Šta je novo?

iPad Pro

Au stvarno je super.
 
Ako ti nije u sferi interesovanja kako onda mozes diskutovati o istoj? :)
Fotografija mi nije uža sfera interesovanja ali ljudi kojima jeste kažu da je izbor softvera za obradu fotografija/grafiku daleko manji na iOS-u nego na desktop platformama koje bi trebalo da zameni. Uprkos izuzetno brzom hardveru, ograničenja iOS-a i generalno softverska podrška te stalno sapliću i ograničavaju ozbiljan rad.

E, vidis, to je cista glupost. Na ekranu rezolucija je ono sto je bitno (osim ako nije bas minijatura kao ekran od telefona), jer nista ne moze da zameni 1 pixel. Velicina ekrana je relativan pojam jer sve zavisi koliko si daleko od istog... Mozes uzeti i ekran od 50” pa ces se opet udaljiti od njega da mozes da gledas u isti... Isto tako zar nije bolje da mozes da vidis odmah vise pixela same fotografije nego manje? Zar nije bolje pogledati fotografiju na ekranu od iPad Pro-a nego na 27” sa full hd rezolucijom? Pa cesto ne mozes ni proveriti na full hd (ako imas sidebar otvoren) da li je fotka u fokusu kada fotkas sa sirokom blendom... Takodje - taj tablet je namenjen da zameni prenosni uredjaj - dakle laptop (cesce 13”, redje 15”) fotografima plus graficku tablu ili nesto kao surface pro...
E vidiš to nije čista glupost. Iako se ne bavim direktno fotografijom sarađujem sa ne malim brojem fotografa i dizajnera i ni jedan ne koristi ipad Pro ili laptop sa 4K 13" ekranom za ozbiljan rad. Svi koriste OS X ili Windows računar sa ekranom dijagonale 24+.

A desktop ili laptop plus graficka tabla su extra udobni za koriscenje u krevetu?
Ne za tu primenu je tablet savršena platforma.

... Taj tablet i nije namenjen za polivace, niti su isti profi fotografi.
To što moj šaljivi primer koji pokazuje jedno od ograničenja iOS platforme, nije dovoljno fensi za tvoja shvatanja je tvoj problem. Profi ne znači fensi. Porefesionalni fotografi su ljudi koji znaju svoj posao i žive od fotografije u šta spadaju dobri fotografi na svadbama.

https://www.youtube.com/watch?v=LykS0TRSHLY
 
Poslednja izmena:
A ko je rekao da ovaj ipad moze da zameni vrhunske desktop masine?
 
Pa mogao bi (za vecinu nas), samo kada bi to Apple dozvolio.
 
Kada bi napravili ios slicniji desktopu Ipad pro bi ubio macbook air pa cak i obican macbook (ne pro). Ovako je sve lepo rasporedjeno...
 
Lepo iz njihove perspektive. Ja bih dao toliki novac, kada bi mi uredjaj zadovoljavao potrebe. Po svemu sudeci, cekacu jos koju godinu, ili uzeti Surface Pro 6.
 
Na zalost iz njihove.. Iz nase skupo
 
Steta je sto taj procesor ne moze da se uzme u nekom laptopu vec je ogranicen samo na iOS.

Nadam se da ce kao sto se ocekuje 2020 Mac Bookovi doci sa Apple-ovim procesorom. Kako sada stvari stoje, bice bar duplo brzi od Intelovih (imajte na umu da ovaj u iPadu trci na znatno manjem taktu od i7).
 
Slazem se pvaj a12x je bas bas zadao domaci a i fanless je :-D
 
Fotografija mi nije uža sfera interesovanja ali ljudi kojima jeste kažu da je izbor softvera za obradu fotografija/grafiku daleko manji na iOS-u nego na desktop platformama koje bi trebalo da zameni. Uprkos izuzetno brzom hardveru, ograničenja iOS-a i generalno softverska podrška te stalno sapliću i ograničavaju ozbiljan rad.
Ne kazem da ogranicenja nisu problem, ali velika gomila ljudi koristi Lightroom i Photoshop, i imaju gomilu stvari koja im treba vec u trenutnim verzijama, da ne govorimo o ovome sto dolazi u 2019.


E vidiš to nije čista glupost. Iako se ne bavim direktno fotografijom sarađujem sa ne malim brojem fotografa i dizajnera i ni jedan ne koristi ipad Pro ili laptop sa 4K 13" ekranom za ozbiljan rad. Svi koriste OS X ili Windows računar sa ekranom dijagonale 24+.
I te 24+ masine stave u ranac i nose sa sobom kada rade u inostranstvu(cak i u zemlji)? Ja iskreno nemam ni jednog fotografu poznanika koji nema laptop za teren (a cesto ga koristi i kuci na ext display). Svi su MacBook, mala manjina Surface Pro...

To što moj šaljivi primer koji pokazuje jedno od ograničenja iOS platforme, nije dovoljno fensi za tvoja shvatanja je tvoj problem. Profi ne znači fensi. Porefesionalni fotografi su ljudi koji znaju svoj posao i žive od fotografije u šta spadaju dobri fotografi na svadbama.

https://www.youtube.com/watch?v=LykS0TRSHLY
To sto neko zivi od fotografije ne znaci da je profesionalac. Na 99% svadbi vidjam ljude koji zive od fotografije pa napolju u parku upere blic ka nebu i izvuku karticu... Ko razume shvatice [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I tako.. najjeftinija verzija 120000 kod nas..
 
Iskreno, mislio sam da ce biti i vise... kod dobavljaca se vec pojavio za 100ak € manje
 
Manji osnovna verzija sa porezom u US jeftiniji 340$, veca osnovna verzija 420$ jeftinija.
 
Nekad je bio gotivan i zanimljiv, mogao si svašta da vidiš. Sada - strahota.
 
Lewis je prsotina od coveka koji lupa gluposti... Bukvalno entertainment kanal zarad sto vece YT zarade... :d

Pa kanal mu se zove Unbox Therapy, tako da očigledno nikada nije ni pretendovao da bude ozbiljan hardware review kanal, već baš to za šta ga napadaš - entertainment kanal.
A i ovaj iPhonedo je po stilu čista kopija Unbox Therapy-ja osim što nosi Apple watch umesto "Google watch-a", ali ti to nekako ne smeta. Pre će biti da ponekad osećaš da su Lewisovi "štosevi" na tvoj račun pa ti zato smeta.
 
Lewis-ovi stosevi nikako nisu na moj racun jer ne mogu vise ni da pogledam njegov video. I tesko je reci da su stosevi... Ovog drugog sam pogledao review i pre sam par review-ova pogledao i ne gotivim ni njega bas iskreno - navede par korisnih stvari, ali isto tako ponekad lupi glupost. Lewis sa druge strane 95% vremena lupa gluposti i za druge proizvodjace sem Apple, ali se tacno vidi od kojih proizvodjaca je sponzorisan posto iste stvari koje mu smetaju kod drugih, kod tih predstavlja u pozitivnom svetlu, cak i one koje su neuspela kopija...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Što bi novinari rekli, oštrica Lewisovog cinizma je često usmerene na korisnike poput tebe. Da li ti to smeta ili ne, ti sam znaš.
Ja volim kada neko oštro (makar bilo i preterano) kritikuje poteze firmi koje usmeravaju našu digitalnu stvarnost a koji su često na štetu korisnika ma koliko se upiru da nam objasne da je to novi i bolji način. Stil mu je takav da prosečan korisnik dobije poruku.
To što oštije provocira Apple od nekih drugih firmi mi ne smeta, ima mnogo više uticajnih izvora koji su neobjektivni u korist Apple-a, pa pogledam obe strane. Apple i treba da bude oštrije kritikovan, jer svaki novi potez na štetu korisnika ima mnogo više šansi da se zaživi jer on je taj koji stvara trendove.

BTW ovu tetku obožavam da gledam:
https://youtu.be/nAT0j-8zx2s
 
Što bi novinari rekli, oštrica Lewisovog cinizma je često usmerene na korisnike poput tebe. Da li ti to smeta ili ne, ti sam znaš.
Ja volim kada neko oštro (makar bilo i preterano) kritikuje poteze firmi koje usmeravaju našu digitalnu stvarnost a koji su često na štetu korisnika ma koliko se upiru da nam objasne da je to novi i bolji način.
Jedno je kritika, drugo je lupanje gluposti. Takodje, ne mozes pljuvati nesto kod jednog proizvodjaca, a kod drugog tu istu stvar ne pomenuti ili predstavljati kao feature. Takvi likovi nikako ne trebaju da postoje - to se zove reklamiranje jer su bukvalno placeni da to rade. Isto kao sto imas likova koji velicaju stvari koje Apple lose odradi.
Meni ne smeta to, meni smeta kada se ljudi na njega pozivaju kao ozbiljnog review-era :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno