Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

Ne znam kako da se to odradi, ali meni na iMac je bela pozadina i crna jabuka, a na macbook pro 13 retina mi je crna pozadina i bela jabuka. Nisam nista podesavao, lepsa mi je ta crna pozadina
ja imam mbp 13 early 2011 yosemiti,uradio sam clean install i bela mi je pozadina sa crnom jabukom,al sam video tu crnu pozadinu sa belom jabukom i bas mi se svidja,..al ne znam kako se "postavlja"
 
A zašto kada zatvorim poklopac na MBPr 2014 Josemiti i dalje ponekada čujem neke zvukove, kao da ne ode da spava već samo ugasi ekran i zeza se nešto u pozadini? Ili stiskam taster bežičnog mišsa dok je zatvoren i čujem "ping, ping"?
 
Могуће је да неки сервис спречава систем да ”спава”.
Пробај да рестартујеш рачунар и онда када немаш нити једну упаљену апликацију да урадиш исто.

На жалост, не бих мгоао да ти кажем која би то апликација могла да буде.
 
I dalje ista stvar se desava - kada dodje na Macbook Retina (prva verzija) na 5% baterija izgleda da se system downclock i drasticno uspori. Kada se prikljuci na punjac i dalje se tako ponasa dok ne predje 5% i onda radi normalno...
 
mora li ovo da se pokrece iz terminala ili postoji nekakva ,,run'' opcija?
 
@n1tr0
Mozda je tako podeseno, zbog cuvanja baterije? Kada dodje 5% iskljucuje vecinu procesa radi odrzavanja baterije, i kasnije kada se napuni preko 5% nastavlja normalno da radi..
To ti je sasvim normalno.
 
procitao sam uputstvo nego nisam do sada radio nista iz terminala pa rekoh da pitam.
hvala, moracu onda tako da probam kako bih proverio da li sam cist.
 
@n1tr0
Mozda je tako podeseno, zbog cuvanja baterije? Kada dodje 5% iskljucuje vecinu procesa radi odrzavanja baterije, i kasnije kada se napuni preko 5% nastavlja normalno da radi..
To ti je sasvim normalno.
Zar ne bi bilo normalno cim se prikljuci na punjac da ga sistem vrati u normalu kao kod Mavericks?
 
Ja ne kontam sto skidate preko browsera? Pa imate u pdf kako da sve iz terminala da odradite bez odlazenja bilo gde.
 
A zasto umesto potpuno beskorisnog komentara kako ti nesto nije jasno, ne pomognes ljudima koji se ne snalaze bas najsjajnije sa tim stvarima? :trust:
 
Zato sto je par postova iznad mene linkovano na to, samo sto niko nije procitao?
 
Evo vam objašnjenje kako da odradite check:


## Usage for OS X users ##

1. Open the Terminal application in your OS X system;

2. Execute this command to download the script:

```
curl -O https://raw.githubusercontent.com/P...urkerDetector/master/WireLurkerDetectorOSX.py
```
3. Run the script in the Terminal:

```
python WireLurkerDetectorOSX.py
```
4. Read the output messages and detection result.


Znači, raspakuje se bilo gde, a onda se iz terminala startuje skripta (ako ste već download-ovali paket prva komanda nije neophodna).
 
Poslednja izmena:
Gdje tacno treba da stavim raspakovani zip?
Posto sa dos-om odnosno terminalom nisam bas rukat.

Zato sto je par postova iznad mene linkovano na to, samo sto niko nije procitao?

Zato sto je covek napisao da se ne snalazi......

Evo vam objašnjenje kako da odradite check:


## Usage for OS X users ##

1. Open the Terminal application in your OS X system;

2. Execute this command to download the script:

```
curl -O https://raw.githubusercontent.com/P...urkerDetector/master/WireLurkerDetectorOSX.py
```
3. Run the script in the Terminal:

```
python WireLurkerDetectorOSX.py
```
4. Read the output messages and detection result.


Znači, raspakuje se bilo gde, a onda se iz terminala startuje skripta (ako ste već download-ovali paket prva komanda nije neophodna).

Veliko hvala u ime svih, tako se ponasa koristan clan...
:wave:
 
Zato sto je covek napisao da se ne snalazi......



Veliko hvala u ime svih, tako se ponasa koristan clan...
:wave:

Taj isti clan ti je postovao ovaj link:
https://github.com/PaloAltoNetworks-BD/WireLurkerDetector

Gde velikim slovima pise to Usage for Mac OS X users i tu ovo sto je copy paste-ovao od reci do reci. Ja stvarno ne razumem zasto je bilo tesko kliknuti na link i videti to isto. Sigurno ti ne treba usage for Windows users tako da zabune ne moze biti...
 
Poslednja izmena:
dal neko zna,kako da butabilan disk ( napravljen za clean install 10.10 ) vratim u normalu da mi ga win ponovo vidi,odnosono,vidi ga u disk menadzmentu,al nemam opcija da ga format i slicno :D
 
Formatiraj ga u disk utility u FAT ili slicno, vratice se na normalan kapacitet i bice "vidljiv" odnosno upotrebljiv u Winu ;)
 
Jos uvek sam na 10.9, ako upgrade-ujem jel gubim podatke? Ili da prvo time machine odradi posao da radim upgrade?
 
Po meni uradi bekap svakako,mada mislim da ti se podize novo sve,ja sam radio clean install,to mi nekako sigurnija opcija,.,pa bih ti preporucio ako vec radis bekap,sem sto sam ja jedan od milion (pratim forume od apple-ovog,pa na dalje ) koji ima problem sa wi fi ,neki i sa bluetooth,.. upravo je izasao i update,koji nista nije promenio ,..da ipak za neko vreme ostanes na maveriku,jer masovno se ljudi vracaju,..,al s obzirom da znam da nekima sve radi,na tebi je da prelomis,ja samo dajem predlog :D
 
Mozda mi je za sada onda bolje da ostanem na 10.9 dok se svi ti bagovi ne rese, pa da predjem na yosemite :)
Hvala u svakom slucaju druze :)
 
Jos uvek sam na 10.9, ako upgrade-ujem jel gubim podatke? Ili da prvo time machine odradi posao da radim upgrade?

Ne,podaci ostaju!!!
I sam sam zagovornik "clean intall-a" ali ovaj put sam odradio sa 10.8 na 10.9 i nikakvih problema nisam naisao.Medjutim TimeM. je prijeko potrebno i na dnevnoj bazi(u mom slucaju 1put u par mjeseci).
A imas i korisnika "Kovac" koji unazad radi jedno 4/5 upgrade-a OSa i koji nije nijednom imao problem.
Takodje bih poslusao savjet Ralignoa da se malo strpis dok Yocu malo ne ispeglaju.A pritom vidi po netu da li ti vizuelno odgovara(meni licno ne i pored svih novih mogucnosti koje on nudi.).
 
Poslednja izmena:
Stigao je i 10.10.1 ako nekog interesuje. Nekih 300 i kusur MB. Neke ispravke za WFi i ostale sitnice.
 
Nazad
Vrh Dno