Šta je novo?

Sygic navigacija i mape

Ima li neko iskustva sa sygic truck, i da li je to kako samo ime kaze namjenjeno prvenstveno za kamione, sa putanjama koje su dozvoljene za iste i to posebno me zanima za gradove? Hvala.
 
Bio apdejt Sygic za wp i mape Srbije
 
Danas sam imao priliku da isprobam malo ovu navigaciju (free verziju) po Cirihu i utisci su ok za sada. Navigaciju sam danas instalirao i veoma sve ovo lepo izgleda a i radi... :)
Koristim je na Iphone7+ pošto sam totalno razočaran sa Igo Primo (koštala je oko 35€) jer i dalje pored legalne verzije za Apple ne izlazi update i još su uvek stare karte one od
2015.Q3 !?
Pitanje za ljude koji koriste Sygic,vidim da ima verzija Premium i Premium+traffic,koliko je potrebna i korisna,ili gde i kako radi ova usluga traffic? Pretpostavljam da je većinom za
Zapadnu Evropu,kako radi i da li je neko imao prilike da je proba u Grčkoj npr. ili Mađarskoj? Hvala unapred...

082f57d2d0.png
 
Kotistim Sygic ali nisam zadovoljan komandama i interfejsom. TomTom mape za Srbiju nisu baš ažurne. Postoje novi bulevari po Novom Sadu a auto put od Ljiga do Preljine još nije unet. Mapa je 2017.01.
Navigacija tečno radi. Zamerke su kod unosa i editovanja rute. Nema zumm komandi a kad treba da se unese medjuodredište dodirom, često promaši put koji sam dotakao. Brisanje tih tačaka je isto trapavo.
Iskreno, 17€ za "doživotni" update programa i mapa je super.
U Srbiji on line traffic ne radi, a van nje bi me roming orobio.
 
Poslednja izmena:
@obris

Znači da je Sygic ipak više pravljen za EU nego za njen istočniji deo kako bih rekao?
Primetio sam i ja ovo za zoom,probaću i to sa međuodredištem...
Tačno je da nije neka kinta tih 15 CHF koliko bi me koštala, nego je više posle njena "upotrebljivost"?
Za Igo Primo više ne bih dao ni 5 para sa ovim šta i kao rade update karata i same app. je neviđena
sramota...
Nego kako vidiš koja je verzija karata tj. gde piše podatak da su 2017.01? Hvala na odgovoru...
 
Nije Sygic "kriv" za detaljnost mapa, već njeni izdavači. TomTom mape za istok su šture, za razliku od Here.
E sad, Here mape se od Sygica ne dobijaju uz "automobilsku" verziju, već uz "kamionsku" i mogu se koristiti i u "auto" Sygicu. Ja ih skinem sa linka koji ruski korisnici Sygica okače na svom forumu.
Sigic je slovački proizvod.
U androidu, mape su u folderu "com.sigic.aura". I u nazivu podfoldera je i oznaka verzije mape, tj. datum izdavanja.
 
Da,to je ok gde možeš menjati i ubacivati mape koje ti hoćeš ili nađeš? Na Iphone toga nema nažalost...

evo još jedan bug koji sam pronašao,kada je razdaljina do cilja manja od 1000 metara,onda prikazuje minute umesto metara!?

18f2e2d07e.png
 
Poslednja izmena:
Sygic i Sygic Truck, oba programa rade i sa Here I sa Tom Tom mapama. Here mape su bolje (preciznije i detaljnije) za Istočnu Evropu, a Tom Tom mape za Zapadnu Evropu. Isto važi i za neke druge delove sveta.

Sygic Truck dobro služi i za car navigation, tj. ne samo za truck navigation. To je stvar podešavanja programa. Ja lično češće koristim Sygic Truck 13.7.0 koji se može naći i pod imenom Sygic GPS (Professional) Navigation.

Ko hoće da koristi iGO, neka proba iGO NG (NextGen). Kod mene je trenutno instaliran iGO NextGen 9.18.28.627562 (tzv. iGO Basar Soft).

Sve gore navedeno važi za Android verzije programa, IPhone verzije nisam koristio.
 
Jel moguce da u Sygic ne može da se stavi početna i krajnja deatinacija, a da početna ne bude ona gde se trenutno nalazim?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kad dođeš do route selection, pored START imaš tri tačke. Tu imaš opciju da promeniš početnu tačku.
 
Ali neće, ja npr hoću da vidim rutu od Stansted Airport do centra Londona, s obzirom da neću sve mape da skidam da bi mi on izračunao prvo rute odavde do tamo pa onda da promenim početnu tačku, nema. Druge opcije da saznam to..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
@ pera987

Sygic 17.2.4

Ovo je postupak kreiranja rute izmedu bilo koje dvije tacke. Pocetna moze biti bilo koja tacka.

Pretraga
U novom prozoru imas gore lijevo dva horizontalna polja sa zelenim i crvenim simbolom.
Klik na simbol koji je kao strelica na dole - desno u polju gdje je crveni simbol.
Sada imas mogucnost upisati u gornjem polju Pocetnu adresu ili je odabrati iz favorita klikom na simbol srca.
Zatim u donjem polju upises odrediste.
Klik na Krenite i dobije se zeljena ruta.
Klikom dole na simbol "i" a zatim u novom prozoru na simbol "srce" upise se ime rute koja ce biti upamcena.
 
Bio update pa malo češljao app, ne znam da li je ovo bilo do sada... Da li je neko kupio/probao ovo? _20170814_212416.JPG
 
@ kvazar

Opcija Real View Navigation radi.
 
Imaš na YT par snimaka ove opcije, ja baš nešto nisam bio spreman posle gledanja da kupim... :(
 
Neverovatna glupost [emoji53]

Naime na isti nalog na dva različita android telefona stigao mi update mapa.
I sad na jednom lepo prođe ažurira se i to je to.
Na drugom kada stisnem da krene ažuriranje aplikacija puca i vraća na home stranu. Reinstaliram aplikaciju skinem mape ispočetka i sve radi.[emoji4]

Ovo mi se već drugi put dešava

U čemu je štos?
 
A jel' i na istom telefonu uvek greska?
 
Neverovatna glupost [emoji53]

Naime na isti nalog na dva različita android telefona stigao mi update mapa.
I sad na jednom lepo prođe ažurira se i to je to.
Na drugom kada stisnem da krene ažuriranje aplikacija puca i vraća na home stranu. Reinstaliram aplikaciju skinem mape ispočetka i sve radi.[emoji4]

Ovo mi se već drugi put dešava

U čemu je štos?

Kontaktiraj podrsku Sygic-a posto si kupio app, tome i sluze.
 
moze li taj kljuc na vise uredjaja platio bi ....
 
To sam i uradio/planirao, ali eto javio se @mitar1982 sa foruma i kaže nemoj bzvz da bacaš pare :)
Dobih od njega ključ - čovek kupio i ne koristi navigaciju :)

aj budi car prodaj mi kljuc za jedan uredjaj
 
Da, na 3 poslednja instalirana uređaja. Kad instaliraš na četvrtom, prvi se briše...
 
kako mogu da kupim licencu ovde kod nas je moze preko Q-vaucera ili tako nesto da se upati
 
Kao vlasnik licence savetujem ti da sacuvas pare :)
 
Šta fali Here ili Google mapsu?
Verovatno je na to mislio vkozomar

Mi Max 2
 
Šta fali Here ili Google mapsu?
Verovatno je na to mislio vkozomar

Mi Max 2
Mislim da je ipak mislio na neažurnost mapa. Neko se bio žalio ovde, verovatno baš on, da su na "narodnoj" verziju postojale nove mape a on ima legalni app bez novih mapa...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam se zalio u igo temi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno