Šta je novo?

iPad Pro

A kao zamena laptop računaru?

Nisam baš siguran, više zbog operativnog sistema nego zbog snage. iPad pro je zverina ima snage za sve, ali iOS nije baš predviđen da radi kao konvencionalan računar. Ekran je divan, lagan je, odličan zvuk, brz kao munja, sve je to ok, ali nije ni iPad ni računar, šta znam. Kad ga uzmeš u ruke shvatiš koliko je to ogromno i samo gledaš gde da ga spustiš. Ne možeš da ga držiš sa dve ruke sa strane jer ne možeš palcem da dohvatiš ni do trećine ekrana, a nije baš ni da ga držiš jednom rukom odozdo dok drugom brljaš po ekranu. Dakle, ili da ga polegneš na sto, što je bezveze jer ko još tako koristi tablet, ili da ga staviš u neki stalak, futrolu ili šta već, što će ga držati uspravno, što onda baš i nema veze sa tabletom. Mislim da je ipak namenjeno užem krugu profesionalaca koji se bave dizajnom i grafičkom obradom i to je to.
 
Anand kao i uvek - odrzao lekciju...

Ono sto mi je posebno drago je sto je demistifikovao razliku izmedju Intel Core procesora i A9x, i iako se A9X po performansama izuzetno priblizio Intel familiji, i dalje u nekim segmentima ozbiljno kaska. Sad je samo pitanje da li su polja na kojima kaska bitna prilikom koriscenja tableta.

:wave:
 
Čoveče, gledam na Amazonu osnovna verzija od 32GB je 703$, što je oko 76.500 din a kod nas ista košta 120 soma. Mislim, navikao sam i prihvatio da je kod nas sve skuplje, ali ovo je neviđeno!
 
Cene sa Amazona poredi sa cenama iz oglasa kod nas, a cene iz iStyle-a sa cenama iz Apple Store-a iz US plus tax pa ce ti samim tim razlika biti manja ;) Da je skupo, skupo je ali skoro uvek mozes da mecujes cenu sa Apple Store-a (u vecini slucaja prodjes i povoljnije) ako kupis uredjaj sa oglasa (govorim o novim, neaktiviranim uredjajima). Losa strana te price je sto u tom slucaju imas samo 1g Apple garancije...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Treba gledati cene iz DE apple store-a a tamo je nesto vise od 900€ i kad preracunas po uvoznickom kursu to je otprilike to...
 
U Segedinu je oko 880E, ako coveka ne mrzi da ide i da dobije povracaj njihovog PDVa onda moze da bude skroz ok. Doduse, ne znam ni sam sta baljezgam kad ne mogu ni jedno ni drugo da priustim.
 
Ja sam se pocastio sa iPad Pro "posluzavnikom" od 12.9" pa mi sada Air 2 dodje kao iPad mini kada ga uzmem u ruke :)
 
kakva je situacija sa apple olovkom u smislu pisanja teksta, da li neko može da kaže lično iskustvo, tipa kao zamena za olovku i papir?

da li može da se piše neki duži tekst, hvataju beleške, koliki je period privikavanja........?
 
Baterija izuva :)

e82e29dc21d22fba21bdd984879d3bb9.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa instalacijom D3GO aplikacije na novom iPad-u. Krene instalacija sa App Store-a i pred kraj samo pukne (onaj krug za download se kao "odmota" na milimetar pred kraj). Na iPad Air 2 nisam imao tih problema kao ni na 6s plus... Jel možda probao još neko na iPad Pro od 12.9" instalaciju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može li neko da napiše utiske posle zamene Ipad Air2 za Ipad Pro 9.7" ?
 
Neces se pokajati (ako nisi do sada kupio ipad) :-D... bolji zvuk, bolji true color ekran, ne zvecka kada se pojaca do kraja, kamera ako ti znaci je bolja , ima live photos, blic napred i pozadi, procesor ubica 12core GPU ... sve u svemu veoma dobar uredjaj...
 

Prilozi

  • 18191335_10207014184793473_1349223617_n.jpg
    18191335_10207014184793473_1349223617_n.jpg
    165.4 KB · Pregleda: 117
Hvala ti za utiske. Nisam jos uvek zamenuo uredjaj ... mislio sam posle praznika da stavim moj u oglase, potom da uzmem nesto. U sustini bi mi bio dovoljan i najjeftiniji novi iPad ali ne bih uzimao uredjaj koji je losiji od ovog koji trenutno imam, iz tog razloga iPad Pro 9.7. Mada olovku i tastaturu necu uzimati, to sam vec odlucio.
 
Nema greske display je prica za sebe to moras videti, a zvuk oslusnuti... ja bih samo keyboard uzeo...
 
Kada sam se sabrao koliko izadje uredjaj sa tastaturom, kupio sam MacBook Pro 13. Nije mi se svidela ni implementacija olovke, na SurfacePro-u je to mnogo bolje uradjeno, tako da sam se castio skupljom igrackom.
 
Zadnji tablet koji sam kupio je Nexus 10 pre 4 godine. Mislio sam da ih vise neću nikada ni razmatrati, ali ovaj 10.5 pro je vrhunski.


Sent from my iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
Vrhunski je i 9.7 ja samo ne bih menjao zbog office-a videcemo ako bude free i za 10.5 ja prelazim na noviji model :-D ako ne nista klackacu se jos 2 god sa 9.7 koji je ujedno vrhunski uredjaj i sa ios 11 beta 1 radi neverovatno :-D Ujedno ios 11 za ipad pokidao :-D

I da nadam se da ce zaista taj geek bench biti istinit jer na geek benchu vodi ipad 2 :-D sa multi score od 20000+ vise nije ipad 2 :p
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 131
Poslednja izmena:
Bas me zanima kolika ce biti razlika izmedju A 10X i novog A 11. Ovo su neverovatne performanse za tablet,a kamoli smartphone. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
novi ipad pro je pokidao i ja razmisljam da sa 9.7 predjem na 10.5 ... kapiram ja da to nije fredno dodati 200+evra ali.... toliko me fascinira kompletan uredjaj da je to zaista fascinantno

 
Da li ce pasti cene za prethodnu generaciju 12.9 Pro-a?
 
Nema ih vise u apple store jedino da juris na akcijama kod resselera napolju, ovde mozes da se oprostis od toga :-D

ono sto mogu reci je da je ipad pro 9.7 sa ios 11 babaroga , kao da sam uzeo novi urejdjaj. Ali ovaj bazel less dizajn mi je fantazija :-D 120Hz ekran,4GB rama i kapacitet interne memorije... eto samo to me mami na 10.5. Dok me odbija office koji nije free za 10.5 a koristim ga svakodnevno na ipadu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno