Šta je novo?

Nokia Here Maps - Free

koliko znam samo samsung ima ekskluzivan dogovor sa nokiom za ovo. ostali mogu da se promuvaju na mufte, a sumnjam da će baš na noname kinezu da radi.
 
Radi na S1+ na 4.4.4.
 
Radi i na noname kinezu sa 4.2 androidom
 
Promenili su da stiže za Android u principu, koliko sam pročitao.
 
Bi li neka dobra duša upload tu novu verziju na neki sajahat i šerovala linAk? PS veli da nije za moju country. Traži li i dalje pozive ka specijalnim brojevima u permissions?
 
Here (pun intended) you go

Kod:
http://www78.zippyshare.com/v/27862098/file.html
 
Meni na zalost laguje na sony xperia e telefonu. A i ovo malo sto sam probao pokazuje da ima moju ulicu i broj, ali me vodi u ulicu paralelenu mojoj, koja nema ni slicno ime.
 
Kod mene na SOny Z1 copmact je juče do Segedina i nazad radilo lepo. Dakle, za sada dok je Beta, free je za sve Android korisnike.

A onda sam dok sam ček'o na granici u povratku, čačkam, i uključim sa karte čuvaju na sd kartici a ne u internoj memoriji. Kaže lepo, alikacija će se resetovati. I od onda nema mapa u telefonu. Na map listi pokazuje da su u telefonu, ali ne vide se... Čačkaću dalje.
 
Sinoc sam je probao po PG, izgleda da su ispravili bagove koje je prije imala, radi sasvim fino, pored Iga i nju cu zadrzati.
 
Danas sam u Nišu ukljucio Here navigaciju i zadao kao cilj Beograd.
Nikad lošije rutiranje nisam imao. Sve vreme je pokušavao da me vrati na svoju početnu rutu preko centra grada, pa odatle da idem na autoput. Čak i kada sam imao svega 500m do uključenja na autoput, vraćao me je na njegovu prvobitnu rutu, što je dalje za bar još toliko. Najgore od svega je što je pokušavao da me vrati na svoju rutu i preko nekih uskih sokaka i ulica kojih i nema.
U Beogradu sam i zadovoljan kako rutira, ali ovo u Nišu je bilo užas.
 
koji tip rutiranja si zadao?
 
Nis nije bas najsrecnije iscrtan sa here mapama, nezavisno od aplikacije. Mene 3-4 puta do sada ni iGo, ni Nokia Here nisu mogli normalno da dovezu i odvezu iz Nisa. Nepostojace ulice i losa lokacija (vozim se iscrtanom ulicom, a po navigaciji se krecem kroz zgrade) dosta cesto. Generalno, osim Beograda (ne znam za Vojvodinu), retko koji grad je iscrtan kako treba u Srbiji. U tim slucajevima mi navigacija sluzi samo da mi pokaze gde sam otprlike i gde (otprilike) idem. ( :
 
Pomalo iznenađujuća vest stiže iz finske kompanije, a ona glasi da Nokia više neće ažurirati HERE aplikaciju za mape i navigaciju za Windows Phone operativni sistem. Međutim, postoji i razjašnjenje a ono kaže da, iako je originalno kreirana od strane Nokije, podaci mapa su sada licencirani od strane Microsoft-a koji će sada ažurirati ovu aplikaciju umesto Nokije. Sa druge strane, Nokia nema planova da napusti HERE aplikaciju za mape već će se preseliti na drugi teren, što je pre nekog vremena već počela da radi. Kompanija već ima Android aplikaciju, a pokrenuće i novu HERE aplikaciju na iOS platformi početkom sledeće godine. Windows Phone verzija aplikacije, sada je u potpunosti pod kontrolom Microsoft-a.





http://www.benchmark.rs/vesti/nokia_prekida_razvoj_here_mapa_za_windows_phone-53758
 
kakav cirkus su oni napravili sunce ti.........
 
Danas sam u Nišu ukljucio Here navigaciju i zadao kao cilj Beograd.
Nikad lošije rutiranje nisam imao. Sve vreme je pokušavao da me vrati na svoju početnu rutu preko centra grada, pa odatle da idem na autoput. Čak i kada sam imao svega 500m do uključenja na autoput, vraćao me je na njegovu prvobitnu rutu, što je dalje za bar još toliko. Najgore od svega je što je pokušavao da me vrati na svoju rutu i preko nekih uskih sokaka i ulica kojih i nema.
U Beogradu sam i zadovoljan kako rutira, ali ovo u Nišu je bilo užas.

Imaš opcije za najkraće, balance i najbrže rutiranje a možeš da isključiš da te vodi neasfaltiranim putevima, putevima koji se plaćaju itd...poigraj se sa ovim opcijama pa vidi jel radi bolje?

Pozz
 
Sada sam postavio tu polaznu tačku u softveru na telefonu i na računaru (here.com) i dobio različite opcije. Na računaru je izbacio dve rute (na slici priloženo); ona koju je označio kao "Best" i koja je tu izabrana, to je ruta kojom sam ja vozio. Druga ruta ide kroz centar grada.
Na telefonu postavlja samo jednu rutu - rutu kroz centar grada, koje se "tvrdoglavo" drži čak i kada sam praktično pred samim uključenjem na auto put.
Biće da je do samog softvera; još uvek je beta.

here.com.jpg
telefon.png
 
Hm - a na telefonu ako izmenjaš opcije fastest, balanced i shortest jel ima promena?

Pozz
 
Da, obično ponudi nekoliko opcija rute.
Konkretno za ovaj slučaj daje samo jednu jedinu rutu (onu na sličici). U postavkama "Route options" sve je čekirano osim "Unpaved roads".
Probaj kod tebe na telefonu; postavi polaznu tačku ul. Tome Roksandića (npr. broj 5), Niš kao start, Beograd kao cilj.

Edit: Na računaru (here.com), u zavisnosti od ciljne adrese u BG, pokazaće ili neće pokazati dve rute. Mogu da budu prikazane obe (kao što na sličici koju sam postavio), ili samo jedna- ona koja NE ide kroz centar Niša. Jeste čudno, ali tako je, nekoliko puta sam probao sada.
 
Poslednja izmena:
Jest...međutim po here.com je 1min razlike, a pitanje na koliko je baždaren na telefonu da pokazuje alternative ako je zanemarljiva razlika... Po ovome "tera" na višu klasu puta što je opravdano. Ali opet kroz centar je gužva a on to ne zna. Kad bi pratio putokaze isto bi naišo kroz centar... Bilo bi super da je dao alternativu pa da biraš. Biće valjda.

Pozz
 
Poslednja izmena:
Ma pratio sam znakove... zato me i iznervirao :)
Oba bulevara imaju po dve trake u svakom smeru. U onom što ne ide kroz centar (Bul.Nikole Tesle) mislim da je ograničenje 60km/h i nema gužvi. U onom kroz centar ima i posebnih ograničenja zbog škola i ležećih policajaca... Teško da je to viša klasa puta.
 
Poslednja izmena:
Au, što je smešan ovaj kompjuterski engleski glas :) Pa, kad još čita imena naših ulica :)

Sve u svemu, Here navigacija radi OK i za sada je vrlo zabavna :D
 
Meni danas stigao update.. Ima srpski muški glas. Jel to novo?
 
Jeste, neki dan srpskog nije bilo
 
Ja dobih update ali srpskog glasa nema.
 
Stigao stigao, samo probaj da stopiraš aplikaciju, obrišeš keš i pokreni ponovo ...
 
Ma nema. Dal sam lud jbt[emoji1]
 
Nije ni meni pokazivalo. Sad sam usao u app settings i uradio clear data, da obrise sve mape, glasove itd i tada kada sam usao u app se pojavio i srpski. Glupo je sto sam sve mape morao da obrisem i sve posle ponovo da skidam i podesavam.
 
Meni ne, tj kada sam iz same app uradio clear cache ili kako se vec zove, nista se nije desilo. Tek kada sam uradio clear data u listi app i ponovo pokrenuo istu pojavio se srpski izmedju ostalog. Glupost...
 
Nazad
Vrh Dno