Šta je novo?

GTX 970 Gigabyte G1 SLI Performanse, 970 vs 780ti

ja na tom meniju imam jos i motion blur i screen effects,oba sam popalio,uglavnom:

min: 94,0 fps
max: 168 fps
avg: 140,5 fps

:d

edit: da,ovo je na standardnih 12,8v 1176/1739mhz

posto me je jedan momak pitao dal' se prze karte,da kazem i ovde,ako prati ovaj sutaut - ne,u mom kucistu kad odvrnem ventove gpu je na 70tak a vrmovi ni makac od 76c.doduse stoji da imam 7 ventova i da se onda sve cuje kao mlaznjak i da srcem boktepitaj koliko iz zida,ali sve u rok sluzbe. :)
 
Poslednja izmena:
udjes u meni igre, u samu igru i stavis Ultimate i trebalo bi i Tress FX da je upaljen.
 
dobro sad,ako mora bas 100 posto ispravno onda 1208mV. :)

goranM:

uradjeno,proverio dal' je TressFX (a vala bih i na prvu primetio po njenoj kosi) ukljucen i jeste,sve je na otpanju samo je FXAA,kapiram da su zato rezultati toliko vosiki.ponovio sam par puta i to je sve tu,razlika je 1 do 2fps u average,minimumi i maksimumi isti.trebalo bi da se dogovorimo tacno na custom sta je sve popaljeno,ocigledno zavisno od verzije igre razlikuju se i preseti i sl.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko od vlasnika 970ki slucajno Warhead da odradi onaj benchmark sa podesavanjima sto smo standardno koristili ovde(enthusiast, dx10, 64-bit, 1920x1080, 4x AA)

Jos uvek bog i batina za testiranje i stabilnosti i sirovih performansi po meni.
 
Heaven za artefakte, Valey za max temp. Furmark i kombustor ne koristim i nema potrebe za njima.
 
Modifikovani bios za G1, mojih ruku delo :p

Pogledajte prilog G1.rar

Kao sto moze da se vidi na slici, Power limit ide do 150, i po mojim testovima zanemarljivo malo utice na performanse, ali zato u kombinaciji sa naponom koji je u biosu podesen na 1.310v daj 55mhz veci bost klok za svaki dan, pre ove modifikacije bilo je 1493mhz, sada je 1548mhz. Krajnji rezultat je ~4% vece performanse, nije za bacanje :p

`Temerature i podesavanja.jpg

Ono najbitnij meni za SLI je isti napon za oba dve karte od 1.275v uz zanemarljivo povecanje temperature.

Ovde se nalazi sve sto je potrebno za flesovanje biosa, sa uputstvom kako se to radi, sve se radi iz win-a :)

Pogledajte prilog nvflash.rar

Komande su drugacije nego na predhodnim verzijama nvflash-a...

Sa ovom blagom modifikacijom sve radi normalno sem sto je podigunuta mogucnost da napon ode na 1.275v...
 
Poslednja izmena:
Bravo majstore !!!! Svaka cast, bas znas da izvuces maximum iz hardwera. Uzivaj u masini.:type:
 
SLI performanse 1548/2000mhz, nakon igranja sa biosom uspeo sam da izvucem bolje performanse sa jednom, a samim tim i sa dve karte...
Na slici moze da se vidi kako se karte ponasaju u full loadu, sve ovo sa otvorenim kucistem i ventovima koji sa strane ubacuju svez vazduh uzmedju karti...
`Temerature i podesavanja 2h tomb.jpg

Metro nije bas dobar pokazatelj SLI performasi, zanimljivo je da je u samoj igri zauzece oba dve karte 99% dok je u testu negde na 80% u proseku... Markovi, Tomb, Heaven su pravi pokazatelj kako to radi kad je softver dobro optimizovan, a skaliranje je gotovo +100% sa jos jednom kartom tako da je to zaista maksimum...

Konfiguracija...

Ivy Bridge-E 4960x 3.6-4.6ghz
ASUS RAMPAGE IV BLACK EDITION
GTX 970 Gigabyte G1 SLI
COOLER MASTER Nepton 280L
16gb Kingston 2400MHz KHX24C11T3K2/8X
1250W Seasonic SS-1250XM
1TB Samsung S840 EVO


970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
3DMark 11 X 5550
11 X 5550.jpg
SLI 970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
3DMark 11 X 11000
11 X 11000.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
3DMark 11 X 5570
780 GTX ASUS DC2 1215-1750mhz
3DMark 11 X 5112
MSI 770 GTX lightning 1254-1900 1.2v
3DMark 11 X 3641

970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
Metro 2033 92fps
Metro 2033 92.jpg
SLI 970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
Metro 2033 143fps
Metro 2033 143.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Metro 2033 85fps
780 GTX ASUS DC2 1215-1750mhz
Metro 2033 82fps
MSI 770 GTX lightning 1254-1900 1.2v
Metro 2033 56fps
 
970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
Metro LL 92fps
Metro LL 92.jpg
SLI 970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
Metro LL 124fps
Metro LL 124.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Metro LL 93fps
780 GTX ASUS DC2 1215-1750mhz
Metro LL 79fps
MSI 770 GTX lightning 1254-1900 1.2v
Metro LL 57fps

970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
TombRaider 94fps
TombRaider_94.jpg
SLI 970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
TombRaider 182fps
TombRaider_182.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
TombRaider 105fps
780 GTX ASUS DC2 1215-1750mhz
TombRaider 91fps
MSI 770 GTX lightning 1254-1900 1.2v
TombRaider 63fps
 
970 Gigabyte G1 15482000mhz
Fire strike 13630
Fire strike 13630.jpg
SLI 970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
Fire strike 25674
Fire strike 25674.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Fire strike 13013


970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
Heaven Benchmark 4.0 64fps
heaven_64.jpg
SLI970 Gigabyte G1 1548/2000mhz
Heaven Benchmark 4.0 123.5fps
heaven_123.5.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz
Heaven Benchmark 4.0 67fps
 
Poslednja izmena:
Shadow Of Mordor...

970 Gigabyte G1 1548/2000mhz 91fps
ShadowOfMordor_91.jpg
SLI 970 Gigabyte G1 1548/2000mhz 161fps
ShadowOfMordor_161.jpg

780 TI GTX ASUS DC2 1200-1900mhz 87fps
Pogledajte prilog 151552
 
Odlicno skaliranje! Svidjaju mi se rezultati! I temperature su extra! :)
 
Kolega zajebani,

Hvala na modifikovanom Bios-u i primerima klokova kartice ... podesio sam je jednako tako i sve radi cakum-pakum :happy:


P.S.
Videh da si radio i ovaj test, pa evo - jes da mi je monitor u većoj rezoluciji ali sam prebacio u test-u da bude isti kao tvoj:
 
Poslednja izmena:
@Zajebani

Jedno off pitanje, koji monitor koristis :)
 
@maxer
Znaci sve ovo pisanije nije bilo uzalud :) Volim da podelim svoje iskustvo vezano za nekim komadom hardvera ovde na forumu, jer forum to me i sluzi, a drago mi je kada vidim da neko od toga ima koristi :)
Super si ti to odradio, i kao sto vidis nema tu neke preterane mudorosti, nit ja kada nesto napisem pravim od buve slona, od necega sto sam uradio... Na kraju krajeva sve ovo moze da se nadje na netu samo je ovde sublimirano ono sto je korisno. Napisano na sivima nama razumljivom jeziku :p

Evo jos jednog biosa, nakon finalnog ispitivnja sta, gde, kako :p Ovaj je podesen savrseno tako da mozes da ga flesnes 100%OK Single.rom. Nema razlike u performansama, samo je vent podesen da moze da se setuje na 0%. Sustinski samo dve stvari imaju pozitivan efekat, menjanje napona i podesavanje mogucnosti da karta iskljuci vent na 0% ako ne prelazi recimo 50c, jako korisna stvarcica kada se ne igramo :D

Bios:
Pogledajte prilog GM204.zip
NVFlash:
Pogledajte prilog NVFlash.zip

Promena kod 100%OK Single.rom biosa ogleda se u tome da karta ovim zahvatom dobija 1.275v stabilno i nema oscilacija u boost kloku, i to je sve sto za sad moze da se uradi po pitanju biosa...

Promena kod 100%OK SLI.rom biosa. Dobar je kada je jedana od karti ima bolji oc potencijal, znaci da joj treba manje napona za isti klok koji postize slabija karta u sistemu. Kada su karte u sli, maksimalni oc domet se ogleda u tome koliko moze da postigne slabija karta, sto znaci da ako jaca moze da ide do recimao 1580mhz, sli setap ce raditi sa maksimalnih 1500mhz koliko recimo moze da postigne slabija karta, u toj situaciji nema potrebe da jaca karta radi na maksimalnih 1.275v koliko ce trebati slabijoj karti za 1500mhz, tako da ce ovim biosom slabija karta raditi sa naponom koji je relno potreban za tih 1500mhz, u mom slucaju to je 1.185v dok druga karta radi sa 1.275v, sve to rezultira nizom temperaturom SLI setapa ;) Preporucljivo je da jaca kart bude prva u sistemu. Po deafaultu se vise greje zato sto sli setap koristi memoriju sa prve karte, tako da je dobor da prva karta radi sa sto manje napona, a iz navedenih razloga radice sa manje napona.

Promena kod 100% Default.rom ogelda se u tome da je sve defaultno sem venta koji sada moze da se podesi na 0%, kao i kod predhodna dva biosa.

Za one koji hoce sami nesto da menjaju (mada za tim pored ovih biosa za sada nema nikakve potrebe) potrebno je da urade sledece...
Skinuti zadnju verziju GPU-Z, i sa njim snimiti bios svoje karte na komp, obavezno sacuvati orginal...
````1.jpg

Pomocu MaxwellBiosTweaker 1.36 menjaju se podesvanja u biosu... Pa entuzijasti samo napred, mozda otkrijete nesto novo:)
Pogledajte prilog MaxwellBiosTweaker 1.36.zip

Procedura za flesovanje biosa, ovo je prepisano sa oc neta...

1) Disable your display driver in Device Manager
2) Open a command prompt, run as administrator
3) klomanda za prvu kartu nvflash -6 --index 0 yourrom.rom
komanda za drugu kartu ako je imate u sistemu nvflash -6 --index 1 yourrom.rom
4) Re-enable your display driver in Device Manger
5) Reboot

@Kapetan DZo

Asus VG278HR
 
@maxer
Znaci sve ovo pisanije nije bilo uzalud :) Volim da podelim svoje iskustvo vezano za nekim komadom hardvera ovde na forumu, jer forum to me i sluzi, a drago mi je kada vidim da neko od toga ima koristi :)
Naravno da nije (bilo uzalud) :) ... naprotiv!
Imam u dlaku identično mišljenje kao i ti, drago mi je da podelim sa drugima svoja "istraživanja" i da na taj način skratim gubljenje vremena drugim članovima formua tj. našoj maloj virtuelnoj zajednici ... kao što ti reče: "forum tome i služi".



Super si ti to odradio, i kao sto vidis nema tu neke preterane mudorosti ...
Nisam to pomenuo u mom predhodnom postu (mada sam se dvoumio) ali mi ova tvoja rečenica dobro dođe kao uvod: poneko može imati i neočekivane probleme u pokušaju da odradi opisano flešovanje (zamenu) Bios-a na ovoj grafičkoj kartici ... taj slučaj je bio kod mene.
Šta se je desilo: kada sam disejblovao grafičku kartu, slika na monitoru se je momentalno sjeb@l@. Sad sam na poslu pa ne mogu da snimim desktop i pokažem kako to izgleda ali da opišem: sve izgleda kao da je "strešeno", odnosno sve je jedva čitljivo (bolje rečeno - sve je nečitljivo) i jedva vidljivo, kao da je monitor doživeo strujni udar :)

Predamnom su bile dve opcije:
-da deinstaliram nVidia drajver i zatim odradim celu proceduru flešovanja Bios-a.
- ili da sve odradim naslepo otkucanim nazivima beč procedura (koje bih unapred pripremio),
ja sam se odlučio za ovo drugo. Napravio sam dva fajla (CHECK.bat i FLASH.bat): jedan je za čekiranje kompatibilnosti kartice i nvflash progrma (za svaki slučaj :), volim sve da proverim još jednom jer nikad se ne zna kad i šta može poći po zlu), drugi je za samo flešovanje.
Tako da sve potrebne prozore imam otvorene u napred i kada se dijejbluje kartica tj. skenja slika na ekranu, sa samo kliknem na crni DOS prozor koji je prepoznatljiv i otkucam CHECK. Zatim nabadajući napamet vratim karticu u Enabled stanje i pročitam tekstualni fajl - IZVEŠTAJ.txt u koji sam preusmerio izlaz pomenute beč procedure. Pošto sam bio zadovoljan rezultatom (odn. sve je bilo OK oko kompatibilnosti), na isti način sam ušao u izvršenje sledeće beč procedure: FLASH. Kada je i ona bila gotova i ekran vraćen u operativno stanje, u pratećem LOG fajlu (čije sam kreiranje odabrao) sam mogao pročitati da je sve prošlo bez greške ... restartovao sam računar i po ulasku u OS, mogao sam da podesim sve OC parametre u Afterburner-u, baš kako si ih i ti podesio.

Da napomenem da mi je ovo prvi put (i to začudo na mom ličnom računaru) da vidim da se ovako skenja slika na ekranu, posle disejblovanja kartice. Na poslu imam računare koji svaki dan rade sa namerno disejblovanom karticom, da bi mogli pod Win7-com da pokrenu DOS aplikaciju u Full screen ekranu :) i oni nemaju nikakav problem, kao što sam imao ja ?!


Kad dođem kući pročitaću ostatak tvog posta ali već sada mogu reći EXTRA je ovo za gašenje kulera u leru :happy:
Baš sam hteo da te u nekom sledećem postu pitam - da li postoji takva mogućnost kod G1 kartice (kad je već ima MSI).
Javljam rezultate.

Pozdrav!
 
