Šta je novo?

iPad Pro

Bas je velika olovka...

ipadpro5.jpg
 
Ovo cudo je brutalno dobro. Ali je i cena u skladu sa tim.

Uz sony Z2/Z4 tab. ovo je jedini tablet koji bih voleo da imam (premium u svakom smislu + krsten softver).
 
Može neko da mi pojasni kakav je tu Pro rad moguć, a da nije pisanje? Adobe CC? 0 bodova. Corel? SonyVegas? Ableton Live? ABB softver? App development (da ne nabrajam sve)? Web development? Isto sve 0 bodova.

Nisam hater, samo me interesuje što je tu pro i kako to može da bude konkurencija Surf Pro 3 (jer to valjda želi biti) ili onom novom Lenovu?
Mogu lepo da profesionalno gledam Youtube klipove i na svom fonu.
 
Marques Brownlee:
[YOUTUBE]HALtebWHpNA[/YOUTUBE]

CNET:
[YOUTUBE]dKHTJhApLys[/YOUTUBE]

Inače, danas se dosta nagađalo o količini rama koju ovaj tablet ima.
S obzirom na dobru optimizaciju iOS-a, očekivalo se da verovatno dolazi sa 2 giga rama.
Međutim, prvo je jedan od "insidera", John Gruber rekao da misli da ovaj tablet ima 4 giga rama.
Potom je Adobe na svom blogu posvećenom njihovoj prezentaciji na predstavljanju iPad Pro napisao da ovaj tablet ima 4 giga rama.
Adobe je posle uklonio ovu informaciju. Uglavnom, videćemo narednih dana šta je istina.
http://bgr.com/2015/09/10/iphone-6s-ipad-pro-ram-memory/
 
Može neko da mi pojasni kakav je tu Pro rad moguć, a da nije pisanje? Adobe CC? 0 bodova. Corel? SonyVegas? Ableton Live? ABB softver? App development (da ne nabrajam sve)? Web development? Isto sve 0 bodova.

Nisam hater, samo me interesuje što je tu pro i kako to može da bude konkurencija Surf Pro 3 (jer to valjda želi biti) ili onom novom Lenovu?
Mogu lepo da profesionalno gledam Youtube klipove i na svom fonu.
Ovo i mene zanima...
 
Možda je "klanje vola zbog kilo mesa" ali je meni ovaj pro dušu dao za čitanje npr. strip albuma ;-)
 
Tablet je iz mog ugla gledano čist promašaj. Ovakav uređaj je trebao da gura OS X a ne iOS koji nema adekvatan softver koji može da isprati ovakav jedan uređaj. Što se olovke tiče, pristojno izgleda ali bh to ipak voleo prvo da isprobam. Reklamni video je previše ulickan i iz njega se ne može videti o čemu se tu tačno radi (ima li kašnjenja ili ne) i kakav je osecaj.
 
Poslednja izmena:
Imace adekvatan softver jer je to iOS. A bio bi promasaj kada bi terao OS X. E to bi bio tezak fail. Mis i prst nisu isto i nikada nece biti. Da ne pricam o iOS optimizovanom softveru koji ce na iPad Pro da jede malu decu.
 
Imaće adekvatan softver? Da, da... al kad i koje godine? Jedino što štima u ovom tvom komentaru je to da će softver biti optimizovan, a da će da jede malu decu u poređenju sa OSX desktop varijantom to ću ti poverovati kad budem video.
 
Poslednja izmena:
Pa nece Apple da pravi frankenstajna od tableta (nije to MS), i da stavlja desktop OS. To bi bila tolika nebuloza da ne znam odakle da pocnem. Mislim da u Apple to nikada nisu ni razmatrali, pa ni kad je prvi iPad izlazio.

I sta sad morace da se saceka za softver? A sa OS X ne bi morao da cekas na softver? mozda jedino da su stavili i7 u tablet lol

Ovo je tablet, i treba da ima softver za tablet, toliko je prosto. A snage ima dovoljno da radis sta god hoces, nebo je granica.
 
A sta to specijalno moze da se radi u odnosu na obican ipad?
Nisam pratio pa zato pitam.
 
A sta to specijalno moze da se radi u odnosu na obican ipad?
Nisam pratio pa zato pitam.

Može da crta , naravno ako kupiš olovku za 100 $ . Niko ne spori , dobar tablet . Opala im generalno prodaja tableta , imaju ko zna koliko modela više , morali su nešto da "izmisle" da ljudi ponovo kupe novi model. Ovako ne znam žašto bi neko kupovao svake godine novi tablet, ludost.

Mogli su da ga nazovu Ipad+ kao telephone . Ovako malo obmanjuju javnost sa ovim pro . Ovo je samo veći Ipad, mislim da nema ni onaj novi "izum" force touch ili kako , to verovatno ubacuju sledeće godine.
 
Poslednja izmena:
Možeš precizno da crtaš, pod uslovom da doplatiš 100$ za olovčicu.

Ukoliko bude Final Cut za Pro, kupujem ga.
 
to je Apple, softwera ima i bice ga. Mislim da je cena prevelika ali oni definitivno zele da iOS zameni OS X i to je to ... sve vise i vise pro aplikacija dobija svoje dumb-down verzije koje se vremenom obogacuju dodatnim opcijama. Meni konkretno ovo izgleda super jer su povecali rezoluciju tracking-a po ekranu tako da ce softwer za wireless kontrolu audio mixera recimo imati veliki benefit od toga. Velicina radne povrsine je dodatni plus za to. Snage ce biti sve vise i vise tako da mi nije nezamislivo da kroz 5,6 godina miksam album na iPad Pro...
Uz sva sranja koje apple servira ovo mi se dopalo i raduje me. Sve ostalo sa keynote-a je za plakanje...
 
krenuli su da prate Samsung kada su tableti u pitanju.Povecali ekran da pariraju 12.2 note pro.Samo sto samsung note pro ima olovku koja ne mora da se puni,i ima dosta vise user friendly opcija sa olovkom.I ne moras da doplacujes za olovku.Apple je ostao govnjiv kada su ta cincarenja za kintu u pitanju.Ono sto pretpostavljam je da je Ipad i dalje bolji od Samsunga u autonomiji baterije i tu im skidam kapu jer pored note imam ipad 4.Jede ga za dorucak u autonomiji.
sve u svemu,svidja mi se pravac kojim je Apple krenuo.Produktivnost se polako povecava na ipadu.Samo da rese jos poluzatvorenost sistema i bice daleko upotrebljiv uredjaj.
 
Poslednja izmena:
miks muzike možeš odavno da radiš na iPad-u nemoraš čekati 5-6 godina...i to profi sa recimo ovom karticom preko USB-a http://www.rme-audio.de/en/products/fireface_ufx.php
Ali iPad pro će sigurno u kombinaciji sa Auriom biti mnogo dobar alat :) još dobra muzička karta i ceo studio...

Ne znam da li si probao nekad da zaista miksas na iPad-u ali mi se cini da nisi jer to ne bi napisao :)
Da, mozes da koirsis nekoliko jako kvalitetnih audio interfejsa (pogotovo iz Apogge serije, RME je smesan) ali je software za decu. I ta velicina ekrana nije zgodna za iole ozbiljniji editing i mix.
 
Ne znam da li si probao nekad da zaista miksas na iPad-u ali mi se cini da nisi jer to ne bi napisao :)
Da, mozes da koirsis nekoliko jako kvalitetnih audio interfejsa (pogotovo iz Apogge serije, RME je smesan) ali je software za decu. I ta velicina ekrana nije zgodna za iole ozbiljniji editing i mix.

Pa da, čini ti se, radim mix od iPada 2 sa Auriom.Imaš i Cubase za iOS zato prestani da koristiš softwer za decu ;) I to za RME muzičke kartice praviću se da nisam pročitao :) Ako hoćeš poslaću ti par tema da čuješ...

iPad pro u kombinaciji sa ovim softwerom
https://youtu.be/czLRPFQTbUk
Za decu? :)
Meni je 12 incha mnogo veliko jer sam navikao na 10, mada stvar navike.Na iPad pro ću preći sigurno samo možda sačekam iPad pro 2.Sigurno će biti ugodno kontrolisati bežično Logic ili Cubase miksetu na desktopu sa njim ali meni za sada i Air2 radi posao...
 
Poslednja izmena:
Salji uvek volim da cujem nesto novo i lepo :)

Ne volem Cubase krastavac :) zato sam verovatno preskocio njegovu mobilnu verziju. RME je pregazen od konurencije u poslednjih godinu, dve. I dalje imaju najbolje drajvere i TotalMIX je fenomenalan ali sound - jock. Steinberg (tj. Yamaha) ga sije i po kavalitetu preampa (sto mikrofonskih sto onih za slusalice) i po kvalitetu konvertera.
Auria izgleda obecavajuce ali ja stvarno ne mogu da radim na velicini ekrana koliku ima iPad. Plus iPad pro treba da ima ozbiljno vecu rezoluciju touch-a pa me bas zanima kako ce da se pokaze protiv Slate Raven-a.
 
Nazad
Vrh Dno