Šta je novo?

Sygic navigacija i mape

Nude za 19.99 ne treba mi svet, kazem da moze da dobije full evropu za 19.99 sto je skroz ok cena. Kad sam rekao full sygic mislio sam na full aplikaciju sa mapom koja ti treba, uglavnom po kontinetima ... Nisam siguran dal imas opciju za ceo svet.
To je ok, ali nemam tu ponudu :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
To je ok, ali nemam tu ponudu :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Malo samo budi strpljiv, uzmes legalnu sa playstore. subscribe i bice .. Malo malo pa imaju tu ponudu od 19.99 ... Ja se neko vreme razmisljam ipak je korektno sto da ne kupimo ako koristi ali sam igo user pa ono ..
 
A jel ti realno treba ceo svet? Evropa Premium je 30eur na sajtu.
Jel nude taj evropa premium preko maila jeftinije? :)

Ma znam, nego eto kontam kada sam već hteo da dajem pare da kupim komplet sve :)
Realno mi treba 90% Srbija, i par drugih zemalja povremeno ...

Malo samo budi strpljiv, uzmes legalnu sa playstore. subscribe i bice .. Malo malo pa imaju tu ponudu od 19.99 ... Ja se neko vreme razmisljam ipak je korektno sto da ne kupimo ako koristi ali sam igo user pa ono ..

To sam i uradio/planirao, ali eto javio se @mitar1982 sa foruma i kaže nemoj bzvz da bacaš pare :)
Dobih od njega ključ - čovek kupio i ne koristi navigaciju :)

Pre unosa ključa:

GNkrapgf.png


Posle unosa ključa:

R0S7PJx4.png


Lepo ostavim Sygic sa TomTom mapama i iGO NextGen sa HERE mapama i nema zime :)
Sygic je baš lepo uprostio i ispeglao interfejs !
 
Poslednja izmena:
Odličan je Sygic koristim ga na dve platforme na androidu i na wp na obe radi extra. Ranije sam koristio igo ali me nervirao apdejt nisam znao da ga apdejtujem i tako sam kupio Sygic, nisam se pokajao.

Soylent Green is People
 
Poslednja izmena:
Postoji Srpski TTS za Sygic.
Radi "preko" VocalizerEX-a.
 
Srpski "glas" u Sygicu radi najnormalnije oduvek.

Što se tiče cene Sygica, važno je uzeti u obzir da kupljena licenca važi za TRI telefona/tableta!
 
Imajte u vidu da, ukoliko pređete sa Androida na IOS i obratno, kupujete novu licencu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji Srpski TTS za Sygic.
Radi "preko" VocalizerEX-a.
Može li malo detaljnije ?
Kod mene samo Jovanka (standardni glas)...

33c12412c3a435fee5ffb998a3c1067f.jpg


Ima li kao kod iGO-a building fajlova ?
Na mapi ne vidim zgrade ...


Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Joj, bre, čemu ovoliki screenshotovi?!?
 
Tapatalk v5.8 tako voli :)
Ova podešavanja gore zavise od jezika u aplikaciji i podešavanja pod language and input - text-to-speech-options :

6bf2047db78b80ff14c7b9ab20b41ae7.jpg


Ali u svakoj kombinaciji nema srpski TTS :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Srpski TTS za Sygic nije u zvanicnoj ponudi jezika.
Kao i za iGO uraden je TTS Serbian a moze se pronaci na forumima.
Radi preko VocalizerEX-a.
 
E pa to je već drugo :)
Verovatno je ista fora i za building fajlove ...
 
U Norveškoj prikazuje zgrade.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
O building za Sygic

Ako koristite TomTom i HERE mape onda u fajlovima gdje su mape postoje i fajlovi .2dc i .lma.
Fajl .2dc (objekti) i fajl .lma (detaljni objekti) bi trebalo da idu u paru (ili TomTom ili Here) jer se može desiti da se, na primjer, preko neke zgrade vidi i objekt iz 2dc fajla.
HERE fajlovi su bolji kada je Srbija u pitanju, ali generalno treba birati veće 2dc i lma fajlove - jer veći fajl znači i veće/bolje definicije.
Posto postoje i OSM mape za Sygic u njima su ti objekti jos obuhvatniji pa ako ih imate onda za buildings mozete da ih koristite i za TomTom i za HERE mape.

U podesavanja – Prikaz karte – Detalji karte – Zgrade – bolje je odabrati – Konture - jer se nece "preklapati" medusobno objekti.

SygicBuildings_01.jpg
 
Srpski TTS za Sygic nije u zvanicnoj ponudi jezika.
Kao i za iGO uraden je TTS Serbian a moze se pronaci na forumima.
Radi preko VocalizerEX-a.
A šta je prednost (ako ima neke prednosti) tih TTS fajlova za Sygic? Ja imam srpsku glasovnu navigaciju u Sygic (valjda Jovana), pa ne razumem o čemu se tu radi...

I šta je fora sa tim VocalizerEX-om? Za šta služi to?
 
Razmišljam se i ja da pazarim sygic, i imam par pitanja za koje nisam baš mogao naći odgovor na prethodnim stranama...

1) Ranije sam koristio iGO, ali otkad se pojavio HERE, prestao sam, pošto mi je HERE završavao posao, tako da nisam u toku, ali koje mape su najbolje za Srbiju trenutno?

2) Pominjete da licenca važi za tri uređaja, ovo je možda trivijalno pitanje, s obzirom da na ovom forumu svi menjaju često telefone, ali da ga ipak postavim: ta tri uređaja se misli na trenutna uređaja pod istom licencom? Odnosno mogu zameniti recimo 4 telefona, i licenca ostaje?

3) Kakve su mape po pitanju Bugarske i Crne Gore?

Sent from E6533
 
@wwwz
Umesto da ti kaze: "za 200m skrenite desno", kaze ti: "za 200m skrenite desno u Bulevar umetnosti"
 
Razmišljam se i ja da pazarim sygic, i imam par pitanja za koje nisam baš mogao naći odgovor na prethodnim stranama...

1) Ranije sam koristio iGO, ali otkad se pojavio HERE, prestao sam, pošto mi je HERE završavao posao, tako da nisam u toku, ali koje mape su najbolje za Srbiju trenutno?

2) Pominjete da licenca važi za tri uređaja, ovo je možda trivijalno pitanje, s obzirom da na ovom forumu svi menjaju često telefone, ali da ga ipak postavim: ta tri uređaja se misli na trenutna uređaja pod istom licencom? Odnosno mogu zameniti recimo 4 telefona, i licenca ostaje?

3) Kakve su mape po pitanju Bugarske i Crne Gore?

Sent from E6533


Licencu možeš koristiti na 3 uređaja bilo telefon bio tablet, suština je da licenca važi za jedan os dakle ako uzmeš licencu za android ne može na ios ili win.
 
Da li je licenca vezana na neki način za osobu? Kako se dobija? Kupicu Sygic u sredu pa da vidim kome da dam licencu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Licenca je vezana samo za serijski broj, dakle možeš da je daš bilo kome :)

@ djurkash:
1. Po mom mišljenju, OK su mape TomTom (Sygic) i Here (ja ih koristim u iGo)
2. Licenca važi "vo vjeki vjekova" za bilo koje uređaje pod istim OS-om (npr. ako si uzeo licencu za Android, možeš da instaliraš sada i bilo kada Sygic na tri Android uređaja - telefon, tablet, TV :D )
3. Za CG ne znam, ali je mapa za Bugarsku OK. Naravno, ja bih, za svaki slučaj, ipak instalirao i još jednu navigaciju, iGo ili Here.

@ bmibmc: aha, nisam to znao, fala za info :D
 
Mene muči sa preuzimanjem mapa. Piše da je skinuta, međutim, opet mi nudi da skidam
 
Ako je legalan Sygic, slobodno se obrati podršci - obično brzo odgovaraju.
 
Interesantno, a bilo bi super kad bi ovo proradilo i u Srbiji:

Introducing new GPS Navigation feature: Gas prices

Gas prices is a brand new feature that adds even more value to the Premium packages. It is another useful function for Premium and Premium + Traffic users and requires version 16.2 and higher. It allows you to find the cheapest gas along your route and plan where to fill up. /.../ You need to have internet connection to use this service; the prices are updated frequently so that you always know which petrol station offers the best price at the moment.

Countries included in the service: USA, Canada and Europe (Austria, Denmark, Spain, Finland, France, Germany, Italy, Norway, Poland, Switzerland, Portugal, Sweden, Turkey, Romania, Czech Republic, Slovakia, Greece – more European countries coming soon)

http://www.sygic.com//blog/new-gps-navigation-feature-gas-prices
 
Ima ta opcija već u zadnje dve verzije aplikacije ...

eb7100e4e18371c8fc9a6f9196c11024.jpg
ef71c13e8f9cde5d734205c08dcb6a0b.jpg



Samo što za nas ta opcija ne treba da postoji :D
Ko ide u Grčku neka samo u Makedoniji natoči gorivo, kome je blizu BiH neka tamo natoči jer je svuda jeftinije ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li može neko da mi okači srpski glas za Sygic aplikaciju? U folderu je /Sygic/Res/voices

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ne bih rekao da je to sve što je potrebno za srpski glas - tu se ne nalaze sami WAV fajlovi!

Ovo je sadržaj tog foldera:

odyJsdD.jpg
 
Da li moze neko da mi objasni kako mogu da aktiviram alternativne rute u Sygic-u? Svaki put kad mi racuna neku rutu izbaci mi jednu i to je to, nema ponudjenih vise. Da li postoji tako nesto? Znam da u iGO i u Google Maps odmah izbaci i alternativne rute.
 
Nazad
Vrh Dno