Šta je novo?

CRT TV za retro hardver

Stef

Čuven
Učlanjen(a)
29.12.2001
Poruke
149
Poena
620
Sticajem okolnosti, ostao sam bez jedinog CRT televizora koji sam imao u kući. Treba mi CRT televizor baš zbog ove retro kompjuterske tehnike, pa da li neko zna kako i gde bih mogao da nabavim neki dobar, baš za tu namenu (veličine ~53 cm)? Ako se takav neki dobar model još uvek prodaje po radnjama, to bi mi još više odgovaralo, ali kako mi se čini, ova tehnika je zvanično otišla na otpad...
 
Sta da ti kazem sacekaj digitalizaciju mozda nabavis neki pravi retro tv povoljno..
 
imam ja 2 komada baš po tvojoj meri.

stereo, cinch, scart, cable tuner, comb filter i sve ostalo što treba.

cijena sitnica.
 
Imam i ja tv uskoro ga stavljam na Kp :) tv.jpg
Daljinski oduvek drzan u "zastitnoj futroli" Ovo nije slika mog tv-a nego sam naso na netu.
Mislim da ima dosta dobrih da se nadje na KP po niskim, prihvatljivim cenama.
 
Najbolje resenje je neki od Sony PVM modela, po moguctsvu neki noviji. Profesionalni monitor koji se koristio u tv studijima i u medicini, apsolutno meprikosnoven kvalitet slike. Moj prijatelj ima neki model od 20", nisam zapamtio oznaku, on ga koristi za stare konzole i sjajno izgleda, scanlines bliss :). Ponekad se pojavi poneki na K/P, ali cena je uglavnom >100e, zavisno od dijagonale i godista. Jedini problem, uslovno receno, je sto nema scart konektor, vec BNC, ali kabli mozes i sam da napravis, a BNC-VGA mozes da nadjes po oglasima ako je to ono sto ti treba. A i pozeljno bi bilo da se pogleda pre kupovine, ipak je to matoro, a i verovatno, maksimalno korisceno.
Ukoliko ti je to puno para, video sam na Kupindu Philips CM8802, on ima scart konektor, mozda bi ti to najvise odgovaralo. Oglas nije moj, niti znam coveka, samo pokusavam da pomognem.
Pozdrav
 
E fino, ja nisam ni imao na umu neke od ovih karakteristika televizora poput scart-a, a sad kad sam malo proguglao vidim da bi mi nešto od toga dobro došlo. Hvala na odgovorima, sad mogu da gledam da nađem neki specifičniji retro TV :)
 
Nazad
Vrh Dno