandija, registrovane kod Privredne komore Holandije pod brojem KvK 27302667 i sa BTW (PDV) brojem: 820056352B01

Oni se u svim dokumentima koje su objavili pozivaju na zakon u R.Srbiji, s'tim da naplatu tj. komercijalne usluge vrše preko firme u Srbiji. Pozivaju se na podatke o zaštiti ličnosti i to na zakon u R.Srbiji.

Nema logike da tako rade, za njih važe zakoni zemlje u kojoj su registrovani (Holandija), što bi rekli dvostruki aršini kao i pozivanje na zakon o obradi ličnih podataka korisnika.

I sad zakonski gledano, kako je ovo regulisano?
 
U Holandiji po holandskim zakonima, u Srbiji po srbskim, kako drugačije ?
 
Poslednja izmena:
Osnovno je kad stavljas graficku na prodaju da stavis barem 3 slike graficke a ne da stavljas sliku sa neta.

Jooj molim te ne pričaj gluposti. Stavio sam sliku grafike kakva jeste. Nisam znao da po "kupujem pordajem bibliji" treba da stavljam barem 3 slike grafike jer sve ispod toga nije ok. Zbog toga treba da m pošaljem grafiku na "poverenje" da je "testira na 5 minuta" i da mi "uplati post expresom" pare? Da li si ti normalan, tj da li me zezaš? :)
 
Poslednja izmena:
inace kao da je veliki problem da se nadju regularne slike bilo koje graficke...

villy da man:

ako te tesi,juce je pored mojih 27 pozitivnih lik slicno pokusao,i to za skuplju stvar (el. gitaru).
 
ne treba nikom da saljes na poverenje,ali treba da stavis svoju sliku svog predmeta,a ne neku skinutu sa interneta
 
U Holandiji po holandskim zakonima, u Srbiji po srbskim, kako drugačije ?

E da mi nisi rekao ne bi ni znao, nije se pitanje na to odnosilo uopšte ako si dobro pročitao. Ovde sam postavio pitanje o pravnom odnosu i dvostrukim aršinima.

Oni su vlasnici sajta i njihova firma posluje po zakonu države Holandije (sva autorska prava na sajt pripadaju njima kao vlasnicima) to je ok, ali u svojim uslovima i pravilima su trebali da naglase ko obrađuje podatke firma koja je vlasnik, njihova produžnica u Srbiji.

Ovo bi ispalo kao da se Google poziva na srpske zakone, a svoje zaobilazi kao pravni odnos u regulisanju problema.

Jednostavan primer: KKR (US) kupio SBB DOO, u ovom slučaju podatke obrade vrši kompanija sa sedištem u R.Srbiji, a ne kompanija KKR, mogli su i oni to da izbegnu da je to zakonski regulisano baš tako i da poture neku firmu BSS za naplatu usluga krajnjim korisnicima i za nosioca dozvole, a posle kad hoćeš da se žališ odgovor u fazonu "A ne mi samo naplaćujemo nismo mi odgovorni znate, to je regulisano ugovorom između dve kompanije vlasnika i nas koji vršimo naplatu"
 
Poslednja izmena:
Cuj, tri originalne slike predmeta...


Vise mi znaci bilo kakva slika-screenshot iz nekog (test) programa, kao prikaz da je iole koriscena komponenta ili njeno stanje, nego bilo kakva slika samog predmeta koji se prodaje. Jer uglavnom moze vise stvari da otkrije nego sam opis u oglasu. ;)
 
Poslednja izmena:
covece,to ti nije nikakva garancija,mogu da se iskopaju regularne slike kao da si ti slikao skoro svakog parceta hardvera koji postoji.mnogo je relevantnije ovo sto radicci kaze,skrinovi monitoring programa i testova.drugo,mozda je postavio slike od grafe koju prodaje,a u naslovvu stavio sliku sa sajta,radi lakseg raspoznavanja,to je isto kul.

suma sumarum: ako neko zeli da te prevari,samo je stvar njegove domisljatosti i umesnosti,dzabe tebi sav oprez.
 
Poslednja izmena:
Meni je fantastično to insistiranje na slikama nekog predmeta koji se prodaje, gde sama slika ne govori ama baš ništa o tome da li je u pitanju nešto što je ispravno ili ne.
Procesor, memorija, grafička, hard disk, matična ploča,... Da li neko može da mi kaže na osnovu izgleda npr. procesora da li je on ispravan ili ne?
A i slika nekog testa? Ko kaže da je u pitanju baš ta komponeta ili je neko našao na net-u sliku testa neke iste takve komponente i ubacio je.
I ono...Nemaš nijednu ocenu, ja imam više od tebe, ja određujem pravila prodaje?

Jbte, koja gomila gluposti ovde može da se pročita, stvarno mi nekad nije jasna logika po kojoj se neki vode????

Ako neko ima nameru da izvrši prevaru, slike i pozitivne ocene neće nikome pomoći, ali neke druge stvari mogu.
 
Deca su to Ringe. Imaj obzira. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno