Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko ima mogucnost da sazna vlasnike mobilnih brojeva?

062/841-33-42
064/58-03-608
069/663-473

@Devix89 Moze link
 
Poslednja izmena:
UPOZORENJE!!!! PREVARANT na sajtu kupujemprodajem prodaje lažne DDR3 memorije!!!

I to ne samo memorije nego i druge komponente! Pazite da se neulovite na niske cene komponenti!!! Znači čovek je strahovit prevarant, radi serijske prevare po internetu i otima novac naivnih ljudi! Evo cele priče:

Pre neki dan uveče dobijem želju na upgradujem memoriju na kompu i odoh na sajt kupujemprodajem da pogledam šta ima. Odma mi za oko zapadne 8GB DDR3 memorije po nižoj ceni od ostalih (pretraga je izbaci prvu u listi: prikaži prvo jeftinije). Memorija sasvim solidno izgleda na slikama Hyper X serija, totalni ful, pričica sklopljena do bola - kao *ja sam programer kupio sam 8gb nove jer mi treba za posao memorije ovu prodajem džabaka*. I to još čovek spusti cenu za 500 din -sa 6000 na 5500 i kaže da će to kod mene da šljaka samo tako na mašinici. I ja nasednem i dam mu podatke za slanje. Sutradan mi poštar donosi paket - paket preuzimam podpisujem i...e sad nastaje pakao. U koverti zapakovanih 19 komada starih crknutih zelenih memorija. Kuku majko što me rodi, odma predjem preko puta do pošte (na moju sreću blizo sam) i kažem kako sam prevaren. Službenik samo nezainteresovono odgvori kako nemože ništa jer je paket već uručen. Nakom par minuta mog moljakanja, preklinjanja, proklinjanja i apelovanja :D čovek se sažali na mene i vrati mi novce i paket pošalje *poštenom* prodavcu nazad. Častio sam čovu 200 dindjera za pivce, dobar neki ljud XD a svu sreću ovaj slučaj se završio po mene sa srećnim ishodom ali:

Kasnije tog dana shvatih da ja nisam jedina mušterija - pošto sam lika odmah prijavio i negativno ocenio, posetioci sajta su mogli da vide moje kontakt podatke i priču šta mi se desilo. Oko 15h popodne zove me neki klinac, koji je prošao isto kao ja s tom razlikom da nije uspeo da vrati novac - poručio istu imaginarnu memoriju kao ja , dobio memoriju, ali 10 godina stariju i crknutu. Kaže nije izlazio u grad da je sebi priušti kad ono...Oko 19h uveče zvoni mi fon javlja se čovek kaže poručio od tog majmuna grafičku, dobio grafičku - opet 10 godina stariji model i crknutu naravno. Čovek u agoniji, nezna šta da radi. Reku prijavite ga i na sajtu i u miliciji.

IDENTITET PREVARANTA je lažan. Ako se dobro sećam (pošto mu je nalog zatvoren, kontakt podatke nemam - poruke sa njim su automatski obrisane) ime pod kojim se prestavljao bilo je Ilija Milošević iz Mladenovca, a robu mi je poslao neki sasvim deseti čovek iz Aleksinca - zanimljivo je da je pakete slao na lokacije udaljene po 200-300 km od njegove rodne grude, da niko nedobije želju da ga privatno poseti. Vrednost robe taman tolika da nemože da se pokrene sudski postupak - od 4 do 5,6 hiljada. Kao što ste imali priliku da vidite radi se o serijskoj prevari. Pa vi izračunajte - po sistemu APP (ako prodje prodje) ovaj hoštapler pošalje 20 paketa procečne vrednosti 5000din - eto njemu 100 000 din . Sedi u nekoj tamo čuki i prima novce na ruke! Ovakve ljude treba na robiju poslati, u rudnik da radi da beli dan nevidi!

GDE JE OVDE ZAKON, DRŽAVA, ŠTA RADI NAŠA MILICIJA??? BRUKA I SRAMOTA!!!!
 
Poslednja izmena:
iznad 5 soma se od skoro goni krivicno po sluzbenoj duznosti.
zao mi je ljudi ali svaka pohlepa da kupite badava stvara takve prevarante...tako sam ja ranije pukao 12000 koje sam coveku jos i uplatio na racun...cuveni kafanamarkovic na limundu.
 
Poslednja izmena:
Rado ali neznam kako se to radi, ako možete da mi objasnite bio bih zahvalan.
 
A koliko je doticni prodavac imao pozitivnih ocena na tom sajtu kupujem-prodajem?

if x<10
then sam si kriv
 
Pa jednu samo, odmah mi je to bilo sumljivo ali cena je bio njegov najveći adut koji me je privukao...jeste sam sam kriv što sam ispao lakoveran.
 
Pa skupo vam da platite u radnji 9000din za 8GB DDR3, hoćete za 5500, najbolje džabe kad bi moglo...

Što se mene tiče, krivica je fifti-fifti.

I ja sam jednom naseo i naručio 7770 grafiku za 3500 ili 4500 din, ne sećam se i naravno stigla je neispravna, bacim je lepo u kontejner i nikom ništa, nisam ni cimao lika, nema potrebe kad sam ispao glup.

Sledeći put pamet u glavu, jer nema džabe ni kod bakutanera. Jeftinije UVEK na kraju ispadne skuplje!
 
Pa skupo vam da platite u radnji 9000din za 8GB DDR3, hoćete za 5500, najbolje džabe kad bi moglo...

Što se mene tiče, krivica je fifti-fifti.

I ja sam jednom naseo i naručio 7770 grafiku za 3500 ili 4500 din, ne sećam se i naravno stigla je neispravna, bacim je lepo u kontejner i nikom ništa, nisam ni cimao lika, nema potrebe kad sam ispao glup.

Sledeći put pamet u glavu, jer nema džabe ni kod bakutanera. Jeftinije UVEK na kraju ispadne skuplje!

Skroz u pravu. krastavac sta da ocekujes da ces neko iole normalan da 10k u radnji pa da proda posle -50% jbh malo verovatno. Druho bez neki 20-30 pozitivnoh ni ne gledam oglas ili idem na licno preuzimanje uz obavenu probu..
 
Imate pravo, sreća moja što sam ja izvuko kintu natrag...od sad samo lično preuzimanje. Žao mi samo ovih ostalih oštećenih ljudi , a čudi me da tom lažovu niko ništa nemože...
 
E zato ja kupujem ovde na forumu i nema problema. :wave:
 
Kakva je situacija u zemlji kod nas vec dugo svako gleda kako nekog da z***** i dodje do brze/lake zarade. Ne preza se uopste a posebno sto i sa zakonom ne stojimo nikako(nije uredjen ili vazi selektivno). Zato malo vise opreza nije na odmet kao i potpuna imformisanost o proizvodima koje kupujete...
 
Poslednja izmena:
Imate pravo, sreća moja što sam ja izvuko kintu natrag...od sad samo lično preuzimanje. Žao mi samo ovih ostalih oštećenih ljudi , a čudi me da tom lažovu niko ništa nemože...

vidis to znaci da iz tvog iskustva nisi nista naucio! samo licno? eto umesto da malo bolje gledas sa kim saradjujes citas ocene razmisljas a ti odmah odustajes i samo licno...kakav pesimizam u zivotu, bitno ti samo da si pare izvukao a sto lekciju nisi to nikom nista...
 
Pa skupo vam da platite u radnji 9000din za 8GB DDR3, hoćete za 5500, najbolje džabe kad bi moglo...

Što se mene tiče, krivica je fifti-fifti.

I ja sam jednom naseo i naručio 7770 grafiku za 3500 ili 4500 din, ne sećam se i naravno stigla je neispravna, bacim je lepo u kontejner i nikom ništa, nisam ni cimao lika, nema potrebe kad sam ispao glup.

Sledeći put pamet u glavu, jer nema džabe ni kod bakutanera. Jeftinije UVEK na kraju ispadne skuplje!

nisi ispao glup,ti imas pravo da zelis nesto po nizoj ceni i da dobijes to ako to neko nudi

kriv je iskljucivo taj sto te je prevario
 
UPOZORENJE!!!! PREVARANT na sajtu kupujemprodajem prodaje lažne DDR3 memorije!!!

