Šta je novo?

Apple OS X 10.10 Yosemite

Razmisljas da uradis downgrade a ne jedan fresh install sistema posto i sam kazes da ga vucaras 7-8 godina...
Nema mi logike..
 
O downgrade-u razmišljam zato što mi se ne dopada Yosemite sa nekim rešenjima, inače, naravno da bi bio clean, ali Mavericks.
 
Ja sam se iskreno totalno privikao na Yosemite, a pogotovo na izmene u Xcode. Sada je nekako sve cistije i elegantnije.
 
Problem koji sam zaboravio da navedem (Retina 13 Mid 2014), kad pustim Youtube video i tab ostane aktivan pa se prebacim na Photoshop i prilikom korišćenja alata za selekciju počne treperenje radne površine u Ps. Ako je neki drugi tab aktivan a Youtube i dalje radi u pozadini sve je uredu i nema treperenja. Takođe kada je Youtube na primarnom displeju a Ps na sekundarnom treperenja nema. Ovaj problem se takođe javlja kada je u pozadini aktivan tab sa HTML5 animacijom.

Osim ovoga drugih problema sa displejem (grafičkom) do sada nisam imao.
 
Mozda imam slican problem sa Xcode tj. iznenadnim blinkom radne povrsine u belo prilikom swipe-ovanja izmedju file-ova.
 
jel da dizem sa Mavericsa ili ne?
 
vidim da ovde većina kuka i vraća se na Maverics,pa da vidim kako je stanje sad... :)

Uradio bih clean,ako mi pošalješ usb opet :D
 
Poslednju update je uglavnom sve ispeglao. Ja sam zadovoljan
 
Neće Josemiti da mi mauntuje USB uređaje sa FAT32 formatom!!! NFS i NTFS (sa Tukserom) hoće. Od kada sam kupio novi MBP nisam do sada ubacivao FAT32 pa nisam ni primetio. Ne mogu po internetu da nađem ništa pametno. Kada probam ručno evo šta javlja:

/System/Library/Extensions/msdosfs.kext failed to load - (libkern/kext) not loadable (reason unspecified); check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8).
mount_msdos: msdos filesystem is not available
MacBook-Pro13:Volumes john$ sudo mount -t msdos /dev/disk2s1 /Volumes/USB/
/System/Library/Extensions/msdosfs.kext failed to load - (libkern/kext) not found; check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8).
mount_msdos: msdos filesystem is not available

Kext Util pokrenem, kao nešto on sredi ali ništa, opet neće.
Ima neko 'vaki problem?
Sam sebi da odgovorim, možda nekom znači...
Pošto nisam rešio problem primetio sam odjednom da rade USB uređaji. Šta sam uradio? Pa instalirao 10.10.3 ažuriranje koje mi je App Store ponudio.

I onda je bilo ok sa WiFi do pre par dana kada sam primetio da loše strimuje YouTube, pa zatim bilo kakav download je katastrofalan, speedtest pokazuje 7-8Mb/s umesto 25Mb/s.

Rešim da primenim opisanu instalaciju IO80211Family.kext sa Meveriksa kao što je ovde opisano. Instaliram, WiFi proradi ali tada prestaje USB da radi!!! I onda se setim da i prvi put kada sam imao problem sa USB uređajima sam par nedelja pre toga instalirao isti taj kext! Ali pošto i ne koristim USB uređaje (osim risivera za miš koji je radio bez problema) nisam ukapirao.

Skinem kumulativni 10.10.3 i instaliram i proradi USB. Proradio i WiFi, za sada. Tako da ovo sa kextom nije baš najbolje rešenje na mom primerku MBPr 13" 2014.
 
Iako ne piše da su sredili, nadam se da su rešili problem povremenog flickerovanja na LG Smart TV-u, jvaljam ovih dana da li su rešili...
 
Kad iBooks prebazi iz full screen u windowed i obrnuto, obavezno se javlja kisobrancic, i ume da potraje po 10-15 sec, a onda bude sve "ok", i vidis da je pobrljavio sa stranicama sto se ispravi tek nakon skrolovanja strane unapred/unazad.

Iritantno.
 
Ne koristim iBooks, ali sad sam probao i ja nemam ovaj problem.
 
Hm, natera me da istrazim problem malo detaljnije...

Probah i ja sad sa "manjom" knjigom, cirka 800 strana, bez slika i nema tog baga.
Sa knjigom sa dosta slika, i oko 45MB, oko 1900 strana - bag postoji.

:wave:
 
Hm, natera me da istrazim problem malo detaljnije...

