Šta je novo?

Nokia Here Maps - Free

E odlicno. Znaci da ne zaostajemo puno na tom polju, (osim sto nam fali live traffic).
 
Moje iskustvo sa ovom aplikacijom je lose. Prvom prilikom kad me ne bude mrzelo instaliracu i iGo. Naime, isao sam skoro na odmor na Lefkadu. U Srbiji me je 2 puta lose navigirala - jednom u Vladicinom hanu da skrenem sa nadvoznjaka u ulicu ispod nadvoznjaka ali preko ograde, drugi put kad sam hteo da skrenem ka manastiru Prohor Pcinjski me vodila skroz u krug bezveze. U Makedoniji je na kljucnoj raskrsnici zabola i nije mogla da nadje gps signal - ovo je mozda i do telefona, ali je gasenje/paljenje aplikacije resilo problem. Dok je u Grckoj, sve nakon sto sam presao granicu kod Dojrana pa do Jonskog mora, navigacija bila nepostojeca. Lokacije postoje, nalazi ih, ali ne moze nijednu rutu da proracuna. Problem je sto nema uopste mape na jacem nivou zooma, samo kad se odalji prilicno. Na samoj Lefkadi su postojali svi putevi ucrtani, i generalno blizu obale, ali kroz kontinentalni deo Grcke je podrska uzas. Predpostavljam da je sama mapa problem, ali nisam bas zadovoljan ni kroz Beograd jer mi neke kucne brojeve ne nalazi (da budem iskren posto nemam iGo pored, ne znaci ni da bi ih on nasao, ali mi je na starom telefonu sve nalazio). Kako god, iGO mi je mnogo bolji, steta sto ne moze na neki normalni nacin da se kupi vec moram da se mracim sa raznim instalacijama.
 
Pa nije bas za poredjenje here i igo...
Here je ipak free navigacija sa skromnim opcijama u odnosu na ove druge.
 
Sto se tice novog sada i borojeva tacno nekih brojeva nema, negde gresi na sitnim ulicama, ali isto tako i igo sa contrast mapama je gresio na drugim mestima i brojevima.. za grcku neznam

sto se tice opcija igo ima vise ali obicnom korisniku realne ne treba vise
 
Samo sam izneo svoja iskustva. Ne kazem da je treba izbegavati - naprotiv, i dalje je koristim. Samo ne moze kada bas zatreba da se covek osloni 100% na nju vec treba imati i alternativu.
Meni je i tako skrnava zavrsila posao, ali mi je dovoljno stvari zasmetalo da cu se vratiti na iGO prvom prilikom.
 
Ma kad si negde na putu najjednostavnije je da koristis here zakacis se negde na wifi i za par min. imas full navigaciju....
Al kad bi mogao da biram placenu navigaciju ja bih prvo birao sygic sa njom najvise volim da putujem.
 
A koliko bese Nokia platila kad su kupili navteq, preko 7 miliona? Sad ga prodali za 2-3 puta manju cenu...
 
1 - nakon sto sam presao granicu kod Dojrana pa do Jonskog mora
2 - Lokacije postoje, nalazi ih, ali ne moze nijednu rutu da proracuna.
3 - iGO mi je mnogo bolji, steta sto ne moze na neki normalni nacin da se kupi vec moram da se mracim sa raznim instalacijama.
1 - Uh, pa što si išao na Dojran, ako ti je cilj Jonsko more?
2 - Čisto da proverimo: kada si skinuo mapu Grčke?
3 - iGo jeste svakako bolji, a ako hoćeš normalnu instalaciju i automatsko apdejtovanje aplikacije i mapa, onda možeš da kupiš Sygic ;)
 
3. Drugar je kupio Sygic i otisao na slicno putovanje (do Krfa) tako da cu ga pitati za utiske.
2. Maksimum 7-10 dana pre puta, kada sam i instalirao Here.
1. Isao sam do tamo 2 dana tj hteo sam da prespavam u Dojranu, na kraju sam prespavao u nekom selu sa grcke strane jer sam ubo dan kad je bio neki festival pa u Makedoniji nije bilo nigde slobodne sobe. Pre toga smo isto popunili dan tako da je namerno otegnut put :)
 
@ bakara: 2,8 milijardi, ne biliona ;)
 
I preko WiFi-ja ih skida jako jako dugo.
 
Ja sam sinoć baš skidao Nemačku i Austriju, maksimalnom brzinom je skidao, tj koliko može internet...
 
Mislim meni nece nikako da skida. Izbaci mi notifikaciju za update mapa, kliknem na update, nista se ne desava. Da li je zbog 3G ili ne nemam pojma. Vjerovatno bi clear data rijesio stvar ali ko ce vazda to...
 
Evo sada sam apdejtovao na tabletu preko wifia, ono nije nesto ekstra brzo, ali nije ni sporo. Pogledacu na telefona kako ide preko mobilnog neta

Edit: ide i preko mobilnog neta
 
Poslednja izmena:
Nisam uspio sve vase ranije postove procitati, ali me zanima, da li Here maps imaju ucrtane stacionarne kamere za brzinu? Probao sam navigaciju, radi dobro ali nisam primjetio ovu opciju?
 
Danas je je izasao update na google play-u, i uveli su srpski interfejs za aplikaciju, nije bas najbolje odradjeno, ali valjda ce da poprave nekad.
P.S. Da bi se koristio srpski i sam telefon mora da bude podesen na srpski jezik.
 
Mogu li mape da se downloaduju preko PC pa kopiraju na telefon?
 
Video sam pre neki dan Here auto na NBGD. Ide i snima. Da li nam to spremaju neki street view?
 
Opa, lepo zvuci.
Valjalo bi da i mi dobijemo ono sto ima skoro cela Evropa.
 
Koristio sam malo HERE za vikend i skroz je korektna navigacija.

Jedini problem koji sam primetio je da ne prikazuje tacno ogranicenje brzine vrlo cesto.
Sve ostalo cool.
 
Nazad
Vrh Dno