Šta je novo?

TV Sony 50W829B

Ja i dalje ne razumem da pored WiFi-a i DLNA podrske vi i dalje koristite USB reprodukciju...
 
Ja na primer DLNA ne mogu da koritim kad moj tv (player) nece da pusta BD ili Remuxe. Iskreno bih koristio i USB ali ni to nece pa idem na varijantu sa pc-a na tv (sekundarni monitor) a i to vec pocinje da me smara jer stalno moram da nesto menjam posto monitor nije Full HD.
 
Poslednja izmena:
Imaš programčić da nađeš na netu na kome možeš da napraviš prečicu za različite rezolucije i ako koristiš AMD catalyst control i tu možeš da napraviš prečicu za menjanje aktivnog monitora još ako staviš dodatni miš za ispred tva onda je elegantno rešenje :)
 
Hvala na savetu.
 
Ja i dalje ne razumem da pored WiFi-a i DLNA podrske vi i dalje koristite USB reprodukciju...

Nekima kao i meni je to najjednostavnije resenje. Recimo skinem na poslu neki fullHD film do par GB, pronadjem prevod iskopiram na fleshku i kad dodjem kuci bocnem u TV i gledam. Ne moram da imam ni Internet kuci, niti PC, niti ruter. Net na poslu me nista ne kosta jer vecina ima barem 10Mbits i ponekad skinem i po 2-3 filma u radno vreme.

@Zuba1970
Dobar savet ti je dao havijer.

Mnogi ocekuju da im nov TV ( kupljem barem 2013 god. pa naovamo) reprodukuje apsolutno sve vrste video i audio formata, i kroz USB i kroz LAN odn. DLNA.
To bi znacilo da skoro u potpunosti zameni AV risiver, Blu-ray plajer i/ili HTPC. To za sada, koliko ja znam ne moze ni jedan TV samostalno.
Vec sam napomenuo da moj TV repodukuje originalne BD diskove najnovije ali ripovane na flesku i skinuta digitalna zastita od kopiranja, bez ikakvih izmena. Ali ne moze da repodukuje audio fajl sa BD diska ako je u DTS-HD Master Audio formatu. u Dolby digital recimo hoce. Nije samo tu problem da li moze il ne vec i u licenciranju od strane kompanija koje su vlasnici formata (Dolby, DTS i dr.) sto bi dodatno poskupljivalo sam TV. Naravno i tehnoloski dodatno malo iskomplikovalo i ugradjivanje dodatnih cipova i pratecih elemenata.
Idealno bi bilo da jedan dobar TV ima ugradjenene komponente nekog prosecnog AV risivera i Blu-ray plejera i da to sve bude skladna celina i da ima tanak profil. Mozda i moze tehnoloski ali koliko bi to sve onda kostalo. Jedino premium modeli od par hiljada eura/dolara.
 
Poslednja izmena:
Ja na primer DLNA ne mogu da koritim kad moj tv (player) nece da pusta BD ili Remuxe. Iskreno bih koristio i USB ali ni to nece pa idem na varijantu sa pc-a na tv (sekundarni monitor) a i to vec pocinje da me smara jer stalno moram da nesto menjam posto monitor nije Full HD.
Ne shvatam zasto je problem druga rezolucija? Ja sam do nedavno koristio 1028x1024 monitor kao default, a 1080p tv mi je bio extended desktop i automatski je u fullhd rezoluciji slika koja ide preko njega.
 
Poslednja izmena:
Nema veze to on ti kaže da koristiš opciju extend display a ne show only on display 1.
Desni klik na desktop pa imaš screen ili kako beše
 
Pa upravo sam i isao varijantu desni klik pa Screen resolution i tamo stavio duplicate these displays i stavio da bude rezolucija 1280x1024(3D). Tako da tv fura svoju a monitor svoju rezoluciju. I naravno posto je mis bezicni i krevet moze da posluzi kao podloga.:)

@havijer i @nikolaf7 hvala vam na pomoci nego da ne gusimo temu.
 
Pa upravo sam i isao varijantu desni klik pa Screen resolution i tamo stavio duplicate these displays i stavio da bude rezolucija 1280x1024(3D). Tako da tv fura svoju a monitor svoju rezoluciju. I naravno posto je mis bezicni i krevet moze da posluzi kao podloga.:)

@havijer i @nikolaf7 hvala vam na pomoci nego da ne gusimo temu.

Nije ovo gusenje teme iako j u osnovi opis TV-a, Svaki problem, rešenje najbolje je postaviti ovde na forumu ako se ticu TV i upotre istog. Na taj nacin najsiri krug clanova a i onihkojih to nisu mogu da vide i upoznaju se svakim vidom koriscenja TV-a.
 
Pusten je novi firmware. Meni je uradio update na PKG2.291EUA. Ali nazalost pucanje internog media player je i dalje nereseno. Pored ovog, ovaj bug pogadja i druge modele.

Sony Bravia Media Player keeps crashing

Ja sam pre jedno mesec ipo dana pisao tehnickoj podrsci u UK da ako moze u novom firmware dodaju podrsku za FLAC format i oni su mi odgovorili odmah sutradan da ce da proslede centrali moj zahtev.
Ako si vican enegleskom napisi im email na [email protected] ( u Velikoj Britanji) za tvoj problem. Ako nisi ja cu da im posaljem. Posto jos ima ljudi na Netu koji su prijavljivali isti ili slican problem mozda i rese kroz naredni firmware.

Na Sony Srbija niti na UK jos nisu objavili novi firmware koji si ti naveo vec jos stoji PKG2.263EUA. Nisam proverio autoupdate preko LAN kabla jos.
 
Ja sam pre jedno mesec ipo dana pisao tehnickoj podrsci u UK da ako moze u novom firmware dodaju podrsku za FLAC format i oni su mi odgovorili odmah sutradan da ce da proslede centrali moj zahtev.
Ako si vican enegleskom napisi im email na [email protected] ( u Velikoj Britanji) za tvoj problem. Ako nisi ja cu da im posaljem. Posto jos ima ljudi na Netu koji su prijavljivali isti ili slican problem mozda i rese kroz naredni firmware.

Na Sony Srbija niti na UK jos nisu objavili novi firmware koji si ti naveo vec jos stoji PKG2.263EUA. Nisam proverio autoupdate preko LAN kabla jos.

Legoh sinoc da pogledam film i kada sam upalio masinu nakon Sony logo ponudio da uradim update. Proverih malopre da nisam mozda pogresno zapamtio, ali jeste PKG2.291EUA. Mozes mozda da proveris preko standardne price Help/Customer Support/Software Update. Uglavnom, takodje sam pohrlio da pogledam sta je sadrzano u ovom novom firmware, ali nisam uspeo da nadjem na oficijalnim prezentacijama. Isto sam naleteo na verziju firmware PKG2.263EUA.

Dosetio sam se da opalim mail na support. Vican sam engleskom, ali ako te ne mrzi pusti pismo. Ili cu ja sutra uvece. Ono sto me obeshrabljuje da ce ovo uopste biti reseno jeste to da su upoznati sa ovom cinjenicom odavno sudeci po ovim informacijama. Od tada je proslo ako se ne varam 7 meseci, sasvim dovoljno da isprave ako odluce isto. Pride je izaslo par novih verzija firmware i nijedna nije donela korekciju. Akumulirano na ovu pricu dolazi novi talas modela koji za sobom vuce Android TV integrisanu funkcionalnost koji pretpostavljam nece imati ovolikih problema sa formatima. Postavlja se pitanje da li nastoje da se "bakcu" sa ovim uopste i da su s toga odlucili prosto da naprave zaobilaznicu i udenu gore pomenuto. Nadam se da gresim.

Nije ovo nesto sto ne mogu da prebolim zarad vrhunskog 2D prikaza slike u odnosu na konkurenciju, ali jednostavno bilo bi lepo da doteraju malo media player. Prosto da ga upakuju skroz.
 
Postavlja se pitanje kolko kupaca Sony TV-a i ostalih brendova/marki koriste USB da bi gledali pojedinacne video fajlove vece od 32 GB. pretpostavljam manje od 2-3 % do pocetka ove godine. Dolaskom novog 4K Blu-ray standarda mozda ce i to da se promeni tj. broj remuxa sa velikim fajlovima ima da bude zastupljeniji. Ali nece preko noci.
U svakom slucaju bilo bi korektno da srede media player ako je softverske prirode problem. Ne govorim samo za velike video fajlove nego i na one koji su znatno manji ali je nekom izbacivao gresku i jednostavno nije mogao da reprodukuje fajl.
 
Upravo sam updejtovao i ja na najnoviji firmware preko LAN kabla. Na officijelnoj stranici jos nema nista i novom firmware-da bi video changelog. Flac i dalje ne reprodukuje.
 
Mislim da ako zelis da gledas remux verzije morati da nabacis neki dobar media player tipa Med600X3d
 
Ili jos bolje da sklopis neki HTPC.
 
