Šta je novo?

TV Sony 50W829B

Jesi uzeo i taj touch daljinski? jel vredi?

Nisam, kosta 50 evra doplate a malo bi ga koristio. Jeste da donosi stepenicu vise udobnosti i komfora ali ostavio sam novac za Sony STR-DN1050 koji cu svaki dan da upotrebljavam. Inace koristim obican android telefon kao daljinski da bi upravljo Youtube-om da bi ukucavao sta zelim da gledam. Inace i obican daljinski sto dolazi uz njega brzo se krece po menijima i aplikacijama.
 
Nisam, nemam tu kamericu jer kosta oko 85-100 evra na zapadu, kod nas ide i do 110 evra. Ipak kvalitetna web kamerica, koju vec imam za PC, mi vrsi posao za PC naravno. Za to je ipak potrebna malo i intimnosti prilikom video poziva, sto za TV koji je u dnevnoj sobi se ne moze reci. Naravno da mi je neko pokloni probao bi je ali kazem izuzetno retko bi je upotrebljavao i skupljala bi povrsinu. Izgustira se to brzo. Mada ako bas nekom bas treba nek je nabavi. Nije jeftina. 3D naocare komad se prodaje 50-55 evra a touch daljinski koji se ne dobija kao standardna oprema cena je oko 45-50 evra. Pricam za cene u maloprodaji u Nemackoj ili Austriji.

Ja imam problem sa tom kamerom, neće da radi na Skype, dok u podešavanjima kamera radi, ima slika.
Čitao sam po netu da postoji taj problem, za rešenje kažu da se Tv resetuje na fabrička podešavanja.
Probaću to rešenje.
 
@djalex
Ovo sve sto si napisao vazi i za 55" koliko sam gledao? posto cu njega da uzmem a i cekam da ga dobije castor pa da prenese utiske :)
 
@mirza82
Koji tacno model Sony-ja imaš? Probaj kameru posle reseta na fabricko podesavanje. Ne znam sta bi te posavetovao drugo. Ili pisi support ali na UK ogranak za Evropu. Odgovaraju u roku od 12 sati. Ja sam im pisao da li ce da dodaju FLAC podrsku kroz novi firmware. Ogovorili su mi sutradan pre podne.

@rastafarian
Da, vazi zato sto koriste isti panel, za razliku od 42" modela koji koristi IPS i ipak generalno losiji. Vise nisam imao finansija da se ispruzim za 55". Neki naredi ce biti sigurno 55-60" jer velicina jeste najbitnija za osecaj prisutnosti dok se gledaju filmovi.
 
42w705b je model ali nije moj na žalost.
Posle vraćanja na fabrička podešavanja video poziv je proradio na Skype.
 
@djalex
Ovo sve sto si napisao vazi i za 55" koliko sam gledao? posto cu njega da uzmem a i cekam da ga dobije castor pa da prenese utiske :)

Pitanje je kada ću ga uopšte dobiti, jer je granica stala i za sad nema nikakvih novosti...
 
Uzas... Cekam i ja pa cu da porucujem kada krene,ako krene :trust:
 
@djalex
Kolika je pokretna rezolucija kod 829b? Zanima me kako se ponasa kod brzih scena..posebno kod sportskih događaja..fudbal, tenis itd
 
@djalex
Kolika je pokretna rezolucija kod 829b? Zanima me kako se ponasa kod brzih scena..posebno kod sportskih događaja..fudbal, tenis itd

Moja subjektivna ocena je 9/10, tj. odlicno se pokazao kod brzih scena. Na primer kad je RTS HD prenosio mec sa Djokovicem preko etra pokretna slika je bila najbolja koju sam do sada video na LCD-ima. Fudbal ne gledam uopste tako da to ne mogu da sudim, ali ako se teniska loptica brze krece od fudbalske onda je tenis i merodavniji.
Citiracu test sa Techradar sajta:
"Stunning motion resolution

Motion picture resolution is also excellent. The screen sports the XR800 iteration of Motionflow and in the majority of modes (Clear, Clear Plus and Impulse) we measured near full moving picture resolution without undue motion artefacts. This makes the KDL-50W829 a superb screen for watching sports.
The screen's edge-lit backlight is surprisingly effective, with no glaring pools of light evident during general viewing. Also clearly improved over last year's W8 models is off-axis viewing. There's no longer a pronounced drop in contrast and colour intensity when you view the TV at an extreme angle. This is down to a change in panel supplier. The move is probably also responsible for improvements in black level."
 
Ok djalex.. De mi još reci ima li razlike između 829 i 829b modela?
 
Ok djalex.. De mi još reci ima li razlike između 829 i 829b modela?
Nemoj da me drzis za rec ali kolko sam upucen, jer i neki renomirani sajtovi za testiranje TV-a prepisju od drugih i retko koji se sajt dokopa izvornih informacija o kojem tipu panela je tacno rec, a to je ono najbitnije za kvalitet slike, mislim da razlike izmedju modela 828, 829, 829B uopste nema, samo su za razlicita trzista namenjeni. Kao sto sam i naglasio u svom mini review modeli od 50'' i 55'' imaju isti VA panel a onaj od 42" ima IPS panel. U konkretnom slucaju VA je bolji i napredniji sem gledanja pod vecim uglom ali ko to jos radi. Proslogodisnja W serija je bolja i naprednija od serije koja je izasla 2013 god. sto je konstantovano na nekoliko razlicitih sajtova a koji su relevatni za testiranje TV-a.
 
Poslednja izmena:
Ok..ma bitno je da sva tri pobrojana modela imaju i s2 i t2 tuner
 
Model 829 i 829a su modeli za 2013 godinu, dok 829b ili 828b su za 2014 godinu. Nema preterane razlike, ali kako sam citao ipak b serija ima malo bolju sliku. 828b ili 829b su potpuno isti modeli, samo se razlikuje za koje trziste su namenjeni. Ukoliko hoces VA matricu, onda 50 ili 55 inca model, 42 inca je ips.
 
Da li je mozda neko probao da pusta fajl sa usb vecih velicina tipa blu ray remux? Imam sledeci scenario gde se uredno pusta sadrzaj velicine 16GB u NTFS. Fajl od 25GB mi je prouzrokovao samoinicijativno gasenje i paljenje televizora. Televizor nije detektovao da uopste postoji sadrzaj na usb. Takodje sam pokusao da isti sadrzaj pustim preko usb koji sam formatirao u exFat. Scenario je bio identican. Nisam siguran zasto je tako odreagovao jer po svim informacijama koje sam procitao bi trebalo ovo da prodje legitimno. Zabrinut sam da li sam uradio nesto pogresno i da li sam time ugrozio televizor. Pretpostavljam da nije moguce, ali lakse mi je da cujem adekvatne savete. Model usb je Kingston Data Traveler 2.0.
 
Možda je problem u fajlu? Tipa, može fajl od 25-35 GB, ali video stream ne može brži od npr. 12 Mbps...
 
@ ^Chilac
Drago mi je da postavljas konstruktivna pitanja. Prvo bi te zamolio da u opisu Moja masina stavis koji tacno model televizora imas da bi svi znali na sta se zalis da bez potrebe poveravaju novi/stari clanovi ranije tvoje postove i teme. To govorim zbog drugih a manje zbog sebe.

Sto se tice konkretno tvog problema evo kako je stanje kod mene. Kako u prvih nekoliko postova ove teme nisam napisao sve sitnice u vezi repordukcije video sadrzaja na mom Sony 50W829B ovo je dobra prilika. Naime, pre oko mesec dana sam na preporuku clana Forceptor koji ima skoro isti model 50W828B skinuo sa neta remux verziju The Avengers od 29,1 GB sa 27,5 Mbits za video i 1,5 Mbits za audio zapakovan u matroska kontejner (The.Avengers.2012.BluRay.Remux.1080p.AVC.DTS-HD.MA.7.1-HiFi). Dole se mogu videti karakteristike samog file odnosno bitrate za video i audio. To je film koji sam gledao do sada sa najvecim kvalitetom. Moj televizor vrlo dobro pusta ovaj film ali kad pritisnem dugme za brzo premotavanje napred nazad tu zaglavi i pocne iz pocetka sam. Tokom reprodukcije nema problema i zvuk odlicno prati sliku. Ovo pustam sa Kingston DTR 3.0 G2 32GB fleske direktno, koja je formatirana u NTFS.
Napominjem da ovaj film odnosno original Blu-ray disk sa kog je skinut ima audio kodovan u DTS-HD Master Audio kodeku koji ovaj TV uspesno repodukuje.
E sad kad sam skinuo BBC-jev dokumenatrac Life Story (Life.Story.2014.1080i.Blu-ray.AVC.DTS-HD.MA.5.1-NTb) sa kojeg Blu-raya samo skinuta zastita od kopiranja i direktno sa fleske pustao pojedinacne m2ts fajlove on je pustao video ali ne i zvuk. Kad sam pustio i krace m2ts fajlove gde su u seriji neki dodaci snimnjeni u Dolby digital kodeku onda je moj TV pustao njih bez problema odnosno cuo se zvuk.
Mozda sam i previse trazio od svog TV-a odn. da je sam sposoban da pusta bilo kakvu multimediju sa USB-a.
Repodukciju sa mreznog porta nisam probao odnosno nisam, na svoj PC sa sprata, instalirao media server Serviio ili Mezzmo gde se i ruter nalazi. Dugacak kabli od 15m sam povezao ali cekam neko elegantnije resenje tipa jaceg wireles rutera ili hotline adaptere.
Eto nadam se da sam bio dovoljno detaljan a vi nastavite sa pitanjima.

P.S. 1 @ ^Chilac Preporucujem ti da kupis ili uzmes na poslugu neki kvalitetan USB 3.0 flash disk i sa njega pustis repodukciju remux-a.

P.S. 2 Kad se samo setim da sam krajem 2001. menjao plocu i procesor (Soyo SY-6BA+ i Celeron 333A za brzi MSI K7T Turbo2 i Duron 900MHz) da bi mi se glatko reprodukovali prvi DviX filmovi koje sam tad nabavio. A sad nov TV repordukuje mnogo vece fajlove i mnogo veci bitrate. Smesno da nije tuzno.
 

Prilozi

  • The Avengers .jpg
    The Avengers .jpg
    103.8 KB · Pregleda: 181
  • Life story.jpg
    Life story.jpg
    110.9 KB · Pregleda: 190
Poslednja izmena:
Prati li neko od vlasnika ovog tva i verzije od 55" fudbal? Zanima me ima li DSE-a? Pitam za fudbal jer se kod mene ( imam LG 47LB671v ) barem najvise primecivalo kad gledam neku utakmicu, kod filmova nista znacajno, kod fudbala sam najvise primetio u scenama kad golman ispucava loptu pa prelece preko terena, onda se primeti da ima dse-a sto me nervira. Tkd ako neko gleda fudbal mnogo bi mi znacilo vase iskustvo sto se ovoga tice jer planiram da kupim ovaj model od 55".
 
Prati li neko od vlasnika ovog tva i verzije od 55" fudbal? Zanima me ima li DSE-a? Pitam za fudbal jer se kod mene ( imam LG 47LB671v ) barem najvise primecivalo kad gledam neku utakmicu, kod filmova nista znacajno, kod fudbala sam najvise primetio u scenama kad golman ispucava loptu pa prelece preko terena, onda se primeti da ima dse-a sto me nervira. Tkd ako neko gleda fudbal mnogo bi mi znacilo vase iskustvo sto se ovoga tice jer planiram da kupim ovaj model od 55".

Nije me sramota da kazem da ne znam sta znaci skracenica DSE?
 
Nije me sramota da kazem da ne znam sta znaci skracenica DSE?

Da sam sebe citiram. Pretpostavljam da je ZeXx mislio na Dirty Screen Effect (DSE). Ja tokom repordukcije videa nisam uopste primetio, iako imam uvezbano oko. Sport uopste ne gledam, moracu na silu da pogledam neku utakmicu kad na RTS HD emituju nesto od sportskog sadrzaja u full HD. Gledao sam 2-3 utakmice septembra kad je bilo svetsko prvenstvo u kosarci. Nista nije bilo da bi se pozalio.
 
Da upravo to efekat prljavog ekrana, ja kontam da na sony-u toga nema ili i ako ima mozda je tek primetan.
 
Da sam sebe citiram. Pretpostavljam da je ZeXx mislio na Dirty Screen Effect (DSE). Ja tokom repordukcije videa nisam uopste primetio, iako imam uvezbano oko. Sport uopste ne gledam, moracu na silu da pogledam neku utakmicu kad na RTS HD emituju nesto od sportskog sadrzaja u full HD. Gledao sam 2-3 utakmice septembra kad je bilo svetsko prvenstvo u kosarci. Nista nije bilo da bi se pozalio.

Imas veceras Ligu Sampiona u 20 i 45. na RTS1 i RTS HD.
 
Bas me zanima da li ce na RTS HD da bude u nativnoj 1080i rezoluciji.
 
Možda je problem u fajlu? Tipa, može fajl od 25-35 GB, ali video stream ne može brži od npr. 12 Mbps...

Znaci pokusao sam fajl sa maximum bit rate 33.5Mbps velicine 22.4GB uz pomoc DataTraveler 101 G2 sto je izazvalo restartovanje televizora. Dok je DataTraveler R3.0 G2 apsolutno bez ikakvih problema reprodukovao fajl sa overall bit rate 29.2Mbps velicine 29.1GB. Nisam pokusavao da ubrzam sadrzaj kako bih eksperimentisao ponasanje u tim okolnostima jer mi je bilo samo bitno da utvrdim da li ce uspesno reprodukovati sadrzaj uz pomoc brzeg USB.

Kratak rezime desavanja

Mozda ovo bude pomocna referenca za sadasnje, ali i buduce korisnike ovog modela ukoliko se nadju u slicnoj situaciji. Naime, nakon par puta samoinicijativnog restartovanja televizora aktivirala se dijagnosticka provera koja je signalizirala naizmenicnim treperenjem da je u pitanju greska. Treperenje se ponavljalo tacno 8 puta. Devojka je pribrano izbrojala broj puta treperenja jer je mene u trenutku uhvatila blaga panika zasto se to desava. U upustvu koje sam dobio uz njega jeste postojao grub opis sta raditi u tom slucaju, ali detaljne informacije vezano za sve moguce situacije dijagnosticke provere i njihova tacna znacenja sam nasao na linku koji sam postavio na kraju teksta. Prema tim informacijama za ovaj konkretan slucaj je znacilo da je doslo do greske u nekim od sledecih slucajeva: "image copy, image deletion, file format conversion, system software update, and formatting of the internal hard disk drive". Sumnja mi je odmah bila da je u pitanju greska u file format conversion. Najlogicnije mi je bilo zbog gore pomenutog, ali nisam mogao biti siguran dok nisam konkretno probao sa drugim USB. Nasao sam konkretne informacije sta raditi u ovom slucaju. Nisam imao potrebu da uradim factory reset jer je nakon power reset (kao sto je savetovano po zvanicnoj dokumentaciji Sony) issue resen.

Mozda sam takodje "gresku" napravio time sto sam prvih nedelju dana koriscenja USB stavljao u USB HDD device port. Ovaj feature me je dodatno zaintrigirao, ali nisam jos uspeo da ga probam kako funkcionise tacno. Nadam se da cu u narednom periodu naci vremena. Uspesan pokusaj reprodukovanja veceg sadrzaja je bio izveden time sto sam USB stavio u tzv. regularan USB port. Nema mi logike da postoji razlika u ova dva porta osim sto prvi pomenuti pruza dodatnu mogucnost snimanja HD sadrzaja. Doduse, mozda gresim.

Ukratko moja iskustva dosadasnjeg koriscenja televizora iliti upoznavanja s njime. Znaci kupio sam Kingston DataTraveler R3.0 G2 64GB, po mnogim savetima ovde kojima sam zahvalan. Od sada pa nadalje koristim samo njega za reprodukovanje. Nisam planirao prvobitno da ulozim toliko novac za USB, ali ocigledno je bilo neminovno. Ujedno sam ustanovio da dijagnosticka provera radi sasvim legitimno i da je adekvatno signalizirala gde je puklo. A definitivno, po mom skromnom misljenju, najelegantnije resenje je uz pomoc DLNA.

Detaljan opis znacenja za Illumination LED: Illumination LED meanings
Detaljno upustvo za ovaj konkretan scenario: The TV turns off and on by itself, reboots, or the standby light is blinking eight times
 
Pozdrav,
dvoumim se izmedju Sony KDL-50W815B i LG 50LB670V. U principu naginjem malo vise ka ovom Sonijevom modelu jedino sam iznenadjen sto Sony iako koristi Active3D radi sa prepolovljenom rezolucijom u 3D modu kao da je pasivni 3D u pitanju! Ne znam razlog tome ali skroz bez veze. E sad da li neko ima iskustva da ki ovaj Sony u 3D rezimu daje istu/bolju/losiju sliku od ovog LG-ja?
 
@^Chilac
Drago mi je da je sve u redu jer je najverovatnije tvoj TV formatirao interno tvoj stari flash disk i pripremio ga za snimanje sadrzaja sa regularnih TV programa i tu je nesto zapelo. Dobro je da mu je self dijagnostika dobra i da je sam detektovao problem. Primarni uzrok j sto j tvoj stari usb flash disk spor i nije mogao da sazvace veliki bitrate remux-a. Iako je nova fleshka usb 3.0 bitnije je da na njoj kontroler radi maksimalnom brzinom po usb 2.0 standardu jer sam Sony 50W829B ima usb 2.0 ulaze.
To bi bilo to i nek te dobro sluzi i TV i fleska.
Naglasio bi da kupovinom ovog TV-a mnogi mogu da izbace PC iz jednacine gledanja i skidanja filmova pod uslovom da neki film sinu negde drugde i prebace na flesku jer stvarno guta sve novije formate.

@PROFILER
Moja preporuka je ipak Sony KDL-50W829B ili KDL-50W815B, LG LB serija ima malo inferiorniji displej a samim tim i reprodukciju crne i kontrasta.
 
@^Chilac
Drago mi je da je sve u redu jer je najverovatnije tvoj TV formatirao interno tvoj stari flash disk i pripremio ga za snimanje sadrzaja sa regularnih TV programa i tu je nesto zapelo. Dobro je da mu je self dijagnostika dobra i da je sam detektovao problem. Primarni uzrok j sto j tvoj stari usb flash disk spor i nije mogao da sazvace veliki bitrate remux-a. Iako je nova fleshka usb 3.0 bitnije je da na njoj kontroler radi maksimalnom brzinom po usb 2.0 standardu jer sam Sony 50W829B ima usb 2.0 ulaze.
To bi bilo to i nek te dobro sluzi i TV i fleska.
Naglasio bi da kupovinom ovog TV-a mnogi mogu da izbace PC iz jednacine gledanja i skidanja filmova pod uslovom da neki film sinu negde drugde i prebace na flesku jer stvarno guta sve novije formate.

@PROFILER
Moja preporuka je ipak Sony KDL-50W829B ili KDL-50W815B, LG LB serija ima malo inferiorniji displej a samim tim i reprodukciju crne i kontrasta.

Hvala na odgovoru. Sto se tice 2D tu nema dileme slazem se da je Sony bolji od ovog LG-a.
Dizajin i izrada kod ovog Sony-ja su takodje u full-u (gledao sam i Samsung 55 inca serije 7000 pa ona izrada i plastika je smesna a tv kosta 212.000,00)?
Jedino me kod Sony-ja ovaj momenat 3D prikaza bas izbedacio pa mi je to trenutno jedina stavka zbog koje bi mozda trazio nesto drugo mada ni sam nisam pametan sta
 
Hvala na odgovoru. Sto se tice 2D tu nema dileme slazem se da je Sony bolji od ovog LG-a.
Dizajin i izrada kod ovog Sony-ja su takodje u full-u (gledao sam i Samsung 55 inca serije 7000 pa ona izrada i plastika je smesna a tv kosta 212.000,00)?
Jedino me kod Sony-ja ovaj momenat 3D prikaza bas izbedacio pa mi je to trenutno jedina stavka zbog koje bi mozda trazio nesto drugo mada ni sam nisam pametan sta
Veruj mi da je aktivna tehnologija ipak bolja od pasivne. Mada 3D mi je irelevantan, vazno je da je slika 2D vrhunska.
Svi LCD TV (LED=LCD) imaju manju rezoluciju u 3D modu, samo je stvar tehnike kako to postizu.
 
Da, sve što sam čitao svugde piše da je aktivna bolja (mada jeftinije je imati pasivnu zbog dodatnih naočara i menjanja baterija kod aktivnih) ali prvih par dana sam samo bio wow...
 
Nazad
Vrh Dno