Šta je novo?

Sygic navigacija i mape

[emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji106]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
@encarta

Hvala puno na detaljnoj analizi!

Sada su definitivno neke stvari jasnije. :)

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Magic earth je novo otkrovenje za mene, samo moram još da ga testiram.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Ima veoma loše rutiranje - ovi što se žale na Sygic ne znaju šta je loše. Sve ostalo je sjajno, ali ovo je baš baš loše. Primeti se čim se malo duže koristi - neće baš svaki put davati užasnu putanju, ali često. Preporučujem ti Mapfactor Navigator, free verzija je ok, ali nudi samo jednu rutu do odredišta.
Premium verzija nudi 3, što je meni bitno. Takođe solidno rutiranje ima Maps.me, čini mi se i Osmand (imaš Osmand + verziju besplatno legalno na F-droid, "obična" verzija ima neka ograničenja). Sve koriste OSM mape. Osmand srče bateriju, maps.me je battery friendly.
 
Meni se sve vise svidjaju maps.me. Mozda neko da uporedi sa Sygic? Ono sto mi se narocito svidja je preciznost kucnih brojeva.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čini mi se da i Maps.me nudi samo jednu putanju.
 
Sygic daje tri opcije do Zlatibora kako stici do auto puta iz Blokova, I go samo jednu preko Cukarice, Maps. me jednu preko Surcina

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
I Maps.me i Osmand daju uvek samo po jednu putanju, s tim što Maps.me ima fin algoritam, solidne rute daje. Osmand nisam pošteno isprobao, Mapfactor Navigator mi je kao navigacija najzaokruženiji proizvod, makar na kratkim i srednjim distancama (čuo sam da hoće da brljavi kad zadaš rutu do Grčke npr.), pre svega jer dobro rutira, ima srpski (malo čudan: "nastavite ravno", ali ok) i daje do 3 rute (in-app purchase). Sygic je mnogo zaokruženiji kao navigacija od Maps.me, lično Maps.me više koristim kao pešak kad sam u romingu jer ima detaljne offline mape. Ali je dobar, nema sumnje.
 
Evo akcija na dashcam
26674ebaf6ec3953c5206466da4d4df6.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Zlatibor Beograd i sve dok nisam stao i resetovao, svaki cas me setao levo desno nazad, rutiranje je lode, da li zbog logaritma ili mesecnih karata pa zbrzaju ne znam ali često resetujrm, pa ponovo i onda je ok

J
c6beb596fa65d6f0b2c58d6275114dec.jpg
ddf6d2d8339c9128867ec5c17f29b618.jpg
a87fed7f173392daa81d3a50afd3212b.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Encarta je detaljno analizirao način rutiranja Sygic-a, u kreiranju rute se oslanja na kategorizaciju puteva i stalno navodi na taj način. Mnogi od nas u praksi su videli da je to prilično loše rešenje, ja se iskreno posle svakog update-a nadam promeni načina rutiranja i zbog toga ne brišem Sygic još uvek. Ukoliko bi to sredili, Sygic bi bio TOP navigacija.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Skoro sma išao baš put Zlatibora. I zbog nekih radova zadao sam mu putanju kroz centar Čačja. Odradio je sve bez problema. Mada je na jednom mestu gde sam namerno presekao, krenuo da vraća nazad, sve dok nisam izbio na glavni put, e tu se opasuljio i proračunao novu rutu.

Elem, Sygic vas nikad neće odvesti u "favele", sem ako baš ne insistirate na tome. - novi slogan za Sygic :)

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Skoro sma išao baš put Zlatibora. I zbog nekih radova zadao sam mu putanju kroz centar Čačja. Odradio je sve bez problema. Mada je na jednom mestu gde sam namerno presekao, krenuo da vraća nazad, sve dok nisam izbio na glavni put, e tu se opasuljio i proračunao novu rutu.

Elem, Sygic vas nikad neće odvesti u "favele", sem ako baš ne insistirate na tome. - novi slogan za Sygic :)

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Ja sam se vraćao, stavio Home da mi tri varijante,ali sam se nešto zamislio i "on" je startovao, pretpostavio sam da je najbrža i najkraća, ali čim sam krenuo "nizbrdo" i oko Užica , krenulo je nelogično rerutovanje,posle reseta sve bilo savršeno, Surčin obilaznica, izasao za aerodrom i posle Blok 44

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Tema je sygic
 
Ja se ne slažem da je iGo najbolji, tačnije za mene je jedna od lošijih navigacija, a vidim i za većinu ljudi na planeti - ocena na Play prodavnici im je 3,2, na App Store još gore. Što se mene lično tiče, interfejs mi je "dilbrejker", način pretrage takođe, najsporije hvata GPS signal i najlakše ga gubi, mape nisu upotrebljive - kasne po godinu dana, a rutiranje im nije ništa bolje od nekih drugih programa. Lično mi je poredak trenutno, kada uzmem u obzir sve što čini jednu aplikaciju upotrebljivom, otprilike ovakav:
a) za gradsku vožnju ili kraći put (ako treba da idem ka Obrenovcu ili iz Obr, poredak je drugačiji, ali da ne pravim posebnu listu za tu situaciju)
1. TomTom NDS (uprkos velikom minusu - još uvek nisu upisali deo autoputa, uzimaju u obzir i saobraćaj, ali samo "istorijske" podatke)
2. Google Maps (da imaju opciju izbegavanja makadama bili bi mi broj jedan zbog jedinog pravog live traffic)
3. Waze (veliki potrošač baterije i isključivo radi onlajn, lošiji live traffic od GM)
4. Here (premalo opcija, nema međutačke, nema live traffic, nema navođenja po trakama)
5. Sygic (ima skoro sve osim live traffic ali nervira često kad insistira da ideš ulicom kojom ne želiš - objašnjeno je već zašto to radi)
6. Yandex.Navi (samo za Beograd i još neke srpske gradove, solidno rutira, ima nekakav live traffic, nema srpski, znam da ga taksisti i dostavljači vole)
7. Mapfactor Navigator (solidan, još uvek nisam dovoljno koristio - možda je i bolji nego što mislim)
8. Maps.me (lošije je plasiran jer uvek nudi samo jednu rutu i zato što ima samo Google TTS glasovno navođenje)
9. iGo
10. Magic Earth (često veoma loše rutiranje, stalno pratim i nadam se da će to da srede, jer je sve ostalo fantastično za free app)
b) duža putovanja i roming
1. TomTom NDS
2. Sygic
3. Here
4. iGo
5. Mapfactor Navigator
c) pešački režim offline i online
1. Google Maps
2. Maps.me
3. Magic Earth.

Edit - ako treba, prebacite na odgovarajuću temu.
 
Poslednja izmena:
Treba samo imati u vidu da Igo i Sygic imaju drugi sistem za "live traffic" od Google maps, ali u Srbiji jos nema TMC za navigacije, samo za radio u kolima Beograd 202, koliko je meni poznato, a van Srbije na obe navigacije dobijam za saobraćaj a i na Garmin uredjaju
J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
@pilgrimbg
Za iGo se u potpunosti slažem sa tobom. Ranije sam je koristio i često me je izbacivala iz takta na više polja.
TomTom sam koristio uporedo sa iGo i bila je bolja. Nisam ispratio šta se dešava u poslednje vreme sa tim navigacijama pa nisam kompetentan da izvučem neke zaključke za trenutne verzije istih.

Moj drugar vozi kamione po evropi. Često imaju i po dve tri navigacije u kabini. U poslednje vreme dosta koristi Sygic Truck ili tako neku verziju sygica namenjenu kamionima, kombijima i tom vidu transporta. Kaže da je prezadovoljan.
Reče mi da ima opciju da se unese npr broj prikolica ili njihova veličina i na osnovu toga app traži najbolju rutu kao i da upozorava na visinu mostova ispod kojih se prolazi. Može i da se planira ruta na google mapama pa da se prebaci na Sygic....
Al mi reče da nije baš jeftina, al bože moj.
Posle sam malo guglao o toj navigaciju i vidim da podržava i kampere i poseban režim za iste....

Pa eto, ako neko ima tu verziju, bilo bi lepo da podeli korisničko iskustvo ovde.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Opet smaraju i spamuju sa popustima i ponudama :)

10€ mesečni update mapa ALI SAMO GODINU DANA
15€ mobilne kamere isto samo godinu dana
 
Spustiće cenu za taj mesečni update. Davali su dosta, ne može da se kaže da nisu. Bude to na kraju sasvim pristojana cifra za kupovinu na celu godinu kome treba naravno. Ja sam za sada jako zadovoljan kako radi Sygic.
 
Moram da napišem komentar posle poslednjeg ažuriranja Sygic navigacije. Prvo da podsetim da sam davao primere kako Sygic očajno rutira i kako se ponaša kada se slučajno ili namerno skrene sa rute (ne rutira od nove pozicije nego te neprekidno vraća nazad na prethodno zadatu rutu). U starom metodu rutiranja Sygic je video samo glavne ulice i gotovo ignorisao neke manje sasvim normalne ulice. Nije naravno samo problem bio u tome, na primer meni je na relaciji Pančevo - Palić potpuno ignorisao najbolju moguću rutu preko Pupinovog mosta (ljudi iz Beograda i okoline znaju o čemu pričam). Sve ostalo je bilo sjajno, korisnički UI, grafički dizajn, ali rutiranje je bilo očajno.

