Šta je novo?

TV Sony 50W829B

i meni je odradio update,isti dan kada je Chilac prijavio da je izasao
 
Upravo sam malopre proveravao niti na zvanicnom sajtu niti sa samog TV-a ne pronalazi novi firmware. Da li si ga ti skinuo i gde?

Meni je automatski ponudio mogucnost azuriranja u petak prilikom paljenja uredjaja i nakon toga uspesno odradio. Identican dan i nacin kao svaki put do sada. Jesi li probao da azuriras putem Customer Support/Software Update?
 
Meni je automatski ponudio mogucnost azuriranja u petak prilikom paljenja uredjaja i nakon toga uspesno odradio. Identican dan i nacin kao svaki put do sada. Jesi li probao da azuriras putem Customer Support/Software Update?

Nema nista jos na sajtu, ako nadjes negde posalji mi link da skinem. Sam TV jos ne registruje da se pojavio nov firmware.

Evo sto sam upravo nasao na Netu sto se tice novog firmware.

ADDITIONAL FEATURES
Twin tuner update

REMEDIED ISSUES
Recording issue
TV blocks on “France TV Pluzz” (France)
TV reboots when connected to ASTRA 19.2E satellite
“One Stadium” screen not available when you press the “FOOTBALL” key in Video Unlimited service
Past event titles of Broadcast are displayed on Discover Menu
Black Picture during DLNA Rendered playback when “4K Photo Display” is switched “Off
White line or pixels appear when playing YouTube video
Skype functions stability update
EPG does not start from Channel Pane
SRF satellite problem using Neotion dual CAM (Switzerland)
USB slideshow playback improvements
Recording title list improvements in the recording menu
Skype improvements
IR Blaster setup issue fix.
 
Poslednja izmena:
PKG2.303EUA


Benefits and improvements:
Improved access to Football search
Improved Widget security
Adds support for Cinema mode in IPTV_Auto24P
Improves the performance and stability of the TV user interface

This update removes the following services:
Social Friend
Friend Invite
 
Samo da se upišem na temu i obavestim da za neki 15ak dana mi stiže 55w829b, poručen kod Ja***ca sa KP, za dlaku mi je pobegao ovaj put pošto se neki pre mene javio i nećkao između 50 i 55" i na kraju uze 55...
Al nema veze, u sledećoj turi stiže i pišem utiske kada stigne, jedva čekam!
Bila je borba između Samsung 55H6500 i ovog modela i mislim da nisam pogrešio...
Pozdrav svima!
:D
 
Mozda jedino da si sacekao jos malko da izadju renomirani review za C seriju. Mislim na modele 805C/807C/809C. Ali koliko citam nece biti bolji od B serije jedino ako Android TV nije bitan faktor koji je trenutno izrazito bagovit. Nisi pogresio sto si uzeo preko Samsung jer je verovatno u pitanju najkompletniji Full HD model za proslu godinu.
 
@nikone ne da nisi pogresio nego si ipak izabrao bolji.
Naime, Samsung 55H6500 nema T2 tjuner, ima deblji profil i vise se ne proizvodi. 55'' dobro dodje u svakom slucaju. Javi utiske kad ti stigne Sony.
 
Poslednja izmena:
Pride ako si gamer imaces vise benefita jer nova C serija ima veci input lag.
 
20150718_145454.jpg
20150718_145539.jpg

Stigao konačno.
Ovako na prvu mi izgleda odlično.
Pustio sam neki HD film i super je slika, oštra, boje taman kako treba, čak mi i crvena izgleda ok a na nju se najviše žale....
Što se tiče filmova, mala molba ako može preporuka za neki fini sajt ili torent odakle mogu da se skinu remuxi ili 3D filmovi ili demo klipovi pa da pustim i to da vidim kako izgleda, taj našminkani materijal.:)
Što se smart dela tiče nisam ga mnogo isprobavao, instalirao servio i povezao preko wirelessa sa kompom, probao malo youtube app i strašno je spora i nepraktična, pogotovu kad se upari sa androidom pa se pušta preko telefona na tv-u....sačuvaj bože kolko se vuče.
Da li postoji neki brži način za to?
I još jedno *****no pitanje, da li se može kupiti neka bt kombo tastatura i tacped i povezati na tv, dal će biti upotrebljivo?
Pozdrav svima i hvala na odgovorima na moja čudna pitanja.:)
:wave:
 
Pogledajte prilog 175161
Pogledajte prilog 175162

Stigao konačno.
Ovako na prvu mi izgleda odlično.
Pustio sam neki HD film i super je slika, oštra, boje taman kako treba, čak mi i crvena izgleda ok a na nju se najviše žale....
Što se tiče filmova, mala molba ako može preporuka za neki fini sajt ili torent odakle mogu da se skinu remuxi ili 3D filmovi ili demo klipovi pa da pustim i to da vidim kako izgleda, taj našminkani materijal.:)
Što se smart dela tiče nisam ga mnogo isprobavao, instalirao servio i povezao preko wirelessa sa kompom, probao malo youtube app i strašno je spora i nepraktična, pogotovu kad se upari sa androidom pa se pušta preko telefona na tv-u....sačuvaj bože kolko se vuče.
Da li postoji neki brži način za to?
I još jedno *****no pitanje, da li se može kupiti neka bt kombo tastatura i tacped i povezati na tv, dal će biti upotrebljivo?
Pozdrav svima i hvala na odgovorima na moja čudna pitanja.:)
:wave:

Cestitam na kupovini. Jel ovo 55" model?
Pored tebe, mene, ti su i clanovi rastafarian, ^Chilac, castor, koji imaju W82x seriju pa ce ti sigutno pomoci ovde na forumu. Generalno neki Logitech model tipa K400 bi ti bio super. Ali probaj pre kupovine ako imas od nekog da posudis na probu. Nije bt vec WiFi tastatura. Ali posto TV ima dva usb ulaza mislim da ce da radi.
 
@nikone

Sto se nasminkanog materijala tice mozes da skidas ovde http://www.demo-world.eu/2d-demo-trailers-hd/. Imas segmente po proizvodjacima. Licno sam pogledao sve redom konkretno za Sony.
Remux materijale skidam odavde. Ako ima bolji nacin ne znam za njega.
Optimalna podesevanja za najbolji kvalitet slike imas ovde medju prvim stranicama.
 
Izašao nam opet neki update.. Evo sad ga radi
 
Uradio update onomad. Sto se tice izlazenja, pojavio se jedan od renomiranih review-a za naslednika 829B odnosno 805C.

Par usputnih detalja koje bih istakao jeste poboljsanje poput otklonjenja nezasicenosti crvene boje prisutne kod 829B. S time sto je input lag za jedan frame veci.
Leo Bodnar input lag tester: 22ms in [Game] mode (829B) vs. 37ms in [Game] mode (805C).

Pretpostavljam da se dominacija Sony u ovom segmentu nastavlja i ove godine sto se tice kvaliteta slike. Bez obzira sto Samsung uspeva da resi problematiku vezanu za input lag.

HDTVtest - Sony KDL-55W805C LED TV Review

PKG2.304EUA

Benefits and improvements:
Improves the general performance of the TV.
 
Uradio juce ujutru update na 2.601EUA. Na Sony sajtu pise - Prednosti i poboljšanja:Poboljšava performanse televizora i nista vise. izgleda da vise ne dodaju nove opcije vec samo poliraju firmware. U radu nisam primetio neke promene. Mozda je za neki deo sekunde agilniji odziv na komande.
 
Kako da obrisem ucitane mape ( video / album slike) sa TV-a ?
Stalno drzi staru mapu slika iako sam usb izvukao iz tv-a ?
 
Nelogično je da svaki put treba da vraćam na fabrička podesavanja
 
Koliko sam video u tvom infu ti imas Sony 55W809c, koji jeste isti spolja ali ipak nema isti panel (iako je VA tip kao i W82x serija) i elektroniku. Ne znam, mozda je bag u firmware-u za konkretno tvoj model. Mada nije nesto sto je sustinski vazno za gledanje samog TV-a, ali smeta. Jel si instalirao najnoviji, v2605, firmware?
 
Poslednja izmena:
Odradio sam update na najnoviji firmware...
Ne znam koji je panel unutra, ali je mnoooogo dobar ( slika je brootalna )
za elektrnoniku nisam siguran ... čisto sumnjam da imaju više revizija za gotovo isti tv ( 829 / 809 )
 
Odradio sam update na najnoviji firmware...
Ne znam koji je panel unutra, ali je mnoooogo dobar ( slika je brootalna )
za elektrnoniku nisam siguran ... čisto sumnjam da imaju više revizija za gotovo isti tv ( 829 / 809 )

Nisi nam rekao najbitnije, nakon update na najnoviji firmware jel i dalje imas poblem sa starim mapama ili ne?
 
Pratim ovu temu, slazem apsolutno da je TV dominantan, bar sto sam.mogao vidjeti u radnjama, nakon 2-3 mjeseca biranja i istrazivanja, ja posjedujem 42W828 koji ima IPS, a ne VA kao 50", a opet sam prezadovoljan slikom, ko je god bio kod mene, i gledali film u FullHD-u, nekad cak i do 40gb blueray rip, koji tv pokrece bez problema, svi su odusevljeni, rekli su da nikad nisu gledali na kvalitetnijem tv-u ( znam da ih ima samo nisu svi u prilici vidjeti iste), a kupio sam ga ispod svake cijene, tj za duplo manje, bio je oko 750€, taj dan bio popust 30% i povrat pdv-a u hrvatskoj je 25%. Na kraju me izasao nesto iznad 350€ ;)
Nego interesuje me ovo, da li modeli 42W828/9 i 50W828/9 imaju interpolacijski procesor, Sasa sa sajta ,,preporucamo'' kaze da model W828 ima a W805 nema, znam da je razlika u hercima, a zna li neko pouzdano odgovor za interpolaciju?
 
Imaju ih, koliko znam svo modeli, to je X-Reality PRO™ chip.
 
Tek sam sada video da postoji tema o ovom tv-u :) Ja vec nekih mesec dva poseduje 55w829 i prilicno sam zadovoljan kvalitetom slike.

Jedini problem za sada je taj tzv screen uniformity efekat, tj na visokim vrednostima brightnessa i pri skroz crnoj slici ekran prikazuje blagi backlight na odredjenim delovima ekrana. Posle podesavanja raznih opcija kvaliteta slike i smanjivanja kontrasta/brightnessa, efekat je vidljiv samo na delu kada se prebacuje s' programa na program. U pustanju video materijala, ja nisam primetio nikakvu uninformnost u tamnijim scenama. Da bi bilo jasnije o cemu pricam, evo je slika na full brightnessu gde se vide te "mrlje" u donjem levom uglu i sredini ekrana.

Drugi problem je prilicno dosadan smart deo tv-a, ali to ni ne koristim jer za to imam poseban uredjaj.

Sve u svemu, ja zadovoljan :)
 
Kako da obrisem ucitane mape ( video / album slike) sa TV-a ?
Stalno drzi staru mapu slika iako sam usb izvukao iz tv-a ?
da pocnem sa pitanjem - da li koristis i streaming sa nekog media servera ili samo usb?
pitam jer je kod mene prikazivao foldere koji su bili sa servera iako su obrisani sa PC odavno.

Tek sam sada video da postoji tema o ovom tv-u :) ...

Sve u svemu, ja zadovoljan :)

da se nadovezem i na ovaj post - moje iskustvo je gotovo identicno.
npr. LG cak i u nizim klasama ima daleko intuitivnije menije i dobijete onaj dodatni upravljac, kao nintendo wii. vrlo prakticno ko kuca na tv tastaturi.
sto se samsunga tice, kod njih mi je slika nekako prenaglasena i neprirodna.

dodao bih jos i komentar za 3d, pogotovo zbog prethodnih postova a i kontradiktornih reviewa na netu - 42" ima pasivni 3D i pasivne naocari - mislim cak da sam negde video da je 42" panel bas LG-ev, pa koga ne mrzi neka trazi.
50" aktivno i jedno i drugo. znaci NEMA polovljenja rezolucije kao kod pasivnog, dobijete ono sto je snimljeno u video zapisu. polovljenje moze da bude samo po horizontali ali to iskljucivo zato sto se radi o videu koji je tako snimljen (Half-SBS). ako skinete 3D video koji je HSBS nema tog televizora koji ce prikazati punu rezoluciju, iz istih razloga iz kojih od 128kbps mp3 ne moze da se napravi 320... tj moze ali... :)

e sad da se vratim na taj full resolution 3d - poredio sam sa LG modelima, iako je pasivni LG je u ovoj kategoriji 3 klase bolji. na sony aktivnom je 3d nekako falican, nema tu dubinu, prisutne su greske, a prilicno se vidi i treperenje, tako da je i 5 minuta zamorno, a film od 2h pravo mucenje za oci. tu "prepolovljenu rezoluciju" kod pasivnog ja ne primecujem ako gledam 50" sa oko 3 do 3.5m.

zato ako zelite 3d, zaobidjite ove modele u najsirem luku. ali ako kupujete tv zbog kvaliteta 2d slike da znate da je prava ekstaza za oci :)
 
Poslednja izmena:
da pocnem sa pitanjem - da li koristis i streaming sa nekog media servera ili samo usb?
pitam jer je kod mene prikazivao foldere koji su bili sa servera iako su obrisani sa PC odavno.



da se nadovezem i na ovaj post - moje iskustvo je gotovo identicno.
npr. LG cak i u nizim klasama ima daleko intuitivnije menije i dobijete onaj dodatni upravljac, kao nintendo wii. vrlo prakticno ko kuca na tv tastaturi.
sto se samsunga tice, kod njih mi je slika nekako prenaglasena i neprirodna.

dodao bih jos i komentar za 3d, pogotovo zbog prethodnih postova a i kontradiktornih reviewa na netu - 42" ima pasivni 3D i pasivne naocari - mislim cak da sam negde video da je 42" panel bas LG-ev, pa koga ne mrzi neka trazi.
50" aktivno i jedno i drugo. znaci NEMA polovljenja rezolucije kao kod pasivnog, dobijete ono sto je snimljeno u video zapisu. polovljenje moze da bude samo po horizontali ali to iskljucivo zato sto se radi o videu koji je tako snimljen (Half-SBS). ako skinete 3D video koji je HSBS nema tog televizora koji ce prikazati punu rezoluciju, iz istih razloga iz kojih od 128kbps mp3 ne moze da se napravi 320... tj moze ali... :)

e sad da se vratim na taj full resolution 3d - poredio sam sa LG modelima, iako je pasivni LG je u ovoj kategoriji 3 klase bolji. na sony aktivnom je 3d nekako falican, nema tu dubinu, prisutne su greske, a prilicno se vidi i treperenje, tako da je i 5 minuta zamorno, a film od 2h pravo mucenje za oci. tu "prepolovljenu rezoluciju" kod pasivnog ja ne primecujem ako gledam 50" sa oko 3 do 3.5m.

zato ako zelite 3d, zaobidjite ove modele u najsirem luku. ali ako kupujete tv zbog kvaliteta 2d slike da znate da je prava ekstaza za oci :)


Mape su bile sa externog harda ubodenog preko usb

2d slika i boje su pravi praznik za oci
3d meni apsolutno nebitan
 
Nazad
Vrh Dno