Šta je novo?

Kaveri, A10 7850k

Nemam tu igru.
Imam AIDA 64, AMD Overdrive, Prime 95 i par onih gpu stress testera.

Bilo koji da pusti od tih programa , ali ne brini brigu imas memoriju :mad:, procitaj sta sam napisao u postu #22 i probaj tako da podesi ram .
 
Evo, mlatim se sve vreme.
Trenutno:
Otimized defaults, pa pokusao memoriju na 2400 sa razlicitim latencijama, ali puca. Ili Krece ono reair sistema, ili lavi ekran sa nekom greskom.
Pokusao i sa xps i manuelno sve...
Stavio memoriju na 2133, sve auto, sem naona koji sam sam setovao na 1,65, na koliko memorija inace radi
Uz ovakvu interevnciju NB je uspeo da ode na 2000, ali tek treba da vidim da li je stabilno.
Ako jeste, pusticu testove za grafu da vidim i Dotu 2.
Na overdrive benchmarku je sada 8133, svi ostali su bili ispod 8100. Ako to icemu sluzi

edt, Prime 95 prijavljuje gresku kada ga pustim...
 
Poslednja izmena:
ma idi odma na Dotu 2 i opusteno ......
 
Da updatujem temu, posto ovaj Geil odbija da radi na 2400 mhz, trazio sam zamenu i trebalo bi da uzmem Beast.
Masa ljudi ga je naterala na 2400, pa se nadam da nece biti nekih vecih problema.
Takodje, Geil je dosta visoka memorija, 52mm, tako da mi pravi problem sa kulerom...
 
Juce sam stigao da se malcice igram, posto sam bukvalno 5,6 dana bio bez kompa, jer sam vratio onaj TT cooler i uzeo Noctua.
Moram da napisem koji maltret sa ovim Noctua cudom.
Dodjem ti ja sam srecan kuci pre par dana kad sam ga uzeo, krenem da montiram i skapiram da treba AMD backplate, koji nemam. Frka panika, jurim po radnjama, servisima i nadjem posle sto pokusaja u servisu u kraju (hvala liku, ako cita ovo). U medjuvremenu posaljem i mail Noctui, posto stoji tamo da im se obrati ako korisnik nema backplate.
Dodjem ti ja srecan kuci, krenem da sklapam kuler i skapiram da ne mogu da uglavim RAM. Totalna propast.
Sutradan nadjem da postoji dodatni kit za cooler, koji omogucava rotaciju za 90 stepeni. Opet pisi Noctui...
Juce stizu odgovori od njih da ce mi poslati oba dela. Lepo od njih.
Elem, u dogovoru sa ljudima iz Baita, zamenim ti ja memoriju za Beast, posto onaj Geil nije hteo da radi na 2400 mhz.
Izmaltretiram se da sve to nekako uglavim u kuciste, posto Beastisa staje u milimetar, a ova prokleta Noctua je ogromna.

2 XMP profila- 2133 i 2400 i Beast radi na 2400. Hvala Bogu.
Nisam ne znam koliko testirao, ali cim budem u mogucnosti, idem dalje.
Trenutna ideja je sledeca:
1. Ostaviti CPU na default vrednostima, jer ionako throtluje pri vecem opterecenju igpu i spusta takt na 3 ghz, tako da ne dobijam ama bas nista ako ga dizem na 4,2 ili 4,3. Samo dodatno dizem temp, jer mora i napon gore.
2. iGPU ce na 1020 mhz. To sam vec proveravao, stabilan je na +0,072v
3. NB sam uspevao max 1,9 ghz, a da prolazi Prime 95. Pokusacu ponovo, posto sam otpusio memoriju na 2,4

Imam dilemu oko hladjenja.
Trenutna, iznudjena, situacija je da imam vent na bocnoj providnoj strani, napred negde oko hdd (ne vidim ga), gore i sa zadnje strane.
Noctua ima 2 venta koji su usmereni da izduvavaju vazduh ka gore, a bukvalno iznad njih je taj vent od kucista koji izduvava vazduh napolje. Taj gornji vent eventualno mogu da pomerim na slot pored, ali ne znam da li bih ista dobio time?
Da li da okrecem cooler za 90 stepeni kada stigne kit?
Brzinski sam video temp i u idle je 24 stepena, ako se secam.
 
Koja je noctua u pitanju ? Daj slike iz kucista lakse ce ti se objasniti.Koliko vidim dobro su ti rasporedjeni ventilatori,koje su velicine ?

Ja sam recimo probao da stavim gornji vent da duva na cpu cooler,na cooleru 2 komada koji duvaju nazad i jos jedan pozadi koji izduvava kuciste i mogu ti reci da sam poprilicno oborio temperaturu...bitno je samo da ti u kucistu nije velika toplota,a to ces znati recimo posle 2 sata koriscenja kompa sa zatvorenim stranicama i onda samo otvoris kuciste i gurnes ruku,ako je toplo nesto nevalja,ako nije sve je ok.
 
Nisam kuci trenutno, pa ne mogu da izbacim slike.
Inace, kuler je NH-U12P.

Kuciste je NZXT Lexa S i ventovi su dosli uz kuciste, mislim da su 12ice, nisam siguran.
 
Ok,solidan je cpu cooler kao i kuciste,sad je smao pitanje da li si uradio cable managment,ako jesi,onda samo podesiti ventilatore i to je to.
 
Nosferato ,posto imamo slicne konfiguracije koja je kod tebe temperatura m. ploce ?
Nemanja 84, a kod tebe C m.ploce .
 
Oko 30.Nekad 29 ali tu oko 31-32.

Samo sto tvoja ploca nije ni priblizna mojoj a kamol i od njemanje.
 
Ugasi APM u BIOS-u.

Ugaseno je i to i c&q c6...Koliko sam video neminovnost kod ovog APUa.

@NoSferat0
Kratko sam juce bio kuci, pa nisam imao kada da slikam unutrasnjost kucista.
Kad stignem bacicu ovde.
Juce sam uspeo u par kratkih navrata, posto sam kuci dolazio na po 10 min da pustim Prime 95.
Nesto ne stima. Koliko sam video neka greska - rounding was 0.5 less blabla.
Citam sad, najcesce je memorija u pitanju.
Ucitan mi je xmp profil, a na temama o 7850k vidim da retko kome radi kako treba iz xmp, vec da preporucuju rucno podesavnje.
Pokusacu cim stignem sa 11,13,13,31 na koliko je po defaultu, eventualno mozda olabavim 3 ili 4, ali minimalno.
Neki su cak dizali napon, ali ne znam da li mi je to pameto!? Sad je na 1,65v
Ne znam ni koliko daleko smem da idem sa dizanjem napona na NB?
Sa +0.072(0.078) mi prolazi Heaven i Valley gpu testove, sa iGPU na 1020mhz.

Neplanirano cu prvo morati da ispeglam ovo sa greskom u Prime95, podesavajuci memoriju.
Kad to sredim, pokusacu famozni NB da dignem na 2000, a ao ne ide na default 1800 ili na 1900, na koliko mi je radio.
Onda cu ponovo iGPU da dignem, a CPU necu.
Razmisljam, vredi li da ugasim turbo boost, a da oba llca stavim na extreme?
Svakako za graficki deo llc mora na extreme, a z ovaj drugi ne znam da li bi mi ista znacilo?
 
Pa brate moj kako to sve radis sa turbo boost-om ???????????????? OMG pa naravno da ces ga ugasiti...

NB do 2100 je kod mene isao,nek ide kod tebe do 2000.
IGPU Stavi do 10xx.
Sve memorije koje rade na 2133 i 2400 lose saradjuju sa amdom,tako da se nemoj truditi oko toga,ja da sam na tvom mestu,xmp profile nikad ne bih ucitavao nego namestio po svome,stavi 2400mhz 11-13-13 31 2t i ako mozes 1.7v.
Ne znam za sta je c6 ali ja to nisam gasio nema potrebe,isto tako nisam gasio ni c&q.

Umesto sto pustas prime pusti 10min iz aida64 Sistem Stability test,ili instaliraj performance test pa u njemu odradi,ako nesto ne valja izbacice ti gresku ili bsod.

Ako izbaci bsod,zapamti kod,to ti je ono 0x000016 recimo,i onda na netu izguglaj u cemu je problem.
Mislim da se mnogo cimas i opterecujes a nemas neke rezultate ili ocito ne radis nesto kako treba.
Koje napajanje imas ?
 
Ugasen je boost bio. Juce sam samo ucitao optimized defaults i digao takt memorije da probam samo nju, posto za ostalo znam da radi.
CPU deo necu klokovati, ostavicu ga na 3,7.
Tako sam i planirao da stavim RAM, eventualno ako bude zezalo na 11,13,14,32, a kao poslednja solucija je napon na 1,7v.
C6 je jedna od tih cuda za energy efficency itd, koliko sam video i preporucuju da se ugasi.
Pustao sam AIDU i skapirao da nije dovoljno dobra u ovom slucaju, tj da moze da propusti malo nestabilniju masinu.
Rezultata ima, digao sam igru koju sam zeleo na high detaljima, ali nisam bio zadovolji hladjenjem (pa je promenjen cooler), a i pokusavam da izvucem jos koji frejm. (promenio sam memoriju)
Vec na stock cpu, iGPU na 960, NB na 1900, RAM na 2133 sa 10,11,11,28 je to bilo dovoljno, za razliku od stock varijante. Sve preko ovoga bi trebalo da doda jos neki frejm i da igra bude jos tecnija.
 
Thermaltake Litepower 600w, a planiram da predjem na SPS-530M, jer je modularno i pristupacno
 
Juce sam malo cackao.
Memorija radi stabilno na 2400 sa 11,14,14,33. Nisam se trudio da utezem dalje.
Cim je memorija stala stabilno, NB je uz +0.078V otisao na 2000.
Vrteo Prime95 2ipo sata i sat vremena Overdrive stability test sa svim upaljenim opcijama,bez problema.
 
Dobro je onda sada si ono sav :p jer napokon radi na 2400 MHz.
 
Ladno je neispravan jedan stap memorije,jos se ja cudim sto mi se toliko pojavljuje plavi ekran...
 
Uzeo novu plocu i sada lepo fercera.
Inace, mnogo lakse sam oc sada.
Sam sam podesio memoriju, posto sam se pogubio u Biosu.
Grafiku sam stavio da je sama ploca oc-uje i podesio llc NB na high.
Takodje, NB je lagano otisao na 2000 mhz.
Nista nisam petljao sa naponom.
Ploca Asus a88x Gamer
 
a koja ti je plojka bila mucak,nisam pratio
 
Nazad
Vrh Dno