To sa zamucenjem slike se desva kod ovih novih drajvera, ne znam zasto. Zato sam napiso da nije neka mudrost, mada sad kada vidim da se ovo i kod tebe desava to ipak moze mnoge da dovede u nezgodnu istuaciju :p Mislio sam da je neka sporadicna pojava koja se samo meni jednom desila... Svakako ne bi trebalo tako da bude. Cak i ako se neko zezne pa ne zna sta radi u toj situaciji moze da podigne sistem u safe modu, mislim da je tada slika ok, mada nisam probao...
 
Probao sam ja svašta ali da bi vratio sistem u pređašnje stanje - dovoljno je da se klikne na Power dugme i ugasi (ili resetuje, mada za tim nema potrebe) računar. Po ponovnom ulasku u Windows, sve je vraćeno na staro tj. slika je normalna, kartica je ponovo automatski enejblovana.
Probao sam da ovo flešovanje uradim kroz Safe mod ali ne može jer mu fali neka programska biblioteka, koja se podiže samo u normalnom modu Windows-a.

Posumnjao sam da je do ovih novih beta drajvera ali me mrzelo da ih deinstaliram.
E a sada da se bacima na novo flešovanje :)
 
zajebani,
flešovao sam ovaj 100%OK Single.rom i posle restartovanja, preciznije 2 restartovanja (jer Afterburner nije hteo da menja brzinu memorije), vidim da je Power Limit u maksimumu na 112% a ne kao kod tvog predhodnog na 149%(150).
Jel to namerno ili ... s obzirom na ono što si napisao u vezi istog:
"Kao sto moze da se vidi na slici, Power Limit ide do 150, i po mojim testovima zanemarljivo malo utice na performanse, ali zato u kombinaciji sa naponom koji je u biosu podesen na 1.310v daj 55mhz veci bost klok za svaki dan, pre ove modifikacije bilo je 1493mhz, sada je 1548mhz. Krajnji rezultat je ~4% vece performanse, nije za bacanje"

Evo kako je sada kod mene:


Inače ovog puta je bilo problema: po restartovanju sam zatekao rezoluciju od 1600x1200 a ne 1920x1200, kad sam podesio odgovarajuću rezoluciju - vidim da mi je totalno razbucao ikone, na neki suludi način.
Takođe mi je prijavio jedan od mojih eksternih HD-a, kao novi u sistemu i tražio restartovanje :smash:.

Sada ću pustiti benchmarke da vidim hoće li kartica na ovim frekvencijama biti stabilna sa 112% Power Limit-om.
 
Radi ce ti sve ok, to je drugacije verzija biosa FD, a imao si B4 ja mislim, zbog toga i dva restarta dok ucita driver. Vezano za PL, kasnijim testiranjem utvrdio sam da to sto je klizac otisao na 150 nista ne znaci po pitanju performansi tako da za tim nema potrebe ;)

Kakav ti je acis kod te karte ? Mozda to moze jos preko tih 1550mhz...
 
Poslednja izmena:
Da li misliš na ovo ... šta inače ovo pokazuje?
gpu-z-asic-quality.png


Kartica može preko onih tvojih vrednosti (+30/+495MHz): konkretno bez ikakvih fleševa u Heaven Benchmark 4.0, na vrednostima +50/+507MHz. Sam GPU može do +58MHz (na +60MHz hoće da pukne benčmark AvP (D3D11)). Već na +52MHz u Heaven benču tu i tamo blicne po neki poligon. Memoriju sam poterao do +510MHz i radi uglavnom bez problema (mislim da preko toga počinju fleševi u Heaven benču, još ću to proveravati).
 
Poslednja izmena:
Visina kloka zavisi od karte do karte... Mozem okvirno da kazemo koji je prosek za odredjeni model, 1520mhz je proseka za 970/980. Ja ipak mislim zbog ACIS-a da ta karta ne moze preko 1550mhz za svaki dan, to sto izvrti po neki test nista ne znaci. Izvrti Valley Benchmark 1.0 nekih 1-2h ako to prodje bez problema racunaj da je taj klok 100% stabilan ;)

Sto je veci ACIS veci klok za svaki dan uz manje napona ;) Neki bi rekli da nema to veze, ipak moje iskustvo kaze da ima...
 
Vrteo sam i Valley i Heaven duže od sat na +55/+507 i nije bilo problema ... osim što ponekad blicne tu i tamo po neki poligon, ali ništa se drugo loše nije desilo :)
 
Ne moras mamoriju da guras do tih limita, ostavi je na 2000mhz, sto se tice gpu-a to je to, uzivaj :) Probaj FarCry 4, nadji neku scenu na kojoj je zauzece gpu preko 90%, ostavi tako da stoji nekih 1h, ako ne pukne miran si 100% :)
 
Jasno ... još isprobavam gde su limiti.

Evo skinuh i Fire Strike 3DMark 2013. Ovo je na +58/+508MHz (vidi se sve u Details kartici tj. ovoj drugoj slici):

Graphics score: 13745


Details:
 
Nazad
Vrh Dno