Šta je novo?

Nokia Here Maps - Free

Zlatan_ibro

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2014
Poruke
479
Poena
155
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
PRIME B450M-A II (AM4)
RAM
16GB DDR4
GPU
AMD Radeon RX 6600 8GB
Storage
Samsung SSD 870 EVO 1TB, KINGSTON SNV2S500G, WD Elements 25A2
Mobilni telefon
IPHONE 14 PRO
Pristup internetu
  1. Optički internet
Na kom telefonu?
 
Jel ostaju dl mape sačuvane, ili moram nakon svake instalacije nove bete , ponovo da skidam?
 
Ja sam samo "pregazio" prethodnu verziju i sve radi OK!
 
krastavac, ja sam deinsstalirao i ponovo skidam mape. Ostali su folderi od prethodnih verzija i na internoj memoriji i na sd kartici.
 
Cekaj,jel za ovo treba neki program da se instalira,mislim ako su ovo samo mape...Ili je ovo komplet resenje?I zasto kazes da extra radi sa "offline" mapama?Dali ovo radi i online?
 
Ovo je samo program bez mapa.
Meni nece da skine mape, tako da meni ovo ne radi.
 
Da, normalno radi online, ucitava mape, ako skines mapu moze i iz off-a da radi navigacija, brza je i precizna, a meni ne radi download sekcija za glasovno navodjenje, pa jedino to mi fali, mana su neke ulice u koje je zabranjeno skretanje iz odredjenog pravca u mom kraju kraju za koje znam da druge navigacije obilaze
 
Samsung Galaxy S3, skinuo, instalirao i sve radi. Osim direktoriuma za jezike gde ne vidim srpski, ali sa engleskim radi. Potrebno je dowloadovati mape i onda radi i offline. Sve ono već viđeno na LUMIAMA i WP telefonima. Navigacija nije loša, mape su HERE(nekadašnji NAVTEQ) te su jedne od najdetaljnijih za Srbiju. Nema označenih jednosmernih ulica, ali je detaljnost mapa solidna. Vredi je imati instaliranu na Androidu kao rezervnu navigaciju, a zna se koje su glavne... to je neka druga priča.
Moje SUBJEKTIVNO mišljenje, nakon isprobanih svih navigacija i dugogodišnjeg korišćenja GPS-a na telefonima, od 1 do 10 jedna 7-ca.
 
Po meni je Here vec dugo najbolji navigacioni softver, jedino sto je ranije bio samo za Nokia uredjaje. Pa moja matora Nokia 5800 ima Here navigaciju koja radi bolje i 3x je funkcionalnija nego iGo navigacija na par mojih Android (3x jacih) uredjaja. Ako bude dobar kao i na Nokia-ma, definitvino ce mi zameniti iGo. Upravo ga isprobavam na Asus HD7 i za sada sve radi OK.
 
Here mape su u uvom trenutku losije I od tomtom I od topmap mapa kada je Srbija u pitanju I pokrivenst adresama.
...a Nokia Here Maps kao i Nokia Drive na WP radi samo sa Here mapama - je li to benefit ili nedostatak u odnosu na iGO?
U iGO-u je moguce praviti ozbiljne intervencije u vezi GUI - a u Nokii?
iGO ti pokazuje naziv ulice kojom prolazis - a Nokia?
iGO ti pokazuje I broj u ulici pored koga prolazis - a Nokia?
iGO za gloasovno navodjenje na srpskom koristi prelepi Nevenin glas - a Nokia?
iGO daje mogucnost svakoraznih podesavanja zoom-a - a Nokia?
iGO ...driver alerts, saveti za kamiondzije, parking u blizini odredista, waypoints, multicolor alternativne rute, predefinisane rute... - a Nokia?

Khm, khm - ne znam vise napamet :d
 
na HTC desire x koji je vec poprilicno bajat model, ove mape rade sasvim solidno. jedino je bas nezgodno kad mi cita ulice na engleskom, nista ga ne razumem. ali meni konkretno radi odlicno, cak u nekim segmentima i bolje nego igo...
 
Here mape se najcesce azuriraju, a koje su trenutno najbolje za Srbiju ne znam, i na iGo-u koristim Here mape, a razlika nikad nije bila nesto velika. Intervencije u vezi GUI-a nisu moguce, a nisu ni potrebne, opet je 3x logicnije i preciznije nego iGo. Pokazuje i Nokia imena ulica, brojeve ne. Mada ovo za brojeve moram da vidim, nikad nisam ni probao. Postoji zenski glas i za Nokia-u, ali jos nije na beta verziji, imam na telefonu. Ne znam na koja podesavanja zoom-a mislis. Ovo ostalo sto si naveo postoji i na Here softveru.

Pride je besplatan i radi mnogo tecnije i preciznije od iGo-a. Radi korektno i na najslabijem hardware-u.
 
Imaju manje opcija od iGo navigacije, ali Here softver se brže učitava na telefonu i UI mi je jednostavniji za korišćenje.
Tako da iGo koristim kada sam u inostranstvu, dok ne nabavim tamo lokalnu sim karticu.
Za ostale situacije (u Srbiji i Bg), pored google maps, Here sve vise koristim.
 
Ja ne mogu da se ulogujem sa postojećim HERE/Nokia nalogom. Naravno, logovanje kroz browser radi.
 
Ja ne mogu da se ulogujem sa postojećim HERE/Nokia nalogom. Naravno, logovanje kroz browser radi.


Ja se logovao svojim hotmail account-om i sve proslo kako treba.

Sto se tice prikaza broja ulice i to lepo funkcionise ,barem meni pokazuje u mojoj ulici gde se nalazi taj broj.

Ali testiracu kada krenem negde kako daje zvucne signale i kako se ponasa u saobracaju.
 
Here mape se najcesce azuriraju...

...svaka 3 meseca a TomTom kvartalno - to je baš najčešće?! Istina je da se Here a i TomTom mape update-uju svaka 3 meseca a da se Contrast/Topmap nisu updateovale još od 3 kvartala 2012. ali je tačno i da su Contrast/TopMap još uvek znatno bolje pokrivene adresama u Srbiji!

... a koje su trenutno najbolje za Srbiju ne znam...

...zato ja znam i napisao sam gore - TopMap a njih koristi od svih navy apps samo iGO ...na temi http://forum.benchmark.rs/showthread.php?245249-Android-navigacija-i-mape/page143 smo to apsolvirali negde od treće nedelje avgusta.


...Intervencije u vezi GUI-a nisu moguce, a nisu ni potrebne...

...Slažem se, nekim ljudima je sasvim OK windows media player i to bez eksternih kodeka - šta će im x264 video, šta će im flac ...šta će im bilo šta što drugima treba ...takvim korisnicima VLC ili Pot player samim tim nisu bolji od WMP.

...opet je 3x logicnije i preciznije nego iGo...

...Još samo da pročitamo na osnovu kog kriterijuma si to zaključio,

...Pokazuje i Nokia imena ulica, brojeve ne. Mada ovo za brojeve moram da vidim, nikad nisam ni probao...

...Govoriš o nazivima ulica ispisanim po sred mape a ono što sam ja naveo kao prednost iGO-a je prikaz naziva ulice a i samog broja u izdvojenom polju - nečemu što bismo mogli da nazovemo status barom ...Here maps to nemaju! Ima drugih navigacija sem iGO-a koje prikazuju naziv ulice kojom se krećeš ali nijedna sem iGO-a ne pokazuje i broj. I nemojte ovaj iGO-ov feature brkati ni sa sposobnošću HereMaps da odvedu do željene adrese jer da tu mogućnost nemaju to onda i ne bi bila navy app.


...Postoji zenski glas i za Nokia-u, ali jos nije na beta verziji, imam na telefonu...

...a kakve to veze ima sa Neveninim glasom? To što imaš je jako loš i ružan ženski glas na nekom drugom a ne srpskom jeziku. A Nevenin glas je prelep, 100% profesionalno urađen i znatno bolji i od prvog sledećeg najboljeg a to je Tomin takođe za iGO.


...Ne znam na koja podesavanja zoom-a mislis...

...Samo na iGO-u (i u slabijoj meri u Navitelu) to i možeš da vidiš. ;) Radi se o raznoraznim prilagođavanjima zoom-a pomoću kojih možeš da postigneš da ti npr. mapa bude u Full zoom-in sve do recimo brzine od 40Km/h a da onda polako u zavisnosti od rasta brzine kretanja odlazi u zoom-out. zašto je ovo dobro? Pa zato što ti je pri većoj brzini kretanja potrebno šire vidno polje. Takođe se mogu fino podešavati i uglovi kamere (takođe u zavisnosti od brzine kretanja npr.) što je misaona imenica za ostale navy apps. Ovo sa zumom i izdvojenim adresama pored kojih prolaziš čini da u iGO-u skoro nikad i nemoraš da zadaješ rute ...znaš gde je ulica i samo bacaš pogled kad ćeš naići na željeni broj.

...Ovo ostalo sto si naveo postoji i na Here softveru...

...jedino ako ti nemaš neku posebnu aplikaciju, ova koju sam ja skinuo sa GP nema ama baš ništa od toga!

...Pride je besplatan...

...u pravu si i to je jedino u čemu si u pravu u celom svom postu. Tu prednost Heremaps nad iGO-om bih stvarno i ja želeo da vidim na iGO-u :)


...i radi mnogo tecnije i preciznije od iGo-a...

Ponavljaš se i to opet bez navođenja kriterijuma ...a ja čekam jer sam pun protivargumenata ;)

Radi korektno i na najslabijem hardware-u.

...koji je to najslabiji hardware? Kako ćemo porediti ako ne napišeš i to?
...evo najslabiji hardware na kome je meni leteo iGO je HTC Touch Cruise sa CPU 400 MHz i 128MB RAM ...i to windows mobile fon na koji sam nabacio tada aktuelni Froyo i tada aktuelni iGO MotoNav ...taj fon je i dalje ispravan i negde je po ćoškovima sa instaliranim iGO Primo 2.4 koji takođe leti na njemu.

@Stjepan_Zarez ne znam koliko se može pouzdati u tvoje stavove obzirom da si u zadnja 4 meseca promenio 4 favoritna navy programa i uvek je onaj koji si u tom trenutku koristio bio najbolji?! Da te podsetim, prvo je bio Navigon, pa Sygic, pa iGO i sad HereMaps - još malo je ostalo do isteka meseca pa me živo interesuje koja će aplikacija biti najbolja za koji dan :d
 
@Stjepan_Zarez ne znam koliko se može pouzdati u tvoje stavove obzirom da si u zadnja 4 meseca promenio 4 favoritna navy programa i uvek je onaj koji si u tom trenutku koristio bio najbolji?! Da te podsetim, prvo je bio Navigon, pa Sygic, pa iGO i sad HereMaps - još malo je ostalo do isteka meseca pa me živo interesuje koja će aplikacija biti najbolja za koji dan :d

:D Nisam bas tako ali eto, nemoj izvrtati. Nisam proglasavao ni jednu nav kao najbolji a ni najgoru, samo one koje se meni svidjaju, a sve mi se svidjaju (neke vise neke manje) te sto si nabrojao osim iGOa sto ne znaci da (nekome) ne valja. Najbolje mi lezi Here Maps za sada kao sama aplikacija, organizacija (instalacija, skidanje mapa i tako), UI i sve to. Ne opterecujem se toliko navigacijama, stavio sam je tek da s nadje da nekad mogu mapu pogledati ako zatreba i uraditi poneku rutu. Nikad se nisam oslanjao samo na navigacije, vise na onu klasiku da pitam nekoga ako zalutam.

Instaliram fino Here Maps i sve je tu, ne moram tragati za novim mapama, podesavati nake rezolucije, gledati koja verzija radi na mom telefonu i sl. A jos je i Beta, upeglace oni ovi za koji mjesec, bice kao i na WP.

Navigon - cijenim ga najvise zbog redovnog azuriranja mapa, lake instalacije, iako sam program nije nesto...
Here Maps - rekao sam vec
Sygic- laka instalacija, mape lako dostupne (sa njihovih servera, provjereno i uvijek dostupno, bez ikakvih skidanja sa torrenata i hostera, ogranicenja i cekanja), bogate mape sa dosta POI-a

Pratis razvoj, changelog svih ovih appova u smislu da mozes skinuti noviju verziju i instalirati, a iGO koristis neku zakrzljalu iz 2012/2013 godine sa nekom Frankenstajn verzijom. Pa ako ti nije bitno koristiti novije, zasto se ne vratis na stari Ginger Android i on radi dobro nego uvijek ganjas novije :) Ili sto ne koristis Windows XP itd itd.
Kad ocjenjujem neki program uzimam kompletno sve u obzir, a ne smao da li ima 3 broja vise na mapi i sl.
 
Poslednja izmena:
@marxista
Koristim iGo na Android telefonu, WinCE navigaciji i na tabletu, a imam Here na matoroj Nokia 5800 i na Lumia 520. Od skoro sam probao i Here beta verziju za Android. Ukratko, imao sam priliku da isprobam oba softera jako dobro.

Here (mislim pre svega na Nokia/MS uredjaje) ima meni (a i vecini s kojima sam imao priliku da uporedim) mnogo logicniji i jednostavniji interfejs. Meni (kao i vecini s ovog foruma) nije frka da koristim bilo koju navigaciju, ali pojedincima kojima IT nije jaca strana jeste frka. Here skapiraju mnogo brze, a ubacivao sam brdo navigacionog softvera do sada raznim ljudima. Meni je, recimo, Here logicniji od iGo-a. Znaci, nije tu u pitanju WMP interfejs vec jednostavno bolji interfejs. To sto iGo ima mogucnost za menjanje boja i ikonica mi nista ne znaci.

Sto se tice samih mapa, osim vecih gradova, nema potpuno tacne mape Srbije ni kod koga, tako da mi to malo bolje ovde, malo losije onde nista ne znaci. Vec neko vreme koristim Here mape i poprilicno sam zadovoljan mapama inostranstva npr. sto mi je dosta bitnije.

Ovo za brojeve i nazive ulica je lepa stvar koju Here mape nemaju, ali nije mi ni nesto znacajna. Slicno vazi i za zoom, mada sam zadovoljan i ovim na Here.

Sto se hardverske zahtevnosti tice, radi dobro na dual core Androidu sa 512MB RAM-a, znacajno bolje nego iGo. Radi odlicno na Nokia 5800 sa 128MB RAM-a (pride, verzija softvera nije mnogo matora). Radi brze od iGo-a na Asus HD7 tabletu.

Za Nevenu vec...

Videcemo kako ce Here za Android da se razvija, jos to nije Here kao za MS uredjaje, ali definitivno cu ga koristiti pre iGo-a. Subjektivna stvar, jednostavno su mi prednosti Here softvera znacajnije od prednosti iGo-a.
 
Poslednja izmena:
Pa lepo vam je odgovorio čovek, a vi odma napadate :D
Ne znam što imate potrebu upoređivati HERE navigaciju koja je još u BETA fazi (pričam za Android = više od 70% korisnika) sa drugim navigacijama koje su godinama na tržištu i koje su normalno mnogo bolje ...
HERE za android je super krenuo i odlično radi za sada, ali mu fali gomila opcija koje imaju druge navigacije ...

npr ovako na prvu loptu - odredište da se nađe kucanjem koordinata ...
 
Poslednja izmena:
npr ovako na prvu loptu - odredište da se nađe kucanjem koordinata ...

Moze i koordinatama - Kada kliknete u polje - Search jednostavno kucajte koordinate odredista u formatu -
geografska sirina - geografska duzina -
Npr. 44.85245 20.98726.
Znaci koordinate se ubacuju u decimalnim dijelovima stepeni odvojeni tackom a izmedu prazno.
 
Vidiš ja to nisam ni znao jer je interfejs loš za tako nešto, dok kod drugih navigacija bukvalno ne možeš da omašiš :)
 
Update mapa dostupan, sad mi ponudio update.[emoji106]
 
Joj lepote odmah iz aplikacije hop update pa koju god hoces mapu (svjeza), nema za*ebancije trazenja mapa, skidanje, kopiranje ovo ono. Nadam se da ce biti dostupna na Google Playu, ili da radi update app iz same aplikacije. :) Poslali mi email kao da su postali zvanicni za sve Android uredjaje.
 
Nije to update mape sigurno, nesto si se ti presao.
 
Ima neki update.
 
To je neki fejk update, iGO nije dobio.
 
Meni se ne sviđa što interfejs zauzima preveliki deo ekrana. Inače je ok, za većinu sigurno da ne treba bolja navigacija
 
Ako sada oni azuriraju mape trebalo bi uskoro i voice na srpskom...
 
Nazad
Vrh Dno