Međutim sada je i to više nego pristojno ispravljeno poslednjim ažuriranjem. Poboljšanja su sledeća:

- Sada konačno prilikom rutiranja vidi i mnoge ulice koje je ignorisao prilikom kalkulisanja rute, samim tim rute su mnogo logičnije;
- Takođe vrlo bitna stvar, kada se slučajno ili namerno skrene sa rute Sygic sada lepo prerutira od tačke na kojoj se nalazite i ne vraća na staru rutu;

Ostaje jedina zamerka što mu najkraća ruta i dalje nije stvarno najkraća, već je najkraća od ulica koje "hoće da vidi" prilikom kalkulisanja rute ali kao što sam rekao sada uzima mnogo, mnogo više ulica u obzir pa ovo i nije neka velika mana.

Sve u svemu prezadovoljan sam ispravljenim načinom ažuriranja Sygic-a i sada mogu sasvim normalno i sa zadovoljstvom da ga koristim.

@Ivan KP

i ostali koji su u jednom trenutku odustali od Sygic-a, probajte ga sad jer je rutiranje drastično poboljšano i uz dobar dizajn i ostale stvari koje ima, Sygic je sada odlična navigacija. Prostora za poboljšanje načina rutiranja još uvek ima ali i ovako vredi koristiti Sygic.
 
Slazem se sa svim sto si napisao....Probao Beograd - Babin zub sad daje preko Svrljiga najzad nije vise preko Knjazevca .Znaci najzad rutira kako treba.Velika pohvala!
 
Ja sam svojevremeno platio licencu za EU mape za Sygic 20e, ali sam skoroz prestao da ga koristim zbog nedostatka real time traffic za Srbiju.

Ima li nekih naznaka da će to dodati?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja sam svojevremeno platio licencu za EU mape za Sygic 20e, ali sam skoroz prestao da ga koristim zbog nedostatka real time traffic za Srbiju.

Ima li nekih naznaka da će to dodati?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Real time traffic za Srbiju ima odavno ali je u World Real time traffic a ne u običnom.
abc3716c42e0ba835765fb084f5e8fca.jpg


Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Da li neko ko ima plaćenu ovu licencu može da potvrdi da ima traffic za Srbiju.

Ja nešto mislim da je to spisak zemalja čije su mape uključene u licencu.

Kao što si i sam primetio na posebnoj World traffic licenci nema Srbije

7684c39de993abc27eb1870910340cf0.jpg


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nema u world traffic Srbije.

Da li je neko imao iskustvo sa sygic-om, a prvi put mi se desilo prosle nedelje... Na putovanju kroz srbiju na dva mesta mi je na mapi pokazivao skretanje levo dok je znak pokazivao pravo na ekranu. U drugom slucaju kaze skrenite desno a treba isto pravo. Skroz zbunjujuce. Takodje kod lrestrojavanja za iskljucenje na autoputu je isto brljavio... Drzite krajnje levu stranu i onda kaze pred samo iskljucenje na ekranu da ides desno... Skroz cudan trip nisam imao ranije ta iskustva...
Skroz cudan trip kao da te navodi dvostruka licnost koja malo malo pa kaze - ne to desno, drugo desno...
fe0a33959a24aab168552bd110d10b70.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Нема ни код мене... Screenshot_2020-08-30-09-33-52-413_com.sygic.aura.jpg

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Srbija jos nema taj sistem, Madjarski provajder je nudio servis ali Radio Beograd nije imao para za to, a ni drzava nije bila zainteresovana
J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Da budem iskren, real-time traffic informacije u Srbiji i nemaju puno značaja za aplikacije za rutiranje. Ionako se do većine destinacija može stići samo jednim putem. Bilo kakav pokušaj skretanja sa tog puta traje duže od većine zastoja.
Pozdrav
 
Ja bez toga ne vozim ni do prvog Mamsija ;)
Za Beograd, koristim Waze. Odlično se snalazi sa ovim zatvaranjem ulica.

I nije samo ruta, ima tu i informacije o mobilnim patrolama i sl.

Mene je i po Srbiji par puta ozbiljno spasao dugih čekanja.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Danas prešqo 300km sa Sygicom, BG-šabac-loznica I nazad, bez problema sa rutiranjem, čak i kad sam skretao sa rute.
Odlično gađa znakove za ograničenja, u metar bukvalno, kao i ulaske u naseljena mesta, pa taman kad se zaboravim, zapišti da smanjim brzinu. Dva radara izbegao uz pomoć toga.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
^

Upravo tako, nakon poslednjeg update-a Sygic stvarno dobro radi. Izgleda da su se konačno opametili i shvatili gde greše, nadajmo se da će tako ostati.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno