Šta je novo?

Nokia Here Maps - Free

Ja sam morao istu proceduru sada da prodjem i imam sada srpski u opcijama. Neverovatna glupost
 
Kliknete na drive u onom slide out meniju pa settings i ima srpski, bez ikakvog brisanja

Posle toga se pojavi i u maps iako mi ga prvo nije pokazivao.
 
Probao i to i na taj nacin ga isto nije bilo. Jedino sto je upalilo je ovo sta sam napravio. I to je prvi veliki minus, al dobro, beta je, sredice to sigurno....
 
I ja sam morao clear data da uradim da bi dobio srpski...
 
Radi HERE ok, ali mi je ružno što u drive i navigation režimu, taskbar i (onaj gore) bar su preveliki i gutaju veliki deo ekrana. iGo ima mnogo lepše urađen prikaz.

Može li se ovo smanjiti ili gurnuti u ćošak?
 
Poslednja izmena:
Radi HERE ok, ali mi je ružno što u drive i navigation režimu, taskbar i (onaj gore) bar su preveliki i gutaju veliki deo ekrana. iGo ima mnogo lepše urađen prikaz.

Može li se ovo smanjiti ili gurnuti u ćošak?
To i meni smeta, ali nisam našao da može da se promeni
 
Sinoc sam probao navigaciju sa srpskim jezikom, nije lose, mada je Nevena na Igo mnogoo bolja. Zna i s vremena na vrijeme Here da zabaguje, kao sinoc na kruzni 5 sek je prikazivao da sam u kruzni iako sam izasao iz njega davno.
 
Meni se srpski odmah pojavio u Settings/Navigation/Voice navigation, posle najnovijeg apdejta.
 
Poslednja izmena:
Imao sam mape skinute ba memoriju telefona, pa sam samo u app promenio na sd i morao sam sve da skidam ponovo. Sad ne znam dal su one mape ostale negde na internoj
 
Mene nesto skidanje srpskog zeza, pise da je 5mb, imam slobodno 360mb, i kad hocu da skinem pise da nemam dovoljno memorije.... :trust:
 
Ako jesu, here folder za mape je pod device/data/data/com.here.app.maps
 
Jel moze neko da nadje taj fajl sa srpskim jezikom u telefonu,pa da izbaci link da moze rucno da se ubaci,posto mi nece iz aplikacije? :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam, neće da me locira ako nemam net, a i navigacija slabo, samo mi iscrta liniju od starta do cilja
 
Meni ne, tj kada sam iz same app uradio clear cache ili kako se vec zove, nista se nije desilo. Tek kada sam uradio clear data u listi app i ponovo pokrenuo istu pojavio se srpski izmedju ostalog. Glupost...

Takođe. Ovo je rešenje.
 
Ne kukajte mnogo. Ovaj HERE je beta. Kada ukinu to beta, pa ako i dalje štošta škripi, e tada ćemo ih izogovaramo.
 
Ma samo da ne ukinu ovo da je besplatno i na Androidu, ovo je sitan (u ovoj fazi i nebitan) bug. :)
 
I ja se bojim da nebeta neće biti free. Mi im dođemo free testeri.
 
Zadnjih par dana sam se dosta vozikao uzduž i popreko po Srbiji i između ostalih android navigacija koristio sam i HERE navigaciju i mogu reći da sam stekao prilično pozitivan utisak o ovoj navigaciji. Konkretno u slučaju nekih adresa koje nisam mogao da nađem ili lociram dovoljno precizno na ostalim navigacijama, HERE navigacija me je uspešno dovela bukvalno do kućnog broja. Pošto navigaciju uglavnom koristim po inostranstvu mogu da predpostavim da još bolje radi preko (tj. ima preciznije mape) nego u Srbiji.
Sa nestrpljenjem čekam non-beta verziju HERE-a.
 
Al ume da zavuce u zabranjen smer po Beogradu samo tako.
 
Oni kao imaju neki sistem za prijavu tih gresaka. Ja sam pre par meseci prijavio neku gresku na mapi (deo ulice koji ne postoji blizu 30 godina), ali jos nista nije promenjeno.
 
@desp
Izašao update za naše mape, upravo skinuo, proveri da li su popravili :D Inače ažuriranja mapa mislim da objavljuju na kvartalnom ili polugodišnjem nivou.

edit: sada je mapa Srbije 228.8 MB, pre je bila 219
 
Poslednja izmena:
Ja ne uspevam da promenim storage u Memorijsku, je l' uspeo neko da uradi ovo na KitKat-u?
 
Možda je do Jiayu, na F1 radi :D
http://forum.benchmark.rs/showthrea...re-Maps-Free&p=4068455&viewfull=1#post4068455
a37523d7f664be2cb9234b7cba8b8cf3.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ne može ni Jiayu baš u svemu da bude superiorniji od Coolpada, evo baš sam se sad igrao sa Google Cardboardom, šteta što Coolpadovci nemaju tu privilegiju zbog nedostatka gyroscope-a [emoji14]

Šalu na stranu, koliko ti particija ima fon? Na mom trenutnom romu imam imam 3gb za aplikacije i 10ak gb za podatke + 32gb MICROSD, a kad u Here Maps kliknem na Storage Memory, ne dešava se ništa, izgleda da je Memory jedina opcija...
 
Samo memorija telefona i sd kartica.
 
Nazad
Vrh Dno