Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa niko ne pravi od njih razliku, i namerno se stavlja LCD, jer ljudi rade pretragu sa "Samsung S5 LCD".
To nije misljenje moje, vec reci iskusnog prodavca (koji prodaje mnogo skuplje ekrane, nego sto je nov S5).

Iskustva imam po tom pitanju, znam sta sam trazio, znam zasto svi stave LCD i Samsung flagship u istom oglasu (Iako Samsung skoro da nema non-AMOLED telefone). Svi oglasi za Samsung S5/S7/itd. SAMOLED ekrane imaju LCD u sebi, i vecina ih jeste original SAMSUNG panel (dakle, SAMOLED).

Ti nepotrebno trazis dlaku u jajetu, i time branis prevaranta. CAK i da si u pravu, ne treba da kazes tako nesto, jer bi time branio praksu obmane.


Ti Samsunge, koliko znam, ne koristis. Ja ih koristim od S3, jer sam primetio da mi ni iPhone IPS ne odgovara ni 10ti deo onoga sto mi odgovara SAMOLED za oci. Menjao sam 20 SAMOLED ekrana do sada :) Uglavnom na S3 i S4 (na istim primercima :D), oglasi su uvek imali LCD i "original Samsung S3/S4 panel" u sebi.

Neiskusan, u ovom slucaju, nisam ja.
 
Poslednja izmena:
Alfa, kod nas jednostavno moraš da zoveš prodavca ili još bolje da se dopisuješ i da ostane trag, znači ništa se ne pretpostavlja, sve mora da se pita pa i ovako očigledne stvari.
 
@ alfaunits

Kao sto rekoh, od mene nikada neces cuti/procitati da branim pripadnike taloga ove napacene drzave, prevarante, net j@jarice i ostale mufljuze :)

Kada se kupuje zamenski AMOLED ekran to se obavlja u saradnji sa daleko proverenijim prodavcima od bet baje sa 14 ocena koji 100% valja fus robu sa Alije :)
Ako je investicija ''neisplativa'' onda se trazi kakva-takva garancija da je amoled u pitanju ili se jednostavno ''samonaruci'' LCD (aka original LCD amoled for samsung :d) sa AE i to je to, prodjes jeftinije i gledas u mastilo-glow takvog displeja od 30-40$ :)

Ti Samsunge, koliko znam, ne koristis. Ja ih koristim od S3, jer sam primetio da mi ni iPhone IPS ne odgovara ni 10ti deo onoga sto mi odgovara SAMOLED za oci. Menjao sam 20 SAMOLED ekrana do sada Uglavnom na S3 i S4 (na istim primercima ), oglasi su uvek imali LCD i "original Samsung S3/S4 panel" u sebi.

Neiskusan, u ovom slucaju, nisam ja.

Imam nekoliko Samsunga u kuci, doduse samo 1 sa amoledom. U drustvu imam bar 10-ak Samsung korisnika, od prastarih GS preko J/A serije do S7, S8 ali niko nije kupovao LCD AMOLED od baje iz oglasa za 80e :d
Toliko o tvom ''iskustvu'' ;)

Ali ne vredi, s obzirom da flejmujes i ocigledno ne razumes sve ovo sto pisem (i u dobre namere) iskljucicu se iz rasprave.
 
Poslednja izmena:
Ma, ja ne jurim nikoga za novac, iskreno mi ne igra ulogu. I da mi vrati celu sumu, necu dozvoliti da ostane bez uklanjanja KP naloga najmanje.

Dokaze imam :) Zbog tipa posla, moje SMS poruke se i priznaju na sudu, tako da ja mogu bez problema da dovrsim to :)

Iskreno mi vise smeta sto hsv. brani nekog takvog, nego sto mi smeta prevara, i to poprilicno vise. Jer davati bilo kakav kredibilitet ideji "ovo nisi primetio" je u stvari odbrana obmane, i sve vise i normalnih ljudi to radi, nazalost :(
Reci "LCD i SAMSUNG" moraju da znace da nije SAMOLED su skroz netacne (za oglase..). I uzimati to kao "pa morao si da znas" je prihvatanje obmana.

Nemojte to raditi.
 
Poslednja izmena:
Napravi anketu da li ja branim prevaranta?! ili me ti napadas iz samo tebi poznatih razloga :)

Ako ti nisi razumeo sta sam napisao (karikiranje na krajnje nepismen oglas, mislim - original S5 lcd u vakumu :d) mislim da ostali itekako jesu a tebi preostaje samo da flejmujes, napadas i sl. gluposti.

U svakom slucaju ti zelim da resis to u svoju korist, prijavi prodavca, neka ti vrati pare, sve sto je potrebno i srecno. I dobro je sto se takve stvari prijavljuju jer ocigledno mnogi mogu da se opeku na takve oglase, meni to deluje nestvarno za clanove bench-a ali je izgleda i dalje moguce.
 
Poslednja izmena:
Ako u oglasu piše original lcd i ti si dobio lcd ne vidim problem.
Da je pisalo original amoled a ti dobio lcd onda je obmana i opravdano je da se traži novac nazad od prodavca.
 
Chobby, evo ti si razumeo moje karikiranje na tu temu ali je oglas sam po sebi ''tragikomican'' jer ne postoji original LCD za S5 (''obican'', duos i S5 Active, S5 Neo koriste samo super amolede dok je S4 Act. imao LCD displej).
Tumacenje tog original je krajnje diskutabilno :d tj. u pitanju je klasicna prevara na koju ce se mnogi veoma lako upecati, nazalost. Mene samo cudi kako je alfa uopste ocekivao amoled od takvog prodavca/iz takvog oglasa ali nema veze.