Uvjek, ali uvjek prvo sto treba gledati je reputacija. To nek ti bude za nauk. Ja sam preko ebaya opusteno imao sigurno oko 100 transakcija, par puta bio problem da nije stiglo, ali bas se nikad nisam cimao oce li mi refundirati novac ili ne. Uzimam samo kod ljudi sa 98.5 ili vise % pozitivne reputacije i nikad nikakvih problema. Slicno i na svim ostalim sajtovima gdje ima rep power.
 
А како неко да изгради репутацију ако је тек почео да тргује , да му неко поклони хиљаду позитивних одједном?
И мени је нека будала овде са форума не знам ко јер сам и сам био неопрезан па нисам захтевао комуникацију преко ПП , продао неосправну граф. картицу. Е па никад више пост експрес и курири. Само лично. Или препорука. За домаће трговце причамо не за ибеј.
 
Poslednja izmena:
Nema pravila al bukvalno. Ja sam sa KP kupio Logitech g13 za 2000 dinara od lika koji ima nula ocena. Uredjaj koji je stigao je kao NOV i besprekorno ispravan a nov takav uredjaj je oko 100e. Takodje plocu koju sad koristim sam kupio takodje od nekog random lika sa nula ocena za nekih 50tak e pre godinu-dve i takodje radi besprekorno. Isto tako mi se desavalo da sam kupovao od nekog lika kod zvezdarske sume, drzi servis u podrumu zgrade, neku stariju plocu za p4 koja ima hladan lem. Naravno zamenio mi je za drugu koja takodje ima hladan lem... Poenta price je da treba juriti ljude sa sto vise pozitivnih i isto tako gledati sta i kako je prodavao ali da ni to nije 100% garancija.
 
Uvjek, ali uvjek prvo sto treba gledati je reputacija. To nek ti bude za nauk. Ja sam preko ebaya opusteno imao sigurno oko 100 transakcija, par puta bio problem da nije stiglo, ali bas se nikad nisam cimao oce li mi refundirati novac ili ne. Uzimam samo kod ljudi sa 98.5 ili vise % pozitivne reputacije i nikad nikakvih problema. Slicno i na svim ostalim sajtovima gdje ima rep power.

Našao da porediš Ebay i KupujemProdajem??? Nikako zajedno ni za poređenje...

Nema tu nekih pravila bio to KP ili Limun i njemu slični sajtovi. Lepo neko spomenuo kafanumarkovic lik je žargonski rečeno "oladio" za nekoliko stotina hiljada dinara ljude i to uhvatio foru pred novu godinu, dal je završio na sudu i kako teče postupak niko ništa ne obaveštava.

Isto za KP manjina (prevaranti) većina (pošteni prodavci). Ako baš nije zapelo da idete lično ili se hvatate po sistemu daj da prođem što jeftinije neću da propustim priliku, onda hvatajte i na razne fore "ispitivanja" primer:

Ove nedelje poslovno dolazim do Kragujevca (pa ubacite neku zvučnu instituciju) kod kolege da preuzmem dokumenta,pa nakon što završim posao možemo se lično videti da to realizujemo, a imao sam jedno negativno iskustvo pa neću opet da prođem isto, nadam se da razumete.

Kako se oni "dovijaju" na razne načine možete i Vi takođe pa subjektivno procenite da li kupovinu obavljate ili odustajete. Ono što je najvažnije kao u ovom slučaju sve dok idete linijom nižeg otpora tj. jeftinom cenom onda snosite rizik poslovanja ili da budete prevareni.
 
Poslednja izmena:
Sve prevaranti ja obicno kod nas u makedoniji kupujem preko forum koji clanovi imaju integritet i nema problema
 
Kupujem i prodajem na tom sajtu i naučio sam jednu stvar kad kupujem i drzim se toga:
Ne može JEFTINO-KVALITETNO-BRZO. To sam ovde na Benchu davno pročitao. Pri trgovini sa nepoznatim na neviđeno jedino sam sebe možete zaštititi. Reputacija je najbitnija. Znam da veliki deo forumasa kupuje kod jednog novosadjanina koji donosi iz Madjarske i tip ima oko 400 pozitivnih i nije primamljivo jeftina roba nego normalna cena.
Nikada nisam gledao najjeftinije, ali nikada. Kada sam kupovao auto (Audi star 20.god sada) sortirao sam od najkupljeg i medju tih prvih 5 i kupio i nisam pogrešio. Ne znam zašto mi Srbi uvek hoćemo preko neke šeme i fore i gutamo najgluplje priče jer nam ego hrani to kako smo pametniji od drugih i sposobniji da dobro prodjemo.. Pogledajte samo oglase za automobile, oni su najbolji pokazatelj naše gluposti bez trunke racionalnosti.
Takodje i zakon nam je 0. Takvi bi trebali da oscanu na naslovnim stranam i na prinudni rad za primer. Zao mi je svih prevarenih ali samo sami sebe možemo zaštititi, a ne sajtovi sa kojih kupujemo.
 
