Šta je novo?

TV Sony 50W829B

Prvo bi hteo da naglasim da je ovaj moj review ,objavljen pre 11 meseci, danas preso brojku od preko 80.093 pregleda tako da je tenutno, a bice sigurno jos dugo, najpregledaniji post u sekciji korisnicki opisi, taman na moj imendan. Pre mog posta dugo je drzo post review Amazon Kindle 3, objavljenog pre 4,5 godine. Nisam ni slutio koliku ce paznju zavredeti. U svakom slucaju nastavljamo dalje sa diskusijom.
Hcala svima.
 
Poslednja izmena:
Cestitam. Ovo bi verovatno bio moj tv da nisam kupio Panasonic plazmu.
 
Cestitam. Ovo bi verovatno bio moj tv da nisam kupio Panasonic plazmu.

Do pocetka 2014. Panasonicove plazme su bile bolje od bilo kog LCD-a, nezavisno od modela i proizvodjaca, sto se kvaliteta 2D slike tice. A inda je panasonic prestao da proizvodi.


...Kupio sam pre nekoliko dana novi ruter Asus RT-AC87 red edition. Ima mogucnost media servera pa cu uskoro preneti utiske i iskustva kad se TV upari sa njim.
Na prvu loptu da kazem, lepo radi kad se preko bezicne mreze poveze sa 50W829B. Moze i preko 2,4GHz i preko 5Ghz, jer TV podrzava n standard dualband.
Sve je samo i automatski podeseno jer ruter ima takvu konfiguraciju tako da i laici mogu da se snadju, sto za ostale rutere ne moze da se kaze.
Strimovanje filmova preko WiFI radi vrlo dobro i preko 3 prosecna zida. Samo, naravno, ne cita i titlove. Ko odlicno zna engleski ne mora da koristi flesku ili da mreznim kablom povezuje sa ruterom ili PC-jem vec je dovoljno da bocne u ruter bilo kakav USB sotrage i koristi kao media server. Odlicno radi sa MKV i MP4 video fajlovima bezicno.
 
Vec je pominjano, MKV merge, pola minuta vremena i ubaciti titl u sam film.
 
Propustio sam film od 2 GB kroz MKV merge, spojio titl i radilo je sve kako treba. Sa dobrim ruterom mogu se stream-ovati i vise televizora u kuci/stanu istovremeno, naravno oni TV koji imaju integrisanu WiFi mrezu. Sa mreznim kablovima je isto moguce ali nije elegantno.
Napunio sam flesh disk sa filmovima, muzikom i slikama i sad i ne moram da ga bocnem na USB samog TV-a.
Kulturna stvar.
Nastavicu i dalje da eksperimentisem.

Hteo bi i da istaknem nesto pogotovu bi to interesovalo clana ^Chilac koji ima isti TV. Naime, nedavno sam prvi put kupio flash disk od 64 GB.
Prekpirao sam na njega The Hobbit - The Battle of the Five Armies (2014) DTS-HD.mkv od 30 GB i njegov interni player nije hteo oda ga reprodukuje, vec restaruje TV, bez drugih problema i kocenja. Znaci filmove vece od otprilike 25-26 GB ima problema da pusta sa USB flash diska. Probacu kasnije, posle danasnje slave, da li pusta sa Media servera bezicno.
 
Poslednja izmena:
Prvo bi hteo da naglasim da je ovaj moj review ,objavljen pre 11 meseci, danas preso brojku od preko 80.093 pregleda tako da je tenutno, a bice sigurno jos dugo, najpregledaniji post u sekciji korisnicki opisi, taman na moj imendan. Pre mog posta dugo je drzo post review Amazon Kindle 3, objavljenog pre 4,5 godine. Nisam ni slutio koliku ce paznju zavredeti. U svakom slucaju nastavljamo dalje sa diskusijom.
Hcala svima.

Naravno da ce biti najcitaniji kada si posvetio dosta paznje i zasao u detalje. Definitivno nije u pitanju povrsnost. Svaki detaljizam se u zivotu postuje. Izmedju ostalih informacija tvoje su dodatno presudile da se onomad, u februaru mesecu, odlucim za kupovinu. Cestitam.

Sto se tice televizora uzivam u kvalitetu slike. U pitanju je zaista sjajan model.
 
Samo na kratko da se nadovezem. Malopre sam gledao tenis putem RTS HD signala. Slika zaista vrhunski izgleda na ovom modelu prilikom gledanja sporta.
 
Samo na kratko da se nadovezem. Malopre sam gledao tenis putem RTS HD signala. Slika zaista vrhunski izgleda na ovom modelu prilikom gledanja sporta.

Skoro da ne gledam televiziju, 95% mi Sony 50W829B sluzi za gledanje filmova koje skinem sa neta.Zadnje sto sam gledao na RTS HD je bilo prosle godine septembra Svetsko prvenstvo u kosarci u Spaniji. Kad su pustili RTS HD?

U svakom slucaju sto se tice 2D prikaza nema bolji za te pare.
 
Poslednja izmena:
Skoro da ne gledam televiziju, 95% mi Sony 50W829B sluzi za gledanje filmova koje skinem sa neta.Zadnje sto sam gledao na RTS HD je bilo prosle godine septembra Svetsko prvenstvo u kosarci u Spaniji. Kad su pustili RTS HD?

Nisam siguran kada je pusten RTS HD. Ja od trenutka kupovine televizora nisam uopste povezao televizor za gledanje kablovske. Samo kada ima neki sportski dogadjaj privremeno udenem HDMI kabel na digitalni prijemnik kod mojih u sobu. Televizor mi iskljucivo sluzi za gledanje filmova Remux kvaliteta i to je to.
 
Mape su bile sa externog harda ubodenog preko usb

2d slika i boje su pravi praznik za oci
3d meni apsolutno nebitan

igrao sam se ovih dana ali nisam naisao na slican problem.

on sto bih pokusao je da prikacis hdd na komp i u computer management->sharing proveris da nije neki od tih foldera tu obelezen za share
Capture.PNG.
ja sam strimovao sa kompa koristeci windows-ov home network i to je kod mene resilo problem. cak i ako ne koristis striming sa pc, probaj jer je taj win-ow networking brljiv i mozda je na hdd sacuvao neku svoju brljotinu koja buni tv.

drugo sto bih pogledao je na tv u settings->network da li je hdd registrovan kao media server, pa ga obrises ako jeste i probas ponovo

trece, naisao sam na ovo. jeste da se radi o sljamsungu al eto, mozda pomogne.
I've talked to Samsung support, they say LED TVs act weird with all external HDDs over 160 Gb, they recommended breaking down the hard drive into a few partitions so that at least one of them will be less than 160 Gb, which I did and it did solve the problem!
 
Poslednja izmena:
Dana 23.11.2015. god. izasao novi update verzija PKG2.704EUA.
Prednosti i poboljšanja:

1. Ukupno poboljšanje stabilnosti
2. Rešava slučajeve u kojima se TV prijemnik ne pokreće i indikatorsko LED svetlo treperi 8 puta.

Ja sam update-ovao, probao isti film, koji sam probao pre 6 dana u ovom postu i sad radi savrseno. Najvervatnije da su popravili interni player kad se reprodukuje veliki video fajl (veći od 24-25GB) preko internog player-a.

Za clana ^Chilac koji ima isti model TV-a preporucujem da instalira ovaj update i da nakon toga proba neki veci remux (veći od 25GB) i javi utiske da li ima problem da mu treperi 8 puta LED svetlo i gasi TV kao sto je i prijavio taj problem jos februara ove god. u ovom postu.
Ako vise nema isti problem kao ranije zahvaljujem support timu Sonija.
Jos kad bi ubacili podrsku za FLAC format, vise mi nista ne treba.
 
Zbog filmova trazis FLAC ili da bi slusao muziku ?
 
Zbog filmova trazis FLAC ili da bi slusao muziku ?
Iskoristio bi postojecu archivu ( oko 50GB) da preko TV-a slusam u istoj sobi (dnevni boravak 4,2m*5,5m) i muziku onako kad nemam sta da gledam od filmova. Zadovoljava mi za tu upotrebu.
Naravno da za potpuni uzitak i filmova i kvalitetne muzike merkam Denon X2300W i jedan dobar 5.1 sistem (JBL Studio 270+220+225C+250P na primer) ali to ide u drugu jos vecu sobu (4,6m*6m) pa kasnije jos jedan TV UHD od 55" najmanje...ali otom potom.
Mislim da ovogodinji modeli podrzavaju FLAC preko usb-a.
 
Posle skoro godinu ipo dana da se javim u ovom sad vec malo starom korisnickom opisu da ne kazem recenziji.
Naime, iako su izasli modeli za 2015, 2016 i sad najnoviji za 2017 godinu obavestio bi na ovom mestu za sve koji prate i zele da kupe novi TV a postavljaju pitanja i zele savete u vezi istih, da mogu da pogledaju sledece sajtove za informisanje. O tome na kraju teksta a sad prvo o samom TV-u koji je predmet ovog opisa.

Sony kao sto sam i napisao u prvim postovima ovog mog opisa, pohvaljen i od mene a i od stranih sajtova da je azuran sto se tice izdavanja firmware za svoje televizore i da pored toga, pruza dugo podrsku za svoje starije modele.
To je veoma bitno kad su smart televizori u pitanju zbog svojih vesetrukih mogucnosti i konetkotovanja na internet.

Dana 21.03.2017. na zvanicnom Sony sajtu za podrsku objavljen je najnoviji firmware v3.004. U opisu pise da poboljšava performanse televizora a za prethodni firmware da održava HbbTV funkcionalnost (na modelu KD-85X9505B), rešava greške sa HDD snimanjem za neke satelitske kanale i omogućava važna bezbednosna ažuriranja za vaš televizor.

Za ocekivati je da se podrska vremenom razredi sa objavljivanjem i da Sony-jevi inzinjeri posvete vise paznje televizorima novijeg datuma ali i ovo je za respekt. Peglaju software i posle skoro 3 godine od izlaska TV-a na trziste.

Sto se tice najavljenih sajtova zelim da kazem sledece.
Naime iako sam zadovoljan sa svojim TV-om i uzivam da gledam filmove uvek malo nadjem vremena i da se informisem o najnovijim modelima kao i o novim tehnologijama koje se primenjuju.

Ove godine je Sony izbacio ponovo odlicnu gamu u svim kategorijama ali predstavio je i komercijalnu seriju OLED televizora.
Nemam nameru da hvalim Sony kao brend jer ne robujem od ni od jednog brenda ali od kvaliteta da.
Serija iz 2015 god. kad su presli na Android platformu je bila jos nezrela tako da je serija iz 2016. bila bolja. Premijum modeli iz sredine 2016. god, ZD9 serije se i ove godine prodaju kao vrh segment.
Naglasavam da OLED iako ima superiorniji kontrast i crnu, LCD tehnologija u ZD9 daje jace pozadinsko svetlo i kao tehnologija je dugotrajnija kad se mere casovi rada bez degradacije kvaliteta slike.
Licno sam imao proslog meseca da vidim uzivo ZD9 seriju i nisam do sada video lepsu sliku kod ni jednog proizvodjaca.
Naravno sve to prati i visa cena ali svaka roba ima svog kupca.

Mnogo sajtova nudi opise, review-e i tehnicke karakteristike o TV-ima i drugim pratecim proizvodima ali bi izdvojio sledeca dva.
Sajt www.displayspecifications.com i www.rtings.com.
Prvi je krcat tehnickim detaljima ne samo televizora nego i monitora pocev od 2012. godine pa na ovamo. Pretrazivanje moze biti po proizvodjacu ili nekom drugom kriterijumu. Obratite paznju da za kvalitetne TV-e uzmete u obzir sam one koje imaju 10-bitnu paletu boja (panel bit depth) i frekfenciju vertikalnog osvezavanja od 120 Hz (refresh rate). Na primer moj favorit za 2017 god. je Sony KD-XE9005 UHD. Cena mu se sad krece oko 1700 evra za model od 55". Naravno sad ce neko opet da kaze pa ima i za manje para modela od 55" UHD ali ja kazem toliko i muzike. Navedeni model ima manji input lag od skuplje XE93 serije i dobar je za PC igranje na njemu. Velika dijagonala nema zamenu za atmosferu.

Drugi sajt, www.rtings.com, je pun recenzija TV ali i slusalica za slusanje muzike. Ima i lepe tutorijale sta koji termin u praksi znaci odnosno sta koja tehnicka karakteristika sluzi i sta je dobro i kod kog modela primenjeno u praksi.

A sad linkovi.

Najnoviji firmware za Sony KDL-50W829B model kao i ostale modele iz te godine je na ovom linku.

www.displayspecifications.com i

www.rtings.com

Zelim vam lepe sate provedene uz vas omiljeni TV, dobre filmove, serije ali i video igre jer nije mali broj onih koji ih igraju na TV ne samo sa konzola nego i sa PC-ja.

Svako ako ima neko pitanje, predlog ili sugestiju dobro je dosao na ovim stranicama.
 
Poslednja izmena:
Cao djalex posto vidim da vladas materijom i da si potkovan dobrim znanjem o sony televizorima,da li mozes da mi preporucis neki sony tv 50-55 inca naime tu postoji par stvari koje mora da ispuni. Ako je ikako moguce da bude sto bolji za tv kanale jer moja devojka gleda serije i u glavnom tv kanale dok mene zanima iskljucivo za pc to jest zamenu za monitor za igrice i filmove Budzet za tv maksimalno 1200 evra. i samo jes jedno pitanje koliko su vazni hesci za tv jer gledam na sony sajtu da su uglavnom izvorno imaju 50 herca da li je to malo .
 
Cao djalex posto vidim da vladas materijom i da si potkovan dobrim znanjem o sony televizorima,da li mozes da mi preporucis neki sony tv 50-55 inca naime tu postoji par stvari koje mora da ispuni. Ako je ikako moguce da bude sto bolji za tv kanale jer moja devojka gleda serije i u glavnom tv kanale dok mene zanima iskljucivo za pc to jest zamenu za monitor za igrice i filmove Budzet za tv maksimalno 1200 evra. i samo jes jedno pitanje koliko su vazni hesci za tv jer gledam na sony sajtu da su uglavnom izvorno imaju 50 herca da li je to malo .

Prvo izvini sto sam tek sad primetio poruku ovde.
Evo ovako. Kao prvo sto preporucujem drugima kao prvi kriterijum je VELICINA ekrana.
Trend je vec godinama unazad da su TV-i sve veci i veci. Da ne ulazim u to sto se jeftini kinezi kod nas masovno prodaju od 32'' sto je po meni veci monitor.
Dakle start bi bio barem 50''.
Drugo rezolucija. Ma kako nam ne trebali jos 4K paneli, dostigli su prihvatljivu cenu a i ponuda kod TOP tri najveca proizvodjaca (Samsung, LG, Sony) ali i ostalih (Philips, Panasonic, Sharp i dr.) je veca u korist 4K nego FullHD.
Napred pobrojana TOP 3 proizvodjaca u svojim klasama cas jedne cas neke druge godine imaju, po izboru renomiranih sajtova i casopisa preporuke kao bestbuy u svojoj klasi. Ove godine, eto ponovo je Sony-jev model 55XE9005 predlozen kao najbolji TV u svojoj klasi. Sta to konkretno znaci.

Dijagonala 55'', rezolucija 4K, za maloprodajnu cenu od 1250 evra pruza najbolju sliku, najbrz odziv od skoro svih TV-a od ove godine i maksimalno je preporucljiv za igranje video igara sa PC i naravno sa konzola.
Dobro je multimedijalno pokriven, tj. pusta skoro sve sto postoji u digitalnom obliku ( tu mislim na video i na audio formate). T2 tjuner vec imaju svi tako da to sad ne bi isticao. Vrlo dobra do odlicna crna, vrlo dobar kontrast a i sam panel je od 120 Hz tako da je veoma dobar za gledanje brzih sportova.
Ima i u manjoj dijagonali od 49'' koji kosta oko 1050 evra ali pre bi se odlucio da se nategnem jos 50 evra koliko ti dopusta sadasnji budzet i miran si jedno 10 godina.
OLED tehnologija ima jos nekih svojih bubica koje se nadam da ce ispraviti za koju godinu a naravno i spustiti cene u rang sadasnje srednje klase LCD-a. Naravno da OLED imaju prednosti ali i LCD jos po malo i polako napreduje. Mogao bi sad u sitna crevca da obrazlazem ali ovo je u glavnim crtama najbitnije.
Ja da sam kupovao ovog leta ili jeseni nov TV za sebe uzeo bi napred pomenuti model od 55''.