Probah i ja sad sa "manjom" knjigom, cirka 800 strana, bez slika i nema tog baga.
Sa knjigom sa dosta slika, i oko 45MB, oko 1900 strana - bag postoji.

:wave:
Nije bag nego knjiga od 45MB i 1900 strana :) Zbunio si ga :)
 
Pih, moze to bolje :)

Cekamo Kapetana da resi problem ili menjamo reader :)

:wave:
 
Na MBPr 13" Mid2014 imam instaliran Desktop Viber i piše da troši značajno bateriju kada kliknem strelicom na ikonu baterije. Apps using significant energy. Da li još neko ima Viber i da li i njemu stoji isto? Ne kapiram zašto troši energiju više nego uobičajeno?
 
Restart je rešio problem. Šta da radim kada ne volim da resetujem, jedva se nateram par puta godišnje :D
 
Iako ne piše da su sredili, nadam se da su rešili problem povremenog flickerovanja na LG Smart TV-u, jvaljam ovih dana da li su rešili...

Evo da javim da problem nikada nije bio do Mac minija već do Smart TV-a. Naime, priključio sam HP laptop (Probook 4740s) i ista stvar se dešava i na Windows-u i na Linux-u, nekada trepne slika jedanput u danu (pojavi se zelena boja ne ekranu u deliću sekunde), nekada sedam puta, nema pravila, ali je očigledano da bilo koji računar (PC ili Mac) i bilo koji OS da stavim isto se dešava. Videću u temi o televizorima da postavim pitanje...
 
Evo da javim da problem nikada nije bio do Mac minija već do Smart TV-a. Naime, priključio sam HP laptop (Probook 4740s) i ista stvar se dešava i na Windows-u i na Linux-u, nekada trepne slika jedanput u danu (pojavi se zelena boja ne ekranu u deliću sekunde), nekada sedam puta, nema pravila, ali je očigledano da bilo koji računar (PC ili Mac) i bilo koji OS da stavim isto se dešava. Videću u temi o televizorima da postavim pitanje...
Jesi li podesio na TV da je na tom ulazu PC? Ili pogledaj da li ima HDMI baš za PC, piše obično. Možda si i gledao ali uvek pogledaj još jednom :)
 
Jeste ulaz PC, sve sam redom proveravao, menjao HDMI kabal, menjao ulaze...
 
Citao sam ali odavno. Covek je imao slican problem. Otkrio je da su u fabrici lose zalemili hdmi za placu, tako da se povrrmeno desi da jedan pin izgubi kontakt. Problem je resio tako sto je koristio vga umesto hdmi na tv-u. Kasnije je nosio u servis i zamenili su mu hdmi konektor.
 
Poslednja izmena:
Imam logitec misa i tastaturu. Iskoristio sam unifying za povezivanje oba uredjaja. Sve je ok dok ne prebacim na drugi usb port i tada ne radi ni mis ni tastatura. Kada vratim na prvi usb port tada rade i mis i tastatura. Da li neko ima resenje za to?
 
Prvi port radi sa ostalim uredjajima (flesevi, ext hdd...)?

Install/reinstall Logitech Control centra?

:wave:
 
Da, sve ostalo radi. Ovo se desava od kada sam aktivirao unify na tom portu. Odradio sam i reinstall ali isto.

Problem ne mogu da resim ali sam uspeo da prebacim na drugi port tako sto sam obrisao misa iz liste a zatim dodao misa na drugom portu. Veoma cudno.
 
Ja sam Unifying receiver konfigurisao pre par godina za mouse+keyboard, i taj receiver radi na svakom racunaru/portu na kojima uopste nema instaliran Logitech CC softver, sto znaci da se podesavanja ocigledno nalaze na samom receiveru.
 
Poslednja izmena:
Koristim Transcend JetDrive 330 Lite 64GB kao dodatni prostor u SD Card reader slotu. Radi kako treba osim u jednom slučaju: kada dođe do 0% baterije i sam ode u sleep ili kako se već zove taj mod, nakon priključenja napajanja i "buđenja" prijavljuje "SD Card was not ejected properly". Nakon par sekundi se pojavi Transcend u listi "Devices" ali u toku tih par sekundi sve aplikacije koje koriste putanju do Transcenda krenu da izbacuju greške da ne postoji fajl što znači ponovo učitavanje i sl.

Kada ide u običan sleep tj kada zatvorim laptop i otvorim sve je u redu.

Da li postoji način da se ovo sredi, bilo sistemski bilo aplikacija neka proverena, ne mogu da "probam" i "čačkam"...
 
Nazad
Vrh Dno