Zalosno je to sto takve ''baje'' zaradjuju na prevarama i svakako ih treba prijaviti.
 
Poslednja izmena:
Ako tako razmisljas, branis obmane.
Uzimao sam iz oglasa "original LCD" za Samsung S3 i S4, nijedan nije bio LCD (tj. IPS) vec SAMOLED.

Ne moze biti original za G900, a da nije SAMOLED.
 
Poslednja izmena:
Mislim da kad se kaze "original ekran" a ustvari je LCD za s5 to nema nikakvog smisla jer originalni S5 nikada nije dolazio sa ekranom koji nije AMOLED, tako da ne moze biti originalan kada nije to taj deo nikada ni bio! Kako je originalan kada ne postoji S5 koji je iz fabrike izasao a da ima LCD ekran a ne amoled? Pritom ne mislim na one Active varijante ili sta vec, nego G900F i slicni, znaci ti modeli sa tim izgledom. Po cemu je original ako nema GLAVNU karakteristiku original displeja? Pa nije original sigurno zato sto pasuje na S5 model..to i kopije rade.

Po cemu je deo originalan onda? Po tome sto samo za S5 pasuje, i nijedan drugi model, kao displejevi su postali univerzalni odjednom ali ne ovaj je samo za S5, ne moze na neki drugi 5" telefon?

Drugo, LCD je kod nas postao sinonim sa "znas onaj tanak monitor nije onaj debeo", ne za liquid crystal display tehnologiju, ljudi kod nas ne znaju razliku i samo sebi unistavas sansu da prodas nesto ako ga oslovis sa S-AMOLED, OLED, umesto "ekran original lcd displej" jer ce te pitati budale "jel moze taj amoled ekran za moj s5, jel to isto ko lcd original?", jer ljudi NE ZNAJU sta je AMOLED tehnologija i nacin osvetljavanja piksela, gasenja piksela, itd, ako zelis nesto da prodas oslovis ga onako kako ga svi oslovljavaju, to je zlatno pravilo kada se radi o nasem trzistu.

Ni na amazonu cak ne pise u naslovu, jer skoro niko ne kuca "amoled s5 screen" nego screen replacement lcd replacement, ali pise u opisu, jer koliko toliko nisu pilicari kao ovi kod nas

https://www.amazon.com/Samsung-Replacement-Digitizer-Assembly-protector/dp/B0722GF7S2


Stoji da je u pitanju batica iz kladze koji gleda tacno da uvali za 2x vise (40$ je na ebayu koliko sam video best-selling ekran za S5) sto je neka kvota koju preprodavci gledaju da ispune kad narucuju nesto, i da treba da se uzima od proverenijih ljudi, ali ljudi koji brane tog lika u fazonu "pa nije AMOLED pisalo, LCD je, sta se bunis" su u najmanju ruku nenormalni. 99% sam siguran da vam neko od starije rodbine ili bilo ko ko se ne razume u detalje naruci neki ekran za samsung telefon koji ima amoled sa KP-a da ne bi pitao "e a izvini jel to kad kazes original jel mislis na amoled tehnologiju?" nego bi vodjen recju ORIGINAL pretpostavio da je sve isto kao na fabrickom telefonu.

I Nexus 4 ima i 4.5" i 4.7" replacement screenove, pa prodavci na KP ne napomenu, nego kazu "pa sta hoces 3000din te kostao ekran, gde ima original za te pare", a za Z3 je tek prica za sebe - oba su LCD tehnologija, ali su ovi na KP daleko losijih viewing angleova i ispranih boja.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, valjda smo na benchu a ne na pituljica ili a.n.a forumu - ogromna vecina ''zamenskih original'' displeja sa KP i iz ostalih oglasa su krsine sa AE koje valjaju bet baje i ostali srb prevaranti.
Oni koji preprodaju originale su u manjini i cene formiraju u skladu sa tom cinjenicom.

Upravo proverio na Aliju, naručio sam svojevremeno zamenski LCD+touch za Nokiju 735, stigao regularan amoled zamenski ekran.

Kinezi tek nemaju veze sa pojmovima, tehnologijama itd. ali sledece sto si napisao je kljucno: Dobar pokazatelj da je amoled je bila visoka cena, iako nigde u opisu nije navedeno, verovatno sam se odlučio na isti razgledajući ocene.

Dakle, cena i ocene, komentari onih koji su vec preuzeli te displeje. S tim sto postoji sansa da ti amoledi nisu original vec da stizu iz neke druge fabrike ali da razlika u prikazu ne postoji.

Kod Samsunga je komplikovanija situacija jer oni koriste sopstvene super amolede i ne znam koliko je realno naci bas takve na AE (osim ako neki nisu skidali sa malobrojnih S5 primeraka kojima je npr. vrisnula ploca) a jos je manja verovatnoca naci takve samoled primerke u domacim djuvec oglasima pa jos za nekoliko puta manje novca od originala iz zvanicnih servisa :)
 
Poslednja izmena:
Upravo proverio na Aliju, naručio sam svojevremeno zamenski LCD+touch za Nokiju 735, stigao regularan amoled zamenski ekran. Dobar pokazatelj da je amoled je bila visoka cena, iako nigde u opisu nije navedeno, verovatno sam se odlučio na isti razgledajući ocene.
 
Do sledeće prevare, lock
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno