Šta je novo?

iPad Pro

Uzeo sam pro 10.5" u Engleskoj i fantastican je u svakom pogledu. Jedva cekam iOS 11
 
Jel pazario neko 10.5 verziju i jel zadovoljan uređajem?
Hteo sam da kupim neki 2u1 kombo koji ce imati 10" dijagonalu, dobru bateriju i odličan displej. Posto Windows varijantu nisam našao sa takvim specifikacijama, ostaje samo ovaj ipad pro kao opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja jesam, i zadovoljan sam. Ne koristim ga za pisanje itd, vec samo pregleda mailova,forumi itd. Ne znam kako bi funkcionisao sa fizickom tastaturom. Ali sta god te interesuje, pitaj.
 
Jel pazario neko 10.5 verziju i jel zadovoljan uređajem?
Hteo sam da kupim neki 2u1 kombo koji ce imati 10" dijagonalu, dobru bateriju i odličan displej. Posto Windows varijantu nisam našao sa takvim specifikacijama, ostaje samo ovaj ipad pro kao opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam ga pazario i prezadovoljan sam. Imao sam pre njega Air 1 i on je bio odlican. Da li te konkretno nesto interesuje?
 
Zanima me celokupan utisak, baterija, display, otisak prsta itd. Jel mozda neko koristi beta ios 11?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ekran je fantazija, baterija traje oko 10 sati koriscenja. Koristim poslednju betu ispeglana je skroz, zadnje dve rade bez greske.
 
Odlično. [emoji4]
Jel si pazario možda smart keyboard? Razmisljam da li da uzmem i nju uz tablet ali mi je cena od 27000 dinara preterana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ekran je fantastican. Zvuk je bolji od gaming laptopa. Otisak prsta ocitava trenutno. Baterija je sjajna kao i kod prethodnih generacija.

Sto se tice tastature, jos sam za Air keca uzeo bio Logitech k380 tastaturu za nekih 4k dinara i jako sam zadovoljan. Sto se postolja tice, koristim modifikovanu verziju ovoga:
https://www.youtube.com/watch?v=GfX15xOYRyc
http://www.comieco.org/allegati/2012/6/template-ipap_116943.pdf

Ovako izgleda postolje:
ipap.jpg

Od Apple dodataka bih samo kupio olovku, ali to nekom buducom prilikom.
 
Ja imam k480 ali je malo glomazna za nošenje pa bih nesto kompaktnije. Ssd sam ga opet cackao u iStyle, baš dobar uredjaj. Stvarni su pogodili ovog puta. Jedina zamerka je sto ne nude mat crnu boju. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam k480 ali je malo glomazna za nošenje pa bih nesto kompaktnije. Ssd sam ga opet cackao u iStyle, baš dobar uredjaj. Stvarni su pogodili ovog puta. Jedina zamerka je sto ne nude mat crnu boju. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bogami, sad sam pogledao, dosta deru u iStyle. 97.390 za osnovni model!
 
Po oglasima je 670 evra, u iStyle oko 810 evra. Jeste više para, ali je dve godine garancija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po oglasima je 670 evra, u iStyle oko 810 evra. Jeste više para, ali je dve godine garancija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Istina. Kod tako skupog uredjaja covek voli da ima garanciju. Ja sam rizikovao jer znam da iPadovi jako retko crkavaju, a i probali su ga u prodavnici preda mnom. Ispalo mi je 80k dindzi kad se preracunaju funte (620 funti). Povracaj PDVa iz Engleske je malo manji od 10% kad ti na aerodromu uracunaju "uslugu", tako da sam fino prosao. Da nisam bio u Engleskoj tada, ne bih ga po nasoj ceni ni kupovao.
 
Neki dan sam narucio 10,5" 256GB. Platio sam ga 82000 dinara (u inostranstvu).
Inace od ranije imam iPad 4 128GB, iPad Air1 128GB i iPad Pro1 12,9" WiFi+Cell 128GB s olovkom i Logi Create tastaturom.. Najmanje koristim 12,9 zbog velicine jer je zajedno s tastaturom bas velik i nezgrapan. Konacno sam s Aliexpress narucio obicni cover, ali jos nije stigao.
 
Ekran je fantazija, baterija traje oko 10 sati koriscenja. Koristim poslednju betu ispeglana je skroz, zadnje dve rade bez greske.
Bogami meni stuca beta 7 ios 11... nikako nisam zadovoljan kao i jos mnogo korisnika :) kojima stuca sistem na ekranu od 120Hz

@SretenBG Koristim logitech to go fantasticna je :)
 
Poslednja izmena:
Juce sam se igrao sa ovim novim od 10.5" i malo je reci da sam odusevljen! Bas kompletan uredjaj,od displeja i performansi,do same izrade,nema dalje. Nisam razmisljao o kupovini tableta,nemam neku potrebu pored MB pro i dva phableta,ali ovakav uredjaj coveka lako navede na to,dva puta sam se vracao da ga cackam [emoji5]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na istim smo mukama druze. Ja sve nešto odlazem tu kupovinu, ali na kraju ću kraju ću sigurno popustiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pazi sa ios 11 upotrebljivost ipada je sada fantasticna, ali... dzabe njemu 120fps ekran ako stuca sam ios (najvise kada korisrim gestures) navikao sam da koristim tako ipad i ne zelim da me iko pita zasto kako i slicno, ja koristim svoj uredjaj tako i kraj price o tome. Stekcu animacije pri izlasku i ulasku i app sto je pomalo smesno jer ekran od 120hz mi trebalo da docara fluidnost i samog os-a...i to vazi za sve ipade, ovi jadi sa 2gb odjednom reloaduju sve zivo sro radi u pozadini, blago receno katastrofa... ne znam sta da kazem i dalje je ips 10.3.3 najbolje resenje za ipade... ovo sada je smesno...
 
Ios 11 je još beta. Radiće to sve kao podmazano uskoro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad sa ios 11gm nece 1000% jer nema pomaka na bolje cec nekoliko beta u nazad... tek mozda 11.1 a do tad savet svima nek se drze 10.3.3 ... kazem steta jer je bas osetno sve olaksano paim nekih sitnica gde sada hold radi drag and drop te se holduje za neke stvari duplo duze , ali eto sustinski fantasticno bi izgledalo samo da je fluidno... ip 5s manje stekce od ipada pro :-D

I jos nesto sci koji koriste split tastaturu simboli su sada skroz razbacani i sa desne strane sada je umesto “space” “undo” te se vrlo lako ukaki tekst koji se kuca... evo i sada me je zeznulo...
 
Poslednja izmena:
Bio je na njemu iOS 10 jos uvek,ono je strasno koliko je brz,otvarao sam sve zahtevnije aplikacije,pustao snimke i otvorio neke igre,sve je otvarao glatko i drzao u memoriji,bas strasne performanse za jedan tablet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sve to vazi i za jeftini ipad 2017 leri na 10,3.3 ali pro ima zvuk da ti eksterni zvucnik nikad ne zatreba... jednom recju fantazija, ekran po mom misljenju fantazija obozavam true tone... i jos mnogo toga ali u sustini i A9 je veona veona dobar cpu
 
Da,zvuk i displej su fantazija,kamera odlicna takodje. Kada bi taj true tone displej stavili na nove iP,to bi bio pun pogodak. Juce sam bas testirao Note 8,mnogo mi vise za oci prija ovaj na iP7+.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
e da kamera je fantasticna sto je za ipad ranije bila misaona imenica..
 
Ma celo korisnicko iskustvo je fenomenalno,bas mnogo toga pruza,skroz zaokruzen uredjaj. Kada vidis nebulozne cene danasnjih smartphone-a,malo je reci da vredi svaki dinar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To jeste jos da se ispegla ios 11 i ova nebuloza od tastature sredi i top... ja cu verovatno nazad na 10.3.3 ako dan posle eventa ne puste 11.1 beta...
 
Nazad
Vrh Dno