Šta je novo?

Lenovo TAB S8-50F

Condor

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
1,184
Poena
245
Pozdrav, forumasi.

Sasvim neplanski sam dosao u posjed ove masinice od tableta (bar na papiru, nisam jos stigao da ga detaljno isprobam).

Dakle, u pitanju je Lenovo TAB S8-50(F/L/LC), model za americko trziste, ali ocekujem da ce se uskoro pojaviti i kod nas (inace, model predstavljen u septembru, ako se ne varam, dakle, prilicno svjez). U SAD-u se prodaje po cijeni od 199.99$ + takse (mene je izasao 213.48$ ili tacno 20.070 dinara - izbjegao sam carinu i druge troskove jer mi je drugar licno donijeo).

Moze da se pohvali sledecim specifikacijama (izvor):

Models: Lenovo TAB S8-50F / Lenovo TAB S8-50L / Lenovo TAB S8-50LC
Dimensions: 209.8*123.8*7.9 (mm)
Weight: 299 g (0.66 lbs)
Operating system: Android™ KitKat v4.4
Display-Type: Capacitive
Display-Size: 8" Full HD (1920 x 1200), IPS (283 PPI)
Multi-Touch: 10 points multitouch
Color: Ebony, Canary, Blue and White
Ports/slots: Micro SIM
Camera Rear: 8MP AF with f2.2 wide aperture glass lens
Camera Front: 1.6MP HD fixed-focus
Sensors: G-Sensor, Vibration, Hall
Processor: Intel® Atom™ Processor Z3745 (2M Cache, 4 cores, up to 1.86 GHz)
Memory RAM: 2GB LP DDR3 (64 bit)
ROM: 16GB Micro SD, up to 64GB
Battery Type: 4290 mAh Li-ion, Fixed
Battery Standby Time: 400 hrs
Battery Usage Time: 6.5 hrs
Connectivity - 2G Network: GSM 850 MHz / 900 MHz / 1800 MHz / 1900 MHz
Connectivity - 3G Network: WCDMA / HSPA + (850 MHz / 900 MHz / 1900 MHz / 2100 MHz)
Connectivity - LTE: LTE band 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20 (with voice on select models)
GPS: Satellite, A-GPS, GLONASS
WLAN: WiFi 802.11 b/g/n
Bluetooth: Bluetooth® 4.0

Na netu se vec moze pronaci poneki mini-review, ali nista posebno, manje-vise prepiske specifikacije i info iz najave. Zanimaju me misljenja forumasa!?

Ja sam na kraju dobio model u crnoj (tj. Ebony) boji, varijanta sa sufiksom "F" u oznaci (dakle, model iz naslova - Lenovo TAB S8-50F). Ostaje zal sto ne dodjoh u posjed nekog od modela sa 3G podrskom (L/LC), ali nisam imao puno opcija, morao sam brzo da reagujem pri porudzbi. Ali ne zalim se, s obzirom da sam migrirao od plana kupovine tableta Tesla H7 (~13k), preko ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) (~17.5k), mislim da sam na kraju solidno prosao (procijenite sami da li je bilo vrijedno dati dodatnih 2.5k dinara u odnosu na Asusa?!).

Nemam puno toga da napisem sad (koliko god volim ovakve igrackice - ne stizem), ali prvi utisci su jako pozitivni. Moram odmah da kazem, ekran je perverzija (kada pojacam osvjetljenje na maksimum, bukvalno mi smeta koliko je jako), a dual zvucnici sa DOLBY sertifikatom (ako sam dobro razumio) nisu nista manje impresivni (nema onog "krecavog" tona karakteristicnog za mobilne uredjaje, nego cist i glasan). Izgleda fino, jako elegantno, rekao bih u Xperia fazonu (bar po slikama, nisam puno radio sa Sony uredjajima novije generacije), lagan, sa malim ivicama (ne najtanjim na trzistu, ali dovoljnim da ne narusavaju eleganciju).
Jedini "strah" koji imam jeste - kako ce baterija od 4.290 mAh da se izbori sa ovakvim hardverom. Prvi utisci nisu bas pozitivni, iako je prvobitno (prvu vece) na standby-u prenocio sa svega 3% baterije (prvobitno odusevljenje), sinoc kad sam ga ostavio sa ukljucenim WiFi-om pod istim uslovima (nista nisam dodatno ukljucivao niti instalirao), potrosio je nevjerovatnih 20-ak procenata baterije za svega 5 sati mog sna. :( Doduse, bile su aktivne neke aplikacije kojima je neophodan net (vremenska prognoza i sl.), ali mislim da to ne ublazava cinjenicu da je baterija vjerovatno najslabija tacka ovog tableta. Ali necu da prenagljujem sa zakljuccima, jer sam ga koristio svega 2-3 sata max.
Takodje, malo gdje pise da ima GPS - ima ga. Kamere nisam testirao. Izrada je od plastike, djeluje cvrsto... U pakovanju ide punjac od 1.5 A izlazne snage punjenja sa zasebnim USB kablom od 1m (i naravno, sa americkim strujnim prikljuckom, pa je neophodan adapter), sturo uputstvo na par jezika (naravno, bez srpskog - model je za americko trziste), "umetak-kutija" od nekog stiropora, koja kada se okrene sluzi kao drzac za tablet i jako kvalitetna krpica za brisanje ekrana.
Vjerovatno sam dosta toga zaboravio, ali ako nekog bude zanimalo, rado cu i kasnije dopuniti utiske. ;)

Evo i par slicica:
8731458_sa.jpg
8731458cv11a.jpg
8731458cv3a.jpg

Korisni linkovi:
http://www.bestbuy.com/site/lenovo-s8-50-tablet-16gb-black/8731458.p
http://shop.lenovo.com/us/en/tablets/lenovo/s-series/s8/
http://support.lenovo.com/us/en/products/tablets/s-series/s8-50-tablet
http://releasetablet.com/lenovo-tab-s8-specification-and-review/
 
Kontam da bi ova cijena bila i ako bi stigao kod nas, mozda uvecana za max. 2-3 hiljade (sto vrijedi, zbog garancije), jer na stranim trzistim vidim da se rangira kao tablet iz "budzet" klase. Vrijeme ce pokazati da li i u praksi pruza koliko na papiru.

Inace, sinoc sam testirao sta crpi bateriju, pa sam za pocetak prebacio da se WiFi gasi kad je tablet u sleep-u (tacnije, da radi u sleep-u samo kad je na punjacu), ali je bateriju opet nesto posrkalo, za 8h pala je sa 100% na 61%. Nesto opasno ne stima... Probacu jos potpuno iskljuciti WiFi i vidjeti kako se ponasa na standby-u, ako ne pomogne, onda factory reset i gasenje svih nepotrebnih aplikacija.
Jer mi zvuci nemoguce da isto crpi bateriju kad ga maltretiram i kad stoji na standby-u.
 
Proveri da li ti nije ukljucena opcija "push" za mail,jer ga tako drzi uvek aktivnim....
 
DA li neko ima info kada bi mogao da se pojavi kod nasih distributera ?!
 
Pojavio se Lenovo S8-50 na VP lagerima, nudi i poneka MP, cena u maloprodajama oko 26K-28K.
 
Vidim na Lenovo forumu da se često žale da se "pobrlja" (smanji?) rezolucija nakon nekog od poslednjih apdejtova...
 
Nedavno sam pazario ovaj tablet i mogu reći da sam prezadovoljan onim što sam dobio. Jako kvalitetan uređaj, sve radi jako brzo i glatko, zvuk odličan, takođe i ekran. Obe kamere su sasvim solidne za tablet. Baterija je i bolja nego što sam očekivao (komotno izdrži jedan dan aktivne upotrebe). Zaista ne mogu da mu nađem nijednu zamerku. Inače, na nekim sajtovima sam video da piše da nema fm radio, pa bih hteo i to da demantujem. Dakle, fm radio je ugrađen, s tim što je potrebno koristiti slušalice ili zvučnike kao antenu.
Nadam se da će ovo nekom biti od koristi :)
 
Poštovani,
da li imate ovaj tablet na stanju po ovoj ceni i da li se radi o wi-fi verziji ili 3g verziji ili kako ovde piše o LTE verziji? Ima tri verzije ovog tableta..
 
! Osvetljenje bi trebalo da je oko 400 kandela a kontrast je 1900!
Tako kaze review notebook....
Stvarno odlican tablet, kvalitet izrade isto vrhunski.
Za manje od 20k je definitivno best buy.
 
Пре пар дана пазарио сам овај таблет за децу. Стари Нексус 7 одселио се у вечна ловишта после непуне три године. Таблет има прелепи екран од 8 цола али се масти за медаљу. Леђа су благо матирана, брушена али се ипак и она масте. Лаган је као перце, танак и вероватно ми зато делује крхак. Фабрички launcher прегазио сам Новом истог тренутка када сам видео да нема app drawer. Таблет ради брзо као муња без икаквог штуцања (навикао сам на брзе уређаје), GPS lock је брз и уопште у раду уређај је супер. Да не испадне да само хвалим ајмо сад мане, фонт у подешавању ми страшно боде очи, вибрација која се осети приликом неких команди баш делује јефтино, поменути недостатак app drawer-а, непостојање сензора за auto backlight подешавање и најпроблем, батерија. Вероватно за нормалну употребу је ок али пошто га користи двоје клинаца који прже игрице (WOT), евентуално YouTube, батерија не издржи 4 сата SOT-а. Пре 3, 3,5 сата.
При таквој употреби осети се топлота на месту где је процесор али ништа необично. Камера је сасвим пристојна за ту класу ако уопште неком треба. Ја је користим само за SuperBeam.
Друга, мени велика врста проблема, је апсолутни недостатак case-ова и заштитних фолија код нас за овај таблет. Наручио сам са Алија (ни тамо није неки избор), ваљда ће преживети док стигну.
Све у свему ја сам задовољан. Супер уређај за 19.900дин ако успете да га нађете за ту цену пошто видим да га продају и за 30.000.
5337fb9d4c9a2cb961cbbf4605c4bab1.jpg
2ea4ccbdd0368b0e02ec389d4fff27a0.jpg
6fb19fc3ff85d7b753000797a080a742.jpg
 
Poslednja izmena:
Dodao bih još jedan komentar vezan za mrežu, zbog pojedinih postova pre svega na stranim forumima bio sam veoma skeptičan oko ovog tableta jer su ljudi prijavljivali da im mreža ne radi ok. Ja sam više nego zadovoljan radom mreže i mogu slobodno da kažem da Wifi radi besprekorno, imam freenas server u kući napravljen na bazi atom dvojezgarca i deljenje multimedije radi savršeno.
Baterija jeste problem ovog tableta uslovno rečeno jer je gaming brzo prazni ali za normalno korištenje može da izdrži pun dan. Treće tromesečje ove godine donosi i lolipop tako da je i to jedna od zanimljivosti ali naučen iskustvom prethodnog Lenovo proizvoda neću trčati pred rudu nego ću sačekati šta kažu ljudi koji su odlučili testirati rad ovog uređaja na Lolipopu.
 
@milko

Postavi,molim te link gde si kupio futrolu i folije. Hvala!
 
Стигли пакети, ова продавца регуларна.
uploadfromtaptalk1437066798582.jpg
uploadfromtaptalk1437066833600.jpg
 
Video sam juce da se ponovo pojavio u prodaji u Uscu i to po ceni od 19.990.Bas sam ga predlozio jednom clanu u drugoj temi da obrati paznju i na njega.Malo sam ga cackao u Uscu i odusevio sam se kako tecno radi, lepa rezolucija....
 
Ovaj tablet sam kupio zeni krajem prosle godine i skoro sve u vezi njega je OKet sem par sitnica...

Konkretno jedno cetiri puta (do sada) je ostavljen da se puni i nakon toga je bilo muka pokrenuti ga... da li je do ovog konkretnog primerka ili sta vec nije bilo lako probuditi ga... ni jedna kombinacijatastea nije davala zeljeni rezultat a nisam siguran ni da je svaki put upalila ista metoda pokusavanja... ovo je po meni velika mana... kad se najzad podigne sistem vidim da nije do baterije zato sto je na 90% u krajnjoj liniji skinut je sa punjaca sto definitivno znaci da nije do baterije... jednostavno sistem nece da se pokrene iz prve kao da je sam uredjaj upao u neku petlju pa samo reset moze da resi problem...

Jos jedna zamiljiva siutacija se desila pre nedelju dve se pojavi informacija da je dostupna za preuzimanje neka nadogradnja sistema i kliknusmo da se to odradi i tako jedno deset puta i uvek pukne skidanje fajla od pisljivih 12mb...

Mana moze biti i poslovicna Lenovo praksa da uredjaji nemaju skoro nikakvu podrsku za nove verzije OS-a... pri cemu citam po netu glasine da bi ovaj model S8-50F dobija update na android 5.1 tokom treceg kvartala 2015...

Dalje jos jedna frustrirajuca stvar je totalna nezainteresovanost domaceg uvoznika da zaradi jos neku kintu na dodatnoj opremi pa se sve svodi na narucivanje putem neta... ne kazem da je to lose ali ja licno i dalje volim da kupujem samo ono sto mogu da vidim i pipnem...

Sve u svemu zeni i podred navedenih mana uredjaj generalno odgovara (odaziv na komande, velicina i kvalitet samog ekrana) a po meni bi bio jos bolji da je OS Windows a ne android tablet...
 
Poslednja izmena:
Ovaj tablet sam kupio zeni krajem prosle godine i skoro sve u vezi njega je OKet sem par sitnica...

Konkretno jedno cetiri puta (do sada) je ostavljen da se puni i nakon toga je bilo muka pokrenuti ga... da li je do ovog konkretnog primerka ili sta vec nije bilo lako probuditi ga... ni jedna kombinacijatastea nije davala zeljeni rezultat a nisam siguran ni da je svaki put upalila ista metoda pokusavanja... ovo je po meni velika mana... kad se najzad podigne sistem vidim da nije do baterije zato sto je na 90% u krajnjoj liniji skinut je sa punjaca sto definitivno znaci da nije do baterije... jednostavno sistem nece da se pokrene iz prve kao da je sam uredjaj upao u neku petlju pa samo reset moze da resi problem...

Jos jedna zamiljiva siutacija se desila pre nedelju dve se pojavi informacija da je dostupna za preuzimanje neka nadogradnja sistema i kliknusmo da se to odradi i tako jedno deset puta i uvek pukne skidanje fajla od pisljivih 12mb...

Mana moze biti i poslovicna Lenovo praksa da uredjaji nemaju skoro nikakvu podrsku za nove verzije OS-a... pri cemu citam po netu glasine da bi ovaj model S8-50F dobija update na android 5.1 tokom treceg kvartala 2015...

Dalje jos jedna frustrirajuca stvar je totalna nezainteresovanost domaceg uvoznika da zaradi jos neku kintu na dodatnoj opremi pa se sve svodi na narucivanje putem neta... ne kazem da je to lose ali ja licno i dalje volim da kupujem samo ono sto mogu da vidim i pipnem...

Sve u svemu zeni i podred navedenih mana uredjaj generalno odgovara (odaziv na komande, velicina i kvalitet samog ekrana) a po meni bi bio jos bolji da je OS Windows a ne android tablet...

Desilo se i meni par puta i to samo prilikom punjenja. Ostavim ga preko noci na punjacu i ujutro uredjaj mrtav. Na klasicno paljenje na power nema sanse nego upalis ga u recovery modu pa odatle power up bez problema (zaboravio sam sad koja je kombinacija za recovery, cini mi se power+vol down).
Inace, uredjaj je odlican (za 19.000, cak i za jacu cifru) ko moze da proguta bateriju. Moji klinci ga sprze za ispod 3 sata (igricama, sve su jace sa dobrom grafikom). Ranije je to bilo 3.5 sad kako su ubacili par novih igrica, pogotovo mi se cini od instalacije No Comute, ni tri cela sata SOTa.Screenshot_2015-07-24-21-08-44.png
Ovo je drugi update od kupovine. Prvi je bio po inicijalnom paljenju, ovaj pre nedelju dana.
Lenovo2.jpg
Lenovo3.jpg
Lenovo.png
Ovo su ona ledja sto sam narucio sa Alija. Onako, prilicno jeftino deluju (u poredjenju sa kineskom kopijom samsunga na ovu foru) ali rade posao. Morala je cak mala modifikacija (na zadnjoj slici). Nije mogao da se ubode usb kabl do kraja. Staklo, zastita za ekran je bilo odlicno ali upala mi je prasina. Kada sam podizao cosak da je izvadim ono se malo iskrivilo ali dovoljno da vise ne prijanja na cosku.To mi je strasno bolo oci pa sam skinuo u nameri da mu dam kontru (za ne verovati je koliko se jako drzi za ekran a nema lepka). Malo ali malo jace sam kontrirao i dovidjenja, stvarno je staklo (za ne verovati je koliko se jako drzi za ekran a nema lepka). Srecom uz ova ledja dosla je i klasicna folija.
 
Poslednja izmena:
zahtevni klinci, meni je to trajanje baterije sasvim ok ako ga prze.Sto se tice tih bagova meni oni lice na softverske sto verujem da ce se ispraviti nekim update.Lenovo izbacuje update redovno, ja sam na mom telefonu skoro dobio ubdate sa 4.4.2 na 5.0.2
 
Kolega imao nezgodu za ovim tabletom i pukao mu je digitizer. Da li znate neki servis koji ga neće odrati ili bar gde može da se poruči samo digitizer. Gledao sam kod nekih kineza, ali model ne odgovara.
 
Не знам како је то могуће али батерија изгледа осетно боља на ЈБ. Деца користе таблет и до сада SOT је био до три сата (њихове употребе, игре и YouTube), данас 4 сата и има још 20%. Видећу за који дан јел то то или нека случајност.
 
Nazad
Vrh Dno