Video sam taj oglas pre nekoliko dana i njegove ostale i odmah zazvonila zvona na uzbunu, neznam zašto ni sada. Trebala mi neka DDR3 za drugara ali sam odustao i nabavio neku za 15% manje nego u radnji.
Više puta sam dobro prošao iako sa jako smanjenom cenom. Evo, ovu moju MSI r7 260 , novu novcatu ali bez papira kupio na K&P za 60 evra a to je oko pola cene u radnji, perfektna je, mirisala čak na novo sa svim plastičnim štitnicima. Ovaj MB kupljen isto tako za 3000 pre 2 godine i radi još uvek kao sat itd.itd, u celom kompjuteru imam samo 2 komponente kupljene u radnji i sve radi besprekorno.
 
Poslednja izmena:
takodje je odlican indikator kada otvorite sliku na KP ako je u full rezoluciji a ne nesto pak vece od thumbnaila, da je prodavac ok, takodje preko view source iskopate kako ide ime slike pre nego sto je uploadovana, pa vidite da li je skinuta sa limunda, ili gde god preko reverse image search.
 
Hvala vam na svim ovim korisnim instrukcijama, puno sam toga naučio i dosta novih saveta čuo.
 
Niko ko je kupio preko tih sajtova a nasao se sa prodavcem na licu mesta i proverio nije prevaren

Znam iz iskustva

Znas iz iskustva. A odakle si ako nije tajna? Gde sa kupcem da se nadje neko ko zivi u malom gradu gde niko ne prodaje ono sto mu treba? Iz mog grada na svim tim sajtovima zajedno imas jako malo oglasa. I kad ih ima obicno su to neke gluposti koje ne trebaju nikome. Prosipate svi tu neku mudrost sa konstatacijom da treba licno da se preuzima umesto da kazete da ti prevaranti treba da dobiju sta zasluzuju, a to je apsanu. Takodje ne racunate da vise od pola Srbije ne zivi u cenjenoj metropoli zvanoj BGD i ti ljudi jednostavno nemaju drugu mogucnost osim da nesto poruce i dobiju putem poste i kurira iz nekog drugog grada. Za njih licno preuzimanje jednostavno nije opcija. Takodje u mnogim gradovima cak i nema prodavnica u kojima moze da se kupi npr. najosnovnija komp oprema, a kamoli nesto drugo. Znaci takvi ljudi su osudjeni da ih neko stalno vara i uzima im lovu za maglu. Osnovni problem je sto ti koji varaju ljude po netu prodajom magle za to i ne odgovaraju jer nazalost, zivimo u banani i ne postoji drzava. E zato sto ne odgovaraju bice ih sve vise i vise.
 
Ove prevare su stvarno postale ucestale. Deluje da kad god se u vestima pojavi informacija o nekoj cepanici, kartoncicu, krompiru.... bar 20tak novih indijanaca dobije ideju da postavi lazan oglas. LOL.
Na****dniji nacin varanja posle onih dripaca sto su po centru grada trazili 200-500 din jer im je dzip ostao bez goriva.....
Toliko su se jedno vreme bili namnozili da sam ih vidjao skoro svaki dan...
 
Haha citam sad mondo, covek preko kupinda narucio digitalni fotoaparat a dobio 3 krompira

Nije lepo smejati se tuđoj nesreći. Ako već ne možeš da pomogneš, nemoj se solidarisati sa nečijom prevarom. Ovo je mesto da se upravo obaveste ljudi, a ne da se dovode u zabunu. Ne zaboravi da i ti sutra možeš biti žrtva nečije prevare. Iako koliko vidim po komentarima si žrtva sopstvenog straha da ne veruješ nikome. I nije kupindo, već kupujem-prodajem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno