Šta je novo?

TV Sony 50W829B

Ne povezuje covek preko STB-a vec direktno antenski kabl na TV, tj. gleda slobodne analogne i digitalne kanale.
A pomenuto gasenje analognog signala se odnosi na onaj signal emitovan kroz etar, drzavu apsolutno ne interesuje sta ce kablovski operateri raditi na svojim mrezama.

Onda je bolje da ih odjavi i da gleda preko etra pa kolko uhvati digitalnih kanala to mu je sto mu je. Najverovatnije da je signal slab preko obicne kablovske od strane SBB-a u njegovom mestu. Ja gledam sa obicnom krovnom antenom i ekstra sam zadovoljan sa PAL signalom naravno, koji inace ne gledam skoro uopste (free kanali - za sada 8-9 kanala).
 
Onda je bolje da ih odjavi i da gleda preko etra pa kolko uhvati digitalnih kanala to mu je sto mu je. Najverovatnije da je signal slab preko obicne kablovske od strane SBB-a u njegovom mestu. Ja gledam sa obicnom krovnom antenom i ekstra sam zadovoljan sa PAL signalom naravno, koji inace ne gledam skoro uopste (free kanali - za sada 8-9 kanala).


Ma dobar je signal SBB-a ovde gde sam ja a i odavno sam kod njih stvarno sa njima nikad nemam problema. Svakako, moracu da uzmem kod njih neki od ovih paketa sa full hd kanalima i brzim internetom pa ce biti sve ok
 
Uzeo sam 48W605B. Imam par problema koje ne znam još uvek kako da rešim.

1. Na crnoj boji imam izraženo treperenje. Sada gledam Pressing na N1 (SBB D3) i primetan je problem (kao da seva).
2. Instalirao sam Mezzmo za DLNA, iako u MKV tool-u spojim prevod sa fajlom, on ne radi na TV-u, dok radi u VLC playeru.

Podesio sam sliku kao što je ovde preporučeno na 1. strani.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam 48W605B. Imam par problema koje ne znam još uvek kako da rešim.

1. Na crnoj boji imam izraženo treperenje. Sada gledam Pressing na N1 (SBB D3) i primetan je problem (kao da seva).
2. Instalirao sam Mezzmo za DLNA, iako u MKV tool-u spojim prevod sa fajlom, on ne radi na TV-u, dok radi u VLC playeru.

Podesio sam sliku kao što je ovde preporučeno na 1. strani.

Instalirao sam PS3 server, titlovi rade preko MKV toola.
Crnu sam pojačao preko podešavanja i sada ne trepti.

:)

Titlovi ne mogu da se uvećaju?
 
Instalirao sam PS3 server, titlovi rade preko MKV toola.
Crnu sam pojačao preko podešavanja i sada ne trepti.

:)

Titlovi ne mogu da se uvećaju?

Drago mi je da si podesio sliku na svom TV-u. Titlove ne mozes da povecavas kao ni da menjas boju. Mozes kodne strane i pozadinu sto je najbitnije, smatram da su dovoljno velika i fabricki podesena.
 
Universal media server ima opciju za podešavanje titlova
 
Meni se nekada desava da kada pustim neki 3d materijal izbaci poruku "unsupported material ili content svejedno" i samo se cuje zvuk ali nema slike? Kada isti file pustim na PC-ju u Windows media player-u dobijem i sliku? Inace mkv file je u pitanju ako to nesto znaci
 
Jel pratio neko neku fudbalsku utakmicu na 50-55" modelu, ima li efekta prljavog ekrana?
 
Meni se nekada desava da kada pustim neki 3d materijal izbaci poruku "unsupported material ili content svejedno" i samo se cuje zvuk ali nema slike? Kada isti file pustim na PC-ju u Windows media player-u dobijem i sliku? Inace mkv file je u pitanju ako to nesto znaci

Da li mozes da postavis screenshot fajla koji si probao konkretno? Recimo uz pomoc Media Info. Cisto da probam kod sebe kada nadjem vremena da vidim koji ce biti scenario.
 
Meni se nekada desava da kada pustim neki 3d materijal izbaci poruku "unsupported material ili content svejedno" i samo se cuje zvuk ali nema slike? Kada isti file pustim na PC-ju u Windows media player-u dobijem i sliku? Inace mkv file je u pitanju ako to nesto znaci

Prvo update-uj na najnoviji firmware (v2291). Ako i dalje nece onda definitivno ili nesto nije u redu sa samom video fajlom ili sam interni player od TV-a ne moze da ga repordukuje iz ko zna kog razloga. Da se ne ponavljam, mnogi ocekuju da im TV sazvace svaki video fajl. To moze samo PC, pod uslovom da je sam fajl ispravan. Ja inace sve sto sam skinuo sa YIFI torrenta nisam imao ni jedan jedini problem. Evo upravo se spremam da gledam Exodus Gods and Kings (2014) [1080p] i The Hobbit The Battle of the Five Armies (2014) [1080p]. Samo jos kokice da spremim.
 
Poslednja izmena:
Ja inace sve sto sam skinuo sa YIFI torrenta nisam imao ni jedan jedini problem. Evo upravo se spremam da gledam Exodus Gods and Kings (2014) [1080p] i The Hobbit The Battle of the Five Armies (2014) [1080p]. Samo jos kokice da spremim.

E sa tim nisi morao da se hvalis :)

Yifi ce da pusti i telefon star par godina, a za tako kvalitetan tv i jos 50" greota da gledas nesto ispod bluray 1080p SPARKS kvaliteta.
 
Uzivam u filmovima kao takvim. Nije mi presudan kvalitet. Skidam i ja remux-e i gledam ih. YIFI mi je brzi u izbacivanju novih naslova. Cekam Interstellar.
Evo nasao The Hobbit The Battle of the Five Armies 2014 1080p BluRay x264-SPARKS[rarbg], upravo skidam.

Release.Date: 05.03.2015
Video.......: X264 9320Kbps
Frame.Rate..: 23.976
Resolution..: 1920x800
Audio.......: DTS 1509Kbps 6ch
Language....: English
Length......: 2h 24mn
Source......: Retail BluRay
Size........: 11192MB
Subtitles...: English

Za moje potrebe ne treba mi bolji. Vec sam ga gledao pred Sv. Nikolu u bioskopu.

Mada ima i ovaj: The Hobbit The Battle of the Five Armies 2014 1080p BluRay REMUX AVC DTS-HD MA 7 1-RARBG Size: 29.89 GB
[mediainfo]
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 2 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 24mn
Bit rate mode : Variable
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Language : English
Default : No
Forced : No
 
Poslednja izmena:
Ma nisam ja neko ko je zaludjen sa remux verzijama, ali znaj kad YIFY izbaci rip, to znaci da se SPARKS (eventualno AMIABLE) vec pojavio i oni samo odrade reenkode tog njihovog ripa i srozaju kvalitet, a na 50" se bogami to poprilicno primecuje :)

Znaci bolje gledaj manje filmova ali u dobrom kvalitetu, nego svakakve muljavine.

Ali ovo nije bas tema o tome da ne idem vise u OT.
 
Poslednja izmena:
Mada ima i ovaj: The Hobbit The Battle of the Five Armies 2014 1080p BluRay REMUX AVC DTS-HD MA 7 1-RARBG Size: 29.89 GB

Taj sam ja skinuo ali verzija 5.1

Takodje odgledao 3D u Cineplexxu. A sad na miru kod kuce sa pauzama za toalet. :)
 
Poslednja izmena:
@Zuba1970 + @djalex Nadovezao bih se kada se vec polemise o filmovima i naslovima istih. Savetujem Nightcrawler. Na ovom modelu Sony opasno izgledaju tamne scene i pokreti automobila. Impresioniran sam. Ne znam da li ima ovde posebna tema bas namenjena za Blu-ray naslove. Udenuo sam ovde.

A sada cu pogledati opet.

Screenshot.png
 
Poslednja izmena:
Izasla nova verzija software. PKG2.294EUA. Jos ne postoje zvanicne informacije na UK Support. Nadam se da su malko doterali Media Player. Meni upravo uspesno azurirao prilikom paljenja putem Wi-Fi.
 
Da, meni je jutros odradio upgrade
 
Izasla nova verzija software. PKG2.294EUA. Jos ne postoje zvanicne informacije na UK Support. Nadam se da su malko doterali Media Player. Meni upravo uspesno azurirao prilikom paljenja putem Wi-Fi.

Uradi cu danas update pa cu da objavim promene.
 
Instalirao sinoc PKG2.294EUA. Ne vidim nikakvu razliku. Proverim FLAC (koji mene jedino interesuje) opet ne podrzava. Nesto ni VIVO nije hteo. Mozda se promene odnose na neke druge modele.
 
Poslednja izmena:
Proverio malo aplikacije. Youtube je poboljsan, bolje ukucavanje i trazenje pojmova jer su slova abecede poredjana u kvadratu tako da je brze biranje, do proslog firmware su bila u jednoj liniji sto je usporavalo ukucavanje jer se islo cesto sa kraja na kraj reda. Levi bocni menu u YT aplikaciji izlazi kad se strelica pomeri skroz u levo. I to je to za sada. Nek ubace podrsku za FLAC i meni vise ne treba.

Napominjem jos jednom svima ako imaju problema sa pustanjem video ili audio fajlova i nekih egzoticnih kodeka da od HTPC nema boljeg resenja, nezavisno koju marku ili model TV-a imali.
 
Probao rekreativno da pustim preko USB Flash glomazan Remux. Konkretno The Hobbit The Battle of the Five Armies 2014 1080p BluRay REMUX AVC DTS-HD MA 7 1-RARBG. Cisto da vidim da li barem nece sada izazvati restartovanje televizora. Isti scenario. Osam puta blinkuje LED Notification. Nakon toga uradio power reset.

Modifikujem svoju trenutno konfiguraciju zarad licnih potreba, a ujedno i ka cilju HTPC. Uskoro sa utiscima.
 
Nova verzija softvera PKG2.294EUA (v2294) donosi sledece:

1. Enhances picture quality when watching fast motion scenes in 3D
2. Improves the performance of 4K playback by USB
3. Improves usability of USB HDD recorded title management

Preuzete informacije sa zvanicnog UK Support.
 
Poslednja izmena:
Dobro je sto redovno izbacuju nov firmware iako se sva poboljsanaja ne odnose za ovaj, nas model. U svakom slucaju sacekaj da azururaju interni media player. Pogledacu opet neki 3D film sa brzim scenama da vidim da li cu primetiti razliku. Iscimao sam se bukvalno kad sam gledao Gravity 3D kad je ona orbitalna stanica pocela da se okrece i raspada u svemiru. Stvarno je bio 3D efekat bio "WAO" u kucnoj atmosferi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam Gravity pogledao u redovnoj 2D verziji. Zastrasujuce je kakva je slika na ovom uredjaju. Monstrum. Nisam jos raspakovao 3D naocare. Ne mogu iz principa. Savetujem da jedan od sledecih filmova sa brzim scenama bude Interstellar. Imas gore blu ray. Recimo Interstellar.2014.IMAX.Bluray.1080p.DTS-HD.x264-Grym.
 
Nazad
Vrh Dno