Šta je novo?

Outlook kalendar (exchange server)?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Hocu da dodam nalog na mac-u, yosemite, za outlook kalendar koji koristim na par uredjaja, da mi se sinhronizuje sa ostalim uredjajima. Ne znam sta treba da upisem u polje server?

screen-shot-2014-10-18-a.png
 
Server sa kog vuces mail. Meni je recimo owa.imefirme.rs... To imas na web mailu tj. uputstvo kako da konfigurises klijenta.
 
Treba mi server za outlook kalendar, ne mail. Na iPhone-u sam samo uneo user i pass. Isto i za iPad i windows phone. Nisam unosio nikakav server. Ovde ne znam sta treba da unesem.
 
Ja sam outlook kalendar povezao za exchange-om nekako... :p
 
Nemam privatni exchange server.
Nemam pojma oko ovoga sta i kako treba i moze.
Povezao sam iPad, iPhone i windows phone tako sto sam uneso user name i pass od outlook adrese koju sam otvorio i preko koje koristim kalendar i to radi odlicno.
Ne znam sta u polje server da upisem na mac-u da bi radilo isto. Probao sam m.outlook.com i m.hotmail.com i nece.
 
Problem je sa setovanjem sync-a u mail aplikaciji na računaru. Na mobilnim uređajima sync radi normalno ali na desktop aplikacijama ne radi, verovatno zato što niko ne bi kupio Exchange server. Nisam siguran da ćeš uspeti da namestiš Active sync iz te aplikacije eventualno probaj najnoviji Office for mac gde imaš novi Outllok. Ja ne mogu da probam jer nemam Mac....
 
Ok, ako neko provali da li moze ovo sto sam pitao, neka mi javi.
 
iOS exchange koristi activesync koji outlook.com daje besplatno pa zato i radi. OS X exchange koristi owa ili mapi konekciju, a to ne dobijas uz besplatni outlook.com email nalog. Potreban je nalog sa pretplatom, npr. Office 365.
 
Nazad
Vrh Dno