Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verovatno 900 din i verovatno je za staro gvožđe (ali ozbiljno, ova konfiguracija je teška kao đavo :D ).

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
"Nije", samo sto ti covek ne kaze da se radi o smaranju sa Dodji i Probaj tarifom, gde svaki mesec moras da preregistrujes broj :)
 
"Nije", samo sto ti covek ne kaze da se radi o smaranju sa Dodji i Probaj tarifom, gde svaki mesec moras da preregistrujes broj :)
Dobro je da si skontao o cemu se radi posto je ovo i mene kopkalo.

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
^ Hoću reći, alfa i ja smo zajedno raskrinkali tog lika. Za 25€ nudi info da može da se koristi Vip Dođi i probaj.
 
Skoro sam bio naleteo na jednog prevaranta na kp, navodno prodavao je ispravne matične ploče za lg telefone po 30 eura, naravno odmah sam nanjušio da je reč o prevari, lik je imao oko 7 - 8 pozitivnih ocena, od toga polovina tih ocena je bila sa njegovog drugog banovanog naloga, a polovina sa očevog naloga.

Preko broja telefona pronašao sam tog prevaranta i njegovog oca na fejsbuku, dečko je inače 1999. godište. Rešio sam da kontaktiram njegove roditelje preko fejsbuka i da ih obavestim šta njihov sin radi. Poslao sam poruku njegovoj majci, lepo sam joj napisao o čemu se radi i rekao sam joj da zamoli sina da obriše oglas, i nedugo nakon toga dobio sam blok od nje. Zatim sam slao poruke njegovom ocu, sve dok nisam zapretio da ću mu prijaviti sina policiji, nije odgovarao na poruke... Kasnije je ipak obrisao oglase, njegov otac se i dalje pravio lud i takođe blokirao me je i on.
 
Odradio me lik na KP za procesor. Vidim ja oglas posaljem poruku na KP prodavcu (30+ pozitivnih ocena bez negativnih) raspitam se da li je prodat CPU i da li je sve uredu. Vrlo brzo dobijem odgovor da je sve ok da daje garanciju i da ukoliko bude bilo nekih problema vraca novac i sve to onako prijatno s postovanjem. Pomislih s obzirom na njegove ocene i na nacin na koji se obraca da se radi o skroz korektnom prodavcu ali zaj.... se opasno.

Juce stize CPU kad ono neko bezvredno smece ne vredi ma ni priblizno. Zovem ja tokom celog dana iskljucen broj, na KP ne odgovara rekoh ajde mozda je covek zauzet. Kad jutros imam sta da vidim... Nakitili ga ljudi negativnim ocenama, svima je poslao uredno pakete sa komponentama ali nekim totalno bezvrednim. Nakitim ga i ja i popunim onu prijavu o prevari na sajtu da bi mi nedugo zatim stigao mail od KP sajta sa neophodnim koracima koje treba da uradim kako bi podneo privatnu tuzbu protiv prodavca.

Jasno je da od tih nasih pojedinicnih prijava nema nista, pitam se samo zasto ne bi reagovali i oni kao portal na kome je izvrsena visestruka prevara od strane istog lica osim sto su ga samo blokirali i poslali nama upute. Ako se ne varam ovaj sajt je ranije imao drugaciju politiku zastite za ostecene clanove.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prosle godine u ovo vreme kupio procesor od nekog lika na KP. Dobio sam praznu kutiju za 14.000din. Istog trenutka zvao Bex. Oni mu stopirali isplatu mojih para (kao i jos nekolicini, koje je isto prevario), podneo tuzbu za "sajber" kriminal i nista. Iz Bex-a se prave ludi, nece da mi vrate pare, iako znaju da je prevarant. Od tuzbe ne ocekujem naravno nista. Tako da na kraju, nista i ne ocekujem :D
Samo me interesuje, sta ce biti sa tih 14.000din. koji kao stoje kod Bex-a ?
 
Jel to opet gospodin Sloba vara ljude na KP?
 
Ovaj "moj" je koristio neko lazno ime (vuce na germansko) na KP. Na paketu je bilo sasvim neko drugo. Poslao je iz Subotice, a takav je i naglasak imao.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mogli bi da se ovi sa doticnog sajta potrude da zastite svoje clanove od ovakvih prevaranata a ne samo evo ti uputstvo kako da ga ganjas. E bas vam hvala mislim se mnogo ste mi pomogli. Dok god bude bilo tako bice prevaranata koji ce na sitno varati ljude i prolaziti bez posledica.
 
Pa nije to posao sajta, vec posao ove nase tzv. drzave :trust:
 
Pa nije to posao sajta, vec posao ove nase tzv. drzave :trust:

Pa ne slazem se da nije posao sajta. Prevarant se uredno registrovao na njihovom sajtu i vrsio prevare preko njihovog sajta. Osim sto su ga blokirali na tom nalogu nista nisu uradili i ko garantuje da on nece nastaviti da vrsi prevare s nekog drugog naloga. Znaci dozvolili su da se registruje bilo ko sa bilo cijim podacima. Smatram da sam dovoljno pismen i sposoban da podnesem tuzbu i bez njihovih uputstva. A posao drzave je da se neko podjednako goni za prevaru i za 1000 din i za 100.000 dinara. Ko ce njega da goni za par hiljada dinara... Nasmesice mi se i reci decko ti si lud. Ovakvim postupcima su i jedni i drugi prakticno legalizovali ove sitne prevarante.
 
Granica za gonjenja po službenoj dužnosti je 5000 dinara, a privatnom tužbom nema ograničenja možeš ga tužiti i za 1 dinar.
 
Ja sam prosle godine u ovo vreme kupio procesor od nekog lika na KP. Dobio sam praznu kutiju za 14.000din. Istog trenutka zvao Bex. Oni mu stopirali isplatu mojih para (kao i jos nekolicini, koje je isto prevario), podneo tuzbu za "sajber" kriminal i nista. Iz Bex-a se prave ludi, nece da mi vrate pare, iako znaju da je prevarant. Od tuzbe ne ocekujem naravno nista. Tako da na kraju, nista i ne ocekujem :D
Samo me interesuje, sta ce biti sa tih 14.000din. koji kao stoje kod Bex-a ?

trebalo bi da kad sude done presudu da se vrati ili tebi ili tom liku ako se dokaze da si ti prevario njega.sto je nemoguce :)

ja sam otisao kod viseg javnog tuzioca u bgd i dobio resenje da se pare meni vrate odmah - nesto kao privremena mera ili sta vec...pa su mi odmah vratili pare...kad sam bio umalo prevaren od "kolege" sa naseg sajta - tj tog doticnog Slobodana. ako se ne varam isti lik
 
Treba otvoriti svaki vredniji paket pre preuzimanja. Nek kurir priceka minut dva
 
Slazem se sa tobom, ali to nazalost nije moguce. Tako onda mozes sa postarom (koji je npr tvoj dobar drugar) da vadis robu iz paketa i uvek prevaris onog koji salje.
Kad pogledas i ovako i onako nije dobro pa je zato najbolje da se kupuje samo iz mesta blizu onog gde zivis pa se nadjete uzivo i obavite kupoprodaju.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Sad sam tek bacio pogled na ova uputstva sto su mi poslali sa KP sajta i ladno stoji dokument pod nazivom “Privatna tužba protiv N.N. lica”. Znaci rasulo! Bukvalno se ogradjuju od svake odgovornosti.
 
Naravno da se ogradjuju zato sto ne mogu oni da ti garantuju da ce ta transakcija da prodje kako treba, oni su tu samo da spoje prodavca i kupca.

Verovatno postoji mogucnost da oni imaju neki vid garancije ali to znacilo da bi cela ta KP usluga kostala mnogo vise.

Ovde KP nije kriv nista vec se u samu matematiku mora ubaciti i racunica da postoji sansa da dobijes panj umesto laptopa i da se ne iznenadis.
 
Poslednja izmena:
Ali morali bi bar da garantuju za identitet prodavca kome je omoguceno da se registruje i da se oglasava na njihovom sajtu a ne sad da podnosimo privatnu prijavu protiv N.N. lica od koje nema najverovatnije nista. Ako se ne varam ja sam prilikom registracije na tom sajtu pre X godina prilozio kopiju licne karte ono jes nije neka garancija identiteta al opet...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako ti je do garancije - kupuj u prodavnicama :)

Salu na stranu, tako je kako je...
 
Naravno da ce da kriju identitet prodavca, zamisli da dele informacije kako kome padne na pamet? Oni ce podatke proslediti policiji i tuzilastvu, ako dodje do pokretanja postupka.

Dovoljno je zamisliti situaciju da se "prodavac" registrovao pomocu necije ukradene/izgubljene licne karte - i onda neko pametan ode da razbije glavu prodavcu, tj. osobi sa licne karte.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno