Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

jel su napokon opeglali sve one bugove sto su imali?

I dalje sam na mavericsu,al razmisljam da predjem ako su nestali problemi sa wifi,blurovanim fontom...

Voleo bih da cujem korisnike koji nemaju retina ekrane
 
Ja sam još uvek na Mavericksu i ostaću do daljnjeg. Uopšte ne trčim za ovom Apple-ovom kozmetikom.

Kod mene je problem Finder koji totalno vrljavi jer nije u stanju da zapamti podešavanja i pozicije prozora. Tako da, što se mene tiče, Yoška mogu da spreme za penziju ukoliko ga sledeća nadogradnja konačno propisno ne dotera...
 
Poslednja izmena:
Ja sam presao sa Mavericks na 10.10.2, na dva MB Air-a, jedan ima HDD i radi katastrofalno sporo u odnosu na Mavericks, drugi je SSD i taj radi ok. Nisam primetio nikakvu razliku za WiFi i fontove u odnosu na Mavericks.
 
Poslednja izmena:
MBP 15" early 2011, 16GB RAM + Intel 480GB SSD - Yosemite 10.10.2

Kod mene sve radi kako treba, osim jednog bug-a koji mi nije nešto bitan. Naime, kada se vrši prebacivanje sa integralne grafike na diskretnu povremeno se pojave crno-belo-raznoboljni kvadratići na ekranu, pogotovo kada startujem aplikacije koje koriste Javu. Ovo traje par sekundi i ništa više.
Brzina je okay, nema nekih problema u odnosu na Mavericks, osim što, opet Java, ne mogu da otvorim Java preferences panel u system preferences. Krene da otvori i onda mi unedogled iskače reopen. Javu imam instaliranu zato što koristim JDownloader, nizašta drugo mi ne treba.
 
hvala.Ostajem do daljnjeg na Mavericsu :)
 
Samo napred, ja u principu ništa važno nisam primetio da je došlo sa Yosemite-om i da mi pravi bitnu razliku.
Uradio update više po inerciji, a radi okay, pa mi je bezveze da sada izvodim neke egzibicije i da se vraćam na Mavericks.
 
Novi Safari i Mail.app su odlicni, ako nista drugo, zbog toga mi je Yosemite bolji od Mavericks.
 
Da li neko zna kako na Yosemite-u i Smart TV-u da sredim sliku da bude kao na monitoru.

Dok sam korsitio hackintosh i Mavericks na ProBook-u 4740s, slika na TV-u je bila skroz OK.

Sada kada sam na Yosemite-u i Mac mini-ju slova su malo krzava. Ima li neka caka da se to sredi ili da kupujem monitor velike dijagonale?

screen-shot-2015-02-08-a.png
screen-shot-2015-02-08-a.png


Sada sam navikao na veliku dijagonalu od kada koristim TV umesto monitora tako da bih morao da štekam lovu pa da kupim neki dobar monitor od 27-30 inča, ne mogu više da radim na monitoru od lapa ili malim dijagonalama monitora. Na TV-u je preglednije 10x.
 
Primetio sam jedan problem od kada imam Mac mini a to je:

"Safari Web Content (not responding)".

Da li se neko susreo sa ovim problemom i kako je rešio?
 
Ja imam Yosemite na starom MacBook-u aluminijumskom. Naravno imao je blur-ovane fontove, znam da je to bilo u menu baru, ne sećam se za ostalo. Rešio sam tako što sam jednim hakom vratio sistemski font na Lucida Grande (može da se izgugla). Moja teorija zavere je da je Apple to namerno uradio da bi korisnike starijih mekova primorao da se apgrejduju na noviji račumanar, ako hoće najnoviji sistem. Samo ta teorija pada u vodu kad se postavi pitanje zašto i vraćeni stari font nije isto blurovan :kreza:. A za divno čudo na Yosemite hakintošu je rendering fontova u redu. A nekako mi krivo što su zamenili Lucidu Grande koja bila sistemski font 15 godina, dočekala je i sahranila sve promene dizajna od početka do danas. I što baš Helvetiku staviše, ja mislio da se helvetika fad već završio. Mislim lep je font, samo eto.
 
Poslednja izmena:
Neće Josemiti da mi mauntuje USB uređaje sa FAT32 formatom!!! NFS i NTFS (sa Tukserom) hoće. Od kada sam kupio novi MBP nisam do sada ubacivao FAT32 pa nisam ni primetio. Ne mogu po internetu da nađem ništa pametno. Kada probam ručno evo šta javlja:

/System/Library/Extensions/msdosfs.kext failed to load - (libkern/kext) not loadable (reason unspecified); check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8).
mount_msdos: msdos filesystem is not available
MacBook-Pro13:Volumes john$ sudo mount -t msdos /dev/disk2s1 /Volumes/USB/
/System/Library/Extensions/msdosfs.kext failed to load - (libkern/kext) not found; check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8).
mount_msdos: msdos filesystem is not available

Kext Util pokrenem, kao nešto on sredi ali ništa, opet neće.
Ima neko 'vaki problem?
 
Proveri da li postoji msdosfs.kext na disku,

Kod:
$ ls -l /System/Library/Extensions/msdosfs.kext
total 0
drwxr-xr-x  6 root  wheel  204 Feb 25 19:39 Contents
 
Proveri da li postoji msdosfs.kext na disku,

Kod:
$ ls -l /System/Library/Extensions/msdosfs.kext
total 0
drwxr-xr-x  6 root  wheel  204 Feb 25 19:39 Contents
Tu je...
MacBook-Pro13:~ john$ ls -l /System/Library/Extensions/msdosfs.kext
total 0
drwxr-xr-x 7 root wheel 238 Apr 8 20:18 Contents
 
Izašao 10.10.3
Rešava (ponovo) probleme sa wifi :)
 
i donosi Photos aplikaciju umesto iPhoto.
 
meni se cini da su poradili i na potrosnji ram memorije. umeo je do sada da pojede preko 8GB sam od sebe a sada uz veliki broj pokrenutih programa ne prelazi 5GB...
 
Meni Photos app kada idem edit sve se opcije desno disable iz nekog razloga i ne mogu da editujem ni RAW ni JPEG... Hm...
Edit: moja greska, to je bilo par fotki kojih sam rucno na brzaka iscupao iz masters i obrisao, tako da je imao samo thumb njihov u high res, a ne original, pa zato nije mogao edit :d
 
Poslednja izmena:
opet isto pitanje,dizai Yosemite ili ostati na Mavericsu? :D
 
Meni kod photos smeta to sto mora da drži fotke u svom fajlu, ne može da se linkuje na npr fotke na NAS-u
 
Preferences->Copy items to the Photos library, pretpostavljam sluzi tome, kod mene je ukljuceno.
 
Neće, odčekirao sam mu tu opciju, ali on opet sve kopira u njegov fajl.
 
Hoćeš da ti iPhoto library bude na drugom disku?
 
Ne, ja bih da ga koristim samo kao viewer, jer mi sve fotke stoje na NAS-u, i zelim da mogu da im pridjem nezavisno od platforme.
 
I ja to hoću, pa zato i dalje koristim besplatnu verziju programa Phoenix Slides.
Što se mene tiče Photos da, ali kad bude po mojoj meri.
 
Onda znaš da ti ovakav Photos uopšte nije potreban, Phoenix uspešno završava posao.
 
Da, naravno, koristim staru free verziju i to radi skroz dobro. Cudi me zasto apple nema sluha za korisnike, imaju odlicneproizvide, super OS, ali naravno, ima dosta mana.
 
Ja sam već nekoliko puta pisao, ne bih da se ponavljam...Za mene je Apple prestao da postoji onog dana kada je srce i duša (neki bi rekli i mozak) te kompanije otišao na onaj svet.
Sada su samo još jedan u nizu kvaziproizvođača consumer džidža-bidža i ništa više.
A OSX im je po meni sa svakom inkarnacijom sve lošiji i lošiji, ja sam se zeznuo kada sam sa Mavericks-a prešao na Yosemite, sve češće mi se dešava da moram da uradim hard restart, a do sada ako sam to uradio par puta u životu od kad koristim OSX (a koristim ga tamo negde od Tigra). Još malo pa će Win da bude bolji, koliko vidim iz "suparničkog" tabora stiže sve bolji i bolji OS.
 
Nazad
Vrh Dno