Šta je novo?

Sygic navigacija i mape

Pazario sam legalno Sygic i radi kao sat. iGo imam isto kupljen ali kasne sa mapama samo tako.
 
Može li neko da mi objasni razliku između dve aplikacije za Android - Sygic i Offline Maps & Navigation? Meni te aplikacije deliju potpuno identično s tim što se kod Sygic navigacije mape plaćaju a kod ove druge ne. Potupuno isti interfejs, iste mape, sve isto! Pretposavljam da nisam otirio toplu vodu pominjanjem ove druge aplikacije ali mi nije jasno u čemu je stvar tj. u čemu je razlika? Osim u plaćanju naravno.
 
^ Sygic Offline Maps & Navigation je jedan program, jedna navigacija. Odkud ideja da se tu nešto sa nečim poredi?!?

.
.
.

Nego, evo i ja kupio Sygic-a. Radi ok ovo malo što sam probao.
Prikaz na ekranu, i dalje mi se iGo sviđa mnogo više. Al' ajd sad', Sygic-a bih stavio na drugo mesto.

Što se mapa tiče, i Here i gMaps su već upisali novi most preko Dunava u Novom Sadu, otvoren pre par meseci. Sygic ga i dalje ne vidi. Nema ga ni na Sygic on-line mapi. Koliko vidim, to je TomTom, gde takođe nema tog mosta. Mislim, nije to neka banalna raskrsnica gde su dodate 1-2 trake, pa da je promaklo ovima što rade update mapa. Gunđ!

Here i gMaps su taj most uneli par dana posle otvaranja. 10-ak dana kasnije je i Here aplikacija pokrenula update mape pa je most i u off-line prikazu.

.
.
.

off... Iskoristiću priliku da strašno napljujem Here i Nokiju. Nokija je još davno preuzela tadašnji Navteq (kasnije preimenovan u Here), i u svojim tada poslednjim serijama smart telefona (onima sa baksuznim Symbianom), navigacija ja bila valjda jedina aplikacija koja je radila jako jako dobro. Daleko bolje od bilo koje druge navigacije što na telefonima, što na tadašnjim stand alone navigacijama. I kada sam prešao na Android, Nokiju 5800 sam još duže vreme koristio samo za navigaciju u kolima (sve dok MS nije ukinuo Nokia store, a time i mogućnost update-a mapa).

Here je sve vreme ostao u vlasništvu Nokije, nikada MS nije stavio šapu na njega, i neshvatljivo mi je da Nokia nije uspela da to kvalitetno portuje na Andoid. :(
 
Ako je mislio na Sygic Maps, tj. Sygic Travel, na sajtu koriste OSM a ne TomTom mape.
Most je tu.
4515fd0218743c25f3aa247926290bc5.jpg
 
Poslednja izmena:
Here je od 2015. u vlasništvu nemačke trojke, BMW, AUDI I MB.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Here_(company)
@NShappy
Gde si video te Sygic on-line mape?

Da, Here je prodat. Ali kada je krenula Here apliakcija za Android, i dalje je bila Nokijina. I beskonačno je lošija bila od onog što je Nokia nudila na Symbianu. Ovi automobilisti se sigurno neće pretrgnuti da je poprave.

Sygic on-line: https://maps.sygic.com/#/?map=11,45.261597,19.858475

A da gi j'b'š, stvarno eno mosta, bar na ovoj Sygic on-line...
Biće da sam pobrkao prozor TomTom-a, i Sygic-a. TomTom još uvek nije primetio novi most. Izvinjavam se na dezinformacijama.
U svakom slučaju, novog mosta još nema u telefonima. :(

Ima li TomTom neku opciju da prijavimo nepravilnosti na mapama?
 
Poslednja izmena:
Verovatno na TomTom sajtu, mada sam ja neke nepravilnosti prijavljivao Sygic-u, a da li oni to prosledjuju, ko zna...
 
Ja koliko vidim i TT i Sygic imaju taj most
TomTom
Sygic
 
Možda se iz Niša vidi most, ali ga na legalnim TT mapama, koje koristi Sygic, nema još. :)
f1dc455a3ba60abed976e38a90a82466.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Sygic Offline Maps & Navigation je jedan program, jedna navigacija. Odkud ideja da se tu nešto sa nečim poredi?!?

.
.
.

Nego, evo i ja kupio Sygic-a. Radi ok ovo malo što sam probao.
Prikaz na ekranu, i dalje mi se iGo sviđa mnogo više. Al' ajd sad', Sygic-a bih stavio na drugo mesto.

Što se mapa tiče, i Here i gMaps su već upisali novi most preko Dunava u Novom Sadu, otvoren pre par meseci. Sygic ga i dalje ne vidi. Nema ga ni na Sygic on-line mapi. Koliko vidim, to je TomTom, gde takođe nema tog mosta. Mislim, nije to neka banalna raskrsnica gde su dodate 1-2 trake, pa da je promaklo ovima što rade update mapa. Gunđ!

Here i gMaps su taj most uneli par dana posle otvaranja. 10-ak dana kasnije je i Here aplikacija pokrenula update mape pa je most i u off-line prikazu.

.
.
.

off... Iskoristiću priliku da strašno napljujem Here i Nokiju. Nokija je još davno preuzela tadašnji Navteq (kasnije preimenovan u Here), i u svojim tada poslednjim serijama smart telefona (onima sa baksuznim Symbianom), navigacija ja bila valjda jedina aplikacija koja je radila jako jako dobro. Daleko bolje od bilo koje druge navigacije što na telefonima, što na tadašnjim stand alone navigacijama. I kada sam prešao na Android, Nokiju 5800 sam još duže vreme koristio samo za navigaciju u kolima (sve dok MS nije ukinuo Nokia store, a time i mogućnost update-a mapa).

Here je sve vreme ostao u vlasništvu Nokije, nikada MS nije stavio šapu na njega, i neshvatljivo mi je da Nokia nije uspela da to kvalitetno portuje na Andoid. :(
Govorim o dve različite navigacije koje izgledaju skoro potpuno identično od kojih je jedna besplatna (plaća se samo opcija Real view navigation) a Sygic...znaš već šta je besplatno a šta nije. Evo linka te druge navigacije:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navigation.offlinemaps.gps

Послато са SM-G9650 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li si instalisao tu drugu? Link eula vodi na sajt koji u zaglavlju ima Sygic. Dakle, ista navigacija. Ne znam zašto ih ima kao dve odvojene?!?

Koliko vidim, i ova druga, "proširene funkcije" su glasovna navigacija na više jezika, kao i kod Sygic-a
 
Poslednja izmena:
Instalirao obe. Isti interfejs osim Splash screena. Što se funkcija tiče mape su besplatne iako ima opcija za kupovinu mapa (koristim navigaciju već par meseci - sve normalno radi), glasovna navigacija je besplatna (isti glas kao i kod Sygica), Dashcam besplatan i Head-up besplatan. Glasovno navođenje je takođe besplatno. Čitao sam na nekom sajtu, ne sećam se na kom, test navigacija koji je radio neki naš lik. Za ovu navigaciju je rekao da ju je radio Sygic. Zašto je kod nje skoro sve besplatno i u čemu je fora bog sveti zna. Još par istih Sygicovih derivata se može naći na Playu koji su takođe besplatni



Послато са SM-G9650 уз помоћ Тапатока
cab996119161f8c55cb8049188e5b8a9.jpg
336fae7273b21a05d6b02d7c5596ae04.jpg
26beadbcadfb0e83f9deb45f53ab4972.jpg
 
Poslednja izmena:
To je verovatno neka njihova strategija da osvoje trziste.
Zatrpaju trziste svojim klonovima i kada se ljudi naviknu pogase klonove, uvedu naplatu, reklame ili ko zna cega se sete
 
Besplatno ili ne, cena koja obično na akciji bude 20 dolara, a njome pokrivas 3 uređaja, je praktično za dž. Ne razmišljaš o prestanku podrške, mapama i sl. Još ako ubodeš HUD, traffic i sl. dodatke, onda super.
 
Besplatno ili ne, cena koja obično na akciji bude 20 dolara, a njome pokrivas 3 uređaja, je praktično za dž. Ne razmišljaš o prestanku podrške, mapama i sl. Još ako ubodeš HUD, traffic i sl. dodatke, onda super.


Video sam da ima glasovno navođenje na srpskom, ali me zanima da li čita imena ulica na srpskom? Ili je samo ono standardno, skreni levo, desno trte mrte.
Tražim neku navigaciju za android koja će da mi čita imena ulica na srpskom, ubih se tražeći. Nije kao da mi je to neophodno (zato trenutno koristim Gugl mape) ali bih jako jako voleo da imam, video sam da Garmin navigacije imaju izgovaranje ulica ali sigurno neću kupiti navigaciju za te pare, to mi je čisto bacanje para.

Druga stvar koja me zanima je kakav je traffic za Sygic u Srbiji? Npr. gugl mape znaju poprilično dobro da ti prediktuju najbržu rutu.

Razmišljam se ozbiljno da kupim Sygic jer mi se izuzetno sviđa što radi baš brzo, nekako glatko. Imam dobar telefon ali Gugl mape mi nekako rade sporo, ima tu mnogo nekog seckanja, postali su žrtva količine podataka koje ta mapa prikazuje.
 
Kako vam se pokazao Sygic kad je povezan na kola preko Miracast-a?
 
Nisam siguran da li su 3D objekti Srbije stigli ranije, ali sa današnjom obnovom mapa BG u Sygic-u izgleda ovako:
bbe95ffe57add9f72c2d7f7f70f6a3b5.jpg
 
Današnja? Prisutno od 20-og marta :)
Malo mršavo (Bg, i nešto po NS-u), ali ih ipak ima.
U Nišu ništa.
 
Poslednja izmena:
Meni je danas stiglo obaveštenje od Sygic-a za obnovu, legalnu. :)

Za Niš, who cares. [emoji48]
 
Trenutno je sygic vidim na akciji 12e.
17e je sa traffic ali to koliko vidim na žalost ne funkcioniše.

Interesantno je da je cena Offline Maps & Navigation 15e ?!? Ispadne jeftiniji sygic koji je valjda nešto kao originalna varijanta.

Mada sam primetio da sve više koristim google maps zbog live traffic-a, za grad je nezamenljivo. To kod nas nema nijedna druga navigacija.

Igo i sa here i sa tom tom mapama mi je od Ljubovije do BG nudio drugačije rute, najbolju mi je dao gmaps, naročito od Šabca do Bg.
Šteta, pre je igo bio drastično bolji od gmaps.

Problem sa gmaps je što i dalje ume ponekad da odvede nekim malo sporednijim putevima, i što je interfejs loš, nema ni ograničenja brzine, ni kamera.

Ovaj Offline Maps & Navigation mi se za sada više dopada i od here i od igo.

Nadajmo se da će nekada i kod nas proraditi traffic.
 
Danas je bio update za Offline maps and navigation, na prethodnoj strani je pominjan most u NS, sada je koliko vidim dobro ucrtan.
 
Valjaju li ista ove mape ? Koliko su precizne i bolje u odnosu na konkurente?
 
Mape su identične. Tj, isto im je poreklo.
 
Neka je akcija pa sam kupio Europe Premium licencu (12 evra, korektna cena s obzirom da važi za 3 uređaja...), i dobio kod za dodatni popust od 15%.

Ako neko bude kupovao stavljam ga ovde, kupac dobije još 15% popusta, ja dobijem besplatno Head-up display dodatak. Win-win :d.


edit - kod: REF2519EPAWFL1044
 
Poslednja izmena:
Evo ja iskoristih tvoj kod i dobih Sygic premium za 10,19e. Takođe mi je stigao promo kod pa ako nekom treba za popust

REF6861ALGVOI7645

Nadam se da si dobio HUD, pozdrav.
 
Evo ja iskoristih tvoj kod i dobih Sygic premium za 10,19e. Takođe mi je stigao promo kod pa ako nekom treba za popust

REF6861ALGVOI7645

Nadam se da si dobio HUD, pozdrav.

Hvala, ja sam iskoristio tvoj kod :)

Evo mog koda - REF6261VHCPAE1722 za 15% popusta na postojeću trenutno akcijsku cenu...

Lako se ukuca iz aplikacije i odmah se dobije full licenca za verovatno trenutno najbolju navigaciju na Androidu. Za svega 10.19 eur sa kodom...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno