Šta je novo?

TV Sony 50W829B

djalex

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2006
Poruke
664
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 5900X, Noctua NH-U12A chromax.black
Matična ploča
Asus B550 ROG STRIX B550-F GAMING WI-FI
RAM
2x16 G Skill Trident Z Neo F4-3600C16-16GTZNC
GPU
ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT OC Edition 20GB
Storage
XPG GAMMIX S11 Pro 512 GB M.2, ADATA SU650 960 GB sata, LG Blu-Ray H16NS40
Zvuk
int.
PSU
SeaSonic Platinum-760w full modular
Kućište
CM Scout II
Monitor
BenQ EX2780Q
Miš & tastatura
Asus ROG Gladius III Wireless Aimpoint & Asus ROG Strix Scope RX TKL wireless Deluxe
Ostale periferije
Sony RX100 IV, MGE
Laptop
nikad nisam imao niti mi treba
Tablet
nikad nisam imao niti mi treba
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi 8 Pro
Pametni uređaji
Shelly wifi relay za bojler
Pristup internetu
  1. Optički internet
Iskoristio bi priliku da ovde dam skroman doprinos i podelim licne utiske nakon 2 meseca koriscenja ovog TV-a.
Odluka zasto sam bas izabrao ovu marku i ovaj model pala je nakon 2-3 meseca proucavanja, citanja po raznim forumima, testovima a i licnim zahtevima. Ono cime sam se uglavnim vodio je ipak primarno kvalitet slike. Kako sam jos pocetkom aprila ove godine resio da se prinovim i prvi put sebi kupim TV namera mi je bila primarna samo radi gledanja kvalitetnih ripova sa BR diskova i po neki originalni BR. Televizijski program gledam 3-4 sata mesecno ako bas ima nesto pametno.
Prvo sto sam zahtevao je da ima ugradjen T2 digitalni tjuner da ipak ne stavljam neku kutiju ispred ili blizu samog TV-a. Jednostavno mi je ruzno. Druga stvar koju sam tek kasnije prelomio je bila sam velicina ekrana. Kako sam do nedavno koristio CRT Samsung od 29" a vecina drugara je imala u zadnje vreme LCD ne vece od 40-42" zakljucio sam da kada se gledaju Full HD filmovi opet postoje crne vodoravne trake i smanjuju vidljivu sliku prilikom gledanja filmova. Retki su bas filmovi koji nativno imaju 1080p. Zato sam i odlucio da ne bude manji od 50". Kad vec kupujem resio sam da ima sve moguce glavne stvari tipa smart i 3D iako 3D znam da cu retko da korsim ali nek se nadje.
Pored 2 najrasirenije marke kod nas a i u vecini drugih zemalja, Samsung i LG, jedno vreme sam razmislajo i o Toshibi odnosno njenoj ovogosinjoj novoj seriji L74. Medjutim nakon konsultacija sa nekoliko razlicitih review-a, foruma i poznavalaca te materije, prelomio sam i kupio Sony 50W829B. Za pocetak malo slika samog TV-a dok je ugasen.
 

Prilozi

  • DSC02884.jpg
    DSC02884.jpg
    688.4 KB · Pregleda: 830
  • DSC02882.jpg
    DSC02882.jpg
    747.8 KB · Pregleda: 755
  • DSC02883.jpg
    DSC02883.jpg
    1,010 KB · Pregleda: 741
Posto sam tek danas video da mi je odobren ovaj moj mali review ovog TV-a da nastavim...

Bio sam u dubokoj dilemi da li da kupim Panasonic TC-P60GT50 plazmu ali me je udaljilo vise stvari iako je jedna od najboljih plazmi i TV-a uopste koji su do sada proizvedeni. Naime, prestala je proizvodnja istih i pocetkom avgusta 2014. god. nije ih vise bilo na stanju kod nasih suseda Madjara, teze se servisiraju i trose 3-5 puta vise struju posecno a i nema integrisan T2 tjuner.

Sony KDL-50W829B je meni zadovoljio sve moje zahteve a i potrebe. Pre kupovine sam dobro procitao sto vise review-a, testova i Sony 50W829B je imao dobre kritike. Moram napocetku da naglasim da model od 42 inch-a iz iste serije 829B nema VA panel vec IPS, sto bi neki mozda prevideli. Zasto je Sony tako uradio ne znam.

Ako krenem od same kutije u kojoj TV dolazi ne moze se nista istaci sem da je obican karton, svoje vec prepoznatljive boje sa znakom Mundijala 2014. u Brazilu ciji je generalni sponzor bio Sony. Jos ranije trgovci su mi preporucivali da kupim, ako vec moram TV pred sam pocetak nekog svetskog prenosa, Olimpijade ili Mundijala npr., jer ce tada biti povoljnije za kupovinu.
Ono sto sam prvi put video su karakteristicni drzaci odnosno ukrućivači da ih tako nazovem samog TV-a unutar kutije. Naime, vecina drugih proizvodjaca koristi stiropor ili laminirani karton po coskovima i kriticnim tackama samog TV-a. Medjutim Sony je ovog puta upotrebio neku vrstu vazdusnih jastucica na svaku cosku po jedan duzine oko 40 cm koji pridrzavaju sa obe strane sam TV i dozvoljavaju dobru amortizaciju tokom transporta. Po meni vrlo dobro i inovativno resenje.

Kad se izvadi iz kutije postolje je odvojeno i mora da se rucno namesti. Izliveno je od aluminijuma i vrlo je elegantno sto daje celokupnom dizajnu TV-a dozu elegancije i lakoce i lako se uklapa sa ostalim uredjajima ili namestajem. Ono sto se oseti pod prstima prilikom nosenja je cinjenica da je kompletan okvir sa sve 4 strane kao i gorna polovina poklopca pozadi izranjeni od brusenog aluminjuma crne boje a samo je donja polovina zadnjeg poklopca od plastike skoro iste teksture kao i ostatak kucista.
 

Prilozi

  • Kutija.JPG
    Kutija.JPG
    470.5 KB · Pregleda: 483
  • Kutija sa strane.JPG
    Kutija sa strane.JPG
    92.9 KB · Pregleda: 400
  • Nalepnica.JPG
    Nalepnica.JPG
    417.2 KB · Pregleda: 423
  • Drzaci uzduzno.JPG
    Drzaci uzduzno.JPG
    518 KB · Pregleda: 441
  • Nosaci profilno.JPG
    Nosaci profilno.JPG
    123.5 KB · Pregleda: 435
Sam okvir oko panela je sledecih sirina: gornji okvir je sirine 5mm, na bokovima 6mm i donji je sirok 15mm. Okvir na bokovima je zaobljen, a gornji i donji imaju ostre ivice. Ispod donjeg okvira u duzini 15cm viri diskretno LED osvetljenje koje zasvetli kada se daja komanda na daljinskom.
Kada se gleda bocno gornja polovina je veoma tanka sa svega 15mm, donja polovina je sirine 5cm ali tu se nalaze svi prikljuci i zvucnici.
 

Prilozi

  • Profil odozgo.JPG
    Profil odozgo.JPG
    316.1 KB · Pregleda: 346
  • Gornji profil.JPG
    Gornji profil.JPG
    132.5 KB · Pregleda: 453
  • Donji prednji okvir.JPG
    Donji prednji okvir.JPG
    358.1 KB · Pregleda: 335
  • Bocni prednji okvir.JPG
    Bocni prednji okvir.JPG
    340.9 KB · Pregleda: 349
  • Gornji prednji okvir.JPG
    Gornji prednji okvir.JPG
    297.2 KB · Pregleda: 382
Pozadi se nalazi cetvorosmerni upravljac i 3 dugmica sto omogucava rad sa najosnovnijim ali i najcesce kosicenim funkcijama u slucaju gubitka daljinskog upravljaca, Volume, izbor kanala, izbor ulaza, paljenje/gasenje i HOME taster za ulazak u SMART funkcije.
Tu su bocno postavljen jedan HDMI 1.4b sa MHL podrskom, 2 USB 2.0, i izlaz za slusalice. Sa donje strane se nalaze jos 3 HDMI 1.4b,od toga jedan sa ARC, kompozitni i komponetni ulazi, mrezni ulaz, digitalni audio izlaz - opticki, antenski analogno/digitalni ulaz i satelitski ulaz, kao i ulaz za napajanje. Naravno tu je i PCMCIA slot koji ne verujem da cu ikad da upotrebim ali nikad se ne zna.
Ovde je Sony po meni odlicno resio mrezni stepen, odnosno napajanje samog TV-a tako sto je u maniru adaptera za laptopove napravio isto za ovu seriju TV-a. To znatno olaksava servisiranje a i moze da se kupi bilo koji univerzalni adapter za laptopove i on ce da sluzi svrsi. Radni napon samog televizora je 19,5V a adapter je jacine od 6,2A. Izmestanje mreznog stepena iz samog televizora doprinelo je i smanjivanju profila odnosno debljine samog TV-a.
Mereci na watt-metru prosecna potrosnja sa ugasenim opcijama za ustedu energije je oko 46-51W a sa ukljucenim ide oko 30W, naravno tad je osvetljenje slabije i trazi malo tamniju prostoriju. Televizor je A+ klase.
Kad ukljucim neku radio stanicu sa Neta ili pustim neku muziku sa fleshke, TV je izuzetno energetski efikasan.
 

Prilozi

  • Dugmici pozadi.JPG
    Dugmici pozadi.JPG
    849.4 KB · Pregleda: 406
  • Pozadina prikljuci.JPG
    Pozadina prikljuci.JPG
    556.2 KB · Pregleda: 482
  • Adapter uzduzno.JPG
    Adapter uzduzno.JPG
    362.9 KB · Pregleda: 384
  • Adapter poprecno.JPG
    Adapter poprecno.JPG
    376.2 KB · Pregleda: 378
Poslednja izmena:
TV podrzava sve najnovije standarde digitalne distribucije emitovanja kako preko kabla, satelita ili etra. To podrazumeva:
DVB-T (digital T)
DVB-T2 (digital T2)
DVB-S (Digitalna Satelitska)
DVB-S2 (Digitalna Satelitska 2)
DVB-C (Digitalna kablovska)

Ovo DVB-T2 sam podebljao da naglasim da ovaj TV bez problema reprodukuje nase emitovanje televizije putem etra iliti vazduha. Ja primam signal preko stare spoljne antene preko koje sam primao signal na obicnom CRT-u pre kupovine ovog Sony-a. Prijem analognih programa nisam ni pokusavao vec odmah podesio digitalne. Steta je da za sada imamo samo jedan full HD program, RTS HD, i koji to najbolje prikazije kad reemituje strana sportska desavanja. Mene je uhvatilo Svetsko prvenstvo u kosarci te poredjenje sa obicnom PAL rezolucijom mi je sada smesno.
PAL signal vrlo dobro skalira na 1080p sto je zaduzen vec poznati Sony-jev chip X-Reality PRO™. Naravno nativna 1080p reprodukcija je ipak nenadmasiva.
Ono sto sam ja najvise zahtevao od novog TV-a a cesto podbace vecina drugih je prikaz kvalitene crne boje i visok kontrast. Prilikom gledanja tamnijih scena pogotovu filmova sa blu-ray tipa Betmen ili slicni koji obiluju scene u mracnom okruzenju ili nocu to se nabolje uocava. Ovde je panel zaista na zavidnom nivou sto se tice i crne i kontrasta. Sto se tice 2D repordukcije moze neko poredjenje sa plazmama od prilike starim 2-3 godine sto je po meni vrhunski domet LCD VA tehnologije.
3D nije los, aktivna je tehnologija, TV dolazi sa 2 para naocara i nisu tako teske kao prvi modeli, sta vise malo su teze od onih koje se koriste za pasivne 3D panele, koje preferira LG naprimer. Baterija u naocarama je deklarisana za oko 100 radnih sati sto daje oko 50-tak odgledanh 3D filmova. Ja ih u mojoj kolekciji imam jedva 25.
U poredjenju sa vrhunskim plazmama, na primer Panasonic-ova GT60 serija naravno da 3D prokaz je inferiorniji ali za LCD i nije los. Ako 2D ocenujem sa 9 onda 3D nek bude 6-7 ocena krajnje nepristrasno.
Pozadi se nalaze 2 zvucnika jacine od po 8W usmerena na dole. Zvuk je iznenadjujuce vrlo dobar sirinom celog spektra kolko sami zvuznici mogu da pruze. Okruzujuci efekat kod DTS/5.1 snimaka je vrlo dobar i jacina je dovoljna cak i za umerene zurke po stanovima i velikoj sobi do 40m2.
Zvuk vam nikako ne mogu docarati ali sliku nekako i mogu. Uhvatio sam nekoliko SS sa mojim apratom, a radi se o Avatar DC izdanju u FHD, dakle od ivice do ivice sa 4000 kbps brandwith-om za sliku. U ovim scenama kvalitet reprodukcije crne boje i kontrasta dolazi do izrazaja.
Panel je veoma uniforman i ima sirok dinamicki opseg. Siva boja takodje odlicna. Boja koze ljudi u scenama nakon kalibracije veoma se priblizila realnim tonovima, ali tu su Samsugovi vrhunski paneli iz 7000 i 8000 serije ipak bolji odnosno imaju za jednu stepenicu realniji prikaz. Crvena je malo nezasicenija te sam je rucno dodao.
 

Prilozi

  • Avatar 01.JPG
    Avatar 01.JPG
    381.3 KB · Pregleda: 553
  • Avatar 02.JPG
    Avatar 02.JPG
    406.5 KB · Pregleda: 586
  • Avatar 03.JPG
    Avatar 03.JPG
    246.4 KB · Pregleda: 473
  • Avatar 04.JPG
    Avatar 04.JPG
    540.7 KB · Pregleda: 540
  • Avatar 05.JPG
    Avatar 05.JPG
    475.1 KB · Pregleda: 422
Poslednja izmena:
Pritiskanjem tastera HOME na daljinskom ulazi se u Sony-jev sitem sa SMART opcijama. Naime odatle se pristupa svim multimedijalmim sadrzajim, preko interneta ili rapolozivih ulaza. Kretanje po menijima je osrednje brzo. Sony ima dobru bazu aplikacija i mnogi ce naci sta ih zanima. Ja sam uglavnom slusao i gledao preko Neta sadrzaje sa Vivo muzickog kanala. Ima FB, Twiter, Skype ( potrebno je dokupiti Sony kameru za TV), YT i ostalo manje bitno.
Interni plejer je veoma svestran i pustio mi je filmove stare i 7-8 god. kodovane u DivX i XviD formatima, matroska kontejnerima i nekim drugim. Tako da nisam sa time imao problema. Naravno i novije formate pusta bez problema sa cak 50 bps Ima isto tako dobru podrsku za titlove i odabarinjam pravilne kodne stane pusta i nasu cirilicu. Jedino sto nema podrsku za FLAC format, posto imam solidnu kolekciju muzije upravi u tom formatu. Mislim da kroz neki noviji filmware to moze da se doda jer ostali ga po defaultu podrzavaju (Samsung, LG, Toshiba i dr).
Satelitski tanjir i LNB nemam ali za male novce mogu da se pazare pa bi me bas interesovalo sta bi hvatao od satelita i kakva bi bila slika i kolko bi uopste digitalnih satelitskih programa mogao da gledam besplatno.
Nisam povezivao sa PC-jem da probam kao igrice rade na velikom panelu ali sve testovi na Netu kazu da je jedan od najbrzih LCD panela i da je bas dobar za igranje zbog brzog odziva i male latencije. Leo Bodnar input lag test iznosi 22 milisekunde. Input lag (high-speed camera) je 8ms u poredjenuju sa lag-free CRT in [Game] modu. Full 4:4:4 reproduction (PC).
Od bezicnih konekcija ima sve. WiFi a,b,g, i n dual band (2,4 i 5GHz) zatim bluetooth ne znam koje verzije kao i NFC.
Lepa je mogcnost uparivanja bilo kod Android mobilnog tel. i upravljanje YT aplikacijom. Brzo, efikasno i elegantno. Ne trazi kupovinu posebne bezicne tastature.
Od avgusta skoro svakog meseca je izlazio novi fimware koji se odnosio na celu W seriju sto je veoma pohvalno, jer se trude da brzo raguju na probleme i manjkavosti koje se javljaju a mogu sftverskim putem da se rese.
Zakljucak bi mogao da glasi:
Za
- odlicna crna reprodukcija boje
- sirok dinamicki raspon
- odlicna skala sive posle kalibracije
- boje generalno tacne i precizne out of the box
- video repodukcija vrhunska
- interni player podrzava veliku paletu kodeka i formata kako za video tako i za audio ( izuzev FLAC)
- veliki broj prikljucaka i sve vrste bezicnih konekcija ( WiFi a,b,g,n dual band, BT i NFC)
- ažuran firmware
- energetski veoma efikasan

Protiv:
- Crvena nezasicena ( pre kalibracije)
- 3D povremeno izrezen crosslink ali nista strasno
- menu-ji su vec vidjeni jos kod modela starijih preko 5-6 godina, da ne kazem dosadni su, pogotovu ko je imao Sony LCD i ranije i nisu menjani ali ne uticu na upotrebljivost. samog TV-a.

Ko sta zeli neka pita u svakom slucaju ja sam prezadovoljan. TV je kupljen na jugu Nemacke i ovaj model 829B nema nigde da se kupi u Madjarskoj ili ja bar nisam nasao kod vecine prodavacam samo 805 ili 815 modela ima koji su takodje 3D.
Mene je izneo avgusta 2014. onoliko kolko je placen tamo bez ikakve postarine ili carine dakle 900 EVRA. Sada oko Bozicnih praznika je bilo malo niza cena.
 
Poslednja izmena:
Evo i profil za gledanje filmova pa ko ima Sony W seriju od sad vec prosle godine mogao bi da se posluzi. Ja sam uzeo sa AVS foruma.

"Sony Bravia kdl50w829 best picture settings
Here are my settings for day time viewing.

system settings, eco, light sensor off.

Cinema 2

backlight, 6

contrast, 86

brightness, 50

colour, 50

hue, 0

colour temp warm 2

sharpness 50

All noise reduction options set to off

reality creation, manual

resolution 7

noise filtering, min

smooth graduation, low

motionflow true cinema

film mode auto

advance settings

black corrector, off

adv. contrast enhancer, off

gamma, -1

auto light limiter, off

clear white, off

live colour, off

white balance, R GAIN -4, G GAIN -14, B GAIN 0, R BIAS 0, G BIAS 0, B BIAS -2.

detail enhancer, off

edge enhancer, off

skin naturaliser, off

My night settings are the same but backlight is on 3. Bluray movies look stunning and very filmic."

Ja sam samo backlight stavio na 7 tokom dana a nocu na 4.
 
Mala ispravka, televizor je A++ klase a ne A+ kako sam napisao u 4. postu.
 
Djale svaka cast na ovom review. Ovo je za svaki respect jer se vidi da si stvarno ulozio truda, kako u samom testiranju, tako i u pisanju istog. Vjerujem da ovo moze pomoci mnogima kod eventualne kupovine. Jedino je steta sto se model 829 ne moze nabaviti kod nas.
 
Djale svaka cast na ovom review. Ovo je za svaki respect jer se vidi da si stvarno ulozio truda, kako u samom testiranju, tako i u pisanju istog. Vjerujem da ovo moze pomoci mnogima kod eventualne kupovine. Jedino je steta sto se model 829 ne moze nabaviti kod nas.

Hvala rida. Ovo je mini test. Kad bi ga radio profesionalnije za neki casopis ili sajt bilo bi mnogo detaljnije i slikao bi sa boljim aparatom i u boljim uslovima. Ali i ovo je dosta od mene. Naglasio sam ono sto je najbitnije za svakodnevno koriscenje, neke manje koriscenije opcije koje postoje nisam komentarisao ali mogu neke druge interesovati. Napominjem da sam dugo gledao kod druga Panasonic plazmu TC-P60GT50 koji je svetska referenca za kvalitet slike kako 2D tako i 3D pa sam tek posle cenio kvalitet slike na mom TV-u. Moja ocena za 2D je 9 a za 3D sam napisao 6-7 mada sam mogao, kad uporedim sa ostalim LCD-ima vise klase drugih marki, da dam i 8 ocenu ( od 10 naravno).
Mogu pomoci svi ostali svojim pitanjima. Vec sam upoznao ovde jednog clana foruma koji ima 50W828 model, isti samo za drugo trziste, sa kojim sam vec razmenio neke profile za stelovanje odnosno kalibrisanje slike, sto mi je veoma drago i ovim putem se zahvaljujem clanu Forceptor.
Da steta je sto nema u maloprodaji da se kupi. Ali moze neko da ti donese iz Austrije ili Nemacke. Snadji se. Kad prodje malo guzva ovih dana na granicnim prelazima ima jedan lik sa KP pa mu se obrati.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast na opisu. Ja inace imam Panasonic ST60 od 42". Takodje volim da gledam BD filmove ali za razliku od tebe vise gledam tv program. Ukoliko bih sad kupovao tv verovatno bi bio Sony (mozda eventualno Sharp) i takodje vece dijagonale. Ono sto me interesuje je da li ovaj tv ima EDGE LED pozadinsko osvetljenje ili ono bolje DIRECT LED koje pokriva ceo panel? Ovo pitam pre svega sto me kod LED tv nervira BACK LIGHT BLEEDING i zbog cega sam svojevremeno uspeo da vratim kupljen LG LM serije (2012).
I jos nesto kakav mu je player kad je u pitanju pustanje filmova pogotovo kad su u pitanju fajlovi velicine preko 20GB pa i preko 40 GB (BD/Remux filmovi) i da li cita nasa slova sa kvacicama? Jer kod moje plazme nije bas najbolji.
 
Poslednja izmena:
Zubo sta nije valjda da si nezadovoljan sa plazmom
 
Zadovoljan sam sa plazmom, sem tog playera. Samo me je zainteresovao ovaj model Sony-a.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast na opisu. Ja inace imam Panasonic ST60 od 42". Takodje volim da gledam BD filmove ali za razliku od tebe vise gledam tv program. Ukoliko bih sad kupovao tv verovatno bi bio Sony (mozda eventualno Sharp) i takodje vece dijagonale. Ono sto me interesuje je da li ovaj tv ima EDGE LED pozadinsko osvetljenje ili ono bolje DIRECT LED koje pokriva ceo panel? Ovo pitam pre svega sto me kod LED tv nervira BACK LIGHT BLEEDING i zbog cega sam svojevremeno uspeo da vratim kupljen LG LM serije (2012).
I jos nesto kakav mu je player kad je u pitanju pustanje filmova pogotovo kad su u pitanju fajlovi velicine preko 20GB pa i preko 40 GB (BD/Remux filmovi) i da li cita nasa slova sa kvacicama? Jer kod moje plazme nije bas najbolji.

Ima EDGE LED osvetljenje i za moje uvezbano oko skoro je BACK LIGHT BLEEDING apsolutno neprimetan tokom gledanja programa ili filmova. Na posebno pripremljenim testovima sa celim crnom ekranom kad je pauzirano emitovanje slike (dakle radi LED osvetljenje) moze se jedva primetiti kad je na 8-10 jacini. Kazem moze se primetiti ali pod kontrolisanim uslovima.
Procitaj ovaj i ovaj i ovaj test pa ce ti biti jasno zasto je ovo jedan od best bay za 2014 god. Ne kazem da je perfektna slika ali za ove pare jeste. Kupi Samsung 7500 ili 8000 seriju od 50'' ili vise inca za bolji kvalitet slike. LG LB serija nije se dobro pokazala iz 2014. god. za kvalitet slike. Sto se tice titlova procitaj moj test detaljno. Lepo sam napisao da pusta sve i sa nasim slovima i cirilicu. Samo se rucno odabere kodna strana od 20-tak ponudjenih CP1250 za latinicu ili UDF8 za cirilicu. Kvacice se vide. napisao sam takodje da perfektno pusta Blu-ray kopirane filmove sa fleske od 50 Mbps nebitno koje velicine fajla.
 
Poslednja izmena:
@ Zuba1970
Svi koji su kupili Panasonic plazme u zadnjih 2-3 god. ne mogu da budu nezadovoljni kvalitetom slike sem nekih sitnica ili velicinom dijagonale. Tad je i 42 inch-a bilo veca dijagonala sad je 50'' prosek. TV-u su sada veoma tankih profila i malih bazela tako da subjektivno izgledaju manji nego sto su u stvari.
 
U pravu si slika je ok. Kad je u pitanju dijagonala trebalo bi uzeti veću ali u trenutku kupovine to mi je bilo previše para. Ja inače gledam na nekih 2,2m rastojanja. Sledeći tv će biti minimum 50".
 
Ok minimum 50, ali nemoj onda da gledaš sa 2.2 metra udaljenosti… To je već previše.

Ima na hdtelevizija.com kalkulator, mada sam viđao i druge, za omjer udaljenosti gledanja i dijagonale.

Djalex, fala na rivjuu. ;)
 
Djalex, imas li neki dobar info o tome kako se pokazao Samsung h7000? Posebno me zanima kvalitet slike
 
Sta si dobio sa ulaskom dva antenska signala preko racve kao sa slike "Pozadinskiprikljuci"
 
Poslednja izmena:
Sta si dobio sa ulaskom dva antenska signala preko racve kao sa slike "Pozadinskiprikljuci"
Dobio sam da moj otac i dalje moze da proba u susednoj prostoriji televizore koje popravlja, posto je TV serviser vec skoro nepunih 40 god. Antena je stara skoro 15 god. 20% je tanjir zardjao ali sljaka. Probao sam i sobnu Vivax koja kosta 1750 din. ali digitalna. Vrsi posao, posto je jak signal gde mi je kuca, mada primam signal sa Jastrebca. Ima oko 25 km udaljenost od antene.
 
djalex ste kaze cale jel moze ove nove plazme da se popravljaju sC sU SD ploce ili se menja odmah ceo deo konkretno st60
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ovo je meni vrlo vazno jer nameravam da kupim --Sony KDL42W829--.
Odakle ti informacija da je 42 IPS panel?

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl42w829b-201409143910.htm

Po ovom testu 42 je VA-panel.

IPS panel je ipak, ko kaze da ovi sto testiraju ne mogu da pogrese? Iskopirali podatke od njegove starije brace i samo promenili redosled i par reci u testu. Dovoljno je samo da ti prodavac kaze koji 3d koristi taj sony, ako kaze da je pasivni onda je IPS matrica. Ukoliko je aktivni, mozda je onda VA matrica. Ali kako sam ja citao i proucavao tv pre kupovine, to je IPS 100% na 42 inca. Mozda je bila neka serija koja se provukla sa VA panelom, mada ne verujem.
 
@rida
Znam kolko i ti, procesljaj dobro Internet pa vidi i odluci.

@anjas
On ima veliko iskustvo ali plazme jedva da moze da popravlja jer se u velikom broju slucajeva svodi na zamenu ploce. Neki elektrolit ili sitni deo moze da zameni rucno ali 95% se menja cela ploca. Tako da je skuplje popravljati plazme od LCD jer imaju vise delova. Ne kazem da je LCD besplatna popravka ali razlika malo vise stoji na stranu LCD. On ima 62 god. pred penzijom je, doziveo je da mu je tehnologija pojela zanat, srecom sto mu u vecini jos donose CRT kupljenih jos od vremena Ante Markovica, znaci pocetak devedesetih. Kako se povecao broj, u zadnje 2-3 god., LCD i plazme sve manje moze odn. ume da ih popravi jer i glavni servisi u BG tesko mogu da mu isporuce ploce za odredjene nove serije recimo Samsunga star do godinu dana. Moli boga da se samo nesto krupno ne pokvari i stavi neku zastitu obavezno od prenapona, kad grmi izvuci naponski kabli iz uticnice.

@ivannp
Ono sto sam i napisao u mom malom testu stojim iza toga jer sam detaljno pocitao sve testove i review-e Sony KDL-50W829B a i mnoge druge modele i marke zakljucno do pocetka avgusta 2014. Na ovom testu mozes se detaljno upoznati sa odredjenim tehnickim detaljima na koje ostali testovi manje pridaju znacaj ili ih uopste ne navode. Citiram:

"The 50 inch version of the W8 uses a completely different kind of screen to the 42 inch model, so forget anything you may have read about that.
Instead of an IPS LED panel, the KDL-50W829B uses a VA (vertical alignment) or similar technology screen. This produces characteristically deep blacks, allowing for much improved contrast levels compared with the 42 inch model." Ovde mozes da prositas njih test 42W829B modela i da uporedis. Nije samo razlika u velicini dijagonale vec u onom najvaznijem u kvalitetu slike.

@ Forceptor
Sve je sam rekao Forceptor i vidi se da se covek razume u temu i zasto je izabrao i on isti model i velicinu. Drago mi je da do sada niko ne istice neki bitan problem za proslogosnju W seriju vec samo razmenjujemo iskustva i profile za kalibraciju.

Na ovom sajtu je drugi po redu najbolji TV za 2014. god. odnosno prvi HD, jer je prvi na listi UHD.
 
Poslednja izmena:
djalex kolko vidim najcesce stradaju Sc Sd Su ploce i kolko mogu da procitam na ovim stranim forumima popravke su moguce e sad ako mogu amerikanci da poprave sto ne bi mogli i mi
 
djalex kolko vidim najcesce stradaju Sc Sd Su ploce i kolko mogu da procitam na ovim stranim forumima popravke su moguce e sad ako mogu amerikanci da poprave sto ne bi mogli i mi
Malo znam, licno bi preporucio svakom da se obrati samo na sdrese 2-3 najbolja servisa u BG-u ako neko ima problem sa plazmama bilo koje marke.
 
Da li si mozda probao Sony CMU-BR200 na svoj TV?
 
Da li si mozda probao Sony CMU-BR200 na svoj TV?

Nisam, nemam tu kamericu jer kosta oko 85-100 evra na zapadu, kod nas ide i do 110 evra. Ipak kvalitetna web kamerica, koju vec imam za PC, mi vrsi posao za PC naravno. Za to je ipak potrebna malo i intimnosti prilikom video poziva, sto za TV koji je u dnevnoj sobi se ne moze reci. Naravno da mi je neko pokloni probao bi je ali kazem izuzetno retko bi je upotrebljavao i skupljala bi povrsinu. Izgustira se to brzo. Mada ako bas nekom bas treba nek je nabavi. Nije jeftina. 3D naocare komad se prodaje 50-55 evra a touch daljinski koji se ne dobija kao standardna oprema cena je oko 45-50 evra. Pricam za cene u maloprodaji u Nemackoj ili Austriji.
 
Jesi uzeo i taj touch daljinski? jel vredi?
 
Nazad
Vrh Dno