Sto se herz-aze tice jeste bitna jer svi skuplji modeli odnosno klase televizora imaju panele od 100 do 120 Hz a jeftiniji i nize klase od 50 odnosno 60 Hz. Odgovor je sam po sebi ocigledan.
Ja vec 3,5 godina imam TV sa panelom od 120 Hz i nebi kupovao nista ispod toga.

Znaci rezime za svaku preporuku je:

SONY 55XE9005 - 1250 evra
ili malo manji model 49XE9005 - 1050 evra


Ako si ozbiljan kupac mogu tu preporucuti dobrog i pouzdanog prodavca od koga sam ja kupio pa svako moze da me kontaktira na PM da nebi krsio pravila foruma.
I opet naglasavam da se ne javljaju drugi clanovi foruma kao ima jeftini neke druge marke ili za istu cenu mozda sa nekom boljom karakteristikom.
Ovo je model koji za tu cenu pruza najvise od modela za 2017.
Za 2018. god. videcemo vec za 10-15-tak dana ponudu i najave na CES-u a u prodaji vec od marta-aprila 2018.
 
Poslednja izmena:
Kao i sto sam najavio pre desetak dana, danas na prvom danu CES-a 2018. predstavljene su nove Sony-jeve linije TV za 2018. godinu.
Za sada su predstavljene tri nove LCD-LED serije XF i to:

XF80 u velicinama od 43”, 49'' i 55", androidTV, 4K X-reality-PRO,
XF85 u velicinama od 43”, 49'', 55", 65", 75” i 85'', androidTV, 4K X-reality-PRO, X1 HDR Processor i
XF90 u velicinama od 49'', 55", 65" i 75”, X-tended Dynamic Range Pro, X1 Extreme HDR Processor, X-motion clarity i Dolby vision kao i nova

OLED AF8 serija u velicinama od 55" i 65", sa podrskom za 3.1 zvuk sa samog ekrana.

Sve napred navedene serije TV-a su 4K rezolucije i nije predstavljena ni jedna serija sa fullHD panelima sto ne znaci da nece kasnije tokom godine kao entry-level klasa ali i ne mora, videcemo.

Vise ne prave manje dijagonale od 43", mozda za koju godinu najmanji TV-i ce biti od 49-50", sto je takodje zanimljiv trend kod najvecih svetskih proizvodjaca (Samsung, LG i Sony)

U maloprodaji se ocekuju krajem februara pocetkom marta na svetskom trzistu. Kod nas verujem od aprila meseca.

Smatram da bi best-buy bio recimo model XF90 od 55", pogotovu krajem leta kad cene malo padnu i stabilizuju se.

LG je vec najavio unapredjenja za modele za 2018. god. te je zanimljivo i njih uporediti kao i naravno vrhunske serije od Samsunga.
Slazem se da je u OLED tehnologiji LG br.1 u svetu sto po ponudi sto po samoj proizvodnji panela koje i Sony koristi u svojim OLED-ima (serija A1) od prosle godine.
Takodje isticem da LCD tehnologija polako ali sigurno jos ima da ponudi unapredjenja i kvalitet slike na visi nivo. Tehnologija je zrela i svake godine dise za vrat OLED-u. Naravno dubina crne i kontrast nikad nece dostici OLED zbog prirode same tehnologije ali i dalje cena za sire mase igra glavnu ulogu.
 

Prilozi

  • tv-news-sony-announces-xf-range-of-4k-hdr-tvs-including-xf90-flagship-with-dolby-vision.jpg
    tv-news-sony-announces-xf-range-of-4k-hdr-tvs-including-xf90-flagship-with-dolby-vision.jpg
    299.4 KB · Pregleda: 100
Mene zanima koliko će X1 Extreme sada potencijalno pokvariti game mod na XF90-ki. Pošto X1E ima svojih prednosti kod gledanja filmova (sad ce i Dolby Vision biti deo svega) ali se nije sjajno pokazao sa input lag-om. Zato je XE90 bio glavna preporuka za gaming a XE93 i 94 za filmove. Btw biće uskoro review XE90-ke u temi ;)
 
Tvoja konstatacija je na mestu medjutim i dalje lepo moze da se igra i na XE93/94 seriji, Mass effect Andromeda na primer, nije taj input lag toliko strasan. Ko se vec igra FPS i trazi maksimalne performanse taj nek kupi 144 MHz monitor. Mada ja sam pre za sto veci TV. Ja ne znam da li ima neki clan na ovom forumu Sony TV iz XE93/94 serije od sad vec prosle godine.
Ocekujem uskoro review XE90-te. Jel si se ti to ponovio? Vidim da u svom opisu imas LG 42LM615S.
 
Poslednja izmena:
Tvoja konstatacija je na mestu medjutim i dalje lepo moze da se igra i na XE93/94 seriji, Mass effect Andromeda na primer, nije taj input lag toliko strasan. Ko se vec igra FPS i trazi maksimalne performanse taj nek kupi 144 MHz monitor. Mada ja sam pre za sto veci TV. Ja ne znam da li ima neki clan na ovom forumu Sony TV iz XE93/94 serije od sad vec prosle godine.
Ocekujem uskoro review XE90-te. Jel si se ti to ponovio? Vidim da u svom opisu imas LG 42LM615S.

Početkom decembra sam uzeo 55XE9005, ko će čekati sredinu 2019-te za one HDMI 2.1 ... A ostao je i taj LG (sjajan TV), na njega ću neki retro gaming setup da nakačim, a na XE idu Pro i eventualno One X ...
Inače kod 2018 modela, koji su na CES-u prikazani ne vidim skoro ništa novo. Bukvalno su ostavili sve isto i stavili ih u jednu kategoriju niže - primer taj XE9300 je sada XF9000. Nekako mi deluje da su pokušali da nam zamažu oči sa onim 8K modelima koji su manje-više svi samo koncepti. Jedino što očekujem da Samsung u neke najskuplje QLED-e stavi FALD a ostalo će sve izgleda biti rebrand.
 
@vladimirdowla
Cestitam na kupovini 55XE9005. Imas najbolji TV na svetu za igranje igrica od 55".
U pravu si sto se smene serija Tv-a za proslu i ovu godinu tice. Naime, Sony je za jedan platni razred spustio svoje najnovije tehnologije u nizi segment iako nije nesto novo i kvalitativno doneo (sem podrska za Dolbi Vision za visu klasu).
Ali dobro, i to je neki pomak, da za otprilike 500-600 evra manje novca se kupi novi TV u 2018. sto su proslogodisnji modeli pruzali za vise para. Sad je tu konkurencija sa cenama da se u neki srednjisnji segment prodaju tehnologije sto su do skoro pripadale visokom segmentu trzista.
Dalje unapredjivanje 4K ogladace se na podrsci svim formatima HDR ( HDR10, HLG, Dolbi Vision i HDR10+)

Sledeci nivo je kupovina BFGD (Big Format Gaming Display) 65" sa G-Sync, 120 Hz refresh rate,1000 nits, HDR10, ali ne verujem da ce da kosta ispod 3000-3500 evra. Mozda i malo manje jer ipak nema TV tjuner kao klasicni televizori ali ta sekcija nije nesto skupa te bitno ne utice na krajnju cenu TV-a.
 
Poslednja izmena:
Iako nije direktno vezano za ovaj model ali da obavestim sve vlasnike Sony televizora za modele iz 2016., 2017. i 2018. god. da je 30.01.2019. izasao novi firmware oznake v6.5830 koja donosi na sve modele iz tih godina Android™ 8.0 Oreo™ kao i niz drugih poboljsanja:

Sledeće funkcije će se dodati, poboljšati ili će se rešiti određeni problemi nakon ažuriranja na Android™ 8.0 Oreo™:
Uvodi se novi meni početnog ekrana
Premeštena ikona „On Timer“ (Uključen tajmer) (gornja desna strana) na meniju početnog ekrana
Uvodi Google Tours (uputstva)
Uvodi redizajnirani meni za početno podešavanje
Uvodi redizajniranu traku sa sadržajima ili traku menija televizora
Uvodi listu s pogodnostima firmvera (prozor za pregled)
Uvodi prečicu za pristup (prekidač On/Off (Uključi/isključi)):
Pritisnite i zadržite dugme MUTING (Isključivanje zvuka) na daljinskom upravljaču tri sekunde da biste UKLJUČILI/ISKLJUČILI funkcije za pristup poput čitača ekrana ili uvećanja teksta.
Uvodi novi izgled tastature, funkcionalnost i jezike (uključujući i hebrejski)
Uvodi opciju za pokretanje aplikacije View/Sony Select direktno sa daljinskog upravljača (pomoć dugmeta APPS)
Poboljšana funkcija pretrage Google Assistant za sadržaj koji se emituje
Poboljšane postavke za zemlju i region
Opisi su dodati nekim jezicima u meniju s postavkama jezika
Poboljšan korisnički doživljaj za aplikacije za video zapise, muziku i fotografije
Poboljšana podrška za taster za upravljačku kutiju (taster za listu Guide/Title (Vodič/Naslov))
Rešava šum na fotografiji u sadržaju Netflix Dolby Vision (tamna solarizacija)
Poboljšava ponašanje spoljno povezanih uređaja kada je televizor u režimu mirovanja
Sledeće funkcije će se ukloniti nakon ažuriranja ovog softvera:
PlayMemories Online
Postavka podešavanja IPv6 mreže (ON/OFF (Uključeno/isključeno))
Režim mirovanja za Wi-Fi Direct
Aplikacija PlayStation Video više se ne instalira unapred
I dalje možete da pristupite aplikaciji tako što ćete je preuzeti iz prodavnice Google Play Store

Hvala Sony-ju sto televizore stare 3 godine i dalje azurira.
 
Poslednja izmena:
Posle tačno pet godina od kako sam kupio TV iz ovog opisa, preseljenjem u Novi stan javlja mi se vise želja nego potreba da sa sadašnjeg zeninog televizora Sony od 32" iz 2010 god. predjemo na novi TV.
Prvo i osnovno mora biti od 65".
Zasto?
Kao prvo, kada sam kupovao 2014. god prvi LCD TV od 50" cena za 65" je bila skoro pa duplo veća u skoro svim klasama i kod velike većine proizvođača.
Danas je ta razlika mnogo prihvatljivija. Samim ti da TV od 65" postaje mainstream. Samo onima koji nemaju fizički prostor da postave odnosno zakace TV veće dijagonale su nepraktični.
Sto bi možda izazvalo komentare tipa a sa koje udaljenosti gledam TV smatram da je to nebitno pod uslovom da TV ne stavljamo u špajz ili kupatilo.
Druga po redu ograničavajući okolnost je cena. Kad nebi imao limit najverovatnije bi bio LG OLED iz B9 serije, naravno od 65".
Tako da za sada merkam Sony KD-65XF9005 iz 2018. god. Zašto ne XG seriju iz ove 2019.god. Samo zato što je nerealno skuplja a ne pruža nista ekstra bitno i novo za razliku u ceni koliko se očekuje.
Toliko za sada pa ako neko ima predlog ili sugestiju slobodno neka piše.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem da mu se pojavi kao neka mreza piksela na tv-u? Kao vodoravne linije u pravilnim razmacima od recimo 5mm sirine?
b.jpg
Vidljivije su kada su tamne boje na ekranu al ise svakako vide i na svetlijim bojama.
Vrlo iritantno za gledanje, pogotovu kada je neki film ili bilo sta pokretno u pitanju.
Model je SONY KDL-55W829B
 
Nazad
Vrh Dno