»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 127

Tema: Predstavljen novi Mac Mini 2014 - Vesti, poredjenje, predlozi

Member
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        4.225
        Citat Citiram korisnika: jopopo Pogledaj poruku
        Za to što si naveo je sasvim dovoljna Mini konfiguracija, zašto bi nešto menjao, dograđivao?
        1. Hadr disk. Imam već par godina ssd i svaki sistem leti a probao sam mini na 27" monitoru i otvarao je na primer MS Word pola minute do minut sa hardom koji se vrti na 5400 RPM, tako da mi je ssd obavezan.

2. Osnovna konfa - procesor. Drugi i treći post pod 7. Svuda je isti odgovor na netu, preslabo, preslabo, preslabo. Non stop neko odvraćanje od tog procesora. Moraću kada dođe kod nas osnovna konfa mini-ja da ponesem eksterni hard sa par Remux filmova i da probam u nekoj prodavnici.

3. Memorija. Znam da je 4 GB dovoljno za sistem ali bih ipak želeo da ima više iz razloga što ne znam koliko će biti potrebno kada izađe sledeća verzija posle Yosemite-a.

itd... (da ne nastavljamo sa 4k podrškom, neintegrisanom grafom zbog hardverske akceleracije...).

Member
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        1.482
      3. Moja mašina
        • CPU: Macbook Pro 13", 2.4GHz, 4GB, 250GB, nVidia 320M, sDrive, Aluminum Unibody
      4. Citat Citiram korisnika: makiacaveki Pogledaj poruku
        1. Hadr disk. Imam već par godina ssd i svaki sistem leti a probao sam mini na 27" monitoru i otvarao je na primer MS Word pola minute do minut sa hardom koji se vrti na 5400 RPM, tako da mi je ssd obavezan.

2. Osnovna konfa - procesor. Drugi i treći post pod 7. Svuda je isti odgovor na netu, preslabo, preslabo, preslabo. Non stop neko odvraćanje od tog procesora. Moraću kada dođe kod nas osnovna konfa mini-ja da ponesem eksterni hard sa par Remux filmova i da probam u nekoj prodavnici.

3. Memorija. Znam da je 4 GB dovoljno za sistem ali bih ipak želeo da ima više iz razloga što ne znam koliko će biti potrebno kada izađe sledeća verzija posle Yosemite-a.

itd... (da ne nastavljamo sa 4k podrškom, neintegrisanom grafom zbog hardverske akceleracije...).
        Ma to je u redu ali to što si sada napisao nema veze sa onim što si naveo: filmovi-muzika-net-mail-torentovanje!

A sa druge strane ti bi hteo da platiš nešto 500USD, nadogradiš sa 200USD i nešto što Epl prodaje za 1000USD ti dobiješ za 700USD (pa i možda bolje). Pa nisu ni oni ludi
        Selektovani portfolio i segmentirane konfiguracije, ko hoće više, mora plati više.

Member Avatar korisnika valdevit
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        1.441
        mogu da pljuju minija do sutra,za te pare je po meni sasvim dobra mašina,s obzirom da unutra imaš sve što ti treba za normalan rad.Hdd je promašaj i to je to,što se mene tiče.

Računar mi služi za rad,dizajn+kodiranje+sve ostalo.

Meni je bezobrazluk da izbace imac po 2.put sa istom manom (prašinom),a košta kao solidan auto kod nas.Nadam se da je ovaj imac preskočio tu glupost,jer bi zaista bilo van pameti svake da ponovo ima isti problem.
        1+6

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        3.878
      7. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: PowerColor R7 260X 2GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: Crucial BX300 480GB + Toshiba HDD 500 GB
        • Case: CM N200 ::: SF-450P14HE
      8. Mogu ljudi da pljuju, ali dobro je da mogu i da biraju. Ne bih da hejtujem, ali činjenica je da konkurencija možda nudi više za slične novce. Ili na primer. Ima tu raznih opcija - sa ili bez OS-a, bolji kuleri, IGP, CPU, wifi, bluetooth(?)... zavisi šta kome treba. Ovo je onako, na brzinu sklepano, čisto da se ima uvid u ponude. Svako može da prilagodi pc po svojim potrebama

Ne bih da započinjem nikakvu pc vs mac raspravu, ali jasno je da je ovakav mac mini za ljude kojima je bitnije da koriste OS X, a ne toliko same performanse računara.

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        1.441
        imao sam pc koji je imao komponente za hakintosh.Nisam uspeo 1.put da dignem isti,koristio sam ubuntu 2 godine,probao ponovo i opet nista.Prodao brutalan pc i uzeo mini.Mac os je mac os,a win se nadam da vise nikad necu koristiti
        1+6

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.255
      12. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: 25 cm
      13. Inace, kod novog MM nije moguce dodati jos memorije, tako da sta ste kupili - kupili ste. To je stvarno neverovatno, pogotovo imajuci u vidu da kod novog iMac-a ni RAM ni procesor nisu zalemljeni za plocu.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.585
        Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        Inace, kod novog MM nije moguce dodati jos memorije, tako da sta ste kupili - kupili ste. To je stvarno neverovatno, pogotovo imajuci u vidu da kod novog iMac-a ni RAM ni procesor nisu zalemljeni za plocu.
        Поређење ти је погрешно, јер у iMac ипак иду десктоп компоненте а не лаптоп. ММ дели платформу са Мекбук лаптоповима, па све што важу тамо, важи и за ММ.
        Post hoc ergo propter hoc

Member
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        4.225
        Valjda će uskoro da predstave vodič (kreirali su stranicu):

https://www.ifixit.com/Device/Mac_Mini_Late_2014

Member
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        4.225
        Menjao NAS : 21.10.2014. u 09:13

Member
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        4.225
        Koliko treba vremena da prođe da mini dođe u Srbiju (u prodavnice) s obzirom da je dostupan od dana predstavljanja?

Member Avatar korisnika Rossi
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        1.201
      20. Moja mašina
        • HDD: Samsung T1 500GB
        • SND: Logitech Z5500 & Logitech Z623
        • LAP: MBPR 13" 2015 256GB
        • TV: Vizio 70" 4k
        • INET: Wifi
        • Ostalo: iPhone Xs Max 256 GB, iPad Pro 12.9" 256 GB, Nike Apple Watch 3, AirPods, Beats Powerbeats 2, Beats
      21. Koliko me sećanje služi od ranije, bude vrlo brzo od predstavljanja. 2-3 nedelje.

Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        1.441
        koja glupost sa memorijom.Prvo šta sam uradio kad sam uzeo minija,stavio sam novu memoriju,pa sam ga tek onda upalio
        1+6

Member
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        4.225

Strana 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente