Šta je novo?

Nokia Here Maps - Free

Nema te opcije u pravom smislu :)

Primer: hoćeš rutu od Beograda do Niša, ali preko Užica. Ti onda uneseš rutu Beograd - Užice, a zatim Užice - Niš. Nije savršeno rešenje, ali ako ti ta opcija ne treba baš često, onda je, po mom mišljenju, ovo prihvatljivo rešenje.
Nema je ni u kakvom smislu!

Pazi sta predlazes ljudima, to kuckanje nove i nove destinacije svako malo DOK VOZIS moze biti opasno ...i samo nemoj reci da nisi tako mislio nego da si mislio da ce jedan kamiondzija stati na svakoj (via point) raskrsnici da dokucava novu destinaciju ...i to ponoviti x puta za jedno putovanje.
Kamiondzija je samo primer, a to nece uraditi ni niko drugi ako je normalan dokle god ima softver koji ga na to ne nagoni.
 
:laugh:
 
Pa nego kako :D
Al' moram da komentarisem tvoj prethodni komentar :d
Ako neko ide od tacke A do tacke B, znaci to su mu pocetna i krajnja tacka, ali ipak hoce da ode i do tacke X koja se nalazi izmedju A i B, (npr na tacki X je vozac cuo da ima mnogo dobro pecenje,pa zato ide tamo :d), on sigurno nece u toku voznje da menja rutu,nego ce ako vec ne moze da se postavi ruta A-X-B, jednostavno da stavi A-X, stigne, najede se pecenja, i dok je onako sav mastan :d promeni rutu sa A-X na X-B i nastavi dalje do odredista gde je ustvari i krenuo, sve ukupno 2 min posla... :)
 
Poslednja izmena:
To su rešenja primenom "štapa i kanapa". Here mape nemaju via opciju, i to je tako.
 
Tako je, desp. Onaj kome ta opcija treba često, ne bi trebao da koristi Here mape. Onaj kome ta opcija zatreba ponekad (meni je zatrebala možda 3 puta u prethodne 3 godine) neće mu smetati da ubaci prvo rutu A-X, pa onda X-B.
 
Treba probati zadati rutu u Here u iGO pa videti kako je koja navigacija odradila rutu. Meni je muka da napravim rutu na iGO navigaciji Subotica-Split preko Sombora-Osijeka-Đakova-B. Šamac-Doboj-Zenica-Bugojno-Tomislavgrad-Kamensko ..............Split.
Pokušaj da je kreiraš u iGO navigaciji. Problem sa via opcijom mi je bio što ako stavim grad onda me navigaciju stalno skreće u grad, a ne na obilaznicu oko tog grada. Neko rešenje je bilo da via tačku "bodem" negde van tog grada, vrlo mučno i komplikovano. Here mapa sama odradi tačno tu rutu kojom idem.
Možda bi kod druge rute bolja bila na iGO navigaciji, zato kažem probati i na jednoj i na drugoj (pa i na trećoj) je najbolja opcija.
Nikako ne stoji trvrdnja da je bilo koja navigacija najbolja ostalo je đubre.
 
^ Da, ima tih problema često. Npr. ako se postavi ruta Beograd-Budimpešta-Beč, garantovano vodi kroz centar Budimpešte. Ali opet se i to lako "ispravi"; postoje saobraćajni zanci i putokazi, ne treba baš uvek slepo slediti navigaciju. Tu via opciju nisam koristio 2-3 puta u poslednjih 5~6 godina. Meni jeste lakše da uradim ono sto je logički teže :); da ubacim od mesta A do B, pa kad sam u blizini mesta B, da onda promenim od B do C. Tako izbegnem da prođem kroz centar mesta B. Ali ja lično koristim navigaciju uglavnom po gradovima, pa mi te via opcije i ne trebaju.
 
Poslednja izmena:
ovo rješenje za međuodredišta koje je naveo wwwz ima smisla ako će se na tim međuodredištima stvarno stajati zbog radi nečega... ali, ja ih koristim iz drugog razloga... kad god pripremam rutu prvo podesim krajnju destinaciju, a onda pregledam detaljno kuda me navigacija vodi, zbog nesavršenosti mapa (pogotovo kod nas na brdovitom Balkanu) imam potrebu da izvršim korekcije rute postavljanjem među tačaka. Na iGo-u je to elegantno riješeno, klikne se na onaj plusić pa se odabere da na mapi odredim tačku, zumiram i lupim tačku na put kud hoću da me provede (nikakva adresa nije potrebna). Što je ruta duža ima potrebe za više ovih međutačaka. Vjerujem da se svima dešavalo da kad prolazite kroz neki grad (gradić) navigacija vas bukvalno "provuče" kroz sam grad, pa čak i kroz neke uličice koje su niđe veze, umjesto da idete lagano tranzitom (ovo se dešava bez obzira je li definisana najkraća ili najbrža ruta)...ili jednostavno hoćete da izbjegnete neka mjesta...kad Here bude ovo ubacila biće mi primarna navigacija, do tada iGo ima prednost...
 
Pa ovo je to, zar ne? Samo što ne kaže add to favorite već kaže Collect.
 
Collect mu dodje kao da igras igricu i skupljas skrivene poene[emoji12]
Ima li neki drugi glas,osim onog drvosece?
Cuo sam navodno da contrast prodaje tom tomu mape,da ji je tacno?
 
Poslednja izmena:
Aha, tacno je. :d
Propricale babe ovde na forumu jos pre vise od godinu dana i naravno nista od toga do danas. A najjaci argument je - eno na infostudu TomTom objavio oglas za jednog zaposlenog i to u Beogradskoj kancelariji. :d

To je sva i jedina argumentacija da ta kupovina treba da se desi pa ti vidi da li ces joj verovati.
 
^ Da, ima tih problema često. Npr. ako se postavi ruta Beograd-Budimpešta-Beč, garantovano vodi kroz centar Budimpešte...

Pa postavi rutu Beograd - Beč. Tada vodi obilaznicom oko Budimpešte. :p
 
MS je napravio masu drugih aplikacija za Android, sto bi izbacivao mape.
 
Zato sto bi onda njihova platforma imala ekskluzivu u vidu odlicnih mapa i navigacije..i zato sto je to MS, a nije bas da im se povecava naprasno udeo na trzistu
 
Zato su sada free,da skupe sto vise preuzimanja kako bi se bolje prodali.
 
Prevelik bi bio hate kada bi poceli da naplacuju mape, los poslovni potez.
 
Pa sad možemo da diskutujemo šta su sve bili loši poslovni potezi Nokije :D
 
Od licenciranja mapa, koje koriste drugi programi.
Da li bi platio here navigaciju, ne bi i to je moto kojim se vodi vecina ljudi, sto bi placali here kada u usa i zapadnoj evropi ionako svi koriste google maps na telefonima.
 
Poslednja izmena:
Zive od prodaje mapa OEM proizvodjacima (becker, garmin, itd), bing i yahoo maps, SAP, itd.
Licno mislim da postoji mogucnost da ih jabuka kupi pored svih navedenih...
 
Jos nam samo to fali..
 
Uz win telefon sam dobio i here drive+ aplikacju, aplikacija je Ok jedino me nervira što se mape čuvaju na memoriji telefona umesto da mape mogu čuvati na SD kartici. Dok sam imao telefon koji je imao android koristio sam Sygic navigaciju i mogao sam da ih prebacim na SD karticu da mi ne zauzimaju mesto na samom telefonu.
 
Zar ne može? Trenutno nemam WP pri ruci, ali mi se čini da može.
 
Nazad
Vrh Dno