Za 150e verovatno nema nista jace novo da se uzme, polovno verovatno moze.

Evo za malo vise para solidna konfiguracija: (kopirano sa jednog drugog sajta)



CPU&Cooling: AMD Athlon 5350 & AM1 Box cooler – Cena: oko 45 eura

Fans: 2x NF-A4x10 FLX [opciono] – Cena: oko 20 eura

MB: ASRock AM1B-ITX – Cena: oko 30 eura

HDD(SSD): Kingston V300 – Cena: oko 65 eura

RAM: 2x4GB Kingston LoVo 1600 MHz 1,35B Green – Cena: oko 40 eura po modulu

CASE&PSU: LC-Power LC-1350mi [eskterno napajanje snage 75W] – Cena: oko 45 eura
 
I ja sam tako mislio prvo neki media player pa HTPC ali za sad samo prebacujem direktno sa pc-a na tv jer ni moja plazma nece da pusta te velike "gabaritne" filmove. Dok ostale prepakujem putem MKVmerge-a pa preko XBMC-a. Cak se i meni desilo da mi se tv sam od sebe restartovao.
 
Napomenuh ranije, DLNA jeste ubedljivo najelegantnije resenje. USB reprodukcija ovakvih glomaznih fajlova predstavlja suvise ambiciozan poduhvat. Dok covek ne proba i ne eksperimentise, ne moze ni da zna koji je put najbolji.

Razmisljam vec par dana o kupovini Amazon Fire TV. Procitah ovde na forumu da bi trebalo da predstavlja kvalitetan uredjaj za 99$ i bolje resenje, recimo od Nexus Player. Medjutim, nemam pojma da li bi uspeo da izvuce takve vrste fajlova i koliko je pametno ulaganje. Kao ni koji trenutno streaming media player je najbolji. Roku 3 mi je ruzan.
 
Napomenuh ranije, DLNA jeste ubedljivo najelegantnije resenje. USB reprodukcija ovakvih glomaznih fajlova predstavlja suvise ambiciozan poduhvat. Dok covek ne proba i ne eksperimentise, ne moze ni da zna koji je put najbolji.

Razmisljam vec par dana o kupovini Amazon Fire TV. Procitah ovde na forumu da bi trebalo da predstavlja kvalitetan uredjaj za 99$ i bolje resenje, recimo od Nexus Player. Medjutim, nemam pojma da li bi uspeo da izvuce takve vrste fajlova i koliko je pametno ulaganje. Kao ni koji trenutno streaming media player je najbolji. Roku 3 mi je ruzan.

@ ^Chilac
Jedan si od retkih koji bas insistira na velikim remux-ima. Tvoj zahtev je promilskih razmera u odnosu na vecinu odrasle populacije u Srbiji. Slicno je i u HiFi vodama. Sisitemi od 1000 eur-a ( pojacalo/AV-risiver, komplet zvucnika, kablovi) sigurno ne zadovoljavaju uho onom koji ulaže nekoliko hiljada evra a neko i vise od 10.000 eur-a u HiFi sisteme i tako nikad kraja.
Smatram da i remux-i do 32 GB su i vise nego odlicni. Male su to i suvise suptilne razlike i samo utrenirano oko moze da primeti razliku izmedju do 32 GB i nesto malo vise GB. Mozda se posle gubi susutina gledanja filma, gleda se film zbog kvaliteta repodukcije sadrzaja a trebalo bi obrnuto.
Ako ti je toliko bitan kvalitet slike onda sacekaj narednu generaciju TV u UHD (4K) definiciji, HDR, 10-bit per color, Rec.2020 kolorni opseg i 60Hz. To je vec pravi korak napred ali naravno kad se bude pustilo sa originalnih Blu-ray player-a koji sve to podrzavaju i TV-a koji sve to mogu da repodukuju. A to nece bas skoro, a kad bude krenulo krajem ove i tokom sledece godine, nece jos 5-6 god. biti pristupacno svakome.

Inace i ja sam pre za da neko ima HTPC jer je najuniverzalnija platforma.
 
Poslednja izmena:
Remux je toliki koliki je. Nije veliki ili mali, to je zapravo prepakovan original bluray bez ikakve konverzije samo je izbacen dodatan materijal (audio trake na drugim jezicima, kako je snimljen film, trejleri i slicno...).
 
Uzeo sam Sony KDL-50W815B i nakacio na obicnu SBB kablovsku. Nasao je svega par analognih i par digitalnih kanala? Ne razumem u cemu je fora? Inacace kod ovih analognih susti signal dok u podesavanjima za svaki kanal pokjedinacno ne namestim neki audio filter na low onda se cuje zvuk....
 
Uzeo sam Sony KDL-50W815B i nakacio na obicnu SBB kablovsku. Nasao je svega par analognih i par digitalnih kanala? Ne razumem u cemu je fora? Inacace kod ovih analognih susti signal dok u podesavanjima za svaki kanal pokjedinacno ne namestim neki audio filter na low onda se cuje zvuk....

Mozda je do SBB, jel preko HDMI ili preko scart-a? Jel hvatas signal i sa obicne antene? Napisi gde zivis i sa kog predajnika primas DVB-T2? Za 2-3 meseca analogni signal se gasi svuda u Srbiji, tako da ti je to nebitno.
 
Poslednja izmena:
Niti preko scarta niti preko hdmi. obican koaksijalni kabl je u pitanju. pre sonija sam imao neku prastaru toshibu lcd 26 inca i sve je sljakalo ok.
 
@ ^Chilac
Jedan si od retkih koji bas insistira na velikim remux-ima. Tvoj zahtev je promilskih razmera u odnosu na vecinu odrasle populacije u Srbiji. Slicno je i u HiFi vodama. Sisitemi od 1000 eur-a ( pojacalo/AV-risiver, komplet zvucnika, kablovi) sigurno ne zadovoljavaju uho onom koji ulaže nekoliko hiljada evra a neko i vise od 10.000 eur-a u HiFi sisteme i tako nikad kraja.
Smatram da i remux-i do 32 GB su i vise nego odlicni. Male su to i suvise suptilne razlike i samo utrenirano oko moze da primeti razliku izmedju do 32 GB i nesto malo vise GB. Mozda se posle gubi susutina gledanja filma, gleda se film zbog kvaliteta repodukcije sadrzaja a trebalo bi obrnuto.
Ako ti je toliko bitan kvalitet slike onda sacekaj narednu generaciju TV u UHD (4K) definiciji, HDR, 10-bit per color, Rec.2020 kolorni opseg i 60Hz. To je vec pravi korak napred ali naravno kad se bude pustilo sa originalnih Blu-ray player-a koji sve to podrzavaju i TV-a koji sve to mogu da repodukuju. A to nece bas skoro, a kad bude krenulo krajem ove i tokom sledece godine, nece jos 5-6 god. biti pristupacno svakome.

Inace i ja sam pre za da neko ima HTPC jer je najuniverzalnija platforma.

Dovoljno logickih i argumentovanih cinjenica u ovom tekstu. Svakako sam prestao sa nerazumnim pokusajima. Zeleo sam da ispitam koje su krajnje granice uredjaja u jednom aspektu. Bejah znatizeljan. Vise sam insistirao na tome da lociram i detektujem uzrok desavanja odredjene situacije. Pretpostavljam da je za mnoge bio ocevidan, ali morao sam licno da se uverim.

Nakon sto sam sumirao par odgovora i razmislio, mislim da ste @dexter87 i ti u pravu. Razmisljam u pravcu kvalitetnog HTPC, a ne samo da zadovolji donje kriterijume. Treba ce mi neko vreme da ispitam koje su mi najadekvatnije opcije. Do tada planiram da koristim USB i iskljucivo fajlove sa H.264 video kodekom. Taj mu se svidja i lepo saradjuju.

Sto se tice Amazon Fire TV imam opciju da uzmem iz Amerike. Ne znam koliko je pametna takva vrsta ulaganja. Deluje kao da bi se uklopio estetski uz televizor, poseduje prefinjeni minimalisticki dizajn koji preferiram. Dobre portove, dobar hardver. Ali nisam siguran sta dobijem s njime osim jedne zanimljive igracke.
 
Niti preko scarta niti preko hdmi. obican koaksijalni kabl je u pitanju. pre sonija sam imao neku prastaru toshibu lcd 26 inca i sve je sljakalo ok.
Ne znam koji ti je setup box od SBB ako imas opciju povezi preko HDMI ako nemas trazi od SBB da ti daju nov setup box.
 
Ne povezuje covek preko STB-a vec direktno antenski kabl na TV, tj. gleda slobodne analogne i digitalne kanale.
A pomenuto gasenje analognog signala se odnosi na onaj signal emitovan kroz etar, drzavu apsolutno ne interesuje sta ce kablovski operateri raditi na svojim mrezama.
 
Nazad
Vrh Dno