Šta je novo?

Nokia Here Maps - Free

Samo jos da dodaju waypointe...
 
Na koju foru mogu da izaberem drugu rutu od one koja je predlozena?
 
Kada ti "izbaci" na ekranu dvije ili vise ruta onda jednostavno u donjem dijelu ekrana gdje pisu podaci o trenutnoj ruti povlaci lijevo - desno i rute ce biti mijenjane.
 
Na lumiji 640 to sto predlazes nece da moze.
 
Samsung Galaxy Tab 2
Ovako to izgleda kod mene.

HereRute.jpg
 
To sam ja strelice dodao da se vidi u kojem dijelu se povlaci lijevo - desno.
 
Aha, ok. Hvala.

Edit:
Radi, hvala.
 
Poslednja izmena:
I dalje sam prilicno zadovoljan HERE mapama.

Ali, rekalkulacija rute na duzim deonicama, znaci ne grad, nego prav put je katastrofalna.

Ukoliko krenete u pogresnom smeru, on ce da navodi 1-2-3 kilometra, dok ne kaze okrenite se, tj da se okrenete u pravom smeru.
I to su neki putevi sa jednom trakom, znaci nema obilazenja i kruzenja.
 
Edit na post iznad :)

I igo radi isto. Znaci ako krenete pravim putem, bez skretanja na primer magistrala u suprotnom smeru, on ce voziti kilometrima do prvog okreta. :)

Dobro covek mora bas bas da..pogresi.. da mu se to desi da ide kilometrima u suprotnom smeru, ali sam mislio da je neki glitch :D
 
Navigacika radi po takvom sistemu, racuna gdje je sledeca ulica da se okrenes, ako je nema ima da vozis ako treba i 20km u tom pravcu. Medjutim meni se na Igo desilo nesto drugacije jednom, kad sam isao pud Srb htio sam da idem preko Bioca, Mateseva, Andrijevice i da se ukljucim na Berane, ali u zadnjem trenutku sam odlucio da idem "normalnim putem" i poslije nekih 100m oprilike ima neko vece prosirenje gdje se nalazi neko ostrvo i Igo je tu vidio sansu da se okrenem i da se vratim nazad. Prilicno sam se iznenadio. Inace je Here jako korektna navigacija i svidja mi se sistem sto se mape lako skidaju, i sasvim su ok. Iako su pud istocne Srbije u neka sela dosta lose uradjene tj nisu odavno azurirane. I najveca mi je mana Here navigacije sto nema medjutacke (waypoint) jer kad idem na duzi put preko 600km zna nekad da me provuce kroz mala mjesta gdje su putevi ocajni da poslije toga mogu prodat auto, pa iz toga razloga volim te medjutacke da ja biram putanju iako je duza na nekoliko km.

I primijetio sam kod Here da nekad zna da zabaguje tj da mi ne pokaze plavu liniju kuda da idem nego se vidi samo strelica kuda idem ? Je li neko imao ovakav problem?
 
Instalirali smo zena i ja na mob telefone Here pre 20dak dana pred put u Grcku i prilicno smo zadovoljni kako nas je sluzila. Autoput na Kasandri je prepoznala za razliku od Renoove originalne navigacije u autu cije mape dodushe nisu menjane od leta 2014god.

Meni je dosta znacila pogotovo nocu sto graficki na disleju pokazuje put dosta u daljinu pa smo znali da li i koliko teskih krivina ima u narednih ~ 500-600metara puta , dok je fabricka prikazavala skoro duplo kraci graficki prikaz puta.

P.S Na drugom autu je 1.vlasnik od koga smo ga kupili ugradio All in one multimedijski uredjaj 2010godine(kineski ali odlican ) i na njemu je koliko vidim sada ocitavajuci SD Karticu IGO 8 ali su mape iz 2011godine (u foderu Map - Serbia.fbl 6050kb , u folderu Building - Serbia 1150kb i Serbia Petrol 827kb , u folderu POI - Serbia 1830kb). Kako da updejtujem mape barem Srbije, jer na ovim nemam ni Pupinov ni Most na Adi, kao ni obilaznicu oko Bga? ( mislim da kada se pali uredjaj da pise nesto Win Cee tako nesto , ako je bitno)
 
Šta se dešava sa Here aplikacijom u zadnje vreme?
Em neće da se otvori, em je spora užas, em baguje. Ranije je radila extra na mom S5.
 
Da skines noviju "Here WeGo" ?
 
Wow al si mi pomogao. Pa naravno da imam tu novu verziju
 
Pa postojala je mogucnost da nisi instalirao novu verziju, cak si i u imenu izostavio WeGo pa je moja sumnja i bila opravdana...
Nemoj da se ljutis.
 
Danas trazio neki broj u Bulevaru kod Liona i i nije mogao da izbaci. Ne samo taj neki skoro svaki broj na parnoj strani u tom delu Bulevara. Sramota.
 
Da li se još nekome događa da HERE odjednom sam od sebe odluči da kao "Mamorija za skladištenje" prestane da gleda mem. karticu, već se prbaci na "Interna".

To mi se sada baš često događa. I onda odjednom kao, nema mapa, nema glasa... Ok, kada mu opet kažem da pređe na karticu, nađe on mape. Ali baš smara. Ponekad se to desi od prepodne do poslepodne. Danas sam se normlano navigirao do ručka. Posle pauze, kaže mi da nema off line mapa. A ja u romingu...
 
HERE mape sam imao prvo na Nokiji.
Sada na Note 5 instalirao i rade OK, ali me smara što na ekranu ne postoji Info o vremenu dolaska i preostaloj kilometraži. To je na Nokiji default.
 
Pa podesi da to prikazuje, treba ti manje vremena nego da napišeš post o tome ;)
 
Pa zašto sam i ne videh opciju. Mislio sam da ne postoji
 
Šta je bre sa aplikacijom? Neće sa radi već 2 dana. Probao update, uradio reinstall I opet ne radi. Dobijam ovaj error stalno

f66370bfbe3b4d86918ec7ffdd1bdcf5.jpg
 
Sve kako treba, upravo probao...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Potrebno je prebaciti aplikaciju na offline da se ovo ne bi dešavalo
 
Radi samo do dela kada treba da krene navigacija.
Ni meni ne radi.

7296d4f492b946739caab2a1bc4c0141.jpg


Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno