Šta je novo?

Sygic navigacija i mape

Ja sad probao i nudi samo jednu rutu. A nekad je izgledalo kao na linku iznad.
Sad izgleda ovako.

c6480a6abc5f487dfc06cee8bc7b02b1.jpg


Ovo route selection ne znači ništa. Samo se vrati u search.
 
Poslednja izmena:
Ni meni ne rade alternativni pravci na medjunarodnom rutiranju. Realno, tu ima preko Bitole opcija, preko Prohora Pcinjskog i mozda da kroz Prevezu ili okolo

EDIT:
Ne daje alternativne rute ni do Novog Sada. Ali u okviru Beograda na 10km bude ih i 3...
 
Poslednja izmena:
Samo da ti napomenem za buduće uređaje, licenca važi za tri poslednja prijavljena uređaja. Znači možeš da menjaš koliko hoćeš uređaja.
 
Sad sam malo probao Sygic i vidim da slabo radi sa ograničenjem brzine. Npr. drži 50km/h i po kilometar nakon što krene 80km/h ili kad ima 60-80km/h naizmenično na delu puta, on stavi 60km/h i ne menja.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Sad sam malo probao Sygic i vidim da slabo radi sa ograničenjem brzine. Npr. drži 50km/h i po kilometar nakon što krene 80km/h ili kad ima 60-80km/h naizmenično na delu puta, on stavi 60km/h i ne menja.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

O boze ...
 
Kod mene prati ograničenje brzine podjednako dobro kao i iGO.
 
Meni ne, zato mi je i zapalo za oko. Inače, iGo bukvalno kako prodješ znak sa ograničenjem promeni.

Sent from my SM-T365 using Tapatalk
 
Sad sam opet probao i neće, ne znam dal treba nešto da se podešava. Prodjem pored znaka gde prestaje ograničenje 50km/h i ono još kilometar drži 50km/h.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Mozda je nesto skoro menjano na saobracajnici. Hoce ludilo da nastupi na novim koridorima ili slicno.

Mene je Sygic malo razocarao na otvorenom kroz Grcku. Citavo vreme se gubio, preracunavao naopako, terao svoje... Mislio sam da je do telefona, ali i posle restarta slicna prica. Zbog tih njegovih ludila sam ostao na magistralnom ka Igumenici umesto da me odvede na autoput preko Preveze. Nema veze, nesto duzi put. Nije mi jasno kako tamo covek koji programira ne moze da ukapira da navigacija ili preracuna rutu ili te upozorava da si na pogresnom putu i da namerava da te vrati/okrene. Najgluplje resenje je kad vidim za 50Km da je navigacija naumila da me okrene na staru rutu, a ta nova bi bila mozda duza za 20-30km. Neverovatno. Ako otkazes rutu, pa mu opet das da racuna onda je sve OK. Vodi te tim novim preracunatim putem.
Mnostvo raskrsnica nije spojeno i onda te pokusava navesti sa autoputa/magistrale da te vrati na isti i to na tacku sa koje si se iskljucio. Ako ne pazis, tj. nesto razmisljas ili pratis drugo, za cas te omete i ti ne gledajuci skrenes. Prosle godine sam naucio fule na ruti, a i znao sam da ima takve vrste propusta, pa se nisam dao...
Preferencija rutiranja je bila 'lako' i Sygic me zbog 300m kraceg puta gura kroz neko grcko selo gde ne mozes da se mimoidjes, umesto da me ostavi na sirokom putu. To valjda ovi sto im dostavljaju mape ne kategorisu kako treba. I ti vidis sta ti uradi prvi put i onda krenes normalnim, a Sygic uporan da te vrati na to selo, pa ti 300m sugerise polukruzno i slicne akrobacije umesto da si 'oprosti' 300m i skonta kuda si se zaputio.
 
U pravu si, to je i moja zamerka. Prosto me čudi koliko je u nekim slučajevima uporan sa prvobitno zadatom rutom. Skoro se desilo da nisam išao na magistralu kako je zadao, već sam išao nekim starim putem - bio je uporan do te mere da je na kraju bilo suludo koliko bih trebao da se vratim natrag na magistralu. Kad ideš po zadatoj ruti sve je kako treba.
 
Jedini način da se to reši je da se u planu rute dođe do mesta preko kog nećeš da ideš odnosno do one tačke od koje ti ne odgovara dalja ruta i da tu klikneš izbegni ovo skretanje ili kako već. Inače da to nisam uradio sygic je hteo celim putem da preko Prištine idem za Kraljevo i nije odustajao nikako :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Kupio sam licencu za evropu. Nisam jos stigao da ga ozbiljnije koristim posle toga. Sa free licencom sam isao do mora, ukljucio sam ga iako znam put, bilo je ok...
 
ogranicenja brzine su upisana na karti. aplikacije samo cita.
 
Do sada sam koristio Here i bio sam prilicno zadovoljan , sem sto me u par navrata setao kroz nepostojece ulice i zaobilaznice (sa kopa posle brusa me vodio kroz neko selo, umesto normalnim putem, u arandjelovcu me takodje provezao kroz neke male ulicice umesto preko glavne, kroz kaludjericu me vodio preko nekog zemljanog a ne asfaltiranog puta) i onda na kraju vrisne online mode. Presao sam na Sygic , kupio lifetime premium i iskreno sam poprilicno zadovoljan , citam sada da se neko zali da ne menja ogranicenje precizno i moram da kazem da su moja iskustva drugacija - menja brzinu max 100m od znaka, jedina mana u odnosu na Here je sto Here ima vecu bazu mesta (npr Here ima Mali Hrast u bazi a Sygic nema a ipak je to vrlo renomirana pecenjara i retko ko nije cuo za nju :) ) sve ostalo je na strani sygic-a , mapa srbije 24mb vs here 290mb pa kada se na to dodaju mape za neko malo duze putovanje ispade dosta (do Svajcarske npr). Mislim da je za nekih 17e koliko trenutno kosta Sugic dobiti lifetime licencu za 3 uredjaja uopste nije skupo, ispadne 700 dinara po osobi, plus podrska za ljude koji prave sofware... Ako se uzme u obzir nacin na koji se instalira piratska verzija plus redovni bagovi zbog tog crackovanja onda tek skapirate koliko stedite svega sem eventualno malo para ...
 
Mislim da je za nekih 17e koliko trenutno kosta Sugic dobiti lifetime licencu za 3 uredjaja uopste nije skupo, ispadne 700 dinara po osobi, plus podrska za ljude koji prave sofware... Ako se uzme u obzir nacin na koji se instalira piratska verzija plus redovni bagovi zbog tog crackovanja onda tek skapirate koliko stedite svega sem eventualno malo para ..

Bas tako, sva ta zahebancija se ne isplati, i ja uzeh premium za Evropu ..
 
Srbija samo 24MB? Tu nisu 3D zgrade kao u Here?
 
I ja sam prešao sa Here na Sygic.
Iznervirao sam se pre dva tri meseca kad me do Aranđelovca vodio nekim starim putem umesto novim.
Sviđa mi se kod Sygica i Head up display. Uzeo kod kineza neku neklizajuću podlogu, tako da mi ova opcija odlično radi posao :)
 
Čije mape ste dobili uz kupovinu? Here ili Tomtom?
U opisu na Google prodavnici se nude Tomtom, mada vidim da može da koristi i Here, koje su mnogo detaljnije za ovo područje.
 
Uz legalni Sygic idu isključivo TomTom mape. Ja nemam neke veće zamerke na te mape u odnosu na Here ili Gmaps.
 
Whether you are travelling, commuting to work, or driving professionally Sygic GPS Navigation & Maps is your one map for everything.

Maps of all countries of the World from TomTom and other providers
• Europe, Russia
• North & South America
• Africa
• Asia & Middle East
• Australia, New Zealand
???
 
U podesavanja postavite Najbrza ruta i nece vas voditi po malim ulicicama i manjim mestima, to radi kada je podesena NAJKRACA RUTA.
Uvek podesite na NAJBRZU RUTU, osim kada ste u gradu pa vozite gradsku voznju i onda vam je bitno da je ruta kratkajer svakako u gradu nema jurcanja.
 
Kupio sam Full Evropu za 19 evra ono sto mi se ne svidja je to sto mape nisu sveze, dok na primer imam copilot free varijantu i tamo se mape mnogo cesce osvezavaju

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Kako nisu sveže? Ja mislim da jesu.
 
Ne osvežavaju imena ulica i brojeve, moja ulica je pre par godina promenila ime, a u Sygicu je nepromenjeno.
 
Možda im se ne sviđa novo ime? ;) Šalim se, ja to nisam primetio, a mape mi se apdejtuju bar 2x godišnje, što mi je sasvim dovoljno.

Uzgred, prijavi to Sygicu. Ja sam im prijavio nešto pre godinu-dve i ispravili su u prvom sledećem apdejtu.
 
Nazad
Vrh Dno