Šta je novo?

Predstavljen novi Mac Mini 2014 - Vesti, poredjenje, predlozi

Za to što si naveo je sasvim dovoljna Mini konfiguracija, zašto bi nešto menjao, dograđivao?

1. Hadr disk. Imam već par godina ssd i svaki sistem leti a probao sam mini na 27" monitoru i otvarao je na primer MS Word pola minute do minut sa hardom koji se vrti na 5400 RPM, tako da mi je ssd obavezan.

2. Osnovna konfa - procesor. Drugi i treći post pod 7. Svuda je isti odgovor na netu, preslabo, preslabo, preslabo. Non stop neko odvraćanje od tog procesora. Moraću kada dođe kod nas osnovna konfa mini-ja da ponesem eksterni hard sa par Remux filmova i da probam u nekoj prodavnici.

3. Memorija. Znam da je 4 GB dovoljno za sistem ali bih ipak želeo da ima više iz razloga što ne znam koliko će biti potrebno kada izađe sledeća verzija posle Yosemite-a.

itd... (da ne nastavljamo sa 4k podrškom, neintegrisanom grafom zbog hardverske akceleracije...).
 
1. Hadr disk. Imam već par godina ssd i svaki sistem leti a probao sam mini na 27" monitoru i otvarao je na primer MS Word pola minute do minut sa hardom koji se vrti na 5400 RPM, tako da mi je ssd obavezan.

2. Osnovna konfa - procesor. Drugi i treći post pod 7. Svuda je isti odgovor na netu, preslabo, preslabo, preslabo. Non stop neko odvraćanje od tog procesora. Moraću kada dođe kod nas osnovna konfa mini-ja da ponesem eksterni hard sa par Remux filmova i da probam u nekoj prodavnici.

3. Memorija. Znam da je 4 GB dovoljno za sistem ali bih ipak želeo da ima više iz razloga što ne znam koliko će biti potrebno kada izađe sledeća verzija posle Yosemite-a.

itd... (da ne nastavljamo sa 4k podrškom, neintegrisanom grafom zbog hardverske akceleracije...).
Ma to je u redu ali to što si sada napisao nema veze sa onim što si naveo: filmovi-muzika-net-mail-torentovanje!

A sa druge strane ti bi hteo da platiš nešto 500USD, nadogradiš sa 200USD i nešto što Epl prodaje za 1000USD ti dobiješ za 700USD (pa i možda bolje). Pa nisu ni oni ludi :)
Selektovani portfolio i segmentirane konfiguracije, ko hoće više, mora plati više.
 
mogu da pljuju minija do sutra,za te pare je po meni sasvim dobra mašina,s obzirom da unutra imaš sve što ti treba za normalan rad.Hdd je promašaj i to je to,što se mene tiče.

Računar mi služi za rad,dizajn+kodiranje+sve ostalo.

Meni je bezobrazluk da izbace imac po 2.put sa istom manom (prašinom),a košta kao solidan auto kod nas.Nadam se da je ovaj imac preskočio tu glupost,jer bi zaista bilo van pameti svake da ponovo ima isti problem.
 
Mogu ljudi da pljuju, ali dobro je da mogu i da biraju. Ne bih da hejtujem, ali činjenica je da konkurencija možda nudi više za slične novce. Ili na primer. Ima tu raznih opcija - sa ili bez OS-a, bolji kuleri, IGP, CPU, wifi, bluetooth(?)... zavisi šta kome treba. Ovo je onako, na brzinu sklepano, čisto da se ima uvid u ponude. Svako može da prilagodi pc po svojim potrebama

Ne bih da započinjem nikakvu pc vs mac raspravu, ali jasno je da je ovakav mac mini za ljude kojima je bitnije da koriste OS X, a ne toliko same performanse računara.
 
imao sam pc koji je imao komponente za hakintosh.Nisam uspeo 1.put da dignem isti,koristio sam ubuntu 2 godine,probao ponovo i opet nista.Prodao brutalan pc i uzeo mini.Mac os je mac os,a win se nadam da vise nikad necu koristiti
 
Inace, kod novog MM nije moguce dodati jos memorije, tako da sta ste kupili - kupili ste. To je stvarno neverovatno, pogotovo imajuci u vidu da kod novog iMac-a ni RAM ni procesor nisu zalemljeni za plocu.
 
Inace, kod novog MM nije moguce dodati jos memorije, tako da sta ste kupili - kupili ste. To je stvarno neverovatno, pogotovo imajuci u vidu da kod novog iMac-a ni RAM ni procesor nisu zalemljeni za plocu.

Поређење ти је погрешно, јер у iMac ипак иду десктоп компоненте а не лаптоп. ММ дели платформу са Мекбук лаптоповима, па све што важу тамо, важи и за ММ.
 
Mac Mini Late 2014 Teardown



oluku1qdea1swkohmedium.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko treba vremena da prođe da mini dođe u Srbiju (u prodavnice) s obzirom da je dostupan od dana predstavljanja?
 
Koliko me sećanje služi od ranije, bude vrlo brzo od predstavljanja. 2-3 nedelje.
 
koja glupost sa memorijom.Prvo šta sam uradio kad sam uzeo minija,stavio sam novu memoriju,pa sam ga tek onda upalio :)
 
Kod nas je u oglasima 550€ osnovni model. Preteraše ga (prošli model koji je bio 100$ skuplji je 579€ u oglasima). Očekivao sam da će biti osnovni model bar 499€ u oglasima, a manje od 600€ u prodavnicama.
 
Spustili su cene mini-ja iz 2012. godine za oko deset hiljada u radnjama.
 
Poslednja izmena:
taj ja posedujem i pisao sam o njemu na prethodnim stranama,al evo ti ovde ukratko.

Memoriju menjaš prosto i jednsotavno,otvoriš poklopac i memorija ti se odmah tu nalazi,nema nikakvog mučenja.Ja ubacio 16 gb za manje od minut :)

Što se tiče hdd/ssd,to je već malo teže i treba ti šrafciger,dobar video sa yt i malo strpljenja.Oko pola sata posla.
 
Domaći preprodavci prodaju novi mini po višoj ceni od prethodnog, kao da nije pojeftinio 100$ u odnosu na prethodni. Sada još cenu da postavi uvoznik i da se ugradi za 200 evra i milina.
 
Domaći preprodavci prodaju novi mini po višoj ceni od prethodnog, kao da nije pojeftinio 100$ u odnosu na prethodni. Sada još cenu da postavi uvoznik i da se ugradi za 200 evra i milina.
Digli su sve cene, ne znam koja je fora, možda je lager nestao. Ja gledam MBP i otišle cene 40 evra gore za sve modele. Na kraju ću kupiti u prodavnici za 110 evra više ali sam makar miran 2 godine.
 
Ja prosto ne vidim svrhu kupovine kod nas najskupljeg minija koji staje 1000 eura. Bolje dodati 570 eura i uzeti iMac late 2013.
 
i furati prasinu gratis
 
Imam dilemu, da li da uzmem novi Mini iz USA, najslabiji model za 500$ ili kod nas prethodni model za 60.000 RSD. Kod nas bi dobio garanciju 2 god, mogao bih na rate a i jači je procesor, da li se isplati razlika u ceni?
 
Imam istu dilemu ali ja cu 99% uzeti stari u usa. Za 700$ ima i7 stari model.
Jedino sto moras da se pripazis carine. Moj drugar je platio 19000din za iP6 16gb gold na aerodromu.
Bio je otvoren sa srpskom kadticom u tefonu ali su mu opet naplatili. Navodno po broju znaju za koje je trziste namanjen.
 
Kako da kupim stari u USA? Ne mogu da za izaberem na Apple sajtu
 
Jedno pitanje za korisnike starih i novih minija: da li je ovo malo cudo besumno pri radu?
Vidim da je energetski izuzetno efikasno, a opet vidim da nije pasivno hladjenje u pitanju vec da ima neki mali ventilator. Nije mi bas najjasnije kako funkcionise...
 
Imam istu dilemu ali ja cu 99% uzeti stari u usa. Za 700$ ima i7 stari model.
Jedino sto moras da se pripazis carine. Moj drugar je platio 19000din za iP6 16gb gold na aerodromu.
Bio je otvoren sa srpskom kadticom u tefonu ali su mu opet naplatili. Navodno po broju znaju za koje je trziste namanjen.
Не капирам што је платио? Што није рекао да је телефон добијен не разумем како неко може да ти лупи царину на твој телефон вњћ отпакован итд?!
 
Nazad
Vrh Dno