Šta je novo?

Sygic navigacija i mape

Znači pomešao sam, to je bilo u vezi IGo aplikacija...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zar neplaceni sigic ne radi sve isto kao placeni sem sto nema glas i neke takve stvari ...?
 
Radi neplaćeni sve što i plaćeni, ali ne može update nove verzije i mapa, nego nova instalacija, pa iznova.
 
Ja sam do skora na fonu imao sve tri glavne navigacije. iGo (piratski), Sygic (plaćeni) i Here (free). Isti k. sve tri. Još mi je i najbolje da koristim Here. Kome treba Srpski glas, tu je iGo. Sygic plaćeni / ne plaćeni isto. Nije meni problem da instaliram / deinstaliram iznova aplikaciju. Updejt mapa radim godišnje tako da umesto da date 20 evrića bolje odradite reinstalaciju jednom godišnje. Ja jesam kupio Sygic, ali bila je neka akcija cela evropa + hud za 20 eu, doživotna licenca (samim tim i updejt mapa) plus gratis HUD. E HUD je ono što mi je trebao, često putujem noću a on malo razbije monotoniju.

5 godina za redom idem za Grčku. Tamo non stop negde idem. Te do jednog grada, te do drugog. Obilazim arheološka nalazišta i sl. U svakom slučaju, sve tri navigacije korektno obavljaju posao. Samo mi je jednostavnije na Sygicu i Here da updejtujem mape nego da kačim fon na PC i prebacujem mape u foldere. Plus što je menadžment mapa lak, pa lako dodajem i brišem potrebne mape.

Posle ovogodišnjeg odlaska u Solun, ostavio sam Sygic i Here.
 
Jedini problem sa Here i donekle sa Google maps je sto ne dozvoljavaju dodavanje među tačaka. Google kao i Sygic, koliko vidim, mogu dodati pretražive među tačke, odnosno one koje se mogu naći preko search-a...

Mi Max 2
 
Setih se sta me je nanerviralo kod sygica, povezao sam sa BT radiom u kolima I rekoh super, medjutim sta se desava, prilikom slusanja radia svaka " kamera ili upozorenje na ubrzanje " prekida muziku :-/. Pokusao da iskljucim vezu bt medjutim isto, tako da je zavrsio u korpi. Da se cimam sa suportom nisam imao zivaca :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
sybt.jpg
 
Ma. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Glasovna navigacija? To vec ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam placenu verziju i u ponudi jezika nemam srpski

16199c0175c9045a3b83f30873893c92.jpg
 
Pogledaj dole u " standard voices "
 
[emoji15] hvala puno, ispadoh totalni noob [emoji3]
 
2e58c2b2be68dbfd01fb3cbcfff2616d.png


Evo ovo mi je trenutno na IP7 free trial. Imam na androidu placenu i tu isto ima navigacija na srpskom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cudno radi voice, povezem ga sa bt u automobilu i za svaku informaciju pravi telefonski poziv, npr here ne radi tako. Podeseno je kao na slici ispod
10ce6588d81f9e9cbb26420be6a9f7f9.jpg
 
Vidim da Sygic za black Friday nudi premium za Evropu za 12,99 evra.
Koliko inače košta ta licenca, odnosno da li je ovo stvarno dobra prilika ili marketing?
 
Regularna cena je 70 evra. Ja sam kupio pre više godina sa 50% popusta. Kasnije je bilo i 70% popusta. Mislim da ovako niska cena nije bila do sada, ali to ne znači da neće da bude još jeftinije :)
 
Dobra je ponuda, kosta oko 19 eura u nekoj redovnoj promociji .. kupis ga za backup a koristis IgonextGen kao primarnu :-D
 
Dobar je ovaj bozicni popust, pa se razmisljam da kupim Sygic za male pare (sad sam je instalirao da je probam) - moje pitanje je vredi li ovaj "Traffic" dodatnih 5 evra (a inace 30) razlike?
 
Verovatno Traffic vredi tamo gde radi, a mislim da to nije slučaj u Srbiji (za sada). Ja ovde koristim tu opciju u Google Maps, radi sasvim solidno.

Ako često ideš u zemlje koje su pokrivene tom uslugom, ja bih svakako doplatio 5 evra za tako nešto. (Btw, znaš da Sygic možeš legalno da instaliraš na 3 uređaja sa istim registracionim kodom?)
 
Ma ne putujem cesto van Srbije, ali platio bih 12 evra maltene samo onu HUD opciju. Samo jos 1 pitanje, kakva je tacnost upozorenja na kamere za brzinu, u poredjenju sa Igo?
 
Poslednja izmena:
Iskreno i ne znam gde su u Srbiji kamere za kontrolu brzine. Meni Sygic na njih zvrcka samo na Gazeli kod Sava centra.

PS
Nisam iz BG.
 
Ma ne putujem cesto van Srbije, ali platio bih 12 evra maltene samo onu HUD opciju. Samo jos 1 pitanje, kakva je tacnost upozorenja na kamere za brzinu, u poredjenju sa Igo?
Ja mislim da imam HUD, da sam ga dobio u okviru neke promocije, ali ga nisam nikada probao, ne deluje mi potrebno.

Što se tiče kamera, nemam pojma, trudim se da ne vozim više od 10ak km preko ograničenja (koje gledam po saobraćajnim znacima, ne po informaciji sa navigacije). Čujem ponekad ono njegovo "biiip" za kamere, ali nemam pojma koja je preciznost.
 
Ne mislim na preciznost, nema razloga da ne bude precizan, vec na bazu podataka za speedcams.
 
Ubacuju dosta kamera, trebaće ubacivanje novih lokacija sa kamerama, sada ubacuju i kamere za tablice. BG ceo pokrivaju. Kako je krenulo, biće najlakše voziti 49km/h u BG. Na benču nema tema za saobraćajne kamere?
 
Deluje mi da bi se takva tema brzo iscrpela, ali ako mislis da ima perspektivu, ti otvori.
 
Trenutno im je neka akcija u postavljanju 160 kamera za saobracaj u BG, uveliko se postavljaju vec. Tako da ako ne ubodemo minimum dve kazne dnevno, nista nismo uradili, bolje konja da kupimo pa polako kroz BG.
 
Regularna cena je 70 evra. Ja sam kupio pre više godina sa 50% popusta. Kasnije je bilo i 70% popusta. Mislim da ovako niska cena nije bila do sada, ali to ne znači da neće da bude još jeftinije :)

Slažem se. Ja sam uzeo pre par godina za 25€

promenio na 3 telefona - u prakis se pokazalo da radi
 
Nazad
Vrh Dno